Meci Soccerproject

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

Post Reply
x_cite17
Groundsman
Posts: 7
Joined: Thu Jun 16, 2016 1:02 pm

Meci Soccerproject

Post by x_cite17 »

Salut!

Dupa mai multi ani de soccerpoject, mi s-a intamplat ceva bizar, zic eu... Cum e posibil sa nu castig acest meci? Am facut un screenshot.
Attachments
Untitled.png
Untitled.png (35.63 KiB) Viewed 5398 times
Cosmin
Coach
Posts: 30
Joined: Wed Aug 09, 2017 11:27 am
Location: Romania
Contact:

Re: Meci Soccerproject

Post by Cosmin »

Cred ca a fost un BUG la site.
Image

'All our dreams can come true if we have the courage to pursue them.'
'Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.'
andrei.g
Team Manager
Posts: 137
Joined: Sat Mar 26, 2016 10:33 am

Re: Meci Soccerproject

Post by andrei.g »

135-111, trebuia sa castigi clar, dar ai ratat 2 penalty-uri.
penalty-urile au un rol destul de ciudat in joc: sunt ca si in realitate vazute ca goluri aproape sigure, dar daca ratezi unul, iti anulezi practic ceva din performanta echipei. la tine fiind 2 ratate, penalizarea pe care ai primit-o din totalul de 135 pe linii scos a fost suficienta ca sa faci egal in loc sa castigi.

e ciudat ca rezultat, stiu, dar poate nu o sa ma crezi cand spun ca se poate intampla si mai rau. eu de exemplu am pierdut acum cativa ani un meci cu +15 sau ceva de gen, dar fara sa ratez niciun penalty, deci absolut nicio justificare logica... pur si simplu am pierdut cu + o gramada.

un sfat: seteaza-ti putin executantii de penalty-uri, punandu-i in capul listei pe cei cu cele mai mari valori la Finalizare. Executantul tau in meciul asta a avut 82 la Finalizare, ceea ce nu e tocmai ideal. il ai pe Ngor Chamroeun cu 99 la shooting, Pashinin are 95, din primul 11 ei ar fi trebuit sa fie primii 2 ca prioritate pentru penalty.
Cosmin
Coach
Posts: 30
Joined: Wed Aug 09, 2017 11:27 am
Location: Romania
Contact:

Re: Meci Soccerproject

Post by Cosmin »

Cum setez cine sa bata penalty-urile?
Am vazut ca pot seta cum sa fie batute, dar cum aleg cine sa le bata?
Image

'All our dreams can come true if we have the courage to pursue them.'
'Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.'
andrei.g
Team Manager
Posts: 137
Joined: Sat Mar 26, 2016 10:33 am

Re: Meci Soccerproject

Post by andrei.g »

Cosmin wrote:Cum setez cine sa bata penalty-urile?
Am vazut ca pot seta cum sa fie batute, dar cum aleg cine sa le bata?
Tot acolo in Tactici > Penaltyuri, unde setezi cum sa fie batute si unde sa sara portarul tau la penalty, ai exact dedesubt "Jucatori" (tradus prost, ar fi trebuit Executanti, ca sa fie mai clar). Apesi butonul ala si te duce pe alta pagina, unde reglezi cu ajutorul unor sageti ordinea executantilor de penalty. Uita-te dupa Suturi la jucatorii de camp, portarii executa si ei bine daca au Joc de picior foarte mare.
Cosmin
Coach
Posts: 30
Joined: Wed Aug 09, 2017 11:27 am
Location: Romania
Contact:

Re: Meci Soccerproject

Post by Cosmin »

andrei.g wrote:
Cosmin wrote:Cum setez cine sa bata penalty-urile?
Am vazut ca pot seta cum sa fie batute, dar cum aleg cine sa le bata?
Tot acolo in Tactici > Penaltyuri, unde setezi cum sa fie batute si unde sa sara portarul tau la penalty, ai exact dedesubt "Jucatori" (tradus prost, ar fi trebuit Executanti, ca sa fie mai clar). Apesi butonul ala si te duce pe alta pagina, unde reglezi cu ajutorul unor sageti ordinea executantilor de penalty. Uita-te dupa Suturi la jucatorii de camp, portarii executa si ei bine daca au Joc de picior foarte mare.

Multumesc mult, am gasit.
Image

'All our dreams can come true if we have the courage to pursue them.'
'Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.'
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”