Ghid pentru Management Tool de Good Thor (adica SPMT bah)

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

Post Reply
d3m0nb0y
Team Board Member
Posts: 275
Joined: Thu Aug 10, 2006 6:41 am
Location: in fata monitorului...Brasov, RO

am o intrebare

Post by d3m0nb0y »

am o intrebare legata de SPMT...cred ca sa mai pus eu nu gasesc pe aici...la ordine individuale sunt niste ordine care la soccerproject nu apar..de ex: viziune,pase etc...nu le gasesc la soccerproject la jucatorii respectivi...ma poate ajuta cineva? multumesc.
sezonul 17/18 : 5 in F.23/1 in F.23
sezonul 19/20/21 :3 in F.24 /2 in F.24/11 in E.8
sezonul 21 : 2 in F.24
Jupan[3l]u
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1641
Joined: Sun Jul 23, 2006 3:30 pm
Location: Romania - Iasi
Contact:

Post by Jupan[3l]u »

viziune=constructie
pase=altruism
Back in SoccerProject :)
d3m0nb0y
Team Board Member
Posts: 275
Joined: Thu Aug 10, 2006 6:41 am
Location: in fata monitorului...Brasov, RO

mersi

Post by d3m0nb0y »

mersi pt raspuns...
sezonul 17/18 : 5 in F.23/1 in F.23
sezonul 19/20/21 :3 in F.24 /2 in F.24/11 in E.8
sezonul 21 : 2 in F.24
bizone
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1316
Joined: Tue Jan 30, 2007 1:18 pm
Location: TIMISOARA

Post by bizone »

de ce nu merge programul SPMT? La mine ultimul update este in data de 18.03.2007! La alti colegi de-ai mei ultimul update e pe la inceputul lunii martie...atunci logandu-se ultima oara!

Si o alta intrebare, am vazut ca exista o versiune mai noua, dar din pacate nu pot/nu stiu :roll: s-o dowload-ez :cry:
POLI TIMISOARA!!!!

Image
Image
Good Thor
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1949
Joined: Sun Apr 10, 2005 9:55 am
Location: Giulesti - Bucuresti - Romania - Europa
Contact:

Post by Good Thor »

Ati incercat sa luati de aici ? ... http://rapidshare.com/files/21944204/Install_SPMT.zip ... versiunea veche :roll:

Sau de aici ? http://rapidshare.com/files/22206078/in ... et.2.0.zip

Si partea importanta ... trebuie sa aveti .NET framework 2.0 !!!
Daca-i judeci pe oameni, nu mai ai timp sa-i respecti.
ImageImage
bizone
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1316
Joined: Tue Jan 30, 2007 1:18 pm
Location: TIMISOARA

Post by bizone »

mi-am instalat SPMT-ul asta nou...dar nu sunt deloc multumit de el! In primul rand, ca sa mi se faca update-ul la el, trebuie sa-l deschid, sa-l inchid si apoi sa-l deschid din nou! Apoi, dupa fiecare simulare, jucatorii antrenati la maxim, la nota maxima imi arata ba mai putin, ba mai mult...chiar daca experienta lor nu creste! De exemplu am un CM care a scazut de la 66,6 la 66,2 :roll: ...si e antrenat la toate calitatile :!:
POLI TIMISOARA!!!!

Image
Image
Good Thor
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1949
Joined: Sun Apr 10, 2005 9:55 am
Location: Giulesti - Bucuresti - Romania - Europa
Contact:

Post by Good Thor »

Da ... observ ca sa bagat mai multe variabile in calculator ... tocmai de aceea apar rezultate diferite :roll:
Daca-i judeci pe oameni, nu mai ai timp sa-i respecti.
ImageImage
rood
Team President
Posts: 630
Joined: Thu Apr 05, 2007 3:02 am
Location: Windsor, Ontario

Post by rood »

Buna,

Referitor la spmt....Am vrut sa cumpar un jucator si am folosit "player calculator". Am bagat datele jucatorului cu moralul la nivelul care il avea(cam 30%). Am obtinut hidden skill 84 si estimated best performance 49.3. Apoi am lasat toate datele la fel insa am schimbat moralul la 100%, deoarece asta va fi moralul jucatorului in caz ca reusesc sa il cumpar. Rezultatele insa au fost mult mai mici...hidden skill 44 si estimated best performance 44.8.

