SALUT.Din nou va deranjez cu o intrebare.VA ROG NU OCOLITI

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

Post Reply
arkhadia
Assistant Coach
Posts: 12
Joined: Thu Dec 06, 2012 12:46 pm

SALUT.Din nou va deranjez cu o intrebare.VA ROG NU OCOLITI

Post by arkhadia »

Stiti ca sunt de o luna si un pic jucator de SP,in acest moment sunt anuntat ca imi expira contractele personalului,am incercat sa le ofer alte contrate dar nu accepta nici salariul dublu marit..ce sa fac?!sa le dau de trei ori mai mult?!este normal?!sau sa ii concediez si sa angajez altii..VA ROG frumos sfatuiti-ma si pe mine,Imi place foarte mult SP si nu vreau sa clachez.MULTUMESC
calin_g
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1451
Joined: Sun Dec 02, 2007 11:23 am
Location: Iasi, Romania

Re: SALUT.Din nou va deranjez cu o intrebare.VA ROG NU OCOLI

Post by calin_g »

nu accepta pt ca probabil cand i-ai angajat aveau calitate mica, apoi i-ai trimis la cursuri pana au ajuns la 100%. e normal ca un antrenor de 100% sa vrea mult mai multi bani pt un nou contract decat atunci cand era de 30% :wink: sfatul meu e sa le dai salariile pe care le cer, salariile personalului se platesc o data pe saptamana, deci nu iti aduc cine stie ce pierderi (in niciun caz n-o sa falimentezi daca triplezi salariile staffului). mareste salariul treptat cu cate 100-200 pana accepta. da-le pe 3 sezoane tuturor, in afara de coordonatorul de tineret. astuia da-i pe cate un sezon tot timpul, pt ca nu se stie niciodata cand o sa inceapa sa dea rateuri cu jucatorii de la tineret si o sa fie nevoie sa-l concediezi.

si inca o chestie, asistentul nu te ajuta practic cu nimic decat in situatia in care pleci in concediu si nu ai posibilitatea de a te loga, deci daca nu ai de gand in perioada urmatoare sa iei un concediu mai lung, mai bine lasa-i contractul sa expire si nu mai angaja altul.
SP Club Inter 15
...........***...........
SP: a love and hate thing..
arkhadia
Assistant Coach
Posts: 12
Joined: Thu Dec 06, 2012 12:46 pm

Re: SALUT.Din nou va deranjez cu o intrebare.VA ROG NU OCOLI

Post by arkhadia »

MULTUMESC din suflet,m-ai ajutat enorm,asa o sa fac
arkhadia
Assistant Coach
Posts: 12
Joined: Thu Dec 06, 2012 12:46 pm

Re: SALUT.Din nou va deranjez cu o intrebare.VA ROG NU OCOLI

Post by arkhadia »

Am vazut ca tu esti singurul care raspunzi si la intrebarile incepatorilor.Am pus de curand la vanzare un jucator,dar as vrea sa ii pun si pret de vanzare directa,este un atacat destul de bun,dar are agresivitatea mare de aceea vreau sa il vand,DAR nu stiu cum ii pot pune PRETUL DE VANZARE DIRECTA.te rog sa mai ma sfatuiesti si in privinta asta,daca poti si ai timp.MULTUMESC
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: SALUT.Din nou va deranjez cu o intrebare.VA ROG NU OCOLI

Post by cipriansimi »

echipa - transferuri - oferte primite. jucatorul trebuie sa fie pe verde ca sa poti pune pret direct. el intra pe verde dupa 3 zile de cand l-ai scos la vanzare. in dreapta vei avea o optiune seteaza pretul direct sau ceva de genul. daca nu ai oferta pe jucator poti pune orice pret direct mai mare decat pretul cu care l-ai scos pe piata iar daca ai oferta pe jucator nu vei putea pune pret direct sub 20% din valoare ultimei oferte primite. de ex daca ai ultima oferta 1.000.000 cel mai mic pret direct vei putea pune 1.200.000
arkhadia
Assistant Coach
Posts: 12
Joined: Thu Dec 06, 2012 12:46 pm

Re: SALUT.Din nou va deranjez cu o intrebare.VA ROG NU OCOLI

Post by arkhadia »

Iti multumesc frumos pentru raspuns si pentru promtitudine
calin_g
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1451
Joined: Sun Dec 02, 2007 11:23 am
Location: Iasi, Romania

Re: SALUT.Din nou va deranjez cu o intrebare.VA ROG NU OCOLI

Post by calin_g »

ai vazut? nu-s singurul care raspunde :)
SP Club Inter 15
...........***...........
SP: a love and hate thing..
arkhadia
Assistant Coach
Posts: 12
Joined: Thu Dec 06, 2012 12:46 pm

Re: SALUT.Din nou va deranjez cu o intrebare.VA ROG NU OCOLI

Post by arkhadia »

DA :lol:
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”