!! Intrebari frecvente(FAQ)- CITITI INAINTE SA INTREBATI !!

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

calin_g
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1451
Joined: Sun Dec 02, 2007 11:23 am
Location: Iasi, Romania

Re: !! Intrebari frecvente(FAQ)- CITITI INAINTE SA INTREBATI !!

Post by calin_g »

nu stiu fratilor, dar mie GK-ul de 31 de ani imi crestea acum ceva timp cu 4% la moral pe amical, iar de cateva zile imi creste doar cu 3% si are conditia peste 90 tot timpul (ca nu prea il folosesc) :roll:
SP Club Inter 15
...........***...........
SP: a love and hate thing..
gabyshtoy
Team Manager
Posts: 141
Joined: Thu Mar 18, 2010 6:20 pm

Re: !! Intrebari frecvente(FAQ)- CITITI INAINTE SA INTREBATI !!

Post by gabyshtoy »

Din cate stiu eu, taxa maxima pe care o poate seta cineva la o cupa amicala este de 50.000 dar am vazut ca cei care au spfa pot pune mai mult, deci care ar fii maximul pt cei cu si fara spfa ?
Image
calin_g
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1451
Joined: Sun Dec 02, 2007 11:23 am
Location: Iasi, Romania

Re: !! Intrebari frecvente(FAQ)- CITITI INAINTE SA INTREBATI !!

Post by calin_g »

gabyshtoy wrote:Din cate stiu eu, taxa maxima pe care o poate seta cineva la o cupa amicala este de 50.000 dar am vazut ca cei care au spfa pot pune mai mult, deci care ar fii maximul pt cei cu si fara spfa ?
nu-s 100% sigur pe cele ce spun acum, dar din cate tin minte daca nu ai SPFA si faci cupa privata poti pune mai mult de 50000. iar atat pt cei cu SPFA, cat si pt cei fara maximul e un anumit procent din bugetul pe care il ai in momentul in care demarezi cupa (nu stiu care e procentul :mrgreen: )
SP Club Inter 15
...........***...........
SP: a love and hate thing..
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Re: !! Intrebari frecvente(FAQ)- CITITI INAINTE SA INTREBATI !!

Post by Kosmin »

calin_g wrote:
gabyshtoy wrote:Din cate stiu eu, taxa maxima pe care o poate seta cineva la o cupa amicala este de 50.000 dar am vazut ca cei care au spfa pot pune mai mult, deci care ar fii maximul pt cei cu si fara spfa ?
nu-s 100% sigur pe cele ce spun acum, dar din cate tin minte daca nu ai SPFA si faci cupa privata poti pune mai mult de 50000. iar atat pt cei cu SPFA, cat si pt cei fara maximul e un anumit procent din bugetul pe care il ai in momentul in care demarezi cupa (nu stiu care e procentul :mrgreen: )
taxa maxima pt cupe private de este 50k indiferent daca ai spfa sau nu, cele publice le poti pune cat vrei :lol:
calin_g
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1451
Joined: Sun Dec 02, 2007 11:23 am
Location: Iasi, Romania

Re: !! Intrebari frecvente(FAQ)- CITITI INAINTE SA INTREBATI !!

Post by calin_g »

Kosmin wrote: taxa maxima pt cupe private de este 50k indiferent daca ai spfa sau nu, cele publice le poti pune cat vrei :lol:
pai asa am zis si eu.. numai ca invers :lol: :mrgreen:
SP Club Inter 15
...........***...........
SP: a love and hate thing..
gogumagic
Team President
Posts: 623
Joined: Tue Jan 27, 2009 5:48 pm

Re: !! Intrebari frecvente(FAQ)- CITITI INAINTE SA INTREBATI !!

Post by gogumagic »

in functie de buget poti sa te inscri intr-o cupa amica...adica poti folosii doar 12,5% din buget pt a participa intr-o cupa amicala ....daca tu ai buget 1M normal ca nu poti participa la o cupa amicala cu taxa de inscriere de 200-250 K...
Sez 23/26/27/28/29/30/31/35/36/37/40/41/42 Locul 1 in H / H / G / F / E / D / C / E / D / C / D / C / B

Season 42 SP Cup Winner
gabyshtoy
Team Manager
Posts: 141
Joined: Thu Mar 18, 2010 6:20 pm

Re: !! Intrebari frecvente(FAQ)- CITITI INAINTE SA INTREBATI !!

Post by gabyshtoy »

Cum sa nu o dau in bara cu transferurile ?
Sunt unii manageri care atunci cand isi reconstruiesc echipa, nimeresc numai jucatori care cresc la calitatile principale peste 90.
Eu am cumparat cativa tineri care aveau calitatea ascunsa 90-100 (calculata de spmt), dar se plafonau la calitatile principale pe la 60-70 ...
Exista vre-o "formula magica" pe care nu am descoperit-o eu inca sau e doar noroc ?
Image
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: !! Intrebari frecvente(FAQ)- CITITI INAINTE SA INTREBATI !!

