Cand ia decizia...

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

Post Reply
Ro.BaZiL
Groundsman
Posts: 7
Joined: Tue Nov 24, 2009 8:18 pm

Cand ia decizia...

Post by Ro.BaZiL »

Pe lista cu jucatori de vanzare sunt jucatori gratis. Intrebarea mea e urmatoarea: " Cand ia decizia managerul(sau cine o ia) la ce echipa lasa jucatorul sa plece?"....intreb asta deoarece la jucatorii gratis nu scrie nici o data intre care se poate realiza transferul...si dak fac o oferta nu vreau sa astept 20 d zile
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: Cand ia decizia...

Post by cipriansimi »

Ro.BaZiL wrote:Pe lista cu jucatori de vanzare sunt jucatori gratis. Intrebarea mea e urmatoarea: " Cand ia decizia managerul(sau cine o ia) la ce echipa lasa jucatorul sa plece?"....intreb asta deoarece la jucatorii gratis nu scrie nici o data intre care se poate realiza transferul...si dak fac o oferta nu vreau sa astept 20 d zile
2 zile trebuie sa treaca de la ultima oferta data

CRED :roll:
calin_g
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1451
Joined: Sun Dec 02, 2007 11:23 am
Location: Iasi, Romania

Re: Cand ia decizia...

Post by calin_g »

eu sunt sigur ca regula nu e cum a zis cipriansimi, ca trebuie sa treaca 2 zile de la ultima oferta, pt ca asa jucatorii care prezinta mult interes s-ar vinde dupa saptamani de la punerea pe lista, tot timpul s-ar mai gasi cineva sa ii oferteze. eu am observat ca de obicei dupa aproximativ 2-3 zile de la prima oferta pleaca la o alta echipa.
SP Club Inter 15
...........***...........
SP: a love and hate thing..
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: Cand ia decizia...

Post by Razvanica »

Jucatorii gratis se transfera la a doua simulare de la ora 4:00 de cand au fost pusi pe liber. Decizia nu e luata de manager, jucatorul merge la cea mai mare oferta (asta e varianta semi-oficiala, eu imi amintesc ca am avut o oferta mai buna decat bizone o data si jucatorul a mers la el, poate conteaza un pic si divizia, pentru ca el era A iar eu eram E)
Harder, better, faster, stronger
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: Cand ia decizia...

Post by cipriansimi »

Razvanica wrote:Jucatorii gratis se transfera la a doua simulare de la ora 4:00 de cand au fost pusi pe liber. Decizia nu e luata de manager, jucatorul merge la cea mai mare oferta
CORECT :mrgreen: ... mi-ai amintit
Razvanica wrote:eu imi amintesc ca am avut o oferta mai buna decat bizone o data si jucatorul a mers la el, poate conteaza un pic si divizia, pentru ca el era A iar eu eram E
:?

aud lucruri noi de care nu stiam. trebuie verificata faza
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Re: Cand ia decizia...

Post by Kosmin »

poi ce nu e clar un jucator pleaca "la mai bine" :lol: la mai bine nu inseamna doar bani ci si posibilitatea unei perfomante mai bune :twisted: deci nu trebuie verificat nimic :mrgreen:
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Re: Cand ia decizia...

Post by bunicutzu »

Razvanica wrote:Jucatorii gratis se transfera la a doua simulare de la ora 4:00 de cand au fost pusi pe liber. Decizia nu e luata de manager, jucatorul merge la cea mai mare oferta (asta e varianta semi-oficiala, eu imi amintesc ca am avut o oferta mai buna decat bizone o data si jucatorul a mers la el, poate conteaza un pic si divizia, pentru ca el era A iar eu eram E)
eu am intalnit si situatii cand jucatorul a stat 3 zile. cred ca este o diferenta intre jucatorii care sunt concediati si cei care sunt pusi pe lista de transfer ca liberi sa plece. la unii e 2 zile, la ceilalti 3 zile.
cel putin asa era in vremurile cand luam eu multi jucatori free.
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: Cand ia decizia...

Post by cipriansimi »

cand concediezi un jucator nu dispare ? .. sau doar cand i se termina contractul dispare jucatorul :?
minasthiryt
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2503
Joined: Wed Aug 08, 2007 2:53 pm
Location: IASI
Contact:

Re: Cand ia decizia...

Post by minasthiryt »

Kosmin wrote: :lol: la mai bine nu inseamna doar bani ci si posibilitatea unei perfomante mai bune :twisted:
hai ca ma faci sa rad, sa nu-mi spui ca jucatorii din SP or avea vreo constiinta :lol: si sa se gandeasca ce ar face la o echipa si ce ar face la alta si nu cred ca e setat ceva de genu singura chestie fiind partea financiara pe care o primeste prin ofertele pe care le primeste....


matematica :roll:

cipriansimi wrote:cand concediezi un jucator nu dispare ? .. sau doar cand i se termina contractul dispare jucatorul :?
dupa momentul in care-l concediezi el apare pe lista de transfer ca "gratis" insa daca nu primeste oferte va disparea
CF POLI IASI
CUPA REGELEUI Organizer
calin_g
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1451
Joined: Sun Dec 02, 2007 11:23 am
Location: Iasi, Romania

Re: Cand ia decizia...

Post by calin_g »

@ minasthiryt: pai nu le trebuie o constiinta ca sa plece la o echipa dintr-o divizie superioara, e de ajuns o simpla formula matematica sau scrypt sau cum s-o mai chema in limbajul de specialitate :roll:
SP Club Inter 15
...........***...........
SP: a love and hate thing..
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”