!! Intrebari frecvente(FAQ)- CITITI INAINTE SA INTREBATI !!

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

catoias

Post by catoias »

Poate sa-mi explice cineva nesimtirea asta ???? Ce se intampla?
kennyanu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4593
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:12 pm
Location: Riding The White Poney
Contact:

Post by kennyanu »

catoias wrote:Poate sa-mi explice cineva nesimtirea asta ???? Ce se intampla?
am postat p global...sa vdm ce or sa zica...
Revenit :)
jar
Team Board Member
Posts: 308
Joined: Wed Aug 23, 2006 4:41 pm

Post by jar »

catoias wrote:Poate sa-mi explice cineva nesimtirea asta ???? Ce se intampla?
Cred cã ai descoperit un bug... Aº fi curios cum arãta evidenþa contabilã la meciurile precedente cu 0 spectatori, datoritã preþului tãu de 100 $ / bilet. Apropos, ai o strategie anume cu acest preþ, cã eu sunt mai nou ºi nu mã pricep la astfel de subtilitãþi ?...
unicool
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2786
Joined: Sun Jan 29, 2006 1:42 am
Location: Romania-Timisoara
Contact:

Post by unicool »

catoias wrote:ManagerEchipaTacticiMeciuriAjutorIeºi de pe contContabilitate - bugetul actual: � -5.901.809,00

Cheltuieli Venit



Data Sumã Informaþie
27 Oct 2006 + � 17.648,00 (fcbury - kvc kessel-lo : 2 - 6) Venituri din drepturile TV
27 Oct 2006 - � 6.578.810,00 (fcbury - kvc kessel-lo : 2 - 6) Venituri din vânzare de bilete (-93983 bilete)
27 Oct 2006 - � 187.966,00 (fcbury - kvc kessel-lo : 2 - 6) Veniturile meciului de acasã
27 Oct 2006 - � 1.464,00 (fcbury - kvc kessel-lo : 2 - 6) Costurile meciului de acasã
27 Oct 2006 - � 68.100,00 (fcbury - kvc kessel-lo : 2 - 6) Salariile Jucãtorilor:
- salariu: -68100

si nu ai decat 5000 de locuri la stadion.
"Prostia inseamna sa faci acelasi lucru in mod repetat, asteptand rezultate diferite!"
"Liga a IV-a, seria a II-a, locul 3, ca să vadă toată țara unde-i Poli Timișoara!"
BOSBOGDAN
Team Board Member
Posts: 285
Joined: Thu May 25, 2006 4:55 pm
Location: Bucharest

Post by BOSBOGDAN »

WOW pai dak pun in liga 100$ si se umple ma imbogatesc :lol: As castiga 1.1 milioane la fiecare meci :lol: Poate aste e motivul pentru care stadioanele nu se umpla la preturi asa de mari 8)
Manager al Echipei Steaua F.C.
Image
Image
Sultanul
Coach
Posts: 44
Joined: Sat Oct 14, 2006 8:08 pm

Post by Sultanul »

dar el are 5000 locuri pe stadion si 93 000 de fani? wow ceva e putred dar ce? si biletul 100$ :|
Sultanul
jar
Team Board Member
Posts: 308
Joined: Wed Aug 23, 2006 4:41 pm

Post by jar »

Vã atrag atentia, cã poate n-aþi sesizat... Sumele pt. biletele vândute sunt toate pe minus... Deci minus nouãzecidemii de bilete vândute... Deci, aºa cum am mai spus, e un bug. Poate-l anunþa cineva ºi pe Sjarel...
kennyanu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4593
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:12 pm
Location: Riding The White Poney
Contact:

Post by kennyanu »

am vb cu toti. s-a rezulvat
Revenit :)
ady

urgenta

Post by ady »

bai nene imi raspunde si mie cineva....am trimis parola pe mail si nu mi-a venit ce se intampla
uv_46
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1003
Joined: Wed Jul 12, 2006 4:04 pm
Location: Temeschburg
Contact:

Re: urgenta

Post by uv_46 »

ady wrote:bai nene imi raspunde si mie cineva....am trimis parola pe mail si nu mi-a venit ce se intampla
stiu si eu pe unu care s-a inscris sambata seara cred si nici acum nu i-a venit mailu` de confirmare !! Image
Daimon
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1343
Joined: Sun May 14, 2006 11:43 pm

Post by Daimon »

eu am 36 de jucatori si de vreo doua zile imi tot spune ceva de genul :
Consiliul a stabilit ca ai deja suficienţi jucători în echipă, nu poţi face oferte noi.

eu stiam ca limita maxima e de 45.
unicool
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2786
Joined: Sun Jan 29, 2006 1:42 am
Location: Romania-Timisoara
Contact:

Post by unicool »

Daimon wrote:eu am 36 de jucatori si de vreo doua zile imi tot spune ceva de genul :
Consiliul a stabilit ca ai deja suficienþi jucãtori în echipã, nu poþi face oferte noi.

eu stiam ca limita maxima e de 45.

da.limita e 45 dar cand depasesti 35 de jucatori in lot nu mai poti face oferte pentru altii.concediaza 2 si o sa poti face oferte.
"Prostia inseamna sa faci acelasi lucru in mod repetat, asteptand rezultate diferite!"
"Liga a IV-a, seria a II-a, locul 3, ca să vadă toată țara unde-i Poli Timișoara!"
Daimon
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1343
Joined: Sun May 14, 2006 11:43 pm

Post by Daimon »

unicool wrote:
Daimon wrote:eu am 36 de jucatori si de vreo doua zile imi tot spune ceva de genul :
Consiliul a stabilit ca ai deja suficienþi jucãtori în echipã, nu poþi face oferte noi.

eu stiam ca limita maxima e de 45.

da.limita e 45 dar cand depasesti 35 de jucatori in lot nu mai poti face oferte pentru altii.concediaza 2 si o sa poti face oferte.
cum sa-i conediez? las ca ii vand si fac bani pentru altii mai buni :lol:
kennyanu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4593
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:12 pm
Location: Riding The White Poney
Contact:

Post by kennyanu »

deci treaba e urmatoarea. limita este 35. knd ai 35nu poti sa mai faci oferte. dar iti pot veni jucatori de la tineret pana la 45.
in alta ordine de idei, dak ai 34 de jucatori, poti face oferte la 10-11(depinde cat de bun este scoutul).
Revenit :)
jar
Team Board Member
Posts: 308
Joined: Wed Aug 23, 2006 4:41 pm

Post by jar »

Citat din primul post al acestui topic : " The maximum number of players you can have is 45. Only 1 exception on this: you can still receive youth players, no matter how many players you have. Nevertheless, if you have 35 players, you can not buy any players. So to reach those 45, you need 34 players and a scout of 100%. With that 100%-scout you can place bids on 11 players at once. So if they all sign for your team, you have 45 players. "
Deci, poti ajunge la 45 jucatori lansând concomitent 11 ordine de cumpãrare de la 34, dar poþi avea ºi peste 45 de jucãtori dacã, dupã ce ai 45, primeºti periodic cuveniþii jucãtori de la centrul de tineret.
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”