pierd puncte fff importante cu randomul asta...

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

ic33
Team Board Member
Posts: 333
Joined: Mon Jan 19, 2009 8:29 am
Location: Zalau

Re: pierd puncte fff importante cu randomul asta...

Post by ic33 »

mac wrote:ma gandeam pe maine ca am meci important cu locul 2 la un 3-5-2 (pase), cu ceva mijlocasi ofensivi ... daca are cineva 3 minute sa isi dea cu parerea despre ce ar face el raman dator si eu cu un sfat :shock:

Dupa cum arata echipa adversarului nu prea sunt sanse sa te bata...eventual un random :D.
Daca el foloseste 4-3-3 long ball eu zic sa pui 3-4-3 kick and rush
calin_g
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1451
Joined: Sun Dec 02, 2007 11:23 am
Location: Iasi, Romania

Re: pierd puncte fff importante cu randomul asta...

Post by calin_g »

Razvanica wrote:Daca joci 3-5-2 nu vad de ce ai pune mijlocasii pe ofensiv. Cu 3-5-2 cel mai bine e "Pase" si daca poti sa pui si fundasii laterali pe "Ofensiv".
nu stiu cat de mult se aplica logica realitatii in joc, dar daca joci cu 3 fundasi si trimiti 2 dintre ei sa sustina mijlocul, iar adversarul joaca cu 3 varfuri si mingi lungi, nu te cam expui in aparare? mie mi se pare o reteta sigura pentru un rezultat nefavorabil :roll: repet, asta in cazul in care jocul respecta cat de cat realitatea, pentru ca altfel nu prea ma pricep la asezarile cu 3 fundasi, nu prea le-am folosit
SP Club Inter 15
...........***...........
SP: a love and hate thing..
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: pierd puncte fff importante cu randomul asta...

Post by cipriansimi »

calin_g wrote:
Razvanica wrote:Daca joci 3-5-2 nu vad de ce ai pune mijlocasii pe ofensiv. Cu 3-5-2 cel mai bine e "Pase" si daca poti sa pui si fundasii laterali pe "Ofensiv".
nu stiu cat de mult se aplica logica realitatii in joc, dar daca joci cu 3 fundasi si trimiti 2 dintre ei sa sustina mijlocul, iar adversarul joaca cu 3 varfuri si mingi lungi, nu te cam expui in aparare? mie mi se pare o reteta sigura pentru un rezultat nefavorabil :roll: repet, asta in cazul in care jocul respecta cat de cat realitatea, pentru ca altfel nu prea ma pricep la asezarile cu 3 fundasi, nu prea le-am folosit
acei 2 fundasi ofensivi aduc un plus liniei de mijloc. acel bonus e mai mare decat daca ar juca normal pe posturile lor

Fara Tactici.................+/-0%.......+/-0%......+/-0%
Mingi Lungi...................+5%........-10%.......+5%
Loveste si Goneste......-10%.......-10%.......+27%
Pase...........................-10%.......+10%.......-10%
Zid Defensiv.................+8%.........-10%.......-10%
mac
Team Manager
Posts: 119
Joined: Sun May 07, 2006 9:17 pm
Location: [RO] Suceava

Re: pierd puncte fff importante cu randomul asta...

Post by mac »

Dupa ce am citit sfaturile voastre m-am gandit astfel: daca el joaca cel mai probabil 4-3-3 cu mingi lungi si o agresivitate a echipei + arbitru 120-130 inseamna si conform celor aratate de voi ca fundasii joaca direct atacul sarind in mare parte constructia si implicit mijlocul. Asadar cred ca o sa joc un 3-4-3 pentru care m-am si pregatit cu achizitiile facute cu loveste si goneste unde nu pierd timpul prea mult cu constructia si pasele (oricum nu ca el), si merg si eu direct pe atac, iar ca sa folosesc ceea ce el sare la mine, mijlocul, o sa ii joc ofensiv si defensiv intarind apararea cu 1 mijlocas si atacul cu restul la nevoie. Aici nu ma gandesc la puncte individuale sau pe linie pentru ca stiu ca scot mai bine decat oricare din divizia asta, ci la o schimbare majora si buna sa ies din randommul asta al draw-ului. Fratilor mai avem putin si ne invita astia la GSP sa facem o analiza ceva .... :shock: ms de sfaturi, inca mai e loc !!
Member of the Soccer Project Association
ic33
Team Board Member
Posts: 333
Joined: Mon Jan 19, 2009 8:29 am
Location: Zalau

Re: pierd puncte fff importante cu randomul asta...

Post by ic33 »

nu pune unu defensive si unul ofensive....iti recomand offensive si doar pentru cei care nu au ordin individual de joc mare, peste 1.
calin_g
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1451
Joined: Sun Dec 02, 2007 11:23 am
Location: Iasi, Romania

Re: pierd puncte fff importante cu randomul asta...

Post by calin_g »

incet-incet ajung si eu in situatia ta :P egal in deplasare cu +9 (al treilea de genul asta in sezonul actual) :|
SP Club Inter 15
...........***...........
SP: a love and hate thing..
mac
Team Manager
Posts: 119
Joined: Sun May 07, 2006 9:17 pm
Location: [RO] Suceava

Re: pierd puncte fff importante cu randomul asta...

Post by mac »

am castigat astazi cu ceva mici emotii, mai vad maine
Member of the Soccer Project Association
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: pierd puncte fff importante cu randomul asta...

