Inflatia

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

AlEx_Tm
Team Board Member
Posts: 281
Joined: Mon Feb 02, 2009 3:42 pm
Location: TiMiSoArA
Contact:

Re: Inflatia

Post by AlEx_Tm »

unicool wrote:ce inflatie mai copii?eu am bani suficienti sa tin echipa inca vreo 10 sezoane fara sa vand nimic si in conditiile in care mai vreau sa cumpar jucatori de vreo 20 milioane.luptati sa scadeti salariile acum cat se mai poate si apoi sezonul viitor sa stati linistiti fara sa simtiti falimentul cum va sufla in ceafa! :lol: :lol: :lol: :lol:
tu vb care ai primit echipa gata facuta
:twisted:
I'm ThE BeSt, FuCk ThE ReSt
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: Bugete

Post by Razvanica »

davos wrote:Eu nu inteleg de sjarel tot ne micsoreaza veniturile si acum mareste platile . Ce legatura au banii de aici cu cei reali ? asta nu inteleg . :|
Nu stiu despre ce plati vorbesti. Pretul la SPFA a ramas acelasi. Alta chestie legata de joc care implica bani reali eu nu stiu.
Harder, better, faster, stronger
unicool
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2786
Joined: Sun Jan 29, 2006 1:42 am
Location: Romania-Timisoara
Contact:

Re: Inflatia

Post by unicool »

@alex: da prietene...eu vorbesc....nu contesc ca am primit echipa, dar daca nu stii cat am contribuit eu la echipa asta nu arunca acuze......imi merit pe deplin banii din cont. :wink:
"Prostia inseamna sa faci acelasi lucru in mod repetat, asteptand rezultate diferite!"
"Liga a IV-a, seria a II-a, locul 3, ca să vadă toată țara unde-i Poli Timișoara!"
davos
Team Board Member
Posts: 328
Joined: Sun Jan 13, 2008 6:15 pm
Location: Vaslui
Contact:

Re: Inflatia

Post by davos »

Ma refer la banii din joc nu la SPFA.
Fost manager : Davos
Fosta echipa : F.C. Dinamo București.

Actual
Manager : Sebi.H
Echipa : S.C. Vaslui
UDKN
Groundsman
Posts: 9
Joined: Tue Oct 14, 2008 1:27 pm

Re: Inflatia

Post by UDKN »

da...cred ca toata lumea e distrusa acum..asta e..si pe mine m'a prostit ideile lu ala ca face si nu a facut mai multe reclame..salariile staffui s'au facut cu 1000%mai mult si daca ii mai trimiti la cursuri...esti direct bankrupt...
Black_eagle
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1408
Joined: Sat Jun 09, 2007 10:08 am
Location: Home
Contact:

Re: Inflatia

Post by Black_eagle »

unicool wrote:@alex: da prietene...eu vorbesc....nu contesc ca am primit echipa, dar daca nu stii cat am contribuit eu la echipa asta nu arunca acuze......imi merit pe deplin banii din cont. :wink:
:lol: :lol: Cu ce ai contribuit? cu incurajari? Sau tu l-ai sfatuit pe mircea_ sa puna toata echipa la vanzare si sa-si cumpere juniori?A si fost plecat o vreme si intamlator eu m-am ocupat de transferuri deci chiar m-ai facut curios :shock:
Image
Image
unicool
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2786
Joined: Sun Jan 29, 2006 1:42 am
Location: Romania-Timisoara
Contact:

Re: Inflatia

Post by unicool »

cu aproape o luna inainte de a schimba numele de manager si al echipei am inceput restructurare totala la echipa.eu am vandut foarte multi jucatori varza si am cumparat tineri de perspectiva si jucatori pentru primul 11. :wink:
"Prostia inseamna sa faci acelasi lucru in mod repetat, asteptand rezultate diferite!"
"Liga a IV-a, seria a II-a, locul 3, ca să vadă toată țara unde-i Poli Timișoara!"
ic33
Team Board Member
Posts: 333
Joined: Mon Jan 19, 2009 8:29 am
Location: Zalau

Re: Inflatia

Post by ic33 »

