Random, Norocul in SP

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

Marcus
Coach
Posts: 43
Joined: Tue Aug 05, 2008 9:03 pm

Random, Norocul in SP

Post by Marcus »

Vreau si eu sa stiu daca norocul este o calitate (ascunsa) constanta in SP, adica daca unii care acum au noroc inseamna ca au nivelul de noroc foarte mare si vor avea mereu noroc, iar altii ghinionisti au intotdeauna ghinion. Pentru ca eu sunt sigur ca INTOTDEAUNA sunt dezavantajat, nu am facut niciodata nici macar egal atunci cand oponentul avea +1 mai mult decat mine pe linii, in schimb mie mi se intampla lucruri aberante, cum ar fi sa pierd atunci cand am cu +7 mai mult decat adversarul:

http://www.soccerproject.com/spnewl_gam ... eID=922645
(eu am 125, adversarul are 118, totusi sunt eliminat la penalty-uri din Cupa)

http://www.soccerproject.com/spnewl_gam ... &season=30
(eu am 124, adversarul are 117, totusi se termina 0-0 in derby-ul campionatului si trebuie sa joc cu inima la gat in continuare)

Exemplele in care am obtinut egal in conditiile in care adversarul era mai bun decat mine, sunt INEXISTENTE. Asa ca domnilor ce e de facut, sa renunt la usernameul asta si sa-mi fac alta echipa de la zero in speranta ca voi incepe si eu sa am noroc ? Sau imi poate si mie seta cineva nivelul de noroc mai mare ?
cro1981
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2718
Joined: Sat Jan 27, 2007 11:46 am
Location: IASI
Contact:

Re: NOROCUL in SP

Post by cro1981 »

Eu am facut egal si cu +14 pe linii
Este greu sa inveti sa zbori ca un vultur cand ai ca profesori niste bieti curcani
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: NOROCUL in SP

Post by cipriansimi »

eu am jucat cu un adversar avea peste 220 vreo 4 jucatori si nu a luat niciunul roshu

sau

am luat roshu cu 163 agresivitate

cand depasesc 180 agresivitate iau roshu defiecare data

nu mai zic de numeroasele randomuri cand aveam peste adversar si nu bateam

sezonul trecut in cupa am jucat toate meciurile in deplasare
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: NOROCUL in SP

Post by Razvanica »

Eh, asa zicem toti, cand e un random impotriva noastra ne enervam si cand e pentru noi uitam repede.

PS: Totusi, parca nu am avut niciodata asa ghinion ca sezonul asta :lol:
Harder, better, faster, stronger
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: NOROCUL in SP

Post by cipriansimi »

o umblat Sjarel la butoane
alex_raul07
Team President
Posts: 574
Joined: Sun Nov 26, 2006 8:56 am
Location: Suceava

Re: NOROCUL in SP

Post by alex_raul07 »

cro1981 wrote:Eu am facut egal si cu +14 pe linii

un prieten de al meu o facut egal sau o pierdut si o avut +20 !!! pe linii
la mine doar +12 parca :)
manager: alex_raul7
team: Cetatea Rapid
Motto: "Divide et impera ..."
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Re: NOROCUL in SP

Post by bunicutzu »

si eu pana acum am fost dezavantajat in general. dar sezonul asta am fost de 2 ori avantajat. am castigat desi am fost egal pe linii, si am facut egal (cu napo) avand cu 2 puncte mai putin.

Dar, azi m-a lovit random-ul intr-un alt fel. jucand in liga cu aceeasi agresivitate ca si oponentul meu (arbitrul de 78%, amandoi am jucat cu 100% agresitivitatea echipei, jucatorul cel mai agresiv 29 pentru amandoi). Rezultatul e dur: el doar galbene, eu 3 rosii.
sharky1990
Team Board Member
Posts: 432
Joined: Fri Mar 16, 2007 3:41 pm
Location: galati

Re: NOROCUL in SP

Post by sharky1990 »

au fost meciuri in care cu +1 pe linii sa PIERZI si NU LA PENALTY
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: NOROCUL in SP

Post by cipriansimi »

azi am luat 3 cartonase galbene si am jucat cu 150 agresivitate :(
alex_raul07
Team President
Posts: 574
Joined: Sun Nov 26, 2006 8:56 am
Location: Suceava

Re: NOROCUL in SP

Post by alex_raul07 »

sharky1990 wrote:au fost meciuri in care cu +1 pe linii sa PIERZI si NU LA PENALTY

pai aici ii de inteles randomu ma :)) nu asta era cel mai bun exemplu de oferit :)
manager: alex_raul7
team: Cetatea Rapid
Motto: "Divide et impera ..."
sharky1990
Team Board Member
Posts: 432
Joined: Fri Mar 16, 2007 3:41 pm
Location: galati

