Nedumerit

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

Post Reply
dzanuti
Groundsman
Posts: 5
Joined: Fri Apr 24, 2015 8:38 am

Nedumerit

Post by dzanuti »

Salutare! Postez pentru prima data ceva pe acest forum, si fac asta pentru ca sincer mi-a ajuns sa vad cum ma chinui de 2-a sezoane sa merg si eu prin prima divizie dar ceva nu merge, ori nu se vrea sa merg acolo, ori chiar nu se poate. Nu vreau sa deranjez pe nimeni , sau sa supar pe cineva, vreau doar ca un "expert" sa zic asa, sa imi explice anumite chestii cum ar fi: -sunt meciuri care sincer cred eu ca ar fi trebuit sa le castig, dar.....nu le-am castigat. Meciurile ar fi: FC Aroneanu vs Stratovarius; The Reds HK vs FC Aroneanu; FC Dribbels vs FC Aroneanu (aici chiar e culmea); FC Koloděje 1890 vs FC Aroneanu. As dori daca cineva poate sa se uite un pic pe respectivele meciuri si sa imi explice de ce am reusit chipurile sa scot chinuit cate un egal? Inteleg ca mai apare Random, sau nu mai stiu eu ce dar.....totusi. Acum nu pot zice ca nu am fost un pic si eu norocos in anumite meciuri, dar mai mult am fost persecutat. Cum e posibil ca dupa meciul FC Dribbels vs FC Aroneanu 0-0, cu 12% diferenta si nu e vb de numai astea 12%, ci si diferenta dintre jucatori sa iua bataie in urmatorul meci avand in minus doar 1% accidentandu-se si un jucator? Concluzia care e? Se apasa butoanele? Joc degeaba? Repet: nu vreau sa supar pe nimeni dar am tot citit pe forum si nu vad decat cearta si manageri revoltati din diferite motive care nu le mai enumar. Astept un raspuns cat mai explicit daca se poate. Respect!
kennyanu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4593
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:12 pm
Location: Riding The White Poney
Contact:

Re: Nedumerit

Post by kennyanu »

stii ca mult tine si de tactica, nu?...nu spun ca nu trebuia sa castigi la meciul cu dribls...dar long ball cam anihileaza kick and rush...

bine...asta la prima vedere :)
Revenit :)
dzanuti
Groundsman
Posts: 5
Joined: Fri Apr 24, 2015 8:38 am

Re: Nedumerit

Post by dzanuti »

Chiar si asa...e mare diferenta...ma rog....alt meci....swiftai 0 - 0 FC Aroneanu si aici cred ca se merita victorie, deci daca te uiti am egaluri la greu.....cand zic ca bat si eu hop ca se accidenteaza in meci unu sau hopa un rosu...ceva m-i se intampla, bine nu tot timpul dar cam des.....ma repet, nu pot zice ca nu se mai intampla, si eu am avut in unele meciuri noroc, dar mai putin. Ajung sa cred ca jocul asta nu e tocmai corect, sau o fi corect doar pentru unii.....nu stiu ce e de facut, probabil ca nimic.
kennyanu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4593
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:12 pm
Location: Riding The White Poney
Contact:

Re: Nedumerit

Post by kennyanu »

corect e...ca este un algoritm...nu stiu ce sa zic :-??
Revenit :)
dzanuti
Groundsman
Posts: 5
Joined: Fri Apr 24, 2015 8:38 am

Re: Nedumerit

Post by dzanuti »

Mda...multumesc pentru timpul ocordat, oricum tot nelamurit is, totusi sper ca asa zisul algoritm sa se mai destepteze.
kennyanu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4593
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:12 pm
Location: Riding The White Poney
Contact:

Re: Nedumerit

Post by kennyanu »

imi pare rau ca nu te pot ajuta mai mult...
Revenit :)
dzanuti
Groundsman
Posts: 5
Joined: Fri Apr 24, 2015 8:38 am

Re: Tare Nedumerit

Post by dzanuti »

Revenind un pic la respectivele subiecte, m-as bucura sa isi mai spuna si altcineva parerea despre jocurile dubioase care se inregistreaza datorita acestui algoritm bazat pe o corectitudine de doi bani. Eu sincer chiar nu cred ca acest algoritm e corect, ci mai degraba se apasa butoanele in directii convenite. Eu o sa ma las de acest joc de doi bani, si spun toturor celor care ar vrea sa devina manageri sa se mai gandeasca o data inainte, daca e bine sau nu sa piarda foarte mult timp in avantajul altora mai "jmecheri". Si ca exemplu : fc mac, o echipa care acum se pare ca nu mai exista, dar cand exista a ajuns in divizia A cu niste transferuri chiar dubioase...dar cand l-am intrebat cate ceva de unele transferuri, si recunosc ca luasem foc si am vorbit putin mai neadecvat, hopa ca se ia de mine nu mai stiu care admin ca sa tac din gura si sa il las in pace. Adica eu ii zic sa verifice si el ma ameninta sa tac
ca altfel o sa m-i se inchida echipa. Ce sa mai zic. De atunci am realizat ca acest joc e o minciuna, dar prostul de mine am continuat acest joc crezand ca poate ma insel. Pai cum sa ma insel daca in ultimul meci iau binenteles cartonas rosu cu un jucator de 13% agresivitate, iar adversarul avea jucatori cu 21%, 33%, 38%, 39% agresivitate si nu ia nici un rosu jucand amandoi cu 100% agr., unde e corectitudinea? Nu zic ca trebuia sa castig acest meci, dar ca idee. Mi-a ajuns. Totusi mai astept si alte pareri, dar sa fie de la manageri care poate si ei sau confruntat cu situatii asemanatoare. Si ca sa ma repet iar, nu am nimic cu nimeni, sa nu se creada ca ma iau de cineva anume, ci vorbesc la general. Sa va zic cum e aici? Ca la romani: nimeni nu stie nimic, nu vede nimic si nu aude nimic.
julyano3
Team Board Member
Posts: 273
Joined: Mon Apr 01, 2013 7:21 pm

