!! Intrebari frecvente(FAQ)- CITITI INAINTE SA INTREBATI !!

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: !! Intrebari frecvente(FAQ)- CITITI INAINTE SA INTREBATI

Post by cipriansimi »

Cehii sunt buricul pamantului!!! Vad ca nu a fost inca banat Raffin. In cazurile precedente(cazul meu, pandy gogumagic si celalalt care a mai fost implicat sau cazul lui Dinamo Marasesti - oancea1977 cand a fost banat pt niste mesaje gen "SPAM") managerii intai erau banati si apoi se discuta cazul. De ce pentru FC Raffin si Hoeselt VV e altfel :?: :?: :?: Incepe sa miroase urat :evil: :evil: :evil:
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: !! Intrebari frecvente(FAQ)- CITITI INAINTE SA INTREBATI

Post by Razvanica »

cipriansimi wrote:Cehii sunt buricul pamantului!!! Vad ca nu a fost inca banat Raffin. In cazurile precedente(cazul meu, pandy gogumagic si celalalt care a mai fost implicat sau cazul lui Dinamo Marasesti - oancea1977 cand a fost banat pt niste mesaje gen "SPAM") managerii intai erau banati si apoi se discuta cazul. De ce pentru FC Raffin si Hoeselt VV e altfel :?: :?: :?: Incepe sa miroase urat :evil: :evil: :evil:
Faptul ca nu stiai tu ca se discuta despre un caz, asta nu inseamna ca nu se discuta :shock: Despre pandy am discutat o saptamana inainte sa se ia o decizie, si inca vreo cateva zile dupa ban...
Harder, better, faster, stronger
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: !! Intrebari frecvente(FAQ)- CITITI INAINTE SA INTREBATI

Post by Razvanica »

cipriansimi wrote:Cehii sunt buricul pamantului!!! Vad ca nu a fost inca banat Raffin. In cazurile precedente(cazul meu, pandy gogumagic si celalalt care a mai fost implicat sau cazul lui Dinamo Marasesti - oancea1977 cand a fost banat pt niste mesaje gen "SPAM") managerii intai erau banati si apoi se discuta cazul. De ce pentru FC Raffin si Hoeselt VV e altfel :?: :?: :?: Incepe sa miroase urat :evil: :evil: :evil:
Faptul ca nu stiai tu ca se discuta despre un caz, asta nu inseamna ca nu se discuta :shock: Despre pandy am discutat o saptamana inainte sa se ia o decizie, si inca vreo cateva zile dupa ban...
Harder, better, faster, stronger
calin_g
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1451
Joined: Sun Dec 02, 2007 11:23 am
Location: Iasi, Romania

Re: !! Intrebari frecvente(FAQ)- CITITI INAINTE SA INTREBATI

Post by calin_g »

cipriansimi wrote:Cehii sunt buricul pamantului!!! Vad ca nu a fost inca banat Raffin. In cazurile precedente(cazul meu, pandy gogumagic si celalalt care a mai fost implicat sau cazul lui Dinamo Marasesti - oancea1977 cand a fost banat pt niste mesaje gen "SPAM") managerii intai erau banati si apoi se discuta cazul. De ce pentru FC Raffin si Hoeselt VV e altfel :?: :?: :?: Incepe sa miroase urat :evil: :evil: :evil:
Raffin si Hoeselt nu-s cehi :P
SP Club Inter 15
...........***...........
SP: a love and hate thing..
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: !! Intrebari frecvente(FAQ)- CITITI INAINTE SA INTREBATI

Post by cipriansimi »

calin_g wrote:
cipriansimi wrote:Cehii sunt buricul pamantului!!! Vad ca nu a fost inca banat Raffin. In cazurile precedente(cazul meu, pandy gogumagic si celalalt care a mai fost implicat sau cazul lui Dinamo Marasesti - oancea1977 cand a fost banat pt niste mesaje gen "SPAM") managerii intai erau banati si apoi se discuta cazul. De ce pentru FC Raffin si Hoeselt VV e altfel :?: :?: :?: Incepe sa miroase urat :evil: :evil: :evil:
Raffin si Hoeselt nu-s cehi :P
Stiu. Belgieni. M-am referit la faptul ca ei pot comenta banurle pe forum iar restul lumii nu au voie.
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: !! Intrebari frecvente(FAQ)- CITITI INAINTE SA INTREBATI

Post by cipriansimi »

mda... cazul Hoeselt VV, FC Raffin rezolvat cu succes! o sa incerc sa imi caut niste prieteni care se lasa de joc
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: !! Intrebari frecvente(FAQ)- CITITI INAINTE SA INTREBATI

Post by Razvanica »

cipriansimi wrote:mda... cazul Hoeselt VV, FC Raffin rezolvat cu succes! o sa incerc sa imi caut niste prieteni care se lasa de joc
Nu s-a rezolvat cazul :roll:
Harder, better, faster, stronger
cristalqw
Team Manager
Posts: 209
Joined: Wed Oct 31, 2007 6:42 pm
Location: Micle Arena

Re: !! Intrebari frecvente(FAQ)- CITITI INAINTE SA INTREBATI

Post by cristalqw »

Mai dureaza pana se ia o decizie multumitoare, e vorba pana la urma de actualul campion al jocului si de un manager inscris al 17-lea in joc
Cum de a putut lua 3 jucatori de la aceeasi echipa in sezon, ca nu aveau amandoi SPFA !!!
Arguing on internet is like participating at Special Olympics. Even if you win, you are still retarted.
www.invictawatch.com
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: !! Intrebari frecvente(FAQ)- CITITI INAINTE SA INTREBATI

Post by cipriansimi »

cristalqw wrote:Mai dureaza pana se ia o decizie multumitoare, e vorba pana la urma de actualul campion al jocului si de un manager inscris al 17-lea in joc
Cum de a putut lua 3 jucatori de la aceeasi echipa in sezon, ca nu aveau amandoi SPFA !!!
E suficient doar cumparatorul sa aibe SPFA ca sa cumpre de la alt manager 3 jucatori.

