banat ?????

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: banat ?????

Post by cipriansimi »

51% incorect - este o greseala banarea ... fara argumente ca iar se ajunge la regulament
49% intentia managerilor de a ocoli sistemul. jucatorul trebuia sa ajunga de la echipa A la B, problema e ca suma, zic eu, este cea corecta si cred ca procentul ar trebui sa fie mai mic de 49%

sunt putin confuz din diferite motive dar in sufletul meu cred ca banarea e o greseala
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: banat ?????

Post by Razvanica »

calin_g wrote:daca lasi la o parte ce scrie in reguli, totul devine arbitrar si subiectiv. de asta exista regulile, ca sa nu se ia decizii arbitrare si subiective. ziceai pe global ca se stie de cand haul si paraul de faza cu bypassul.. atunci toata treaba asta putea fi evitata foarte simplu, cu o fraza in plus in Reguli :roll:
Dar daca lasi totusi la o parte, ti se pare corect sau nu? Hai sa nu ne mai ascundem dupa cuvinte si sa realizam ca e un cacat de joc online pe duca. Daca nici la asta nu suntem cinstiti, atunci ne dam dracu' de tot.
Eu nu am zis ca se stie de cand haul, am zis ca de cand stiu eu, cazurile astea au fost pedepsite. Si nici un manager nu a venit cu scuza "nu scria in reguli", pentru ca toti au inteles care e spiritul acelei reguli si ce vrea sa zica.
Nu poti adauga o fraza in plus pentru fiecare tip de trisor care exista, pentru ca atunci ai avea pagini intregi numai cu asta. Pana la urma e vorba de bun simt si de fair-play.
calin_g wrote:nu sunt deloc de acord cu ideea de a pedepsi toate transferurile CONSIDERATE necinstite cu aceeasi moneda, ban direct.
Aici sunt de acord cu tine, si iti repet ca nu sunt tratate la fel, si iti mai repet ca nu ai toate elementele necesare sa judeci decizia luata in acest caz.
calin_g wrote:ca sa nu mai zic de meciurile aranjate cu care unii au castigat promovari sau chiar A-ul - stiu ca sheriffii nu se ocupa cu treburi din astea, dar poate ar trebui, pentru ca pe o scala a nesimtirii, treburile astea sunt infinit mai grave decat un transfer)
Am propus, am fost refuzat. Din punctul meu de vedere una dintre cele mai mari magarii s-a intamplat cand ai pierdut tu cupa SP. Am propus banari in masa atunci, restul nu au fost de acord... Dar din nou, asta e o discutie diferita, daca ai (aveti) idei de chestii care vi se par incorecte si ar putea fi pedepsite sa stii ca sunt binevenite.
Harder, better, faster, stronger
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: banat ?????

Post by Razvanica »

cipriansimi wrote:51% incorect - este o greseala banarea ... fara argumente ca iar se ajunge la regulament
49% intentia managerilor de a ocoli sistemul. jucatorul trebuia sa ajunga de la echipa A la B, problema e ca suma, zic eu, este cea corecta si cred ca procentul ar trebui sa fie mai mic de 49%

sunt putin confuz din diferite motive dar in sufletul meu cred ca banarea e o greseala
Pentru ca judeci cazul cu totul, inclusiv cu decizia de banare. Intrebarea mea era daca strict ce au facut ei ti se pare corect sau nu, facand abstractie de pedeapsa data de serifi.
Harder, better, faster, stronger
calin_g
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1451
Joined: Sun Dec 02, 2007 11:23 am
Location: Iasi, Romania

Re: banat ?????

Post by calin_g »

