RANDOM

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

cro1981
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2718
Joined: Sat Jan 27, 2007 11:46 am
Location: IASI
Contact:

Re: RANDOM

Post by cro1981 »

nasonex wrote:
calin_g wrote:ti-am zis eu nu consider cele 3 egaluri nefavorabile. asa mi se pare normal. cat reprezinta acel 1 punct din performanta echipei tale in acel meci? nici 1 %. pentru zero virgula nu stiu cat la suta mai mult pe linii decat adversarul tau consideri tu ca meritai fara dubii sa castigi?? :roll:
Pai daca 1 punct nu reprezinta nimic?, totusi eu am pierdut unul din cele 4 meciuri la diferenta de .....1 punct.
Si cand am 3 meciuri consecutive in liga in care sunt peste adversar, cu un punct sau doua ( 139-137), si fac egal, iar al patrulea meci il pierd exact la un punct diferenta...ce sa mai zici? Stiu, am vazut altii pierd sau nu castiga si la 19 puncte diferenta ..dar eu am 4 meciuri consecutive nefavorabile, dupa parerea mea.
Te-a dezavantajat clar RANDOM-ul dar asta e se mai intampla. Si eu am patit un sezon sa fiu dezavantajat dar sezonul urmator am avut RANDOM-ul de partea mea. Cine stie poate te ajuta in etapele urmatoare :idea:
Este greu sa inveti sa zbori ca un vultur cand ai ca profesori niste bieti curcani
calin_g
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1451
Joined: Sun Dec 02, 2007 11:23 am
Location: Iasi, Romania

Re: RANDOM

Post by calin_g »

vad ca ai logica ta proprie si personala pe care o intelegi doar tu.

asta inseamna random in SP.. cand dintr-o multime de x meciuri unul se termina cu un rezultat anormal. afirmatie: cred ca orice manager cu capul pe umeri si destula experienta e de acord cu mine cand spun ca intr-un meci cu o diferenta pe linii de 1-2 puncte rezultatul cel mai des intalnit e egalul, deci alte rezultate in afara egalului sunt randomuri (favorabile sau nefavorabile in functie de punctul de vedere al carei echipe analizezi lucrurile). sa luam cele 4 meciuri jucate de tine. in primele 3 una dintre echipe a fost cu +1 sau +2 peste cealalta (coincidenta face ca echipa ta sa fie aia). in baza afirmatiei facute mai sus aceste rezultate sunt NORMALE, pentru ca sunt rezultatele cu cea mai mare probabilitate de a se inregistra in acele meciuri. in al patrulea meci echipa cu +1 castiga. asta e un RANDOM, pentru ca, dupa cum am stabilit mai sus, o diferenta de un punct intre echipe in marea majoritate a cazurilor duce la un egal, pe cand aici nu s-a intamplat asa.. din pacate pentru tine tu ai fost echipa pierzatoare, prin urmare cel dezavantajat de random. deci: daca in 3 meciuri ai avut parte de rezultate normale si in al patrulea de random nefavorabil, cum poti sa zici ca ai avut o serie de 4 rezultate cu random nefavorabil? te contrazici.
SP Club Inter 15
...........***...........
SP: a love and hate thing..
gabitza23
Team Board Member
Posts: 371
Joined: Sun Nov 25, 2007 7:22 pm
Location: Cluj-Napoca,Romania
Contact:

Re: RANDOM

Post by gabitza23 »

pana la urma e vorba de matematica....dc ai +1 sau +2 inseamna ca ai cu 0.75% mai mult decat adversarul in cazul in care ai +1 sau cu 1.50% in cazul in care ai +2.....si in real life aceste procente nu inseamna mai nimik....dupa cum zice calin dc unul din adversari castiga cand are +1 sau +2 atunci inseamna RANDOM, si nu cand meciul se termina egal...din experienta mea iti zic ca se cam compenseaza plusurile cu minusurile.....ma rog, depinde mult cand e cu tine randomul si cand e impotriva ta...vezi cazul lui Jeremy din sezonul trecut :P
in final iti urez: "MAY THE RANDOM BE WITH YOU!!!"
Manager: Gabitza23
Team : Bombalaii Zalau
Division : A
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”