Setarile perfecte!

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: Setarile perfecte!

Post by Razvanica »

gabitza23 wrote:asa a fost tot timpul oare? voi aveati habar de asa ceva?
Da, asa a fost tot timpul
Harder, better, faster, stronger
gogumagic
Team President
Posts: 623
Joined: Tue Jan 27, 2009 5:48 pm

Re: Setarile perfecte!

Post by gogumagic »

orice membru din staff daca il concediezi in mai putin de 1 sez de la aducerea lui la echipa scade moralul la jucatori cu 10%...asa a fost mereu ... :|
Sez 23/26/27/28/29/30/31/35/36/37/40/41/42 Locul 1 in H / H / G / F / E / D / C / E / D / C / D / C / B

Season 42 SP Cup Winner
gabitza23
Team Board Member
Posts: 371
Joined: Sun Nov 25, 2007 7:22 pm
Location: Cluj-Napoca,Romania
Contact:

Re: Setarile perfecte!

Post by gabitza23 »

gogumagic wrote:orice membru din staff daca il concediezi in mai putin de 1 sez de la aducerea lui la echipa scade moralul la jucatori cu 10%...asa a fost mereu ... :|
super...eu stiam doar de antrenor.....dc mai asteptam 3 zile nu imi pierdeau jucatorii moral....asa e posibil sa pierd meciul de maine :evil:
Manager: Gabitza23
Team : Bombalaii Zalau
Division : A
gabitza23
Team Board Member
Posts: 371
Joined: Sun Nov 25, 2007 7:22 pm
Location: Cluj-Napoca,Romania
Contact:

Re: Setarile perfecte!

Post by gabitza23 »

gogumagic wrote:orice membru din staff daca il concediezi in mai putin de 1 sez de la aducerea lui la echipa scade moralul la jucatori cu 10%...asa a fost mereu ... :|
si am o intrebare.....dc schimbi orice membru dupa cel putin 40 de zile iti creste moralul la jucatori? sau asta e valabil doar la antrenor?
Manager: Gabitza23
Team : Bombalaii Zalau
Division : A
gabitza23
Team Board Member
Posts: 371
Joined: Sun Nov 25, 2007 7:22 pm
Location: Cluj-Napoca,Romania
Contact:

Re: Setarile perfecte!

Post by gabitza23 »

gabitza23 wrote:
gogumagic wrote:orice membru din staff daca il concediezi in mai putin de 1 sez de la aducerea lui la echipa scade moralul la jucatori cu 10%...asa a fost mereu ... :|
si am o intrebare.....dc schimbi orice membru dupa cel putin 40 de zile iti creste moralul la jucatori? sau asta e valabil doar la antrenor?
mi-am raspuns singur, mi-am schimbat scoutul dar degeaba......si acuma am observat ca in momentul in care vrei sa il concediezi iti zice ca dc nu a stat destul la echipa jucatorii vor pierde moral.....atentia asta la detalii....
Manager: Gabitza23
Team : Bombalaii Zalau
Division : A
cercel_jr
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4993
Joined: Sat Jun 24, 2006 7:53 pm
Location: Romania

Re: Setarile perfecte!

Post by cercel_jr »

5-3-2 am jucat la greu, foarte multe egaluri cu adversari mai buni dar si cu adversari mai slabi.
E sistemul ideal pt un meci egal.
Manager: cyp
Team: Fotbal Club Botosani

May the random be with me!
gogumagic
Team President
Posts: 623
Joined: Tue Jan 27, 2009 5:48 pm

Re: Setarile perfecte!

Post by gogumagic »

daca vrei sa castigi joci 3-4-3 (mie mi se pare cel mai bun sistem) ,iar 5-3-2 e de folosit in cazul in care ai un adversar mai bun si doresti sa scoti un egal (ex: jeremy la mac a jucat asa si i-a iesit schema), faza cu 10% la moralul jucatorilor e valabila doar pt antrenor si cum ziceam trebuie sa fie de mai mult de 1 sez la tine in echipa ...
Sez 23/26/27/28/29/30/31/35/36/37/40/41/42 Locul 1 in H / H / G / F / E / D / C / E / D / C / D / C / B

Season 42 SP Cup Winner
cercel_jr
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4993
Joined: Sat Jun 24, 2006 7:53 pm
Location: Romania

Re: Setarile perfecte!