exact pentru genul asta de discutii zic ca regulile scrise ar trebui sa primeze. pentru ca eu pot avea o parere si tu alta, total opusa, amandoi bazandu-ne in principiu pe aceeasi idee. cand exista o regula, atunci e totul clar, nimeni nu mai trebuie sa se justifice. mie sincer mi se pare doar undeva la un 10% incorecte transferurile astea. in afara de faptul ca s-au logat de pe acelasi ip, nu vad nici o diferenta intre transferurile facute de ei si alte intelegeri facute zilnic in joc. si unele si altele, in principiu, sunt putin injuste pentru ceilalti implicati in negocieri
PS: as fi curios sa stiu care sunt elementele alea pe care nu le stiu eu, pentru ca mie mi se pare totul destul de clar. au intrat de pe acelasi ip (de mai multe sau mai putine ori, nu conteaza, si o singura data e de ajuns, nu?), au ocolit o regula (ceea ce nu inseamna totusi ca au incalcat-o, nici pe departe) si au fost banati pe baza ideii de corectitudine absoluta, dar fara nici o baza "legala" (si pun intre ghilimele, pentru ca asa cum ai zis si tu, vorbim de un cacat de joc, nu de un caz de la Curtea de justitie)
SP Club Inter 15
...........***...........
SP: a love and hate thing..
marius alin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1072
Joined: Thu Jul 13, 2006 7:18 pm
Contact:

Re: banat ?????

Post by marius alin »

hmm... era o regula foarte veche... banurile nu se discuta pe forum. din cate vad nu mai este valabila.
daca tot e asa, ma voi da si eu cu parerea
banurile primite de cei 2 manageri, opinia mea, sunt corecte. in sectorul reguli este specificat ca, doua echipe de pe acelasi ip nu au voie sa faca transferuri intre ele, punct.... ca voi ati dorit sa "ocoliti" aceasta regula, implicand o terta persoana, va face doar inventivi, dar nu nevinovati. pana la urma voi ati facut un transfer intre voi, cand stiati ca nu aveti voie...

pacat... din ce am vazut, echipele erau foarte bune... pe yochr il stiu de mult timp, el este impartial si tine foarte mult la "spiritul jocului", "fair play". deci nu e vorba de "vanare", sau ca ati devenit prea buni si nu va vrea cineva acolo sus...
sper sa nu renuntati de tot si sa reveniti
numai bine
singura diferenta dintre mine si un nebun este ca eu nu sunt nebun
gogumagic
Team President
Posts: 623
Joined: Tue Jan 27, 2009 5:48 pm

Re: banat ?????

Post by gogumagic »

acum 2-3 sezoane eu am cumparat un jucator de la pandy folosind acelasi sistem, am vazut ca este posibil si din cauza asta am crezut ca totul est OK!!!

oricum razvanica are dreptate , este un cacat de joc online care mai e si pe duca, pe mine nu ma afecteaza de loc faptul ca am fost banat(cum ziceam mi-am facut damblaua cu jocul asta), imi pare rau de pandy ca a pierdut mult timp cu transferurile ca sa stranga bani sa-si faca echipa si acum pierde totul din cauza ca nu mai gasesti jucatori buni pe piata transferurilor( din cauza asta i-a luat de la mine ) . . . ca e corect sau nu ca ne-am luat ban nu prea mai conteaza :P(cel putin pt mine nu conteaza), a si nu o sa mai jucam SP asta e clar.
Sez 23/26/27/28/29/30/31/35/36/37/40/41/42 Locul 1 in H / H / G / F / E / D / C / E / D / C / D / C / B

Season 42 SP Cup Winner
me_florin
Team Board Member
Posts: 387
Joined: Sun May 10, 2009 11:40 pm

Re: banat ?????

Post by me_florin »

cipriansimi wrote:
cro1981 wrote:
pandy wrote:me_florin .... 18 Oct (19:03)


macar de iti dadea olteanu macar si tie 100k in plus ca l-ai ajutat.
mare om mare caracter

Mesaj trimis de echipa me_dinamo lui Ciprian dupa ce ma ajutat cu transferul :) Sa dea dumnezeu sa castigi tu si prietenu tau adjud 5 -Auri si 10 cupe florine ... Am jucat doar de placere jocul asta si dupa 4 ani vine un Serif si-mi zice ca am trisat bypassing the rules auziti si voi , cand nimeni nu auzise de asta pana acum ..Si ms de reclamatie florine inca odata :)))

Nashpa ca aveai echipa prea buna pt jocu asta :!:
eu nu am vazut echipa mai buna ca a lui pandy de cand joc SP :shock:

nu sunt deacord cu decizia sherifilui york de ai bana pe cei 2 atat timp cat regulamentul se poate interpreta in fel si chip si nu este unul clar.

pacat ca s-a terminat asa :( :!:
Sa iti zica razvanica daca ti-am facut eu vreun raport oltene, daca nu sa iti ceri scuze tu cum astepti si tu de la serifi ..
Crezi ca imi era greu ? dar nu am facut-o deoarece vroiam sa te ard sus in A
Daca nu te-am ajutat si eu cu un transfer cum m-ai rugat asta nu inseamna ca ti-am venit de hac
me_florin
Team Board Member
Posts: 387
Joined: Sun May 10, 2009 11:40 pm

Re: banat ?????

