Intrebare tineret

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

marius alin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1072
Joined: Thu Jul 13, 2006 7:18 pm
Contact:

Re: INTREBARE !!!!!!!!!!!!!!!!

Post by marius alin »

asta am observat si eu... ma gandeam ca poate observa altcineva logica jocului pe care il practica echipa lui
singura diferenta dintre mine si un nebun este ca eu nu sunt nebun
kennyanu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4593
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:12 pm
Location: Riding The White Poney
Contact:

Re: Intrebare tineret

Post by kennyanu »

la agresivitate...umbla acum ceva vreme o forumla....era ceva cel mai agresiv jucator al tau.....+ arbitrul...+ inca o chestie sa fie cam 200. asta in primu rand....

apoi...agresivitate, din punctul meu de vedere e pentru fiecare meci diferita....depinzand de manager si de lot. adica iti faci un calcul...azi vreau sa iau 5cartonase...joci cu 20%mai agresiv....agresivitatea depinde de loc si de importanta meciului jucat. Personal, cand am intrat in joc alaturi de vreo 2-3prieteni...am testat toate tacticile si mai toate agresivitatile...pentru a stabili care sunt mai eficiente...si ce agresivitate trebuie sa am, la fel am facut si acum.


In legatura cu tineretu...au fost "n" discutii pe forum..pe extern...si la open bugs...si la upcoming features..nu ai ce sa faci...cea mai revoltata era managerul isys.....din 10jucatori, 8 nu au venit si 2erau SW...
Revenit :)
marius alin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1072
Joined: Thu Jul 13, 2006 7:18 pm
Contact:

Re: Intrebare tineret

Post by marius alin »

ce zici tu kenny cu agresivitatea apropiata de 200, erau formulele in care ajungeai la agresivitate totala de 185-190(mai sigura) sau 195-200(mai multe cartonase), e veche de acum, a schimbat sjarel ceva, a mai crescut si randomul mult si nu stim care e noua agresivitate optima
singura diferenta dintre mine si un nebun este ca eu nu sunt nebun
EmmY
Team Manager
Posts: 131
Joined: Fri Oct 02, 2009 12:30 pm
Location: Slatina

Re: INTREBARE !!!!!!!!!!!!!!!!

Post by EmmY »

3. sa faci oferte/sau sa pui in vanzare juc pe anumite posturi ca sa fortezi venirea unui junior pe respectivul post[/quote]


asta da...uitasem de ea...dar stiu ca am incercato o data....nu mi-a iesit...si mai mai sa imi stric spiritu cumparnd vreo 6CB-uri:))[/quote]

Eu nu stiam, dar merge . Cam 1 saptamana am incercat sa cumpar un CF iar cand renuntasem a venit unu de la tineret :D
kennyanu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4593
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:12 pm
Location: Riding The White Poney
Contact:

Re: Intrebare tineret

Post by kennyanu »

ma....sincer, agresivitatea e dupa echipa, cum am spus...problema e ca si mie mi-ar raspunde la fel ca celorlalti: e un aspect al jocului.sunt chestii care trebuie sa ramana un pic secrete :)
Revenit :)
alexandrus
Assistant Coach
Posts: 23
Joined: Thu Dec 10, 2009 9:56 am

Re: Intrebare tineret

Post by alexandrus »

dar de ce e secret? e doar un joc. si un joc are un regulament, .....pe care trebuie sa il stie toti jucatorii. de ex. la jocurile online pe care le am jucat regulamentul era tranparent fara secrete. nu am studiat forumul sp in amanunt. chiar exista portiuni din regulamentul sp, care sunt tinute secrete de administrator(i), adica sp nu are regulamentul transparent? daca da, atunci care e motivul sa fie secrete?
ic33
Team Board Member
Posts: 333
Joined: Mon Jan 19, 2009 8:29 am
Location: Zalau

Re: INTREBARE !!!!!!!!!!!!!!!!