Taceti ca porcu in cucuruz acum. Nimeni nu mai vorbeste de faptul ca Sjarel a amanat regula cu prelungirea contractelor la jucatori pana in sezonul 31.
L-ati amenintat pe Sjarel cu retragerea ca si data trecuta??
Oricum foarte slaba e organizarea din partea lui, a doua oara anunta ceva si pe urma se razgandeste.
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Re: Inflatia

Post by Kosmin »

Sjarel pentru noi e Basescu doi :twisted: 8)
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: Inflatia

Post by Razvanica »

ic33 wrote:Taceti ca porcu in cucuruz acum. Nimeni nu mai vorbeste de faptul ca Sjarel a amanat regula cu prelungirea contractelor la jucatori pana in sezonul 31.
L-ati amenintat pe Sjarel cu retragerea ca si data trecuta??
Oricum foarte slaba e organizarea din partea lui, a doua oara anunta ceva si pe urma se razgandeste.
Pai si ce ai vrea sa zicem? Era normal ca managerii afectati sa insiste pentru chestia asta. Si nu am vazut nici un manager din primele divizii care sa ameninte cu retragerea. Toata treaba e ca nu exista nici un argument puternic pentru limitarea asta si Sjarel isi da si el seama.
Harder, better, faster, stronger
unicool
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2786
Joined: Sun Jan 29, 2006 1:42 am
Location: Romania-Timisoara
Contact:

Re: Inflatia

Post by unicool »

mai degraba si-a dat seama ca multi o sa piarda enorm din schimbarea asta si a hotarat sa amane schimbarea pentru sezonul 31 pentru a le da o sansa celor cu jucatori liberi sa ii aduca la un nivel ok inainte sa fie introdusa regula asta.pana atunci au timp sa ii aduca la salarii normale si nimeni nu va fi afectat asa de grav.de asemenea si-a dat seama ca va pierde clienti....stiti cum e:"interesul poarta fesul". :lol: :lol: :lol:
"Prostia inseamna sa faci acelasi lucru in mod repetat, asteptand rezultate diferite!"
"Liga a IV-a, seria a II-a, locul 3, ca să vadă toată țara unde-i Poli Timișoara!"
dardar_3
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1117
Joined: Tue Jun 12, 2007 9:11 am
Location: Bucuresti

Re: Inflatia

Post by dardar_3 »

ic33 wrote:Taceti ca porcu in cucuruz acum. Nimeni nu mai vorbeste de faptul ca Sjarel a amanat regula cu prelungirea contractelor la jucatori pana in sezonul 31.
L-ati amenintat pe Sjarel cu retragerea ca si data trecuta??
Oricum foarte slaba e organizarea din partea lui, a doua oara anunta ceva si pe urma se razgandeste.


Pritene... gandeste-te de 2 ori inainte sa acuzi. Ce vroiai tu?! Sa iti trimit mail ca s-a schimbat? Sau care e problema ta? Eu stiu ca te cam oftica chestia cu jucatorii free. Probabil sunt mii de jucatori pe care ai incercat sa ii cumperi(din pacate fara succes). De ce e slaba organizarea? Ca tine cont si de parerile noastre? Daca citeai mai bine pe global, chestia asta nu era pentru jucatorii free si pentru altceva... Daca nu esti in cunsotinta de cauza mai bine taci.


PS: Nu s-a plans nimeni ca se retrage sau ca da foc la site. Asta pentru a-ti satisface tie curiozitatea.
Diavolo
ic33
Team Board Member
Posts: 333
Joined: Mon Jan 19, 2009 8:29 am
Location: Zalau

Re: Inflatia

Post by ic33 »

