contracte jucatori

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

Post Reply
Vegita
Fan
Posts: 1
Joined: Tue Aug 17, 2010 12:49 am

contracte jucatori

Post by Vegita »

Am 18 jukatori cu contractele pe terminate ce ar trebui sa faq sa ii iau pe toti la rand sa le reinoiesc?sau se vor reinoi scingure???
cro1981
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2718
Joined: Sat Jan 27, 2007 11:46 am
Location: IASI
Contact:

Re: O intrebare

Post by cro1981 »

Trebuie sa le reinnoiesti tu altfel vei pierde jucatorii
Este greu sa inveti sa zbori ca un vultur cand ai ca profesori niste bieti curcani
nasonex
Coach
Posts: 40
Joined: Tue Dec 21, 2010 7:34 pm

Re: contracte jucatori

Post by nasonex »

Apropo de contractele jucatorilor : Cum explicati de ce in momentul in care reinoiesti contractul pe 3 ani, unor jucatori le creste moralul foarte mult chiar si de la 75% la 100% (aproximativ) iar altora nu le creste deloc???
Echipa mea - Dinamo Gugesti
cercel_jr
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4993
Joined: Sat Jun 24, 2006 7:53 pm
Location: Romania

Re: contracte jucatori

Post by cercel_jr »

Depinde de contract.
Daca noul contract e mult mai mare decat cel vechi atunci v-a fi multumit si ii va reste moralul.
Daca diferenta e mica, va ramane la fel. Si daca ii refaci contractul inainte de trecerea unui sezon (sau 40 zile nu mai stiu exact) nu ii va creste moralul.

Din cate imi amintesc moralul creste cu 20 pt primul caz.
Manager: cyp
Team: Fotbal Club Botosani

May the random be with me!
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: contracte jucatori

Post by Razvanica »

Acum mult timp, moralul jucatorilor crestea de fiecare data cand primeau un nou contract. De chestia asta beneficiau unii manageri care speculau acest lucru si jucau permanent cu conditie si moral 100% (mai ales ca se cupla foarte bine cu trecerea de pe salariu pe bonus si invers). Apoi s-au facut cateva modificari, in sensul ca moralul nu mai crestea decat daca trecea suficient timp de la ultimul contract semnat iar noul contract era mai bun decat precedentul. Apoi s-a bagat si chestia ca nu mai ai voie sa ii oferi un nou contract unui jucator decat dupa 30 de zile de la ultima semnatura. Asa ca acum e un amestec de conditii... In orice caz, daca a trecut mai mult de un sezon de la ultimul contract iar salariul jucatorului creste, moralul jucatorului ar trebui sa creasca si el.
Harder, better, faster, stronger
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”