invitatii amicale

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

Post Reply
Marcus
Coach
Posts: 43
Joined: Tue Aug 05, 2008 9:03 pm

invitatii amicale

Post by Marcus »

nu vad nici un motiv pentru care sa accept o invitatie amicala din partea unui necunoscut, care pe langa faptul ca se joaca in deplasare si nu castig bani, mai are si echipa mult mai buna si nu am sanse sa castig.
primesc o gramada de invitatii amicale, si in 2 ani de zile nu am acceptat nici macar una, din motivele enuntate mai sus.

poate ma insel eu si totusi exista avantaje pentru care sa accept invitatiile amicale, pe care eu nu le cunosc. de aceea am deschis acest topic, cineva poate sa imi dea si mie macar un motiv pentru care s-ar merita sa accept aceste invitatii amicale, ca sa nu zic ca sunt o pierdere de vreme din partea celor care le trimit. (motivul ca sa creasca moralul jucatorilor nu tzine... pentru asta imi pot alege singur adversari mai slabi in amicale pe care sa-i bat, sau pot juca pe teren propriu ca sa iau mai multi bani)

[idem pentru cupele amicale... nu vad in veci un motiv pt care sa platesc o taxa d inscriere ca sa joc cu echipe mult mai bune si sa pierd banii aiurea]
dragos
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1477
Joined: Wed Dec 10, 2008 6:21 am
Location: Tulcea

Re: invitatii amicale

Post by dragos »

Marcus wrote: adversari mai slabi
pai asta e motivul ptr. care primesti invitatiile; fac si ei un ban si mai le creste si TS-ul daca este cazul
iar in cupe amicale normal daca nu ai ce face cu bani ii arunci asa in inscrieri la cupe amicale cu sanse slabe de reusita
:wink:
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Re: invitatii amicale

Post by bunicutzu »

tu nu vezi, dar ei nu au de unde sa stie asta :) asa cum tu iti alegi altii mai slabi care sa joace cu tine, la tine, si pe care sa-i bati, asa te aleg si ei pe tine :)

mai apoi, gandeste-te ca nu au ce face. daca vor sa joace un amical si nu li se trimit invitatii, trebuie sa trimita ei ca sa poata juca, nu? mai este varianta pool dar nu toti stiu sa o foloseasca, plus ca de acolo nu stii ce-ti vine.
Marcus
Coach
Posts: 43
Joined: Tue Aug 05, 2008 9:03 pm

Re: invitatii amicale

Post by Marcus »

nu... eu nu pierd vremea sa-mi aleg adversari mai slabi care sa joace pe terenul meu, pt ca plec din start cu premisa ca nu e nimeni atat de prost incat sa-mi accepte invitatia, asa cum nici eu nu le accept altora.

atunci cand vreau sa joc acasa ca sa castig bani, merg la optiunea Invitatii Deschise, si de acolo se gaseste mereu cineva care sa-mi accepte invitatia (de obicei cineva mai bun), pt ca eu sunt in H si aceasta divizie e cea mai cautata in amicale. dar nu ma deranjeaza sa iau bataie, pt ca joc acasa si iau banii.

analog, cand vreau sa joc amicale cu adversari mai slabi, ca sa-mi creasca spiritul, joc intotdeauna in deplasare... tot la optiunea Invitatii Deschise. nu castig bani, dar imi creste mai repede spiritul.

Deci tot nu vad motivul pentru care cineva si-ar pierde vremea sa trimita invitatii amicale pe teren propriu unor adversari mai slabi, caci eu din diviziile superioare primesc multe invitatii... probabil ei isi inchipuie ca pot gasi manageri destul de prosti incat sa le accepte invitatia ca sa joace in deplasare si sa piarda si meciul....

bunicutzu, vrei sa spui ca explicatia e faptul ca unii nu stiu sa foloseasca optiunea Invitatii Deschise? In afara de cateva exceptii izolate, nu cred ca sunt jucatori prin diviziile superioare care nu stiu sa foloseasca aceasta optiune...
gabitza23
Team Board Member
Posts: 371
Joined: Sun Nov 25, 2007 7:22 pm
Location: Cluj-Napoca,Romania
Contact:

Re: invitatii amicale

Post by gabitza23 »

Marcus wrote:nu... eu nu pierd vremea sa-mi aleg adversari mai slabi care sa joace pe terenul meu, pt ca plec din start cu premisa ca nu e nimeni atat de prost incat sa-mi accepte invitatia, asa cum nici eu nu le accept altora.

atunci cand vreau sa joc acasa ca sa castig bani, merg la optiunea Invitatii Deschise, si de acolo se gaseste mereu cineva care sa-mi accepte invitatia (de obicei cineva mai bun), pt ca eu sunt in H si aceasta divizie e cea mai cautata in amicale. dar nu ma deranjeaza sa iau bataie, pt ca joc acasa si iau banii.

analog, cand vreau sa joc amicale cu adversari mai slabi, ca sa-mi creasca spiritul, joc intotdeauna in deplasare... tot la optiunea Invitatii Deschise. nu castig bani, dar imi creste mai repede spiritul.