E normal asa ceva? Ma gandesc ca un moral ridicat (100%) ar trebui sa implice o performanta, fie ea si estimata, mai ridicata decat un moral de 30%.
Subliniez...nu am schimbat absolut nici o data in tabel inafara de moral.

multumesc

bafta
It is physically impossible for PIGS, to look up into the sky!
cercel_jr
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4993
Joined: Sat Jun 24, 2006 7:53 pm
Location: Romania

Post by cercel_jr »

rood wrote:Buna,

Referitor la spmt....Am vrut sa cumpar un jucator si am folosit "player calculator". Am bagat datele jucatorului cu moralul la nivelul care il avea(cam 30%). Am obtinut hidden skill 84 si estimated best performance 49.3. Apoi am lasat toate datele la fel insa am schimbat moralul la 100%, deoarece asta va fi moralul jucatorului in caz ca reusesc sa il cumpar. Rezultatele insa au fost mult mai mici...hidden skill 44 si estimated best performance 44.8.

E normal asa ceva? Ma gandesc ca un moral ridicat (100%) ar trebui sa implice o performanta, fie ea si estimata, mai ridicata decat un moral de 30%.
Subliniez...nu am schimbat absolut nici o data in tabel inafara de moral.

multumesc

bafta
Eu nu stiu ce sa-ti spun ca nu am SPMT, dar poate te ajuta ceilalti useri de pe aici.

PS.: Sariti baieti cu un raspuns, va rog eu. :wink:
Manager: cyp
Team: Fotbal Club Botosani

May the random be with me!
unicool
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2786
Joined: Sun Jan 29, 2006 1:42 am
Location: Romania-Timisoara
Contact:

Post by unicool »

calitatea ascunsa se modifica in functie de gradul de antrenament al jucatorului.pana nu e antrenat complet nu poti sti cu exactitate calitatea ascunsa.performanta estimata a fost mai mica deoarece calitatea ascunsa a scazut.sptm este un program pur informativ si datele furnizate de el pot fi eronate deoarece calculeaza in functie de toate calitatile.GR fiind X cu moral 30% in momentul schimbarii moralului cu valoarea de 100% tu ai lasat GR la fel ceea ce pentru spmt inseamna ca jucatorul a ramas la GR la fel desi i-a crescut moralul.ca sa vezi corect trebuia sa schmbi si la GR in loc de x trebuia sa pui x+5.atunci datele se schimba.mentionez ca nu folosesc spmt,dar stiu sigur ca este o rubrica unde trebuie sa introduci calitatea globala(GR-ul) actuala al jucatorului.de la 30% moral la 100% GR-ul jucatorului creste cu 5 puncte(1 pt pt fiecare 15% moral) deci trebuia sa modifici si in sectiunea GR in player calculator.
"Prostia inseamna sa faci acelasi lucru in mod repetat, asteptand rezultate diferite!"
"Liga a IV-a, seria a II-a, locul 3, ca să vadă toată țara unde-i Poli Timișoara!"
rood
Team President
Posts: 630
Joined: Thu Apr 05, 2007 3:02 am
Location: Windsor, Ontario

Post by rood »

Ai dreptate ...este rubrica GR si nu am schimbat nimic acolo. Am sa incerc sa vad ce rezultate obtin cu parametrul ala schimbat. Sant sigur ca ai dreptate. Nu o folosesc nici eu prea mult ...SPMT-ul adica. Mai mult la estimarea performantei jucatorului si la estimarea nr de fani.

Multumesc cyp!!!
Multumesc unicool!!!

