banat ?????

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: banat ?????

Post by cipriansimi »

gogumagic wrote:scuze pt problema cauzata, n-a fost cu intentie.
stiu ca nu a fost cu intentie si cred ca banarea este o mare greseala atat timp cat nu exista regula. l-am ajutat pe pandy sa cumpere acel jucator fiind ferm convins ca nu va fi nici o problema. sa confirme pandy ca nu am vrut nimic sa castig de pe urma transferului, l-am rugat doar ca sa ia in seama comisioanele dupa vanzarea jucatorului si totusi am ramas cu ceva banuti (exact 252k). din acesti 252k am platit salariul jucatorului cateva meciuri deci suma este un pik mai mica.
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: banat ?????

Post by Razvanica »

gogumagic wrote:ti se pare tie , unii sunt tolerati si la altii se aplica reguli care nu exista
De cand te stiu eu pe forumul asta, asa ai tinut-o, ca unii sunt lasati sa faca nu stiu ce, ca unii trisaza si ca la altii li se da in cap imediat. Dar in tot timpul asta nu ai facut macar un raport, sa zici "uite mah ce face ala". Nici macar lui kandziai ala nu i-ai facut, a trebuit sa citesc pe forum ca sa vad ce face si sa il banez. Tu ai impresia ca sta cineva sa urmareasca fiecare transfer al cuiva? De luni de zile jocul asta merge cu 2 serifi activi, iar cand eu sau yockr plecam in vacanta se strang sute de rapoarte, marea majoritate create automat de joc. De abia avem timp sa ne uitam peste astea si peste cateva transferuri cu sume exagerate, cine crezi tu ca sta sa ia la puricat vreun manager daca nu il raporteaza nimeni? Crezi ca in cazul vostru, daca nu facea jocul un raport automat in legatura cu unul dintre transferuri statea cineva sa se uite la ce faceti voi? Stiu, o sa imi zici ca tu nu esti "turnator" si ca nu vrei sa mergi cu para. Dar atunci nu mai incepe cu teorii din astea ca altii sunt tolerati. Am banat in jocul asta inclusiv prieteni personali de-ai lui Sjarel care jucau SP din 2005. Am banat castigatori de divizia A si manageri cu mai multi bani in cont decat pandy. Am banat translatori, moderatori si am dat amenda chiar unui serif. Asa ca nu, nu e nimeni tolerat, doar ca pe unii efectiv nu e timp sa ii prinzi cu 2 oameni care mai fac si alte treburi. Iar daca asta te roade, puteai sa ajuti, nu sa carcotesti pe margine.
Harder, better, faster, stronger
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: banat ?????

Post by cipriansimi »

Razvanica wrote:De luni de zile jocul asta merge cu 2 serifi activi, iar cand eu sau yockr plecam in vacanta se strang sute de rapoarte, marea majoritate create automat de joc. De abia avem timp sa ne uitam peste astea si peste cateva transferuri cu sume exagerate, cine crezi tu ca sta sa ia la puricat vreun manager daca nu il raporteaza nimeni?
Pai si ceilalti sherifi ce fac? De ce nu sunt schimbati ? Sunt destui manageri care sunt activi si ar face aceasta treaba cu placere.
gogumagic
Team President
Posts: 623
Joined: Tue Jan 27, 2009 5:48 pm

Re: banat ?????

Post by gogumagic »

nu mai e nimic de zis , s-a facut dreptate , SP e un joc mai curat acum, a scapat de doi manageri care au trisat jocul . URAAA !!! acum e mai mult loc pt voi sa va desfasurati . . .
Sez 23/26/27/28/29/30/31/35/36/37/40/41/42 Locul 1 in H / H / G / F / E / D / C / E / D / C / D / C / B

Season 42 SP Cup Winner
cro1981
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2718
Joined: Sat Jan 27, 2007 11:46 am
Location: IASI
Contact:

Re: banat ?????

Post by cro1981 »

Opa ca sherifii misca :!:
Este greu sa inveti sa zbori ca un vultur cand ai ca profesori niste bieti curcani
cro1981
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2718
Joined: Sat Jan 27, 2007 11:46 am
Location: IASI
Contact:

Re: banat ?????

Post by cro1981 »

Finalitatea :?:

gogu is pandy banati :?:


De c...t!

