Ce inseamna STIL si cum se foloseste?

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

Post Reply
TCA
Coach
Posts: 27
Joined: Sun Jun 25, 2017 8:07 pm
Location: Onesti

Ce inseamna STIL si cum se foloseste?

Post by TCA »

Intr-un meci poti alege valoarea stilului de la 0 la 100.
Dar in functie de ce il alegi?
Am vazut ca majoritatea joaca cu 100%, dar sunt unii care joaca cu 0% sau unii care joaca cu 70/80/90 etc...

Multumesc... sper sa nu fiu plictisitor cu intrebarile mele... dar chiar imi place jocul si as vrea sa aflu cat mai multe...
andrei.g
Team Manager
Posts: 137
Joined: Sat Mar 26, 2016 10:33 am

Re: Ce inseamna STIL si cum se foloseste?

Post by andrei.g »

stilul, teoretic vb, determina mentalitatea echipei. folosesti 0 de obicei cand stii ca esti cu putin sub adversar si nu prea ai sanse sa castigi. cu 0, iti cresc sansele ca acel minus pe care il ai fata de adversar sa se transforme intr-un egal, sau sa pierzi la o diferenta mai mica decat daca ai juca ofensiv.
100 joci atunci cand esti peste adversar, cand joci clar la victorie.
in afara de 0 si 100, nu prea vad logica sa joci alt stil. daca esti peste adversar, e logic sa joci la victorie, cu stil 100, daca esti sub el, joci 0, ca sa iti maresti sansele la un egal.
50, 60 etc... nu prea vad cum poate sa te ajute. poate doar atunci cand esti egal cu adversarul si vrei sa iti asiguri un egal... nu stiu, eu nu folosesc decat 100 si 0 de obicei
TCA
Coach
Posts: 27
Joined: Sun Jun 25, 2017 8:07 pm
Location: Onesti

Re: Ce inseamna STIL si cum se foloseste?

Post by TCA »

Am inteles.
Daca as fi stiut despre asta, as fi jucat la meciul din cupa cu 0% stil si as fi facut poate un egal, dar asa am jucat cu 100% si am pierdut 3-2. :D

Mersi mult ca ma ajutati...
kennyanu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4593
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:12 pm
Location: Riding The White Poney
Contact:

Re: Ce inseamna STIL si cum se foloseste?

Post by kennyanu »

TCA wrote:Am inteles.
Daca as fi stiut despre asta, as fi jucat la meciul din cupa cu 0% stil si as fi facut poate un egal, dar asa am jucat cu 100% si am pierdut 3-2. :D

Mersi mult ca ma ajutati...
pt asta suntem aici :D
Revenit :)
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”