De ce scade cal. globala cand pun la vanzare un jucator?

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

Post Reply
habyb2101
Assistant Coach
Posts: 16
Joined: Fri Jan 01, 2010 1:01 pm

De ce scade cal. globala cand pun la vanzare un jucator?

Post by habyb2101 »

Cand pun la vanzare un jucator imi scade imediat 2% din calitatea globala. Dak il scot si il bag iar,imi mai ia 2 %. La a treia oara imi 1%. De ce?
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Re: De ce scade cal. globala cand pun la vanzare un jucator?

Post by Kosmin »

habyb2101 wrote:Cand pun la vanzare un jucator imi scade imediat 2% din calitatea globala. Dak il scot si il bag iar,imi mai ia 2 %. La a treia oara imi 1%. De ce?
pentru ca este dezamagit sa-l pui pe lista, el vrea sa ramana la echipa si tu descotorisesti de el :twisted: acu serios vb, intreaba-l pe sjarel ca el a vrut sa fie asa :P
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: De ce scade cal. globala cand pun la vanzare un jucator?

Post by Razvanica »

Atunci cand pui un jucator cu moral 100 pe lista, ii scade moralul la 75. Cum moralul e luat in calcul in formula calitatii globale, aceasta scade si ea.

Daca un jucator este pus pe lista si apoi scos se considera ca nu l-a vrut nimeni, deci pierde din nou moral.

Interesant este ca daca jucatorul are moral sub 50, ii creste moralul cand il pui pe lista.
Harder, better, faster, stronger
habyb2101
Assistant Coach
Posts: 16
Joined: Fri Jan 01, 2010 1:01 pm

Re: De ce scade cal. globala cand pun la vanzare un jucator?

Post by habyb2101 »

Razvanica wrote:Atunci cand pui un jucator cu moral 100 pe lista, ii scade moralul la 75. Cum moralul e luat in calcul in formula calitatii globale, aceasta scade si ea.

Daca un jucator este pus pe lista si apoi scos se considera ca nu l-a vrut nimeni, deci pierde din nou moral.

Interesant este ca daca jucatorul are moral sub 50, ii creste moralul cand il pui pe lista.
Merci mult pt lamuriri. Ma gandeam k va ramane cu o calitate mai mik...acum nu am de facut decat sa astept sa-i revina moralul la 100 si totul e k inainte
EmmY
Team Manager
Posts: 131
Joined: Fri Oct 02, 2009 12:30 pm
Location: Slatina

Re: De ce scade cal. globala cand pun la vanzare un jucator?

Post by EmmY »

Razvanica wrote:Atunci cand pui un jucator cu moral 100 pe lista, ii scade moralul la 75. Cum moralul e luat in calcul in formula calitatii globale, aceasta scade si ea.

Daca un jucator este pus pe lista si apoi scos se considera ca nu l-a vrut nimeni, deci pierde din nou moral.

Interesant este ca daca jucatorul are moral sub 50, ii creste moralul cand il pui pe lista.
Cu cat?
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: De ce scade cal. globala cand pun la vanzare un jucator?

Post by Razvanica »

Pai depinde. Daca are moral 0, se face 25. Dar cu cat esti mai aproape de 50, cu atat creste mai putin. Dar si reciproca e valabila, un jucator cu moral 60 o sa scada doar vreo 5 puncte cand il pui pe lista. In schimb atunci cand il scoti de pe lista cred ca ii scade moralul oricum ar fi...
Harder, better, faster, stronger
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: De ce scade cal. globala cand pun la vanzare un jucator?

Post by cipriansimi »

PROMTITUDINE :twisted: :twisted: :twisted:

F TARE :lol: :lol: :lol:

Omul posteaza pe Sâm Sep 18, 2010 8:11 am si i se raspunde pe Sâm Apr 23, 2011 12:03 am :twisted: :twisted: :twisted:
cercel_jr
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4993
Joined: Sat Jun 24, 2006 7:53 pm
Location: Romania

Re: De ce scade cal. globala cand pun la vanzare un jucator?

Post by cercel_jr »

A fost unul din topicurile cu spam si a urcat sus. Spamul a fost sters si Razvanica a luat tzeapa. :twisted: :P
Manager: cyp
Team: Fotbal Club Botosani

May the random be with me!
lazarvlad
Team President
Posts: 588
Joined: Wed Dec 29, 2010 8:29 am
Location: Tulcea
Contact:

Re: De ce scade cal. globala cand pun la vanzare un jucator?

Post by lazarvlad »

Daca am un jucator cu 100% moralul, dupa ce il pun pe lista de transferuri moralul scade la 75%, intrebarea mea este urmatoarea, daca respectivul jucator nu primeste nici o oferta si mi se intoarce la echipa cu cat mai scade moralul?Si daca il scot eu intentionat de pe lista de transferuri cu cat ii mai scade moralul?
calin_g
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1451
Joined: Sun Dec 02, 2007 11:23 am
Location: Iasi, Romania

Re: De ce scade cal. globala cand pun la vanzare un jucator?

Post by calin_g »

lazarvlad wrote:Daca am un jucator cu 100% moralul, dupa ce il pun pe lista de transferuri moralul scade la 75%, intrebarea mea este urmatoarea, daca respectivul jucator nu primeste nici o oferta si mi se intoarce la echipa cu cat mai scade moralul?Si daca il scot eu intentionat de pe lista de transferuri cu cat ii mai scade moralul?
depinde ce moral are cand e scos sau cand il scoti de pe lista. e cum a zis razvanica, nu exista o valoare exacta, ea variaza in functie de moralul jucatorului in momentul in care iese de pe lista de transferuri. numai ca mi se pare ca daca jucatorul iese de pe lista cand are moral 100 el va reveni la echipa cu moral 55 (asta din amintirile mele incetosate, s-ar putea sa gresesc :mrgreen: si nu stiu daca se intampla asa cand il scoti tu sau cand iese el automat din lipsa de oferte)
SP Club Inter 15
...........***...........
SP: a love and hate thing..
cro1981
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2718
Joined: Sat Jan 27, 2007 11:46 am
Location: IASI
Contact:

Re: De ce scade cal. globala cand pun la vanzare un jucator?

Post by cro1981 »

lazarvlad wrote:Daca am un jucator cu 100% moralul, dupa ce il pun pe lista de transferuri moralul scade la 75%, intrebarea mea este urmatoarea, daca respectivul jucator nu primeste nici o oferta si mi se intoarce la echipa cu cat mai scade moralul?Si daca il scot eu intentionat de pe lista de transferuri cu cat ii mai scade moralul?
In orice caz scade sub 50 :!:
Este greu sa inveti sa zbori ca un vultur cand ai ca profesori niste bieti curcani
lazarvlad
Team President
Posts: 588
Joined: Wed Dec 29, 2010 8:29 am
Location: Tulcea
Contact:

Re: De ce scade cal. globala cand pun la vanzare un jucator?

Post by lazarvlad »

Nu conteaza daca il scot eu intentionat sau vine el la echipa, si au moral peste 70 acuma?
cro1981
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2718
Joined: Sat Jan 27, 2007 11:46 am
Location: IASI
Contact:

Re: De ce scade cal. globala cand pun la vanzare un jucator?

Post by cro1981 »

Ei scad cu aproximativ 50. Doar daca au sub 30 cand ii pui pe lista le creste moralul.
Este greu sa inveti sa zbori ca un vultur cand ai ca profesori niste bieti curcani
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”