Un pic de ajutor va rog...

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

Post Reply
stefanutz11
Fan
Posts: 1
Joined: Wed Jun 24, 2009 9:26 am

Un pic de ajutor va rog...

Post by stefanutz11 »

Buna ziua...

Sunt relativ nou(am echipa de 1 luna...insa nu prea m-am ocupat de ea pentru ca nu am avut timp). Sa va spun cam cum arata echipa mea:

Personalul(toti cu salariu sub 400):

-Antrenor - 90%
-Scout - 100%
-Doctor - 95%
-Ingrijitor - 99%
-Asistent - 100%
-Antrenor de tineret - 100%
-Maseor - 83%

Jucatori- Toti au in jur de 55...Toti au skillurile de baza cu rosu...Insa aici incep temerile mele...Am jucatori care au abia 60 la 26 de ani. Nu este cam putin tinand cont de varsta?

Stadion:
-5000 locuri(in 10 zile vor fi 6000)
-Teren 100%, natural cu scurgre
-Centru de tineret simplu

Baza fanilor - Aici apare ce de-a 2-a problema... am baza fanilor mare in comparatie cu locurile de pe stadion...9555 e baza fanilor...Daca ajung cu stadionul la 10.000 de locuri inseamna ca se umple?

Pozitie in clasament : 1-H.327

Buget: 5,55M

Acum intrebarile:

La ce varsta ating jucatorii calitati maxime?
In G bag echipa a 2-a pentru ca oricum nu am sanse?
Merita sa imi extind iar centrul de tineret?
Mai extind stadionul sezonul asta?
Vand jucatorii care sunt slabi(sub 50 la 25 de ani)?Daca da...cu cat?
Si ultima intrebare...cum este cu antrenamentul?Daca il las pe automatic se antreneaza ei la ficeare simulare cum zice antrenorul sau trebuie sa intru eu sa dau „OK-ul”?
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: Un pic de ajutor va rog...

Post by cipriansimi »

stefanutz11 wrote:Buna ziua...

Sunt relativ nou(am echipa de 1 luna...insa nu prea m-am ocupat de ea pentru ca nu am avut timp). Sa va spun cam cum arata echipa mea:

Personalul(toti cu salariu sub 400):

-Antrenor - 90%
-Scout - 100%
-Doctor - 95%
-Ingrijitor - 99%
-Asistent - 100%
-Antrenor de tineret - 100%
-Maseor - 83%

Jucatori- Toti au in jur de 55...Toti au skillurile de baza cu rosu...Insa aici incep temerile mele...Am jucatori care au abia 60 la 26 de ani. Nu este cam putin tinand cont de varsta?

Stadion:
-5000 locuri(in 10 zile vor fi 6000)
-Teren 100%, natural cu scurgre
-Centru de tineret simplu

Baza fanilor - Aici apare ce de-a 2-a problema... am baza fanilor mare in comparatie cu locurile de pe stadion...9555 e baza fanilor...Daca ajung cu stadionul la 10.000 de locuri inseamna ca se umple?

Pozitie in clasament : 1-H.327

Buget: 5,55M

Acum intrebarile:

La ce varsta ating jucatorii calitati maxime?
In G bag echipa a 2-a pentru ca oricum nu am sanse?
Merita sa imi extind iar centrul de tineret?
Mai extind stadionul sezonul asta?
Vand jucatorii care sunt slabi(sub 50 la 25 de ani)?Daca da...cu cat?
Si ultima intrebare...cum este cu antrenamentul?Daca il las pe automatic se antreneaza ei la ficeare simulare cum zice antrenorul sau trebuie sa intru eu sa dau „OK-ul”?
Am sa iti raspund pe scurt.

In primul rand citeste GHIDTUL INCEPATORULUI: http://forum.soccerproject.com/viewtopi ... 53&t=10263

Nu era nevoie sa ne prezinit echipa ... era suficient sa spui numele de manager sau echipa.

Staful:Incearca sa ii aduci pe toti la 100%. Parerea mea e ca asistentul este inutil. Acum daca il concediezi ii vei plati despagubiri.

Baza fanilor: E bine ca ai baza fanilor mare. Incearca sa jonglezi cu pretul biletelor ca sa reusesti sa umpli stadionul. Pentru a umple stadionul la meciuri sunt niste factori externi de care trebuie sa tii cont. Descarca programul SPMT http://spmt.sohosted.com/ sau ASPT http://aspt.johniez.com/ acolo vei gasit cum influenteaza factorii (vremea , pretul biletului, etc ) numarul de fani care ii vei avea pe stadion.

In SP lucrurile stau alt fel ca in alte managere. Un jucator este FULL din toate punctele de vedere atunci cand toate calitatile sunt plafonate, apare cu roshu si experienta ajunge la 100%.

Centru de tineret este bine sa il faci la ultimul nivel.

Ai 2 metode de a antrena jucatorii. Cea mentionata de tine si cate o calitate pe rand. Majoritate managerilor din SP antreneaza jucatorii cate o calitate pe rand incepand de jos in sus.
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”