Mentori

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

DonValentino
Team Manager
Posts: 180
Joined: Sat Apr 02, 2005 9:14 pm
Location: Bucuresti (Romania)

Post by DonValentino »

nu shtiu nici yo dak conteaza cat d antrenati sunt jucatorii la pase... ideea e k s pune accent p compartimentul median deci vei avea un rating mai bun la acel compartiment
Forza FC Steaua Valentino !!! :)
nefas
Team Manager
Posts: 186
Joined: Sat Sep 18, 2004 4:41 pm
Location: Bucharest [Dr.Taberei]
Contact:

Post by nefas »

din pacate nu as avea niste chestii importante pt a fi mentor.
1. destula experienta (eu pana sapt trecuta credeam ca daca am agresivitate mai mare pot sa accidentez jucatorii adversi)
2. timp....ceea ce e f rau...am din ce in ce mai putin timp si am obs ca andrei1911 de la Politehnica Unirea Iasi (avand din ce in ce mai putin timp, dupa cum spune) nu prea mai are timp de SP, lucru ce se va intampla si la mine....sper ca nu....oricum
succes noilor manageri, e f de ajutor cineva cu experienta si cu sfaturi utile.
Image
Arguing On The Internet Is Like Running In Special Olympics...
Even If You Win You're Still Retarded.
Good Thor
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1949
Joined: Sun Apr 10, 2005 9:55 am
Location: Giulesti - Bucuresti - Romania - Europa
Contact:

Post by Good Thor »

Eu unu' nu cred ca voi renunta la joc curand :wink:

Budist ... te rog roaga pe Sjarel sa scrie la joc cate ceva legat de canal ... ca cautam cel putin 2 helperi din fiecare tara ... ca cei care vor sa fie helperi sa ma contacteze sa imi dea CV-urile de manageri (de cand sunt manageri, ce limbi straine stiu, prin ce divizii sunt etc.) ... si sa vina pe canal :wink:

Multumesc

Mentori romani ... daca vreti sa fiti helperi pe canal contactati-ma :wink:
Daca-i judeci pe oameni, nu mai ai timp sa-i respecti.
ImageImage
budist
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1606
Joined: Fri Aug 20, 2004 10:37 pm
Location: Bucharest (ROMANIA)

Post by budist »

sjarel n-o sa dea mesaj in joc, am vb cu el ;)
I'm A Legend
U Should Take A Picture Of Me
You Should Be Happy To Be In My Presence
I Should Charge U With Fee
ImageImage
Good Thor
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1949
Joined: Sun Apr 10, 2005 9:55 am
Location: Giulesti - Bucuresti - Romania - Europa
Contact:

Post by Good Thor »

De ce nu :?: ... este in beneficiul tuturor managerilor din joc :wink:
Daca-i judeci pe oameni, nu mai ai timp sa-i respecti.
ImageImage
Good Thor
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1949
Joined: Sun Apr 10, 2005 9:55 am
Location: Giulesti - Bucuresti - Romania - Europa
Contact:

Post by Good Thor »

Am reusit sa fac un topic in engleza ... si am postat in toate sectiunile cu exceptia sectiunii romanesti :wink:
Daca-i judeci pe oameni, nu mai ai timp sa-i respecti.
ImageImage
OCC
Coach
Posts: 29
Joined: Mon Mar 20, 2006 10:19 pm
Location: /root
Contact:

Post by OCC »

Faza cu mentoreala e f buna. Pacat ca nu sunt Threaduri cu fiecare mentor care sa aibe in mentoreala cativa useri. Eu de exemplu am nevoie urgenta de un mentor.
Ce am vazut eu la SP e ca partea tactica lasa de dorit sau cel putin nu se prea cunosc unele lucruri.
Cateva din intrebarile mele: Ordinele individuale care e faza cu ele? De exemplu daca dau unui mijlocas central ordinul ofensiv, care e aportul lui pentru atac? Ordinele echipei care e faza cu ele. Mai am f multe intrebari care sper sa-mi raspunda cineva. De preferabil pe aici sau YM si nu pe mirc ca nu il mai folosesc de cativa ani.
Don't worry about how little I know. You'll know how much I know in a minute.

