Banat, de ce?

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

Locked
numanx
Fan
Posts: 4
Joined: Fri Jun 17, 2011 2:29 pm

Banat, de ce?

Post by numanx »

Salutari as dori sa stiu de ce contul meu numanx si contul fratelui meu remus15 a fost banat... conform regulilor... nu am incalcat nici una... nu am participat in turnee scumpe ... transferuri intre cele doua echipe nu am facut... doar am folosit acelasi calculator.... astept raspunsuri...
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: Banat, de ce?

Post by cipriansimi »

numanx wrote:Salutari as dori sa stiu de ce contul meu numanx si contul fratelui meu remus15 a fost banat... conform regulilor... nu am incalcat nici una... nu am participat in turnee scumpe ... transferuri intre cele doua echipe nu am facut... doar am folosit acelasi calculator.... astept raspunsuri...
verifica adresa de mail cu care te-ai inregistrat pe SP. asa afli de la cine ai primit ban. Nu stiu exact daca iti da si explicatie. Nu stiu daca cei care au fost banati pana in prezent au mai primit si explicatii. De obicei unii sherifi sunt atat de idioti si baneaza pe nedrept fara sa probeze daca meriti ban iar tu trebuie sa stai ca fraierul apoi sa iti probezi nevinovatia.
calin_g
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1451
Joined: Sun Dec 02, 2007 11:23 am
Location: Iasi, Romania

Re: Banat, de ce?

Post by calin_g »

repet ce am spus si pe forumul in engleza in eventualitatea ca poate in romana se intelege mai bine ce am vrut sa zic.. sunt 2 variante, ori ai incercat sa te loghezi cu capslock sau numlock activat si dupa 5 incercari ai fost banat automat de site ca masura de precautie impotriva spargerii contului (si poate dupa aia, panicandu-te, l-ai chemat si pe fratele tau sa incerce sa se logheze si a patit si el la fel), ori ai luat ban pe bune de la un sheriff. in cazul asta trebuie sa fii sincer cu tine insuti. daca echipa fc.liberty iti apartine tie sau fratelui tau sau vreunui prieten, tata, nepot, bunic, care s-a logat cel putin o data de pe acelasi ip cu al tau, atunci nu te mai chinui sa iti recuperezi contul, pt ca ai incalcat regulile si nu o sa ti-o mai dea inapoi. totusi fratele tau o poate primi pe a lui, pentru ca nu a incalcat nici o regula (regulamentul spune ca nu ai voie sa faci transferuri sau sa joci in cupe amicale scumpe cu echipa unui manager care joaca de pe acelasi ip, deci amicalele is permise). daca echipa fc.liberty e echipa reala cu manager real (altul in afara de tine sau fratele tau, poate un prieten) si care nu s-a logat niciodata de pe acelasi ip cu echipa ta, atunci ar trebui sa iti primesti echipa inapoi).
SP Club Inter 15
...........***...........
SP: a love and hate thing..
numanx
Fan
Posts: 4
Joined: Fri Jun 17, 2011 2:29 pm

Re: Banat, de ce?

Post by numanx »

Deci treaba sta cam asa FC.Liberty e echipa unui coleg de clasa si poate s-a nimerit sa intram amandoi la ora de informatica in laborator unde toate ip-urile sunt aceleasi pe WAN.... ok dar asa ceva nu se face fara sa ceri parerea jucatorului... si ce interesant ca zilele astea vroiam sa activez SPFA... oricum daca nu mi se reactiveaza contul o sa incetez sa mai promovez in orice fel soccerproject dat fiind faptul ca am adus vre-o 10 prieteni pe soccerproject....
calin_g
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1451
Joined: Sun Dec 02, 2007 11:23 am
Location: Iasi, Romania

Re: Banat, de ce?

Post by calin_g »

in cazul asta, desi poate nu ai avut intentia sa trisezi, ai incalcat regulile si e vina ta pana la urma, trebuia sa citesti bine regulamentul si sa nu va logati de pe acelasi ip orice ar fi sau, daca stiati ca va logati ocazional la ora de informatica amandoi de pe acelasi ip, sa nu faceti transferuri intre voi. oricum pe de o parte is de acord cu tine, in sensul ca nu am sustinut niciodata sistemul cu ban direct fara discutii si nici decizia administratorului jocului de a da putere absoluta sheriffilor. nu face bine nici jocului, care pierde manageri in felul asta, nici managerilor cinstiti care gresesc din nestiinta si nu cu intentie. un sistem de genul avertizare la prima abatere si abia apoi ban direct in caz ca managerul respectiv nu se invata minte ar fi mult mai bun dupa parerea mea si cu siguranta acum ar fi mai multi manageri in joc.
SP Club Inter 15
...........***...........
SP: a love and hate thing..
numanx
Fan
Posts: 4
Joined: Fri Jun 17, 2011 2:29 pm

Re: Banat, de ce?

Post by numanx »

Deci e total nedrept ce s-a facut aici... mi se parea ca e un joc foarte bine realizat dar din punct de vedere administrativ jocul ia nota mea din 10 sub 5 deoarece se ocupa doar serifi pe care nu ii intereseaza daca tu ai dreptate sau nu... in mod normal si eu as fi de acord cu ideea ta dar ce sa faci daca nu se ocupa nimeni Soccerproject pierde multi manageri si eu cum sunt co-fondator la unul dintre cele mai bune forumuri de gaming romanesc... voi acorda o nota proasta Soccerprojectului pentru greaseala in administrare si management oricum eu ma consider un jucator corect care nu triseaza si nici nu am trisat pe soccerproject.....
Locked

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”