Post by cipriansimi »

gabyshtoy wrote:Cum sa nu o dau in bara cu transferurile ?
Sunt unii manageri care atunci cand isi reconstruiesc echipa, nimeresc numai jucatori care cresc la calitatile principale peste 90.
Eu am cumparat cativa tineri care aveau calitatea ascunsa 90-100 (calculata de spmt), dar se plafonau la calitatile principale pe la 60-70 ...
Exista vre-o "formula magica" pe care nu am descoperit-o eu inca sau e doar noroc ?
formula magica e sa stai sa ii verifici daca sunt de la centru de tineret (de preferabil de la centu de tineret hypermodern)
gabyshtoy
Team Manager
Posts: 141
Joined: Thu Mar 18, 2010 6:20 pm

Re: !! Intrebari frecvente(FAQ)- CITITI INAINTE SA INTREBATI !!

Post by gabyshtoy »

cipriansimi wrote:
gabyshtoy wrote:Cum sa nu o dau in bara cu transferurile ?
Sunt unii manageri care atunci cand isi reconstruiesc echipa, nimeresc numai jucatori care cresc la calitatile principale peste 90.
Eu am cumparat cativa tineri care aveau calitatea ascunsa 90-100 (calculata de spmt), dar se plafonau la calitatile principale pe la 60-70 ...
Exista vre-o "formula magica" pe care nu am descoperit-o eu inca sau e doar noroc ?
formula magica e sa stai sa ii verifici daca sunt de la centru de tineret (de preferabil de la centu de tineret hypermodern)

si cei de la centru de tineret cresc sigur sau e posibil sa se plafoneze si ei ?
Image
gogumagic
Team President
Posts: 623
Joined: Tue Jan 27, 2009 5:48 pm

Re: !! Intrebari frecvente(FAQ)- CITITI INAINTE SA INTREBATI !!

Post by gogumagic »

in principiu orice jucator are sanse sa ajung un jucator bun pe care sa-l vinzi tu mai departe cu multi bani...daca nu ti-a iesit cu 3-4 juniori acum stai linistit din urmatorii 3-4 o sa-ti iasa cel putin 1 care sa-l dai cu multi bani...si nu ,nu e numai norocul cand e vorba sa alegi juniorii...a,si nu uita ca un jucator se antreaneaza la 9 skill-uri ...
Sez 23/26/27/28/29/30/31/35/36/37/40/41/42 Locul 1 in H / H / G / F / E / D / C / E / D / C / D / C / B

Season 42 SP Cup Winner
gabyshtoy
Team Manager
Posts: 141
Joined: Thu Mar 18, 2010 6:20 pm

Re: !! Intrebari frecvente(FAQ)- CITITI INAINTE SA INTREBATI !!

Post by gabyshtoy »

gogumagic wrote:in principiu orice jucator are sanse sa ajung un jucator bun pe care sa-l vinzi tu mai departe cu multi bani...daca nu ti-a iesit cu 3-4 juniori acum stai linistit din urmatorii 3-4 o sa-ti iasa cel putin 1 care sa-l dai cu multi bani...si nu ,nu e numai norocul cand e vorba sa alegi juniorii...a,si nu uita ca un jucator se antreaneaza la 9 skill-uri ...

problema e ca nu sunt doar 3-4, sunt vre-o 30-40 de jucatori pe care i-am cumparat cu calitatea ascunsa 90-100 si din toti astia doar unu l-am nimerit, 97 cu 97 ....
macar am reusit sa-i vand mai departe cu 100k-200k in plus pe ceilalti ....
Image
davos
Team Board Member
Posts: 328
Joined: Sun Jan 13, 2008 6:15 pm
Location: Vaslui
Contact:

Re: !! Intrebari frecvente(FAQ)- CITITI INAINTE SA INTREBATI !!

Post by davos »

sa preia cineva o echipa este interesat? Divizia H :)
Fost manager : Davos
Fosta echipa : F.C. Dinamo București.

Actual
Manager : Sebi.H
Echipa : S.C. Vaslui
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: !! Intrebari frecvente(FAQ)- CITITI INAINTE SA INTREBATI !!

Post by cipriansimi »

am un jucatori de 19 ani si mi se pare ca scoate prea putin la felul cum arata

http://www.soccerproject.com/spnewl_spe ... ewWindow=1

oare din cauza ca are doar 19 ani ? o fi ca la portari ca pana la o anumita varsta scoate mai putin ?
gabyshtoy
Team Manager
Posts: 141
Joined: Thu Mar 18, 2010 6:20 pm

Re: !! Intrebari frecvente(FAQ)- CITITI INAINTE SA INTREBATI !!

Post by gabyshtoy »

cipriansimi wrote:am un jucatori de 19 ani si mi se pare ca scoate prea putin la felul cum arata

http://www.soccerproject.com/spnewl_spe ... ewWindow=1

oare din cauza ca are doar 19 ani ? o fi ca la portari ca pana la o anumita varsta scoate mai putin ?

pai ai vazut cat are conditia fizica ??? 1% ...
lasa-l sa se mai odihneasca ...
Image
calin_g
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1451
Joined: Sun Dec 02, 2007 11:23 am
Location: Iasi, Romania

Re: !! Intrebari frecvente(FAQ)- CITITI INAINTE SA INTREBATI !!

Post by calin_g »

cipriansimi wrote:am un jucatori de 19 ani si mi se pare ca scoate prea putin la felul cum arata

http://www.soccerproject.com/spnewl_spe ... ewWindow=1

oare din cauza ca are doar 19 ani ? o fi ca la portari ca pana la o anumita varsta scoate mai putin ?
pai si jucatorii de camp abia de la 20 de ani scot nota maxima, la 19 ani scot cu vreo 3 mai putin parca
SP Club Inter 15
...........***...........
SP: a love and hate thing..
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”