Post by me_florin »

si apropo.....
ti-am spus-o si pe mes si iti zic si pe forum : din partea mea poate sa se ridice interdictia si pentru tine si pentru gogu (chiar m-as bucura)
gogumagic
Team President
Posts: 623
Joined: Tue Jan 27, 2009 5:48 pm

Re: banat ?????

Post by gogumagic »

@florin: nu mai conteaza cine a facut sau nu raport, asta e ! pt mine a devenit amuzanta situatia , pana la urma toti o sa renuntati la SP la un moment dat . . .
Sez 23/26/27/28/29/30/31/35/36/37/40/41/42 Locul 1 in H / H / G / F / E / D / C / E / D / C / D / C / B

Season 42 SP Cup Winner
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: banat ?????

Post by cipriansimi »

gogumagic wrote:@florin: nu mai conteaza cine a facut sau nu raport, asta e ! pt mine a devenit amuzanta situatia , pana la urma toti o sa renuntati la SP la un moment dat . . .
daca ai observat pe global pe mine m-a amuzat situatia din primele momente cand am fost banat. ai dreptate ca o sa renuntam la SP la un momentdat sau chiar poate mai devreme :(
me_florin
Team Board Member
Posts: 387
Joined: Sun May 10, 2009 11:40 pm

Re: banat ?????

Post by me_florin »

cipriansimi wrote:
gogumagic wrote:@florin: nu mai conteaza cine a facut sau nu raport, asta e ! pt mine a devenit amuzanta situatia , pana la urma toti o sa renuntati la SP la un moment dat . . .
daca ai observat pe global pe mine m-a amuzat situatia din primele momente cand am fost banat. ai dreptate ca o sa renuntam la SP la un momentdat sau chiar poate mai devreme :(
bineinteles ca o sa renuntam .
o sa fac ceva asemanator tie... urc pana in A imi fac de cap 2 sezoane acolo in A si dupa GATA
pandy
Coach
Posts: 47
Joined: Wed Dec 26, 2007 12:18 pm

Re: banat ?????

Post by pandy »

Chiar numai conteaza cine a facut raport , mai facusemi transferul de genu acuma cateva sezoane la fel cu gogu si nimic nu se intamplase , deci nu m-am gandit nici o secunda ca acum ocolim regulile sau ceva de genu , atat timp cat faci inainte ceva si nimeni nu zice nimic si esti lasat in pace , nici un avertisment nimic , e clar , crezi ca e ceva legal nu ?

90% din posturi Ma sustin pe mine si pe Gogu :); in cazul asta nu ar trebuie sa fim ..rejudecati'' sa zic asa de catre serifi :|?

I-am zis lu Razva ca poate sa ia si jucatorii si sa dea ce amenda vrea :)

Tot astept o decizie favorabile ...
lazarvlad
Team President
Posts: 588
Joined: Wed Dec 29, 2010 8:29 am
Location: Tulcea
Contact:

Re: banat ?????

Post by lazarvlad »

Cred ca ar fii cazul sa va faceti alte echipe, ca cretinul de yockr, e dus cu mintea
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: banat ?????

Post by cipriansimi »

lazarvlad wrote:Cred ca ar fii cazul sa va faceti alte echipe, ca cretinul de yockr, e dus cu mintea
Incearca sa te pui in locul lor si vezi daca mai ai chef sa iti faci alta echipa in jocul asta de kkt
pandy
Coach
Posts: 47
Joined: Wed Dec 26, 2007 12:18 pm

Re: banat ?????

Post by pandy »

Se pare ca decizia o sa ramana asa , Sjarel a inchis topicul pe care se discuta despre banare , Sherifii numai rasp pe mail ... So , goodbye SP :)
Locked

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”