Piata de transferuri - LA PAMANT

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

Post Reply
Cosmynutz
Team Manager
Posts: 129
Joined: Thu Mar 15, 2007 2:43 pm
Location: Cosmin Stadium
Contact:

Piata de transferuri - LA PAMANT

Post by Cosmynutz »

Deci in prezent piata de transferuri e varza, nu ai nici o sansa sa cumperi ceva bun.
Nici nu a inceput bine sezonul ca deja s-au facut 2 transferi aberante... unu' de 111M si altul de 221M... Cum sa dai atatia bani pe un jucator?
kennyanu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4593
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:12 pm
Location: Riding The White Poney
Contact:

Re: Piata de transferuri - LA PAMANT

Post by kennyanu »

pfff...si eu am 25milioane in cont :)))
Revenit :)
Cosmynutz
Team Manager
Posts: 129
Joined: Thu Mar 15, 2007 2:43 pm
Location: Cosmin Stadium
Contact:

Re: Piata de transferuri - LA PAMANT

Post by Cosmynutz »

Ce buget trebuie sa ai sa iti permiti sa dai 221M pe un singur jucator?
Si o intrebare mai buna? Cum naiba reusesti sa strangi atatia bani?
andrei.g
Team Manager
Posts: 137
Joined: Sat Mar 26, 2016 10:33 am

Re: Piata de transferuri - LA PAMANT

Post by andrei.g »

ala de 221 de mil e un transfer foarte prost, dupa parerea mea. jucatorul e bun, nu zic nu, dar nu pentru o echipa ca Sampdoria, care joaca 3-4-3. pentru ca in 3-4-3 iti trebuie mijlocasi cu ordin individual 0 sau cat mai mic posibil. Putea foarte bine sa dea 80 de mil pe un CM de 74 performanta @100 experienta, dar cu ordin 0, pe care sa-l puna pe Ofensiv. In 3-4-3 castigi undeva la +0.8 pe linii (deci aproape +1) pt un mijlocas fara ordin pus pe ofensiv, ceea ce iti aduce cam tot la fel cat un mijlocas cu +1.5 la performanta, dar pe ordin Pase sau Extrema Ofensiva. Daca ar fi jucat un 3-5-2 cu Pase, poate... (dar asta e un mare poate) ar fi meritat sa dea peste 100 de mil pe el, dar asa, cu 3-4-3 cum joaca el, sa dea 200+ mil e cea mai mare teapa pe care am vazut-o in SP. Plus ca jucatorul are deja 23 de ani si abia 29 experienta. Asta inseamna ca abia pe la un 27-28 de ani ajunge la 100 experienta si potential maxim... daca avea 70 experienta si scotea deja un 74, mai ziceam...
vladm97
Team Manager
Posts: 146
Joined: Wed Sep 28, 2011 11:22 am

Re: Piata de transferuri - LA PAMANT

Post by vladm97 »

Si vasrom a dat cu batul in balta rau cu transferurile. 130M pentru 2 jucatori care nu au decat 2 skill-uri e foarte riscant
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”