Post by cercel_jr »

gogumagic wrote:daca vrei sa castigi joci 3-4-3 (mie mi se pare cel mai bun sistem) ,iar 5-3-2 e de folosit in cazul in care ai un adversar mai bun si doresti sa scoti un egal (ex: jeremy la mac a jucat asa si i-a iesit schema), faza cu 10% la moralul jucatorilor e valabila doar pt antrenor si cum ziceam trebuie sa fie de mai mult de 1 sez la tine in echipa ...
De scazut scade pt orice membru din staff concediat inainte de 40 zile, si doar pt antrenor iti creste cand semnezi contract.
Manager: cyp
Team: Fotbal Club Botosani

May the random be with me!
NimeniAltuGEN
Coach
Posts: 38
Joined: Tue Jan 24, 2012 10:15 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Setarile perfecte!

Post by NimeniAltuGEN »

Deci concluzia este ca 3-4-3 cu loveste si goneste este cea mai buna tehnica.. dar eu tot nu am inteles cum este cu agresivitatea, cum decizi cat la suta pui agresivitatea intr-un meci?
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: Setarile perfecte!

Post by cipriansimi »

NimeniAltuGEN wrote:Deci concluzia este ca 3-4-3 cu loveste si goneste este cea mai buna tehnica.. dar eu tot nu am inteles cum este cu agresivitatea, cum decizi cat la suta pui agresivitatea intr-un meci?
Dupa ce setezi primul 11 verifici care jucator are agresivitatea cea mai mare, o aduni cu agresivitatea arbitrului, aduni si agresivitatea setata de tine(aici trebuie sa jonglezi). Suma celor 3, ca sa nu iei cartonase rosii, trebuie sa fie sub 180. Poti sa incerci si 190-200. Vezi ce se intampla
NimeniAltuGEN
Coach
Posts: 38
Joined: Tue Jan 24, 2012 10:15 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Setarile perfecte!

Post by NimeniAltuGEN »

Multumesc! Stii cumva si dupa ce criterii aleg stilul meciului?
calin_g
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1451
Joined: Sun Dec 02, 2007 11:23 am
Location: Iasi, Romania

Re: Setarile perfecte!

Post by calin_g »

de obicei stilul il alegi in functie de tactica, asezare in teren si eventual de ordinele individuale ale mijlocasilor. de ex un 5-4-1 cu zid defensiv cere un stil defensiv. sau daca joci o tactica in care ai multi mijlocasi pusi pe ofensiv e logic sa pui si stilul mai ofensiv. dar nu stiu cat de mult conteaza pana la urma stilul... eu am jucat o vreme cu 5-3-2 zid defensiv stil 15-25 si dadeam si 4-5 goluri in unele meciuri. deci..
SP Club Inter 15
...........***...........
SP: a love and hate thing..
NimeniAltuGEN
Coach
Posts: 38
Joined: Tue Jan 24, 2012 10:15 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Setarile perfecte!

Post by NimeniAltuGEN »

OK.. Eu voi juca incepand cu sezonul viitor 3-4-3, o formula de joc ofensiva.. deci eu zic ca cel mai bun stil ar fi de 90%, ce zici?
calin_g
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1451
Joined: Sun Dec 02, 2007 11:23 am
Location: Iasi, Romania

Re: Setarile perfecte!

Post by calin_g »

3-4-3 cu loveste si goneste, intre 80 si 100 daca alegi nu poti alege gresit :D
SP Club Inter 15
...........***...........
SP: a love and hate thing..
NimeniAltuGEN
Coach
Posts: 38
Joined: Tue Jan 24, 2012 10:15 am
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Setarile perfecte!

Post by NimeniAltuGEN »

Am inteles. Mersi mult si pentru ajutorul in acest domeniu!
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”