Team: FC EURO-STEAUA in G.49
Spawn_9
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1343
Joined: Wed Dec 28, 2005 12:27 pm
Location: pe unde apuc
Contact:

Post by Spawn_9 »

Ordinele ofensiv/defensiv "afecteaza" performanta pe linii, iar restu afecteaza strict calitatea personala..este in soccerproject..al help o sectiune unde iti spune fiecare ordin cand si cum trebuie utilizat
UITE O PARTE>>sorry k e cam mult..dar e fffff important sa citesti
Jucãtorii

Poziþia: Poziþia preferatã pe teren a unui jucãtor.
Vârsta: Jucãtorii pot fi între 17 ºi 38 de ani, dar se antreneazã ºi joacã cel mai bine între 20 ºi 30 de ani. Portarii, totuºi, au performanþe mai bune la vârste mai înaintate.
Preþul: Este o estimare a valorii jucãtorului pe piaþa transferurilor.
Forma: Performanþele unui jucãtor în ultimele 5 meciuri.
Cea mai bunã performanþã: Cea mai bunã performanþã vreodatã a unui jucãtor.
Accidentãri: Un jucãtor se poate accidenta în timpul unui meci sau unei sesiuni de antrenament, unii jucãtori au ºanse mai mari de accidentare decât alþii. Jucãtorii cu o condiþie mai slabã au ºanse mai mari de a se accidenta. Un jucãtor accidentat nu se poate antrena nici nu poate juca meciuri.
Boalã: Jucãtorii se pot îmbolnãvi oricând. Atât cei bolnavi cât ºi cei accidentaþi vor fi trataþi de doctor.
Agresivitate: Jucãtorii cu o agresivitate mai mare au mai multe ºanse sã primeascã un cartonaº galben sau roºu.
Suspendãri: Dacã un jucãtor primeºte un cartonaº roºu va fi suspendat pentru urmãtorul meci. Ar putea sã primeascã o suspendare mai lungã, depinde de faultul comis. Însã cartonaºele primite în meciurile amicale nu pot rezulta în suspendãri. Un jucãtor va primi deasemenea o suspendare de o zi dacã va colecta 3 cartonaºe galbene în meciurile oficiale.
Moralul: Un jucãtor cu moralul bun va evolua mai bine. Deci e important sã þii moralul jucãtorilor sus. Asta se poate face selectându-i în meciuri.
Condiþia fizicã: Dupã fiecare meci condiþia fizicã a unui jucãtor scade, va avea nevoie de timp sã fie odihnit din nou.
Retragerea: Vârsta retragerii variazã intre 32 ºi 37 de ani, depinde de jucãtor. Dacã un jucãtor atinge aceastã vârstã, acest lucru va fi arãtat în detaliile sale.
Fiecare jucãtor are niºte calitãþi care sunt vizualizate în pagina cu detaliile sale. Un jucãtor s-a plafonat la o calitate când aceasta apare cu o barã roºie. Fiecare calitate contribuie la evaluarea totalã a jucãtorului. Câteva din calitãþile jucãtorilor depind de poziþia lor în teren
Toþi jucãtorii
Experienþa : Jucãtorii câºtigã experienþã jucând meciuri.
Rezistenþã : Depinzând de rezistenþã, un jucãtor se va reface mai rapid. Asta înseamnã cã condiþia lui fizicã nu va scãdea la fel de rapid ca la alþi jucãtori.
Viteza : Cât de repede poate un jucãtor sã alerge.
Tehnicã : Cât de bine controleazã un jucãtor balonul.
Portarii
Curaj : Portarii trebuie sã fie curajoºi.
Flexibilitate : Flexibilitatea e importantã pentru un portar.
Detentã : Detenta este o calitate necesarã pentru portari.
Degajãri : Sunt importante pentru a trimite mingea din nou în teren.
Joc de picior : Un portar trebuie sã poatã sã joace fotbal din când în când.
Reflex : Reacþiile rapide sunt necesare pentru portar.
Jucãtori de câmp
Pase : Pasarea este desigur foarte importantã.
ªuturi : Necesare pentru crearea golurilor.
Respingeri : Abilitatea de a alege o soluþie bunã pentru a pasa unui coechipier dupã ce mingea a fost câºtigatã.
Forþa : Forþa este necesarã pentru a câºtiga duelurile cu adversarii.
Cap : Loviturile de cap sunt importante pentru fundaºi ºi atacanþi.
Deposedãri : Asta este desigur mai important pentru fundaºi.
Viziune : Mijlocaºii trebuie sã fie capabili sã creeze combinaþii frumoase.
Intuiþie : Abilitatea de a citi un meci de fotbal.


