banat ?????

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: banat ?????

Post by cipriansimi »

pai eu ca aveam 300M buget + echipa de divizia E nu mor de ciuda ? :lol:
gogumagic
Team President
Posts: 623
Joined: Tue Jan 27, 2009 5:48 pm

Re: banat ?????

Post by gogumagic »

Eu unu nu sunt asa suparat, dupa 4 ani de SP mi s-a cam taiat, plus ca mi-am facut damblaua cu jocul asta( am ajuns in A si am castigat Cupa SP)

Imi pare rau de ciprian,melny si pandy care au pierdut sezoane bune(1-2 ani) in care au strans bani si acum sa fie banati asa( eu unu nu am facut "trading" mai mult de 1 sez) si sper sa va recuperati echipele . . . asa ar fi normal !
Sez 23/26/27/28/29/30/31/35/36/37/40/41/42 Locul 1 in H / H / G / F / E / D / C / E / D / C / D / C / B

Season 42 SP Cup Winner
mate1976
Team President
Posts: 596
Joined: Tue Jan 20, 2009 1:04 pm
Location: Constanta
Contact:

Re: banat ?????

Post by mate1976 »

pai si cum sa te baneze asa ca vor muschii lor?
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: banat ?????

Post by cipriansimi »

mate1976 wrote:pai si cum sa te baneze asa ca vor muschii lor?
stii cum e ? ... cand deja unul devine prea puternic(pandy) se gaseste unu care sa invoce ceva.


daca se ia decizia ca suntem vinovati
coplicitatea se pedepseste la fel de aspru ca fapta ? :shock:
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3815
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: banat ?????

Post by Razvanica »

cipriansimi wrote: stii cum e ? ... cand deja unul devine prea puternic(pandy) se gaseste unu care sa invoce ceva.
Au fost destui "prea puternici" in jocul asta si au fost de diferite nationalitati si nimeni nu le-a gasit nimic. Asa, vina poate fi aruncata foarte usor in spatele altora... Iar voi doi aveti rabdare, alt sfat nu va pot da.
Harder, better, faster, stronger
Melny
Coach
Posts: 40
Joined: Wed Sep 23, 2009 6:55 pm
Location: Brasov

Re: banat ?????

Post by Melny »

voi doi=eu&ciprian? :roll:
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: banat ?????

Post by cipriansimi »

mie mi-a dat drumul la echipa. am primit amenda de 2M + diferenta din transfer. la 300M ai mei nu e problema :lol: nu stiu exact care era diferenta cred ca undeva la 250k
Last edited by cipriansimi on Wed Nov 02, 2011 5:39 pm, edited 1 time in total.
gogumagic
Team President
Posts: 623
Joined: Tue Jan 27, 2009 5:48 pm

Re: banat ?????

Post by gogumagic »

cipriansimi wrote:mie mi-a dat drumul la echipa. am primit amenda de 2M. la 300M ai mei nu e problema :lol:
foarte bine ,asa e si normal, probabil si melny a primit echipa ...se pare ca la mine si pandy o sa ramana banul...asta e , te chinui sa joci 4 ani si la un nimic se pisa pe tine . . .
Sez 23/26/27/28/29/30/31/35/36/37/40/41/42 Locul 1 in H / H / G / F / E / D / C / E / D / C / D / C / B

Season 42 SP Cup Winner
pandy
Coach
Posts: 47
Joined: Wed Dec 26, 2007 12:18 pm

Re: banat ?????

Post by pandy »

Noi ce facem Razva ? toata lumea zice ca transferul indirect nu e ilegal .. ?? sunt dispus sa accept orice penalitati numai datimi echipa , am meciuri importante de setat , intelegeti ca nu am incercat sa trisam si vazanad la alti manageri facand acelasi lucru am crezut ca nu e nici o problema , nici gand sa fentam sistemul sau ceva de genu , doar ca trebuia sa scrie clar la reguli si gata :) Spunemi te rog ce sanse am sa-mi recuperez echipa ..

ms!
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3815
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: banat ?????

Post by Razvanica »

Nu stiu care e "toata lumea" aia care spune ca e corect ce ati facut. Eu am vorbit numai cu manageri care au zis ca au refuzat sa se bage, care au zis ca nu e ok si tot asa... Regulile sunt clare pentru cine vrea sa le inteleaga, pentru cine vrea sa fie tot timpul la limita fair-playului nu or sa fie niciodata clare, oricate paragrafe s-ar adauga.


Si ti-am zis, or exista cazuri de manageri care au facut asta, dar fara sa joace de pe acelasi IP. Or exista si cazuri de manageri care au facut asta de pe acelasi IP si nu a bagat nimeni de seama. Dar exista si cel putin 3 cazuri de astfel de transferuri cu manageri de B si C unde s-a dat ban la absolut toata lumea. In cazul asta, intermediarii au scapat cu amenda, nu cred ca se poate da o pedeapsa mai usoara de atat.
Harder, better, faster, stronger
pandy
Coach
Posts: 47
Joined: Wed Dec 26, 2007 12:18 pm

Re: banat ?????