Post by ic33 »

EmmY wrote:3. sa faci oferte/sau sa pui in vanzare juc pe anumite posturi ca sa fortezi venirea unui junior pe respectivul post

asta da...uitasem de ea...dar stiu ca am incercato o data....nu mi-a iesit...si mai mai sa imi stric spiritu cumparnd vreo 6CB-uri:))[/quote]

Eu nu stiam, dar merge . Cam 1 saptamana am incercat sa cumpar un CF iar cand renuntasem a venit unu de la tineret :D[/quote]

Ca sa mearga nu trebuie sa cumperi doar sa ofertezi jucator ,doar pe un post...si sa renunti la oferta cu 2-3 incante sa se "nasca" un juc de la tineret
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: Intrebare tineret

Post by cipriansimi »

ca sa va vina jucatorii care ii doriti trebuie sa ofertati jucatorii mei care ii am scosi la vanzare

Va garantez ca merge
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3815
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: Intrebare tineret

Post by Razvanica »

alexandrus wrote:dar de ce e secret? e doar un joc. si un joc are un regulament, .....pe care trebuie sa il stie toti jucatorii. de ex. la jocurile online pe care le am jucat regulamentul era tranparent fara secrete. nu am studiat forumul sp in amanunt. chiar exista portiuni din regulamentul sp, care sunt tinute secrete de administrator(i), adica sp nu are regulamentul transparent? daca da, atunci care e motivul sa fie secrete?
Pai jocul are un regulament public. Dar motorul jocului nu are legatura cu regulamentul. :roll: Este un algoritm gandit de Sjarel si pe care adca l-ar cunoaste toata lumea nu ar mai avea nici un farmec. Tocmai asta e bine la SP, ca nu aplica toata lumea aceeasi tactica, acelasi stil, aceeasi agresivitate...

Deci in afara de faptul ca e ideea omului si daca o face publica pot sa i-o fure si altii (apropo, nu am eu mare experienta in jocuri browser-based dar am mai jucat 2 managere de fotbal si nici acolo nu era algoritmul public), ar mai duce si la scaderea calitatii jocului.
Harder, better, faster, stronger
alexandrus
Assistant Coach
Posts: 23
Joined: Thu Dec 10, 2009 9:56 am

Re: Intrebare tineret

Post by alexandrus »

SoccerProject.com Nou jucător de la tineret 19 Ian (04:45)
Salut,
Din lotul de tineret a fost promovat un nou jucator.
Din păcate acesta nu a fost destul de valoros pentru a se integra în echipa de seniori.

Salutări călduroase,
Consiliul.




Am schimbat cordoonatorul de tineret, am cumparat si vandut jucatori dar... degeaba. daca si urmatorul jucator de la tineret nu e valoros ma las de soccer project. prea multe randomuri.
mate1976
Team President
Posts: 596
Joined: Tue Jan 20, 2009 1:04 pm
Location: Constanta
Contact:

Re: Intrebare tineret

Post by mate1976 »

Nu dispera, vor veni si satisfactiile. Nu lua decizii pe moment.
Marcus
Coach
Posts: 43
Joined: Tue Aug 05, 2008 9:03 pm

Re: Intrebare tineret

Post by Marcus »

cunosc o persoana care a jucat SP si , fara nici o exagerare, nu i-au mai venit jucatori de la tineret din luna decembrie 2009. au fost in jur de 10-11 jucatori CONSECUTIVI care nu au fost "suficienti de buni pt a se integra in echipa de seniori". respectiva persoana si-a sters contul in urma cu 2 luni.
si da, si-a schimbat si coordonatorul de tineret prin luna mai. Numele echipei era Rocar Berceni.

nu cred ca exista un record negativ mai prost decat acesta. Cred ca ar trebui exclus acest random care nu face decat sa descurajeze jucatorii sa mai joace SP.
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3815
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: Intrebare tineret

Post by Razvanica »

Eu stiu pe cineva care a avut 13 jucatori la rand care nu au fost suficient de buni. Calculasem la un moment dat si probabilitatea sa ratezi 10 la rand era undeva in jur de 1 la 13.000 (cu coordonator 100%), deci se intampla destul de rar. Dar cu peste 20.000 de manageri in joc, e normal sa existe si astfel de cazuri.
Harder, better, faster, stronger
Marcus
Coach
Posts: 43
Joined: Tue Aug 05, 2008 9:03 pm

Re: Intrebare tineret

Post by Marcus »

acum sunt si eu napastuit de ghinion... din ultimii 4 juniori, unul a fost sweeper iar 3 nu s-au incadrat la echipa. am pierdut cateva milioane din cauza asta. in dimineata asta i-am dat sut coordonatorului de tineret pe usa din dos, pt ca mi-am pierdut rabdarea cu el.
e asa 'sucking' cand ti se intampla tie...
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”