Daca ai intrebari uite ID meu de mess::Spawn_9
Spawn_9
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1343
Joined: Wed Dec 28, 2005 12:27 pm
Location: pe unde apuc
Contact:

Post by Spawn_9 »

Uite si aici si despre tactica si selecti..SPER SA ITI FIE DE FOLOS...si daca mai ai nevoie de ceva cautama pe mess


10. Tactica ºi selecþia
Poþi alege diverse tactici pentru echipa ta. Întâi poþi sã faci tactica iniþialã. În afarã de asta poþi face schimbãri pentru fiecare meci în parte. Acest lucru face posibil sã aranjezi pentru fiecare meci separat. Dacã nu faci vreo setare pentru vreun meci, tactica iniþialã va fi folositã.
Formaþii: Posibilitãþile sunt 4-4-2, 4-5-1, 4-3-3, 3-5-2, 3-4-3, 5-4-1 ?i 5-3-2.
Agresivitatea: O echipã cu o agresivitate mai mare va performa mai bine dar are un risc mai mare de a primi cartonaºe galbene ºi roºii.
Stil: Poþi sã alegi sã joci mai ofensiv sau mai defensiv. Dacã vei alege sã ataci echipa ta va avea mai multe ºanse de a înscrie dar ºi adversarul tãu.
Tactica: Sunt 5 setãri tactice.
Pase: Tacticile sunt concentrate pe mijlocul terenului.
Loveºte ºi goneºte: Atacul este folosit intens.
Mingi lungi: Mijlocul slãbeºte în favoarea atacului ºi defensivei.
Zid defensiv: Defensiva ta va primi un impuls, restul echipei va ajuta la defensivã.
Fãrã tacticã.


Cãpitan: Alege un jucãtor experimentat sã conducã echipa.
Selecþia: Alege un jucãtor pentru fiecare poziþie ºi alege cele 5 rezerve.
Penaltyuri: Decide în ce direcþie sã ºuteze jucãtorii în caz de penaltyuri.
Ordine individuale : Sunt 2 tipuri de direcþii individuale pe care le poþi da jucãtorilor tãi, ambele sunt explicate mai jos.
Ofensiv/Defensiv
Contribuþia unui jucãtor e îndreptatã spre altã linie. În alte cuvinte: un fundaº pus ofensiv va contribui un pic mai mult la mijloc dar mai puþin în defensivã.
Ordinele individuale reale: Acestea merg mai bine pentru jucãtorii cu anumite calitãþi. Pentru fiecare ordin, influenþa unor calitãþi e îmbunãtãþitã, ºi influenþa altora scãzutã.
Ordin Individual de Joc : Portar
+ : Joc de picior, vitezã
- : Reflex, curaj
Extremã ofensivã : Mijlocaºii de pe stânga ºi dreapta, fundaºii de pe stânga ºi dreapta
+ : Pase, Vitezã
- : Fortã, Cap
Libero : Toþi atacanþii
+ : Intuiþie
- : Deposedãri
Finalizator : Atacant central
+ : Forþã, Cap
- : ªuturi, Deposedãri
Individualism : Toþi atacanþii
+ : ªuturi, Deposedãri
- : Cap, Pase
Construcþie : Toþi fundaºii
+ : Pase
- : Deposedãri
Altruism : Toþi mijlocaºii
+ : Pase, Viziune
- : Cap, ªuturi
OCC
Coach
Posts: 29
Joined: Mon Mar 20, 2006 10:19 pm
Location: /root
Contact:

