Agresivitatea echipei

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

alex_raul07
Team President
Posts: 574
Joined: Sun Nov 26, 2006 8:56 am
Location: Suceava

Agresivitatea echipei

Post by alex_raul07 »

am jucat azi un amical si am avut surpriza la sfarsitul amicalului sa vad ca s-o accidentat un jucator de al meu si unul de al adversarului.
adversaru` m-a mustrat un pic ca de ce nu am pus agresivitate mica. am incercat sa-i explic ca nu agresivitatea echipei intr-un meci iti accidenteaza sau nu jucatorul. sau poate gresesc eu ?
ca argument pro in favoarea acestei afirmatii aduc faptul ca in liga se joaca (eu cel putin in ultima saptamana toata) cu agresivitatea doar de 100%, insa nu mi s-a accidentat niciun jucator de al meu sau de-al adversarului...

cum sta treaba? conteaza sau nu agresivitatea echipei intr-un meci la accidentarea jucatorilor?
manager: alex_raul7
team: Cetatea Rapid
Motto: "Divide et impera ..."
davos
Team Board Member
Posts: 328
Joined: Sun Jan 13, 2008 6:15 pm
Location: Vaslui
Contact:

Re: agresivitatea echipei

Post by davos »

Cu cat e mai mare cu atat sansele sa se accidenteze sunt mai mari , dar sa nu se supere mie mi sa accidentat un CB 10 zile cand amndoi aveam agr 0.E randomu
Fost manager : Davos
Fosta echipa : F.C. Dinamo București.

Actual
Manager : Sebi.H
Echipa : S.C. Vaslui
ic33
Team Board Member
Posts: 333
Joined: Mon Jan 19, 2009 8:29 am
Location: Zalau

Re: agresivitatea echipei

Post by ic33 »

davos wrote:Cu cat e mai mare cu atat sansele sa se accidenteze sunt mai mari , dar sa nu se supere mie mi sa accidentat un CB 10 zile cand amndoi aveam agr 0.E randomu
Cred ca agresivitatea mare nu inseamna ca sunt sanse mai mari sa se accidenteze. de obicei se accidenteaza oricare din jucatori atunci cand joci in zile consecutive mai multe meciuri cu aceiasi jucatori; din ce am observat eu.
davos
Team Board Member
Posts: 328
Joined: Sun Jan 13, 2008 6:15 pm
Location: Vaslui
Contact:

Re: agresivitatea echipei

Post by davos »

ic33 wrote:
davos wrote:Cu cat e mai mare cu atat sansele sa se accidenteze sunt mai mari , dar sa nu se supere mie mi sa accidentat un CB 10 zile cand amndoi aveam agr 0.E randomu
Cred ca agresivitatea mare nu inseamna ca sunt sanse mai mari sa se accidenteze. de obicei se accidenteaza oricare din jucatori atunci cand joci in zile consecutive mai multe meciuri cu aceiasi jucatori; din ce am observat eu.
Eu am gandit logic , daca e agr mai mare intra mai tare adversarii si sunt sanse mai mari :D
Fost manager : Davos
Fosta echipa : F.C. Dinamo București.

Actual
Manager : Sebi.H
Echipa : S.C. Vaslui
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: agresivitatea echipei

Post by cipriansimi »

eu am observat ca mi se accidenteaza jucatorii cand scad cu conditia sub 85
alex_raul07
Team President
Posts: 574
Joined: Sun Nov 26, 2006 8:56 am
Location: Suceava

Re: agresivitatea echipei

Post by alex_raul07 »

davos wrote:
ic33 wrote:
davos wrote:Cu cat e mai mare cu atat sansele sa se accidenteze sunt mai mari , dar sa nu se supere mie mi sa accidentat un CB 10 zile cand amndoi aveam agr 0.E randomu
Cred ca agresivitatea mare nu inseamna ca sunt sanse mai mari sa se accidenteze. de obicei se accidenteaza oricare din jucatori atunci cand joci in zile consecutive mai multe meciuri cu aceiasi jucatori; din ce am observat eu.
Eu am gandit logic , daca e agr mai mare intra mai tare adversarii si sunt sanse mai mari :D

nimic nu e logic in jocu asta ... nu este asa... atunci daca ai 100% inseamna ca se accidenteaza sigur unul nu ? si majoritatea meciurilor stau marturie impotriva acestui lucru :)
manager: alex_raul7
team: Cetatea Rapid
Motto: "Divide et impera ..."
davos
Team Board Member
Posts: 328
Joined: Sun Jan 13, 2008 6:15 pm
Location: Vaslui
Contact:

Re: agresivitatea echipei

Post by davos »

Randomu principala cauza
Fost manager : Davos
Fosta echipa : F.C. Dinamo București.