Dupa ce ca ne imputinam pe zi cetrece ne mai si banam :lol: :lol: :lol:
Este greu sa inveti sa zbori ca un vultur cand ai ca profesori niste bieti curcani
pandy
Coach
Posts: 47
Joined: Wed Dec 26, 2007 12:18 pm

Re: banat ?????

Post by pandy »

Am jucat doar de placere jocul asta si dupa 4 ani vine un Serif si-mi zice ca am trisat bypassing the rules auziti si voi , cand nimeni nu auzise de asta pana acum
Last edited by pandy on Thu Nov 03, 2011 10:23 pm, edited 1 time in total.
cro1981
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2718
Joined: Sat Jan 27, 2007 11:46 am
Location: IASI
Contact:

Re: banat ?????

Post by cro1981 »

pandy wrote:me_florin .... 18 Oct (19:03)


macar de iti dadea olteanu macar si tie 100k in plus ca l-ai ajutat.
mare om mare caracter

Mesaj trimis de echipa me_dinamo lui Ciprian dupa ce ma ajutat cu transferul :) Sa dea dumnezeu sa castigi tu si prietenu tau adjud 5 -Auri si 10 cupe florine ... Am jucat doar de placere jocul asta si dupa 4 ani vine un Serif si-mi zice ca am trisat bypassing the rules auziti si voi , cand nimeni nu auzise de asta pana acum ..Si ms de reclamatie florine inca odata :)))

Nashpa ca aveai echipa prea buna pt jocu asta :!:
Este greu sa inveti sa zbori ca un vultur cand ai ca profesori niste bieti curcani
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: banat ?????

Post by cipriansimi »

cro1981 wrote:
pandy wrote:me_florin .... 18 Oct (19:03)


macar de iti dadea olteanu macar si tie 100k in plus ca l-ai ajutat.
mare om mare caracter

Mesaj trimis de echipa me_dinamo lui Ciprian dupa ce ma ajutat cu transferul :) Sa dea dumnezeu sa castigi tu si prietenu tau adjud 5 -Auri si 10 cupe florine ... Am jucat doar de placere jocul asta si dupa 4 ani vine un Serif si-mi zice ca am trisat bypassing the rules auziti si voi , cand nimeni nu auzise de asta pana acum ..Si ms de reclamatie florine inca odata :)))

Nashpa ca aveai echipa prea buna pt jocu asta :!:
eu nu am vazut echipa mai buna ca a lui pandy de cand joc SP :shock:

nu sunt deacord cu decizia sherifilui york de ai bana pe cei 2 atat timp cat regulamentul se poate interpreta in fel si chip si nu este unul clar.

pacat ca s-a terminat asa :( :!:
pandy
Coach
Posts: 47
Joined: Wed Dec 26, 2007 12:18 pm

Re: banat ?????

Post by pandy »

Sunt dezamagit total , ca vine unu si zice ca nus ce am incalcat si ma da afara dupa 4 ani , toata lumea zice ca nu au dreptate , ce sa mai inteleg ? Astazi am cu locul 2 o sa ma bata si trece lider :(:(:(
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: banat ?????

Post by Razvanica »

cipriansimi wrote:nu sunt deacord cu decizia sherifilui york de ai bana pe cei 2 atat timp cat regulamentul se poate interpreta in fel si chip si nu este unul clar.
Aici fiecare trebuie sa isi puna urmatoarea intrebare:
- lasand la o parte ce scrie in reguli si ce nu scrie, mi se pare corect ce au facut cei 2 manageri?

Si asta incercand sa uitati ca e vorba de 2 manageri pe care iii cunoasteti. Ganditi-va ca e vorba de 2 cehi si ca va bateti cu cumparatorul pentru promovare sau pentru titlul in A...

Pe cei care considera ca e corect si vor sa dezvolte subiectul, ii invit sa o faca, ori aici, ori pe alt topic, ori pe privat. Asta poate duce la schimbarea ideilor, poate mie si celorlalti serifi ne-a scapat ceva si astfel de transferuri sunt intr-adevar fair-play.

In schimb, pe cei care considera ca treaba care s-a intamplat nu e tocmai corecta, insa au o problema strict cu duritatea pedepsei, ii invit sa se abtina. Si asta pentru ca nu au suficiente date ca sa judece cat de dura a fost sau nu decizia luata.
Harder, better, faster, stronger
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: banat ?????