Post by OCC »

Am citit regulamentul. Asta e principalul lucru pe care un incepator trebuie sa-l faca.
Ma gandeam mai mult la partea de tactica. Care formatie de joc e cea mai buna. Sau asta e in functie de jucatorii pe care i am in lot ?
Don't worry about how little I know. You'll know how much I know in a minute.

Team: FC EURO-STEAUA in G.49
OCC
Coach
Posts: 29
Joined: Mon Mar 20, 2006 10:19 pm
Location: /root
Contact:

Post by OCC »

Am citit regulamentul. Asta e principalul lucru pe care un incepator trebuie sa-l faca.
Ma gandeam mai mult la partea de tactica. Care formatie de joc e cea mai buna. Sau asta e in functie de jucatorii pe care i am in lot ?
Thx
Don't worry about how little I know. You'll know how much I know in a minute.

Team: FC EURO-STEAUA in G.49
Spawn_9
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1343
Joined: Wed Dec 28, 2005 12:27 pm
Location: pe unde apuc
Contact:

Post by Spawn_9 »

Da..totul e in functie de jucatori...dar celele mai folosite sunt 3-4-3 sau 4-3-3..iar tactica echipei...E"Loveste si goneste" (Kick and rush) aaici este folosit intent atacul...Mai este si un program ajutator SPMT care iti ofera o varianta pe care o cred ei cea mai buna la tactica..inclusiv ordinele indivibuale..Vezi ca este si un topic facut de Thoor...pentru acest program in care ti se explica tot despre asta....dak mai e ceva..cautama pe mess
xander_sad

transfer

Post by xander_sad »

am si eu o intrebare.Cand expira jucatorii de pe lista de transferuri?Va intreb asta ptr ca acolo scrie o data la care expira si expira mai tarziu.
Astept un raspuns
Lyon
Team President
Posts: 635
Joined: Thu May 26, 2005 12:09 am
Location: SUCEAVA

Post by Lyon »

jucatorul este vandut in momentul in care nu mai oferteaza nimeni pe acel jucator in timp de 24 de H...cam aiurea stiu dar nah asa e regulamentul transferurilor acum...in cazul in care nu are nici o oferta si u esti singurul care are oferta pe jucator pleaca dupa 7 zile, sau mai repede depinde cum ii da drumul managerul respectiv....
Bucovina Costisa
cretzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1577
Joined: Mon Apr 04, 2005 2:55 pm
Location: Romania - Transilvania

Re: transfer

Post by cretzu »

xander_sad wrote:am si eu o intrebare.Cand expira jucatorii de pe lista de transferuri?Va intreb asta ptr ca acolo scrie o data la care expira si expira mai tarziu.
Astept un raspuns
... lucrurile stau cam asa ... il pui pe lista ... dupa 2 zile poti sa il vinzi ... sau poti sa il lasi pe lista maxim 8 zile (in conditii normale) ... pt ca daca un jucator primeste in ultima zi de stat pe lista o noua oferta atunci el va mai sta o zi in plus pe lista ... si se poate repeta treaba cu oferta in ultima zi ...
***TITANII *** managed by Cretzu * SIMPLY the BEST *
season 6/7/8/10/12 - 1st in F228/E76/D26/C9/B3 ... 1st romanian in A league !!!
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”