Schimbare antrenor

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

Post Reply
andrei0212
Groundsman
Posts: 9
Joined: Mon Apr 12, 2010 5:48 am

Schimbare antrenor

Post by andrei0212 »

Studiu de caz pentru cei mai avansati in SP.
Joia care vine am un meci foarte important cu locul 2 (eu sunt pe 1 :wink: ). Problema e ca n-am reusit sa ies din cupa pana acum. Am avut de-a face numai cu H-uri din luna septembrie, deci nici daca ma puneam in cap nu puteam sa iau bataie. Echipa cu care voi juca joi nu are meci de cupa miercuri, deci va fi 100% moral si conditie :cry: .
Acum urmeaza partea tehnica :D
Am un antrenor de aproximativ 25 zile. Daca-l dau afara luni sau marti moralul la jucatori va scadea cu 10. Moralul titularilor il rezolv cu 2 amicale si rezervele le bag in cupa.
Miercuri dimineata imi va mai creste moralul titularilor cand angajez alt antrenor?
Multzam.
mate1976
Team President
Posts: 596
Joined: Tue Jan 20, 2009 1:04 pm
Location: Constanta
Contact:

Re: Schimbare antrenor

Post by mate1976 »

andrei0212 wrote:Studiu de caz pentru cei mai avansati in SP.
Joia care vine am un meci foarte important cu locul 2 (eu sunt pe 1 :wink: ). Problema e ca n-am reusit sa ies din cupa pana acum. Am avut de-a face numai cu H-uri din luna septembrie, deci nici daca ma puneam in cap nu puteam sa iau bataie. Echipa cu care voi juca joi nu are meci de cupa miercuri, deci va fi 100% moral si conditie :cry: .
Acum urmeaza partea tehnica :D
Am un antrenor de aproximativ 25 zile. Daca-l dau afara luni sau marti moralul la jucatori va scadea cu 10. Moralul titularilor il rezolv cu 2 amicale si rezervele le bag in cupa.
Miercuri dimineata imi va mai creste moralul titularilor cand angajez alt antrenor?
Multzam.
Stai linistit ca nu prea le scade deloc moralul jucatorilor daca pleaca antrenorul, din contra le creste moralul.
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: Schimbare antrenor

Post by Razvanica »

In principiu schema asta se face cand ai antrenorul de mai mult de 40 de zile pentru ca atunci nu mai pierzi moral cand il dai afara. Dar daca esti dispus sa stai 1-2 zile fara antrenor, nu vad de ce nu ar merge asa cum vrei tu. Totusi, fii atent pentru ca s-ar putea sa pierzi mai mult neantrenand jucatorii 2 zile decat jucand cu 97% fitness
Harder, better, faster, stronger
andrei0212
Groundsman
Posts: 9
Joined: Mon Apr 12, 2010 5:48 am

Re: Schimbare antrenor

Post by andrei0212 »

Multzam Razvanica. Jucatorilor le scade un pic la rezistenta(asta e sigur) si, daca am ghinion, scad si altele(nu e obligatoriu). Rezistenta se recupereaza daca iau antrenor nou miercuri dimineata, celelalte nu. Totusi nu stiam daca le mai creste inapoi moralul daca aduc alt antrenor intr-un timp atat de scurt (<25 zile). Poate se 'shucareau' pe mine :shock: .
Multzam si tie mate1976. Chiar daca raspunsul e gresit. Un antrenor dat afara la mai putin de 40 zile scade moralul jucatorilor cu 10%.

PS.: Deja am inceput sa jonglez cu antrenori ca nea jiji la Steaua :twisted: .
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”