Actual
Manager : Sebi.H
Echipa : S.C. Vaslui
sTar`s
Team Manager
Posts: 100
Joined: Tue Jun 23, 2009 12:47 pm

Re: agresivitatea echipei

Post by sTar`s »

un sfat , cand joci in cupa soccer project globala , si joci , si stii ca nu poti sa-l invingi pe adversar , baga si tuu 100% agresivitatea , sa-i accidentezi si tu un jucator , sii ii bagi pe aia cu agresivitate mai mare ;)) , ca sa aiba greu etapa viitoare
Sezon 30. H.2129 -1
alex_raul07
Team President
Posts: 574
Joined: Sun Nov 26, 2006 8:56 am
Location: Suceava

Re: agresivitatea echipei

Post by alex_raul07 »

sTar`s wrote:un sfat , cand joci in cupa soccer project globala , si joci , si stii ca nu poti sa-l invingi pe adversar , baga si tuu 100% agresivitatea , sa-i accidentezi si tu un jucator , sii ii bagi pe aia cu agresivitate mai mare ;)) , ca sa aiba greu etapa viitoare

lol wa ...de unde apareti ma ? :))
baieti ca sa stiti si voi nu agresivitatea conteaza la accidentarea unui jucator .... off doamne ...
manager: alex_raul7
team: Cetatea Rapid
Motto: "Divide et impera ..."
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Re: agresivitatea echipei

Post by Kosmin »

alex_raul07 wrote:
sTar`s wrote:un sfat , cand joci in cupa soccer project globala , si joci , si stii ca nu poti sa-l invingi pe adversar , baga si tuu 100% agresivitatea , sa-i accidentezi si tu un jucator , sii ii bagi pe aia cu agresivitate mai mare ;)) , ca sa aiba greu etapa viitoare

lol wa ...de unde apareti ma ? :))
ca ciupercile dupe ploaie :twisted:
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: agresivitatea echipei

Post by cipriansimi »

omu e nou in SP ... ce vreti :lol:

normal era sa puna intrebari nu sa dea sfaturi
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: agresivitatea echipei

Post by Razvanica »

Sunt 2 factori care influenteaza accidentarile, in afara de random. Acestia sunt conditia jucatorilor si calitatea terenului pe care se joaca meciul.
Harder, better, faster, stronger
Bau Bau
Assistant Coach
Posts: 24
Joined: Sat Jan 10, 2009 12:57 am

Re: Agresivitatea echipei

Post by Bau Bau »

am si eu o intrebare legata de agresivitatea echipei, cam cat este agresivitatea totala maxima pentru a nu lua cartonas rosu? stiu (banuiesc) ca si aici intervine mai mult sau mai putin factorul 'intamplare' dar banuiesc ca exista un prag maxim care ofera o relativa siguranta. in tur am pierdut o caruta de puncte din cauza eliminarilor, jucand cu agresivitatea totala de aprox. 220.
multumesc.
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Re: Agresivitatea echipei

Post by Kosmin »

Bau Bau wrote:am si eu o intrebare legata de agresivitatea echipei, cam cat este agresivitatea totala maxima pentru a nu lua cartonas rosu? stiu (banuiesc) ca si aici intervine mai mult sau mai putin factorul 'intamplare' dar banuiesc ca exista un prag maxim care ofera o relativa siguranta. in tur am pierdut o caruta de puncte din cauza eliminarilor, jucand cu agresivitatea totala de aprox. 220.
multumesc.
wow cu 220 :shock: joaca bre cu 200 :mrgreen:
Bau Bau
Assistant Coach
Posts: 24
Joined: Sat Jan 10, 2009 12:57 am

Re: Agresivitatea echipei

Post by Bau Bau »

la noapte o sa joc cu fix 200.
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”