Re: Nedumerit

Post by julyano3 »

in primul rand este doar un joc si trebuie tratat ca atare , este facut in asa fel incat sa dea sanse cat mai multor jucatori dintre noi , in al 2-lea rand , daca stai sa gandesti rational si corect si in realitate bayern are 25 de ocazii si wolfsburg 4 si ii bate 41 , sau alte echipe mari care pierd in defavoarea echipelor mici sau foarte mici , acolo unde este dreptatea?care vorba aia sunt jucatori de milioane de euro si sunt in joc sute de milioane de euro , asta este realitatea , nu neaparat castiga cel mai bun pentru ca altfel nu s-ar mai inscrie nimeni in campionate si ar juca doar 2-3 echipe care sunt cele mai bune ( ca lot , ca valoare ma refer ) ce trebuie tu sa faci este sa iti vezi de treaba ta si sa te joci linistit,nimeni nu te obliga sa joci , si eu joc din 2008 si ce,am castigat ceva? nu , joc de placere chiar daca nu am fost mai sus de diviza C dar asta este intru cand am timp si sincer nici nu am pretentii pentru ca nu traiesc din jocul asta , pe altii ii fura arbitrul la jocuri de milioane de euro , asta e realitatea vărule , daca vroiai un raspuns eu ti-am dat
Adunatii Copacei -> 4 in E.29 ROMANIA
dzanuti
Groundsman
Posts: 5
Joined: Fri Apr 24, 2015 8:38 am

Re: Nedumerit

Post by dzanuti »

Ceea ce zici e foarte corect, dar nu compara realitatea cu fictiunea..."varule" :mrgreen: . Eu tot din placere am jucat pana acum, ca doar nu am castigat ceva, dar te intreb eu pe tine ce placere ai tu daca nu evoluezi? Eu zic ca e o competitie totusi nu? Cu cat evoluezi mai mult cu atat placerea de a juca e mai mare zic eu. Eu am mentionat cateva meciuri mai sus si ma bucuram daca imi spuneai si tu ce parere ai avea legat de rezultatele inregistrate sau daca te-ai confruntat cu meciuri in care ai fi vrut victoria dar nu ai obtinut-o, nicidecum sa imi spui parerea ta despre moralitate. Bine, ca am dat eu ceva exemple legate de unele si altele erau asa ca idee, poate nu ar fi trebuit dar cateodata mai zice omu si ce nu trebuie.
Viola
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1560
Joined: Tue Mar 27, 2007 9:30 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Nedumerit

Post by Viola »

Si eu am jucat si m-am lasat si am revenit. Acum imi pare rau ca am renuntat atunci la joc, am pierdut stadionul si baza fanilor care nu erau deloc de neglijat. Au existat si la mine situatii si la altii, nu are nimeni nimic cu tine, pur simplu se intampla. Stiu e frustrant (eu am ratat promovarea in A pe chastii din astea) dar nu are rost sa te enervezi e doar un joc.
Uite ti-am extras din ceva postari de ale mele: :)
- Cand e el pe plus 4 bate cu 3-1, cand sunt eu pe +5 fac egal, welcome back to random SP
- Inca una , noroc ca e amical , egal cu +11:
Acum incerc sa nu ma enervez, ca e doar un joc, dar e frustrant.
Revenit cu Vulturii Lugoj
lazarvlad
Team President
Posts: 588
Joined: Wed Dec 29, 2010 8:29 am
Location: Tulcea
Contact:

Re: Nedumerit

Post by lazarvlad »

Buna seara,

SW la vanzare 2 oferte, una 1M, alta 1.2M, fiind in ultima zi de contract, am incercat sa il vand la ceea mai mare oferta primita.
Stupoare...site-ul ma da afara si imi spune ca sunt banat....sa inteleg ca este interzis acest lucru....deja ma gandesc serios sa nu mai joc soccerproject...dezamagit total...dupa o ora ma loghez si reusesc sa il vand..wtf
kennyanu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4593
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:12 pm
Location: Riding The White Poney
Contact:

Re: Nedumerit

Post by kennyanu »

lazarvlad wrote:Buna seara,

SW la vanzare 2 oferte, una 1M, alta 1.2M, fiind in ultima zi de contract, am incercat sa il vand la ceea mai mare oferta primita.
Stupoare...site-ul ma da afara si imi spune ca sunt banat....sa inteleg ca este interzis acest lucru....deja ma gandesc serios sa nu mai joc soccerproject...dezamagit total...dupa o ora ma loghez si reusesc sa il vand..wtf

hahahahaahah

reclamatie la serifi :))))
Revenit :)
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”