Deci tot nu vad motivul pentru care cineva si-ar pierde vremea sa trimita invitatii amicale pe teren propriu unor adversari mai slabi, caci eu din diviziile superioare primesc multe invitatii... probabil ei isi inchipuie ca pot gasi manageri destul de prosti incat sa le accepte invitatia ca sa joace in deplasare si sa piarda si meciul....

bunicutzu, vrei sa spui ca explicatia e faptul ca unii nu stiu sa foloseasca optiunea Invitatii Deschise? In afara de cateva exceptii izolate, nu cred ca sunt jucatori prin diviziile superioare care nu stiu sa foloseasca aceasta optiune...
fiecare manager gandeste altcumva si are alta strategie referitoare la SP, poate ca unora le place sa joace cu echipe mai bune (uita-te la echipa Liverpool Marco Club, joaca amicale aproape doar cu echipe din A, si aproape toate in deplasare, asa vede el jocul si asa ii place lui probabil). cat despre partea cu cupele amicale, asta chiar nu o inteleg (de exemplu acuma joc intr-o cupa amicala cu intrare de 500.000, 4 participanti dintre care unul din H); probabil grandomania e de vina :P
Manager: Gabitza23
Team : Bombalaii Zalau
Division : A
cro1981
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2718
Joined: Sat Jan 27, 2007 11:46 am
Location: IASI
Contact:

Re: invitatii amicale

Post by cro1981 »

gabitza23 wrote: cat despre partea cu cupele amicale, asta chiar nu o inteleg (de exemplu acuma joc intr-o cupa amicala cu intrare de 500.000, 4 participanti dintre care unul din H); probabil grandomania e de vina :P
sau prostia :wink:
Este greu sa inveti sa zbori ca un vultur cand ai ca profesori niste bieti curcani
gabitza23
Team Board Member
Posts: 371
Joined: Sun Nov 25, 2007 7:22 pm
Location: Cluj-Napoca,Romania
Contact:

Re: invitatii amicale

Post by gabitza23 »

cro1981 wrote:
gabitza23 wrote: cat despre partea cu cupele amicale, asta chiar nu o inteleg (de exemplu acuma joc intr-o cupa amicala cu intrare de 500.000, 4 participanti dintre care unul din H); probabil grandomania e de vina :P
sau prostia :wink:
atata cat timp se baga nu ma intereseaza motivul :P
Manager: Gabitza23
Team : Bombalaii Zalau
Division : A
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: invitatii amicale

Post by cipriansimi »

cro1981 wrote:
gabitza23 wrote: cat despre partea cu cupele amicale, asta chiar nu o inteleg (de exemplu acuma joc intr-o cupa amicala cu intrare de 500.000, 4 participanti dintre care unul din H); probabil grandomania e de vina :P
sau prostia :wink:
sau ........ :twisted: nu mai zic ca iar ma luati cu teoria conspiratiei :twisted: :twisted: :twisted: sau dau ideii altora :twisted:
calin_g
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1451
Joined: Sun Dec 02, 2007 11:23 am
Location: Iasi, Romania

Re: invitatii amicale

Post by calin_g »

Marcus wrote: atunci cand vreau sa joc acasa ca sa castig bani, merg la optiunea Invitatii Deschise, si de acolo se gaseste mereu cineva care sa-mi accepte invitatia (de obicei cineva mai bun), pt ca eu sunt in H si aceasta divizie e cea mai cautata in amicale. dar nu ma deranjeaza sa iau bataie, pt ca joc acasa si iau banii.
apropo de asta, ma mira ca mi se accepta invitatiile deschise pe banda rulanta, desi is in C. e drept ca echipa mea e varza in momentul de fata, dar nu ma asteptam ca lumea sa se mai si uite la lotul echipelor din pool.. eu unul nu o faceam cand eram fortat sa joc meciuri amicale in deplasare :mrgreen: .. oricum, bine ca se uita, pe mine ma avantajeaza asta :D
SP Club Inter 15
...........***...........
SP: a love and hate thing..
mate1976
Team President
Posts: 596
Joined: Tue Jan 20, 2009 1:04 pm
Location: Constanta
Contact:

Re: invitatii amicale

Post by mate1976 »

calin_g wrote:
Marcus wrote: atunci cand vreau sa joc acasa ca sa castig bani, merg la optiunea Invitatii Deschise, si de acolo se gaseste mereu cineva care sa-mi accepte invitatia (de obicei cineva mai bun), pt ca eu sunt in H si aceasta divizie e cea mai cautata in amicale. dar nu ma deranjeaza sa iau bataie, pt ca joc acasa si iau banii.
apropo de asta, ma mira ca mi se accepta invitatiile deschise pe banda rulanta, desi is in C. e drept ca echipa mea e varza in momentul de fata, dar nu ma asteptam ca lumea sa se mai si uite la lotul echipelor din pool.. eu unul nu o faceam cand eram fortat sa joc meciuri amicale in deplasare :mrgreen: .. oricum, bine ca se uita, pe mine ma avantajeaza asta :D
sunt manageri care vor sa castige cu orice chip, din aceasta cauza se uita si la lot.
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”