Post by pandy »

Transferurile au fost facute la preturi reale , fara sa pacalim pe cineva sau sa fie sume mari , dar in fine , am crezut ca e ok si am faacuto na , am explicat situatia , stiu deja cine mia facut reclamatie dar nu mai conteaza , daca faceam ceva ilegal numai spuneam la toti manageri sa ne ajute :) nu ? era clar ca o sa se afle .....Mai sunt sanse sa-mi iau echipa inapoi ?
calin_g
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1451
Joined: Sun Dec 02, 2007 11:23 am
Location: Iasi, Romania

Re: banat ?????

Post by calin_g »

am impresia ca lumea nu mai stie ce sa faca de plictiseala in jocul asta. e o decizie absurda, desi cunoscandu-l cat de cat pe yockr nu as zice rau intentionata. in Ajutor si Reguli in joc nu scrie NICAIERI ca o situatie ca asta cu pandy si gogu e banabila. punct. sa li se dea echipa inapoi si sa li se ceara scuze pentru greseala. dupa ce sheriful face treaba asta, sa vorbeasca cu Sjarel si sa-i ceara sa adauge in Reguli "managerii care joaca de pe acelasi ip nu au voie sa schimbe jucatori intre ei prin intermediari" si pe urma sa baneze cat vrea. pana ce in Reguli nu scrie nimic de genul asta, banurile primite de gogu si pandy sunt niste idiotenii. daca s-ar preda Dreptul la gradinita, asta ar fi un exemplu perfect de abuz pe care sa-l poata intelege cu usurinta si aia mici.
SP Club Inter 15
...........***...........
SP: a love and hate thing..
pandy
Coach
Posts: 47
Joined: Wed Dec 26, 2007 12:18 pm

Re: banat ?????

Post by pandy »

No cOMMENT !
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: banat ?????

Post by cipriansimi »

atat timp cat nu exista un regulament clar tot timpul or sa fie asemenea probleme.
propun ca dupa fiecare asemenea probleme sa se introduca reguli care sa interzica asemenea manevre. cum apar mesajele din joc gen

Code: Select all

28 Mar 2011 : Traducere Malteza a SoccerProject
Avem placerea sa va anuntam ca Soccerproject e disponibil in inca o limba. De astazi puteti juca SoccerProject si in Malteza. Ii multumim managerului Maltas pentru munca depusa si speram sa avem cati mai multi manageri din Malta.
asa pot sa anunte ca s-a introdus in regulament regula x,y,z.

noi managerii vechi mai ales cei care urmaresc forumul mai stim cate ceva despre regulile acestui joc din asemenea intamplari. majoritatea managerilor noi nu citesc regulile jocului si ajung sa fie banati dupa niste reguli care nu exista. in stilul acesta niciodata nu o sa aveam in joc un numar mare de manageri si probabil tot o sa scada dupa asemenea intamplari. unii manageri pur si simplu se scarbesc din vazute si renunta la joc fara sa fie ei in centrul atentiei.
gogumagic
Team President
Posts: 623
Joined: Tue Jan 27, 2009 5:48 pm

Re: banat ?????

Post by gogumagic »

cipriansimi wrote:atat timp cat nu exista un regulament clar tot timpul or sa fie asemenea probleme.
propun ca dupa fiecare asemenea probleme sa se introduca reguli care sa interzica asemenea manevre. cum apar mesajele din joc gen

Code: Select all

28 Mar 2011 : Traducere Malteza a SoccerProject
Avem placerea sa va anuntam ca Soccerproject e disponibil in inca o limba. De astazi puteti juca SoccerProject si in Malteza. Ii multumim managerului Maltas pentru munca depusa si speram sa avem cati mai multi manageri din Malta.
asa pot sa anunte ca s-a introdus in regulament regula x,y,z.

noi managerii vechi mai ales cei care urmaresc forumul mai stim cate ceva despre regulile acestui joc din asemenea intamplari. majoritatea managerilor noi nu citesc regulile jocului si ajung sa fie banati dupa niste reguli care nu exista. in stilul acesta niciodata nu o sa aveam in joc un numar mare de manageri si probabil tot o sa scada dupa asemenea intamplari. unii manageri pur si simplu se scarbesc din vazute si renunta la joc fara sa fie ei in centrul atentiei.
ti se pare tie , unii sunt tolerati si la altii se aplica reguli care nu exista , aici e o chestie de 50/50 , dara daca doreau sa fie corecti trebuia sa puna regula si scris si nu mai exista nici un dubiu in privinta asta , bine ca macar voi doi va-ti recuperat echipele , si scuze pt problema cauzata, n-a fost cu intentie.
Sez 23/26/27/28/29/30/31/35/36/37/40/41/42 Locul 1 in H / H / G / F / E / D / C / E / D / C / D / C / B

Season 42 SP Cup Winner
Locked

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”