Re: NOROCUL in SP

Post by sharky1990 »

alex_raul07 wrote:
sharky1990 wrote:au fost meciuri in care cu +1 pe linii sa PIERZI si NU LA PENALTY

pai aici ii de inteles randomu ma :)) nu asta era cel mai bun exemplu de oferit :)

ce ti se pare de inteles mah...uite exemplu....120-121
scor final la meci de liga (logic fara penalty).....1-0

mai merge cand ai + sa fie un egal acolo....da cand ai + si pierzi :o
be_best
Team President
Posts: 938
Joined: Sat Sep 15, 2007 1:02 pm
Location: Bucharest
Contact:

Re: NOROCUL in SP

Post by be_best »

De obicei la mine sez in care sunt mai norocos alterneaza cu cele in care sunt ghinionist si cu cele neutre. Pot spune ca de obicei cele in care ghinionul se tinea lant de mine nu vroiam decat sa ramana in liga - mai nasol a fost acum 2 sez cand vroiam sa promovez si supa 5 etape eram pe 11. Pana la urma am terminat pe 1 avand numai victorii si 1 egal pana la sfarsit.

Lucrurile s-au schimbat sez asta in care vroiam sa promovez si sigur nu o voi face - desi ca echipa sunt in primele 3 - la ce ghinion am ma voi multumi cu un loc 5.
Rapid... Clubul notru drag, ce mult te iubim... La bine la greu... Fluturam, steagul alb-visiniu!
S20/21/24/25/28 - H/G/F/E/D 1st
S29 - C?
Reforma in sanatate - Oportunitate financiara!
Aici esti pe Teren Sportiv - aici faci sport!
alex_raul07
Team President
Posts: 574
Joined: Sun Nov 26, 2006 8:56 am
Location: Suceava

Re: NOROCUL in SP

Post by alex_raul07 »

sharky1990 wrote:
alex_raul07 wrote:
sharky1990 wrote:au fost meciuri in care cu +1 pe linii sa PIERZI si NU LA PENALTY

pai aici ii de inteles randomu ma :)) nu asta era cel mai bun exemplu de oferit :)

ce ti se pare de inteles mah...uite exemplu....120-121
scor final la meci de liga (logic fara penalty).....1-0

mai merge cand ai + sa fie un egal acolo....da cand ai + si pierzi :o
wa esti culmea ...mi se pare foarte logic si daca cineva mai gandeste ca tine sa mi spuna ...
sa luam un exemplu real ...joaca steaua rapid sau oricare echipe timisoara urziceni ...chiar daca timisoara o jucat mai bine in meci dintr-un corner urziceniu poate castiga. ...cum s-a intamplat parca chiar camp trecut intre cele 2 echipe....asta ii de inteles....dar cand joaca steaua contra lu` cetatea suceava sau oricarei echipe de liga C si pierde atunci ii mai greu de inteless....asa si aici ...cand valoarea ii apropiata ii logic sa fie surprize....altfel nu ar mai avea farmec jocul
manager: alex_raul7
team: Cetatea Rapid
Motto: "Divide et impera ..."
sharky1990
Team Board Member
Posts: 432
Joined: Fri Mar 16, 2007 3:41 pm
Location: galati

Re: NOROCUL in SP

Post by sharky1990 »

mie imi pare k tu esti culmea....aici nu e vb de RL aici esti in SP si dak ai + pe linii ar fi normal sa castigi si in caz de random sa faci egal nicidecum sa pierzi....dar in fine :roll: :lol: :lol: :lol:

PS: cand esti cu +1 pierzi...cand ai +20 faci egal...atunci cand drag mai castigi frate??? :shock:

pss: dak tie ti se pare aja normala treaba asta...aratami tu exemple concrete din SP cu astel de meciuri :twisted:
alex_raul07
Team President
Posts: 574
Joined: Sun Nov 26, 2006 8:56 am
Location: Suceava

Re: NOROCUL in SP

Post by alex_raul07 »

citeste inca o data postu de mai sus ... si jocu vrea sa fie cat mai aproape de realitate daca vrei sa stii si daca nu ar fi asa ar fi degeaba ...ar avea 100 de utilizatori ...nici asa nu prea are multi :-j dar fie ....


LE ca ma oftic ....


daca ar fi sa nu fie random ...sau sa fie partial ...inseamna ca echipele din H nu ar avea nici o sansa fata de cele din F ...cele din B,C nicio sansa fata de A si etc ... nu stiu ce nu intelegi ...poate ca nu te bati in ligile superioare sa vezi ce greu ii :) ...daca nu ai si un pic de noroc nu ai nimic ....

+ cand ai random si-ti vine un jucator beton de la tineret iti place nu ? atunci ii bine ;) sau cand iti vine jucator dupa jucator de la tineret ... atunci ii ca lumea nu ?
manager: alex_raul7
team: Cetatea Rapid
Motto: "Divide et impera ..."
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”