Orice decizie luata in afara de banare este o decizie partinitoare, o decizie nesimtita. Cand am facut raportul m-am luat doar de faptul ca pretul celor 3 jucatori nu a fost real, a fost cu 50-60% mai mic decat pretul pietii, ceea ce mi se pare nesimtire mare. Acum am observat ca a vandut pe data de 18mai CF 29ani 10agr aproximativ 75bp cu 6M si cumpara jucator asemanator de aproape aceeasi valoare mai tanar cu doar 1M.
cristalqw
Team Manager
Posts: 209
Joined: Wed Oct 31, 2007 6:42 pm
Location: Micle Arena

Re: !! Intrebari frecvente(FAQ)- CITITI INAINTE SA INTREBATI

Post by cristalqw »

S-a luat decizia :) --> Anunt in joc: mare atentie la preturile jucatorilor ca puteti fi banati - mai bine informati dinainte serifii.
Guestbook-ul actualului campion din A este activ si - asa cum isi dorea - a primit felicitari de la managerii romani si cehi :!: -
Exista ideea ca cel care a cumparat 3 jucatori la preturi foarte mici doar a profitat si vanzatorul oricum ar fi vandut la pret de dumping - daca asa a fost de ce nu se aplica regulile obisnuite ca doar nu e primul caz cu transferuri la preturi suspecte?
Faptul ca jucatorii raman la cumparator si nimeni nu este banat accentueaza injustitia in acest caz.
cipriansimi wrote:Cand am facut raportul m-am luat doar de faptul ca pretul celor 3 jucatori nu a fost real, a fost cu 50-60% mai mic decat pretul pietii, ceea ce mi se pare nesimtire mare. Acum am observat ca a vandut pe data de 18mai CF 29ani 10agr aproximativ 75bp cu 6M si cumpara jucator asemanator de aproape aceeasi valoare mai tanar cu doar 1M.
sunt deja 11 rapoarte facute - echipei FC mentionate mai sus - in acest moment si "unhandled".
Arguing on internet is like participating at Special Olympics. Even if you win, you are still retarted.
www.invictawatch.com
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: !! Intrebari frecvente(FAQ)- CITITI INAINTE SA INTREBATI

Post by Razvanica »

cristalqw wrote:Faptul ca jucatorii raman la cumparator si nimeni nu este banat accentueaza injustitia in acest caz.
Decizia a fost ca Raffin sa concedieze jucatorii respectivi. In felul acesta o sa piarda banii dati pe ei (amenda) si nici nu o sa beneficieze de acei jucatori. Aseara i s-a comunicat decizia, dar nu stiu cat timp i s-a dat ca sa o puna in practica.
Harder, better, faster, stronger
cristalqw
Team Manager
Posts: 209
Joined: Wed Oct 31, 2007 6:42 pm
Location: Micle Arena

Re: !! Intrebari frecvente(FAQ)- CITITI INAINTE SA INTREBATI

Post by cristalqw »

Sper ca le-a facut contract pe 3 ani, ca sa plateasca despagubirile la maxim.
Noi sa fim sanatosi !
Arguing on internet is like participating at Special Olympics. Even if you win, you are still retarted.
www.invictawatch.com
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: !! Intrebari frecvente(FAQ)- CITITI INAINTE SA INTREBATI

Post by cipriansimi »

Razvanica wrote:
cristalqw wrote: Aseara i s-a comunicat decizia, dar nu stiu cat timp i s-a dat ca sa o puna in practica.
Daca Raffin era un manager fair-play(cum se crede el) trebuia sa concedieze acei jucatori imediat dupa comunicare deciziei. Iesea cu capul sus din aceasta situatie si nu mai era aratat acum cu degetul. El e cum sunt parlamentarii nostri care ne conduc de peste 20 ani.
cercel_jr
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4993
Joined: Sat Jun 24, 2006 7:53 pm
Location: Romania

Re: !! Intrebari frecvente(FAQ)- CITITI INAINTE SA INTREBATI

Post by cercel_jr »

Ma bucur sa vad ca se face treaba cum trebuie acum.
Sper ca e valabil pt toti.
Manager: cyp
Team: Fotbal Club Botosani

May the random be with me!
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: !! Intrebari frecvente(FAQ)- CITITI INAINTE SA INTREBATI

Post by cipriansimi »

:lol: :lol: O parte din mesajele lui Raffin din guestbook au fost sterse :lol: :lol: :lol:

Image
Last edited by cipriansimi on Tue Jun 12, 2012 7:37 pm, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”