RAMAN DATOR CU NISTE BERI!!!

Bafta!
It is physically impossible for PIGS, to look up into the sky!
unicool
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2786
Joined: Sun Jan 29, 2006 1:42 am
Location: Romania-Timisoara
Contact:

Post by unicool »

rood wrote:Ai dreptate ...este rubrica GR si nu am schimbat nimic acolo. Am sa incerc sa vad ce rezultate obtin cu parametrul ala schimbat. Sant sigur ca ai dreptate. Nu o folosesc nici eu prea mult ...SPMT-ul adica. Mai mult la estimarea performantei jucatorului si la estimarea nr de fani.

Multumesc cyp!!!
Multumesc unicool!!!

RAMAN DATOR CU NISTE BERI!!!

Bafta!
eu nu folosesc spmt nu ca nu mi-ar fi de folos ci nu merge instalat la mine.am folosit acum vreo cateva sezoane o foaie de calcul alternativa facuta in excel si stiu ca era rubrica de rating global actual(foaia respectiva e facuta dupa modelul spmt).si chiar ma mandresc cand spun ca am ajuns unde am ajuns in SP fara a ma folosi de programul ajutator spmt.

P.S:te astept cu berea aia.unde locuiesti? :twisted: :twisted:
"Prostia inseamna sa faci acelasi lucru in mod repetat, asteptand rezultate diferite!"
"Liga a IV-a, seria a II-a, locul 3, ca să vadă toată țara unde-i Poli Timișoara!"
cercel_jr
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4993
Joined: Sat Jun 24, 2006 7:53 pm
Location: Romania

Post by cercel_jr »

P.S:te astept cu berea aia.unde locuiesti?
Unicool, rood e un prieten de SP pe care il ajut.
Locuieste in Canada. :wink:
Am sa dau eu berea in locul lui. :P
Manager: cyp
Team: Fotbal Club Botosani

May the random be with me!
unicool
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2786
Joined: Sun Jan 29, 2006 1:42 am
Location: Romania-Timisoara
Contact:

Post by unicool »

Am sa dau eu berea in locul lui.
REFUZ!vreau bere canadiana ca am auzit ca e buna si merge cu un cotlet de ren la gratar. :lol: :lol: :lol:


P.S:oricum maine in drum spre lucru trec prin zona. :P :shock: :P
"Prostia inseamna sa faci acelasi lucru in mod repetat, asteptand rezultate diferite!"
"Liga a IV-a, seria a II-a, locul 3, ca să vadă toată țara unde-i Poli Timișoara!"
rood
Team President
Posts: 630
Joined: Thu Apr 05, 2007 3:02 am
Location: Windsor, Ontario

Post by rood »

Fratilor, io va astept aici..np.
Am unde sa va culc, cu ce sa va hranesc si ce sa va dau de baut. Eh, poate gresesc aici..daca vreti palinca nu am. Dar sant inlocuitori. Jack Daniels merge uns.

Eu locuiesc in Windsor, Ontario. Am o bucata de vreme de cand am ales drumul asta. si pare ok pana acum.
Referitor la bere. Cea canadiana nu e tocmai cea mai buna alegere. Merge, dar se poate mai bine. De ex. unele din cele din Romania asa cum le tin eu minte sant mult mai bune. Oricum...daca preferi canadiana...canadiana iti dau.
Nu se stie cum ne vom intalni...poate reusesc sa-mi platesc "datoria" live. Am multi prieteni din Timisoara si aici in Canada si in Romania. Printre altii il stiu bine pe Danutz Latza. Nu e generatia voastra dar a jucat la Poli.
Deh hehe...varsta!

Multumesc pentru recomandare Cyp.

Mai vorbim....io sant aici si nu am de gand sa plec prea repede din cauza de adictie. E ca fumatul mah, naiba sa-l ia de joc!

Ceau

BAFTA diseara...la noapte la voi!
It is physically impossible for PIGS, to look up into the sky!
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”