Post by cipriansimi »

calin_g wrote:incet-incet ajung si eu in situatia ta :P egal in deplasare cu +9 (al treilea de genul asta in sezonul actual) :|
la formatiile cu 5 fundasi cam des o sa te intalnesti cu astfel de situatii, dar in cazul de fata ca ai jucat cu 4-4-2 te-a cam fentat randomul :lol:
calin_g
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1451
Joined: Sun Dec 02, 2007 11:23 am
Location: Iasi, Romania

Re: pierd puncte fff importante cu randomul asta...

Post by calin_g »

cipriansimi wrote:
calin_g wrote:incet-incet ajung si eu in situatia ta :P egal in deplasare cu +9 (al treilea de genul asta in sezonul actual) :|
la formatiile cu 5 fundasi cam des o sa te intalnesti cu astfel de situatii, dar in cazul de fata ca ai jucat cu 4-4-2 te-a cam fentat randomul :lol:
am observat si eu ca la 5-3-2 pe care il mai folosesc din cand in cand se cam intampla accidente si ma gandesc sa renunt, sa raman pe 4-4-2.. asta daca m-or tine finantele :roll:
SP Club Inter 15
...........***...........
SP: a love and hate thing..
WolFsBurG96
Team Board Member
Posts: 383
Joined: Fri Aug 07, 2009 12:34 pm

Re: pierd puncte fff importante cu randomul asta...

Post by WolFsBurG96 »

ma uitam prin A` vroiam sa vad ce a facut bizone ca am un jucator acolo care l-am vandut cu 10M
si ce credeti , a luat bataie de la wildlask locu 1 cu 2-1 si a iesit egal p linii :|

Bizone TM 1 - 2 FC Widlaks
7' 0 - 1 Trung Ta Chinh
12' 0 - 2 Trung Ta Chinh
Sergio Frontini 1 - 2 38'
3 - 4 - 3 Formaţie 3 - 4 - 3
Loveşte şi goneşte Tactici Loveşte şi goneşte
100% Stil 100%
100% Agresivitate 100%
49% Defensiva 48%
46% Mijloc 49%
55% Atac 53%
bizone
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1316
Joined: Tue Jan 30, 2007 1:18 pm
Location: TIMISOARA

Re: pierd puncte fff importante cu randomul asta...

Post by bizone »

Mda, ghinion cat casa. Si-a schimbat si antrenoul pentru meciul cu mine, foarte rar apeleaza la metoda asta. Pe langa asta, am mai gresit si eu, am folosit CF-ul titular din greseala (voiam sa-l pun pe ala de rezerva) in meciul de liga de luni si mi-a luat rosu, suspendare 4 etape :x TS-ul e mic, doar 88%, probabil si asta a contat. Insa e interesant cum tine random-ul asta doar cu astia mai buni...
POLI TIMISOARA!!!!

Image
Image
mac
Team Manager
Posts: 119
Joined: Sun May 07, 2006 9:17 pm
Location: [RO] Suceava

Re: pierd puncte fff importante cu randomul asta...

Post by mac »

bizone wrote:Insa e interesant cum tine random-ul asta doar cu astia mai buni...
Interesanta e treaba ca randomul nu prea tine cu astia mai buni, chiar deloc, si dupa ce au stat si calculat unii au ajuns la concluzia asta. Randoul trebuia in meciul asta sa te ajute pe tine, dar cred ca iti mai trebuia putin sa fii la nivel cu el sau macar putin noroc...eu am 5 egaluri din 14 cu adversari net inferiori...procentul il calculati voi
Member of the Soccer Project Association
calin_g
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1451
Joined: Sun Dec 02, 2007 11:23 am
Location: Iasi, Romania

Re: pierd puncte fff importante cu randomul asta...

Post by calin_g »

mac wrote: Randoul trebuia in meciul asta sa te ajute pe tine
pai nu prea, ca au fost egali pe linii. regula s-ar fi aplicat (mai bine zis ar fi avut sanse mai mare sa se aplice) daca unul din ei era mai slab pe linii
SP Club Inter 15
...........***...........
SP: a love and hate thing..
mac
Team Manager
Posts: 119
Joined: Sun May 07, 2006 9:17 pm
Location: [RO] Suceava

Re: pierd puncte fff importante cu randomul asta...

Post by mac »

calin_g wrote:pai nu prea, ca au fost egali pe linii. regula s-ar fi aplicat (mai bine zis ar fi avut sanse mai mare sa se aplice) daca unul din ei era mai slab pe linii
pai tocmai ca au fost egali si trebuia sa il ajute pe el sa castige ... daca era mai slab deja l-ar fi ajutat
Member of the Soccer Project Association
calin_g
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1451
Joined: Sun Dec 02, 2007 11:23 am
Location: Iasi, Romania

Re: pierd puncte fff importante cu randomul asta...

Post by calin_g »

mac wrote:
calin_g wrote:pai nu prea, ca au fost egali pe linii. regula s-ar fi aplicat (mai bine zis ar fi avut sanse mai mare sa se aplice) daca unul din ei era mai slab pe linii
pai tocmai ca au fost egali si trebuia sa il ajute pe el sa castige ... daca era mai slab deja l-ar fi ajutat
de ce sa-l ajute tocmai pe el? :?: cand esti egal pe linii sansele sunt 50-50 la random
SP Club Inter 15
...........***...........
SP: a love and hate thing..
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”