Razvanica wrote:
ic33 wrote:Taceti ca porcu in cucuruz acum. Nimeni nu mai vorbeste de faptul ca Sjarel a amanat regula cu prelungirea contractelor la jucatori pana in sezonul 31.
L-ati amenintat pe Sjarel cu retragerea ca si data trecuta??
Oricum foarte slaba e organizarea din partea lui, a doua oara anunta ceva si pe urma se razgandeste.
Pai si ce ai vrea sa zicem? Era normal ca managerii afectati sa insiste pentru chestia asta. Si nu am vazut nici un manager din primele divizii care sa ameninte cu retragerea. Toata treaba e ca nu exista nici un argument puternic pentru limitarea asta si Sjarel isi da si el seama.
Managerii mai vechi pot pune o presiune mai mare pe Sjarel tocmai de aceea nu s-a revenit asupra deciziei de marire a contractelor stafului sau la scaderea nr. de panouri sau cresterea salariilor jucatorilor cu 1% masuri care ii afecteaza mai mult pe noii manageri,cei care s-au plans de aceste masuri, care sunt in ligile inferioare, fata de managerii vechi care majoritatea sunt in ligile superioare si nu ii afecteaza asa mult aceste masuri.
Pe cei mai noi aflati in ligile inferioare nu ii baga nimeni in seama dar cand managerii vechi sunt suparati pe ceva de noile reguli Sjarel ii asculta.
Nu e corect. :(
dardar_3
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1117
Joined: Tue Jun 12, 2007 9:11 am
Location: Bucuresti

Re: Inflatia

Post by dardar_3 »

Nu intelegi un lucru: in SP exista gradatie, de la H la A. Faptul ca multi din H tanjesc la jucatori de 90% GR e adevarat, insa e normal sa nu isi poata permite acest lucru neavand un stadion ca lumea, o baza de fani solida(de unde ies majoritatea banilor), etc... Pe parcurs si-i vor putea permite.

Insa stii cat va insemna chestia cu contractul de 2 ori pe sezon? Cam 10mil deficit pentru echipele din A, B si C.(poate chiar si D) Am mai explicat o data ca o echipa buna are 22 de jucatori minim(intre 86 si 93 GR). Platind la toti salariu per meci, vei pierde enorm. Vei plati cam 400-500k per meci, iar incasarile la majoritatea sunt undeva pe la 250k-300k acasa iar ~100k in deplasare.

Ma repet inca o data, aici nu e vorba de jucatorii free. E problema fiecaruia ca are asa ceva in echipa.

In momentul de fata poti atenua acest deficit printr-o jonglare a salariilor in functie de meciul dorit. Nu are rost sa mai intru in detalii. Din sez 31 vom vedea ce se va intampla.
Diavolo
ic33
Team Board Member
Posts: 333
Joined: Mon Jan 19, 2009 8:29 am
Location: Zalau

Re: Inflatia

Post by ic33 »

dardar_3 wrote:
ic33 wrote:Taceti ca porcu in cucuruz acum. Nimeni nu mai vorbeste de faptul ca Sjarel a amanat regula cu prelungirea contractelor la jucatori pana in sezonul 31.
L-ati amenintat pe Sjarel cu retragerea ca si data trecuta??
Oricum foarte slaba e organizarea din partea lui, a doua oara anunta ceva si pe urma se razgandeste.


Pritene... gandeste-te de 2 ori inainte sa acuzi. Ce vroiai tu?! Sa iti trimit mail ca s-a schimbat? Sau care e problema ta? Eu stiu ca te cam oftica chestia cu jucatorii free. Probabil sunt mii de jucatori pe care ai incercat sa ii cumperi(din pacate fara succes). De ce e slaba organizarea? Ca tine cont si de parerile noastre? Daca citeai mai bine pe global, chestia asta nu era pentru jucatorii free si pentru altceva... Daca nu esti in cunsotinta de cauza mai bine taci.

PS: Nu s-a plans nimeni ca se retrage sau ca da foc la site. Asta pentru a-ti satisface tie curiozitatea.

-nu am cerut sa fiu anuntat prin mail ca s-a revenit asupra deciziei, nust de unde ai scos-o pe asta
-Nu am nici o problema, imi exprimam si eu parerea ca doar de aia e forum sa iti spui parerile tale despre joc.
-Ai zis ca sunt mii de jucatori free pe care am incercat sa ii iau, nu am luat nici un jucator si nu am facut nici o oferta pe un jucator free de cand joc
-Cei drept pe global nu prea citesc dar mie mi s-a parut ca asta vizeaza, in principal, noua regula.

Si daca tu zici ca nimeni nu s-a plans de asta inseamna ca tu nu citesti forumurile romanesti doar cele globale.

Esti cam stresat pentru un comentariu pus pe forum si vorbesti si urat la adresa mea iar dupa cum scrii tu in mesaj ori sciem un comentariu 100% adevarat si sa nu suparam pe nimeni sau sa tacem toti ca altfel iti creste tensiunea. :wink:
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”