JUCATOR DE LA TINERET

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

Post Reply
vladm97
Team Manager
Posts: 146
Joined: Wed Sep 28, 2011 11:22 am

JUCATOR DE LA TINERET

Post by vladm97 »

Cum iti dai seama daca un jucator promovat de la tineret va fi bun?Sincer mi se par cam astronomice unele sume
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: JUCATOR DE LA TINERET

Post by cipriansimi »

vladm97 wrote:Cum iti dai seama daca un jucator promovat de la tineret va fi bun?Sincer mi se par cam astronomice unele sume
managerii se iau dupa calitatea ascunsa.

Calitatea ascunsa o poti calcula cu www.battle-strategy.com sau cu SPMT http://spmt.sohosted.com/
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: JUCATOR DE LA TINERET

Post by Razvanica »

Dar nu poti fi niciodata sigur de cum o sa fie jucatorul antrenat. Chiar daca are o calitate ascunsa foarte mare, se poate plafona la 75GR fara probleme.
Harder, better, faster, stronger
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: JUCATOR DE LA TINERET

Post by cipriansimi »

Razvanica wrote:Dar nu poti fi niciodata sigur de cum o sa fie jucatorul antrenat. Chiar daca are o calitate ascunsa foarte mare, se poate plafona la 75GR fara probleme.
Corect.
cro1981
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2718
Joined: Sat Jan 27, 2007 11:46 am
Location: IASI
Contact:

Re: JUCATOR DE LA TINERET

Post by cro1981 »

Te uiti ce cal are cand ti-l da si la cat e antrenat la rezintenta. Daca are peste 25 GR si antrenat la rezistenta mic se face bun.
Este greu sa inveti sa zbori ca un vultur cand ai ca profesori niste bieti curcani
tytone
Fan
Posts: 1
Joined: Sat Jan 28, 2012 10:28 am

Re: JUCATOR DE LA TINERET

Post by tytone »

cum se foloseste calculatorul pt jucatori?

http://www.battle-strategy.com/sp_nakup.aspx
cro1981
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2718
Joined: Sat Jan 27, 2007 11:46 am
Location: IASI
Contact:

Re: JUCATOR DE LA TINERET

Post by cro1981 »

tytone wrote:cum se foloseste calculatorul pt jucatori?

http://www.battle-strategy.com/sp_nakup.aspx
Jucatori/Jucatori calitati/ Apesi pe jucator si se deschide intr-o noua fereastra/Copiezi toate calitatile/ Lipesti calitatile si iti apare...
Este greu sa inveti sa zbori ca un vultur cand ai ca profesori niste bieti curcani
lazarvlad
Team President
Posts: 588
Joined: Wed Dec 29, 2010 8:29 am
Location: Tulcea
Contact:

Re: JUCATOR DE LA TINERET

Post by lazarvlad »

Salutare, cand cumparati un jucator , tanar (17-20 ani), la ce va uitati prima data?
-Hidden skill
-agresivitate

Stiu ca ideal ar fii, hidden skill cat mai mare, si agresivitate cat mai mica, care are mai multa importanta?
Va intreb acestea, din cauza ca aseara, m-am suparat, si am luat GK,LB,CB,CM,RF , cu agresivitati destul de mari(peste 55), dar cu hidden skill (peste 94). Oare am procedat bine???
Mersi de pareri.
Succese in joc
nasonex
Coach
Posts: 40
Joined: Tue Dec 21, 2010 7:34 pm

Re: JUCATOR DE LA TINERET

Post by nasonex »

lazarvlad wrote:Salutare, cand cumparati un jucator , tanar (17-20 ani), la ce va uitati prima data?
-Hidden skill
-agresivitate

Stiu ca ideal ar fii, hidden skill cat mai mare, si agresivitate cat mai mica, care are mai multa importanta?
Va intreb acestea, din cauza ca aseara, m-am suparat, si am luat GK,LB,CB,CM,RF , cu agresivitati destul de mari(peste 55), dar cu hidden skill (peste 94). Oare am procedat bine???
Mersi de pareri.
Succese in joc
stiu ca e tardiv, dar...totusi...
Din punctul meu de vedere trebuie sa cumperi jucatori cu agresivitatea cat mai mica, eu ii am pe toti cu agresivitatea sub 5 %, ..... hidden skill e important, dar inainte de toate agresivitatea cat mai mica, spre zero, chiar zero daca se poate .... ca altfel iau cartonase de nu se vad... La multi ani!
Echipa mea - Dinamo Gugesti
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”