Cresterea numarului de jucatori care vin de la tineret

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

Post Reply
vladm97
Team Manager
Posts: 146
Joined: Wed Sep 28, 2011 11:22 am

Cresterea numarului de jucatori care vin de la tineret

Post by vladm97 »

Avand in vedere ca piata de transferuri a scazut foarte mult in ultimul timp, ar trebui crescut numarul jucatorilor ce vin de la tineret?
dammidamangiare
Team Manager
Posts: 100
Joined: Sun Aug 11, 2013 10:43 am

Re: Cresterea numarului de jucatori care vin de la tineret

Post by dammidamangiare »

am propus de ceva timp pe forumul in lb engleza dublarea numarului de juniori primiti la toate nivelurile academiei de tineret, dar mi s-au dat tot felul de contra-argumente penibile, cum ca e in defavoarea echipelor mici sa se intample asta (habar n-am cum ar putea fi in defavoarea incepatorilor, sincer), ca ar scadea prea mult si prea brusc pretul jucatorilor si asta chipurile ar fi un lucru rau... si asa mai departe. nu se va intampla nimic in sensul asta, se pare...
kennyanu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4593
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:12 pm
Location: Riding The White Poney
Contact:

Re: Cresterea numarului de jucatori care vin de la tineret

Post by kennyanu »

dammidamangiare wrote:am propus de ceva timp pe forumul in lb engleza dublarea numarului de juniori primiti la toate nivelurile academiei de tineret, dar mi s-au dat tot felul de contra-argumente penibile, cum ca e in defavoarea echipelor mici sa se intample asta (habar n-am cum ar putea fi in defavoarea incepatorilor, sincer), ca ar scadea prea mult si prea brusc pretul jucatorilor si asta chipurile ar fi un lucru rau... si asa mai departe. nu se va intampla nimic in sensul asta, se pare...
chiar ca argumente penibile...mai ales ca ar fi in favoarea echipelor mici....ca ar putea sa cumpere si ei tineri....nu s-ar mai vine un cm tanar cu 20milioane....si asa mai departe...
Revenit :)
vladm97
Team Manager
Posts: 146
Joined: Wed Sep 28, 2011 11:22 am

Re: Cresterea numarului de jucatori care vin de la tineret

Post by vladm97 »

Am intrebat si eu pe forum-ul in engleza si nici un reply.RM 21-23 de ani 2 pg de transfer.
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”