Post by cipriansimi »

Razvanica wrote:
cipriansimi wrote:nu sunt deacord cu decizia sherifilui york de ai bana pe cei 2 atat timp cat regulamentul se poate interpreta in fel si chip si nu este unul clar.
Aici fiecare trebuie sa isi puna urmatoarea intrebare:
- lasand la o parte ce scrie in reguli si ce nu scrie, mi se pare corect ce au facut cei 2 manageri?
e undeva la 51%/49% pentru ca si pretul jucatorului este unul pe masura.

si ca sa o zic mai pe fata daca si pandy avea SPFA nu exista asemenea probleme.

Toate problemele pleaca de la piata de transferui. Daca era libera si jucatorul pleca automat la oferta cea mai mare nu mai existau asemenea probleme.
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: banat ?????

Post by Razvanica »

cipriansimi wrote: e undeva la 51%/49% pentru ca si pretul jucatorului este unul pe masura.
51% corect sau incorect?
cipriansimi wrote:si ca sa o zic mai pe fata daca si pandy avea SPFA nu exista asemenea probleme.
Astea sincer sunt niste romanisme. Ieri discutam cu unul din cei 3 manageri romani pe care ii am in lista de mess (nu o sa ii dau numele, poate sa o faca el daca vrea), care in paralel discuta si cu Melny. Melny intreba ce sa faca, iar sfatul managerului a fost sa scrie serifilor ca o sa dea bani pe SPFA ca sa ii deblocheze contul. Cand am auzit asta i-am transmis imediat sa nu faca asa ceva, pentru ca asta ar fi fost probabil cea mai mare greseala posibila. Nimeni nu da 2 bani pe cine are SPFA, serifii nici macar nu se uita la lucrul asta, iar daca Sjarel ar vrea sa joace un joc cu trisori care cotizeaza nu are decat sa o faca singur. Deci crede-ma, esti total pe langa cu argumentul asta.
cipriansimi wrote:Toate problemele pleaca de la piata de transferui. Daca era libera si jucatorul pleca automat la oferta cea mai mare nu mai existau asemenea probleme.
La asta ti-am raspuns pe privat, sunt de acord cu tine ca principiu. Dar nu vad legatura cu cazul de fata...
Harder, better, faster, stronger
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: banat ?????

Post by Razvanica »

cro1981 wrote:Opa ca sherifii misca :!:
De ce atata mirare cro, ai contactat tu vreodata serifii pentru vreo problema si nu "au miscat"?
Harder, better, faster, stronger
calin_g
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1451
Joined: Sun Dec 02, 2007 11:23 am
Location: Iasi, Romania

Re: banat ?????

Post by calin_g »

Razvanica wrote: Aici fiecare trebuie sa isi puna urmatoarea intrebare:
- lasand la o parte ce scrie in reguli si ce nu scrie, mi se pare corect ce au facut cei 2 manageri?
daca lasi la o parte ce scrie in reguli, totul devine arbitrar si subiectiv. de asta exista regulile, ca sa nu se ia decizii arbitrare si subiective. ziceai pe global ca se stie de cand haul si paraul de faza cu bypassul.. atunci toata treaba asta putea fi evitata foarte simplu, cu o fraza in plus in Reguli :roll:

PS: nu sunt deloc de acord cu ideea de a pedepsi toate transferurile CONSIDERATE necinstite cu aceeasi moneda, ban direct. e la fel cu a zice ca toti infractorii ar trebui pedepsiti cu moartea. ce au facut pandy si gogu, unu la mana ca nu e ilegal, din moment ce nu exista o regula scrisa care sa interzica genul asta de manevre, si doi, nici nu se compara cu manareli de genul "imi fac o echipa fantoma de la internet cafe si cumpar un jucator de 1 mil cu 4 mil de la echipa mea", (ca sa nu mai zic de meciurile aranjate cu care unii au castigat promovari sau chiar A-ul - stiu ca sheriffii nu se ocupa cu treburi din astea, dar poate ar trebui, pentru ca pe o scala a nesimtirii, treburile astea sunt infinit mai grave decat un transfer)
SP Club Inter 15
...........***...........
SP: a love and hate thing..
Locked

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”