Cupa SP.

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Re: Cupa SP.

Post by bunicutzu »

stati mai, stati asa :) care fara GK? nu ma speriati, am fost in pauza de masa, s-a intamplat ceva intre timp? aveam GK Chiba cu bp 75 valid. cum fara GK?
Da, fara CF recunosc, am zis de ieri unui prieten ca mi-e teama ca voi ramane fara CF din cauza ca primul CB avea 2 galbene iar rezerva era accidentata (si-a revenit azi dar are fitness 78).
Cu toate astea, si cu toate ca am facut o greseala dimineata (aveam meci de cupa amicala la 10 nu la 18 cum credeam si am uitat sa-mi setez echipa) tot cred ca am prima sansa. In locul CF-ului va juca LF-ul de rezerva, care scoate 72.1 bp pe postul lui (71.7 daca ii scot ordinul individual), deci va scoate vreo 63-64 pe post de CF. avand in vedere restul echipei, as avea totusi 15-20 puncte peste adversar la totalul performantelor jucatorilor, chestie care zic eu, m-ar duce peste el la total linerating cu tot cu avantajul terenului propriu pe care il are el. Agresivitate nu poate pune mai mult decat mine, TS am 100 ... eu cred ca inca sunt favorit.
Oricum, favorit/nefavorit, de cartonase rosii si penalty-uri mi-e teama. revin cu calcule mai precise dupa simulare :)
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: Cupa SP.

Post by Razvanica »

bunicutzu wrote:stati mai, stati asa :) care fara GK?
Pai ala cu agresivitate 60? La arbitru de 76? Eu nu stiu daca l-as baga, cu tot 75-ul pe care il scoate...
Harder, better, faster, stronger
DoTy
Team President
Posts: 596
Joined: Thu Jan 11, 2007 6:07 pm
Location: Romania - Buzau
Contact:

Re: Cupa SP.

Post by DoTy »

Eu unu nu mai trebuie sa calculez nimic ... bunicutzu va scoate in seminifala minim 140 ... maximu nu-l stiu iar celalalt va scoate maxim 135 .. minim 130 ! il bate lejer ...

Finala lafel bunicutzu invinge :D si va juca acasa cred ;)
Image
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Re: Cupa SP.

Post by bunicutzu »

@razvanica:
http://www.soccerproject.com/spnewl_gam ... &season=27

Da, joc cu portarul ala. Adversarul a jucat cu 55 la arbitru de 96. total 150. asa ca si in meciul cu mine va juca cu maxim 75 agresivitate. cu 150 joc si eu, chiar cu 160 cred ca voi juca. cand ai portarul cel mai agresiv e un pic altfel. mai uita-te la meciurile mele cu portarul asta titular.
Deci voi juca cu GK Chiba, si voi pune agresivitatea 75-85, ma mai gandesc, in functie de cum arata treaba dupa meciul lui de la 22:00.
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: Cupa SP.

Post by Razvanica »

Sper sa fie cum zici tu, desi as fi in stare sa pariez ca o sa joace cu cel putin 90 agresivitate. Oricum, daca il bati pe asta, o sa fie mai usor in finala. Bafta.
Harder, better, faster, stronger
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Re: Cupa SP.

Post by bunicutzu »

singura chestie de care mi-e teama la asta (inafara de rosii si 11m), este sa nu-si schimbe antrenorul. daca isi schimba antrenorul ... se stramtoreaza treaba. daca nu ... ar trebui sa fiu peste el.
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: Cupa SP.

Post by cipriansimi »

pacat :(

Joi 26 Februarie 2009 (04:13 CET)

TJ Spartak Medzilaborce 3 - 2 Bunicii

Nenad Kopunovic (P) 1 - 0 26'
33' 1 - 1 Pietro Morelli
Nenad Kopunovic 2 - 1 39'
Pavel Vepřek (P) 3 - 1 40'
44' 3 - 2 Alexandros Nikopolidis

3 - 4 - 3 Formaţie 3 - 4 - 3
Loveşte şi goneşte Tactici Fără tactici :?: :?: :?:
95% Stil 100%
70% Agresivitate 85%
44% Defensiva 44%
45% Mijloc 44%
48% Atac 37%

au uitat sa pui tactica sau ........ :?: :?: :?:
Last edited by cipriansimi on Thu Feb 26, 2009 4:58 am, edited 2 times in total.
DoTy
Team President
Posts: 596
Joined: Thu Jan 11, 2007 6:07 pm
Location: Romania - Buzau
Contact:

Re: Cupa SP.

Post by DoTy »

era clar ca portaru lua rosu ... chiar nu inteleg dc ai pus asa mare agr ;(
Image
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Re: Cupa SP.

Post by bunicutzu »

of razvanica, a trebuit tu sa cobesti. na ... asta e acum.
be_best
Team President
Posts: 938
Joined: Sat Sep 15, 2007 1:02 pm
Location: Bucharest
Contact:

Re: Cupa SP.

Post by be_best »

Felicitari bunicutzule! Pacat de ultimul meci... Sezonul urmator poate facem o surpriza....

PS:Mkr ala care m-a eliminat a ajuns in finala...
Rapid... Clubul notru drag, ce mult te iubim... La bine la greu... Fluturam, steagul alb-visiniu!
S20/21/24/25/28 - H/G/F/E/D 1st
S29 - C?
Reforma in sanatate - Oportunitate financiara!
Aici esti pe Teren Sportiv - aici faci sport!
dardar_3
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1117
Joined: Tue Jun 12, 2007 9:11 am
Location: Bucuresti

Re: Cupa SP.

Post by dardar_3 »

Ce meci urat ai avut bunicutzu... :cry: Dupa experienta din sezonul trecut nu cred ca se merita in cupa SP(asta daca nu ai niciun obiectiv in divizia care joci si stai bine cu salariile).

Un singur random din asta si toata munca ta se risipeste. :roll:
Diavolo
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: Cupa SP.

Post by Razvanica »

bunicutzu wrote:of razvanica, a trebuit tu sa cobesti. na ... asta e acum.
:roll: Imi pare rau. Dar era foarte probabil ca ala o sa ia rosu. :?
Harder, better, faster, stronger
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Re: Cupa SP.

Post by bunicutzu »

ooof, sunt prea suparat si nu am nerv sa intru in discutii pe aici. daca vrei iti explic in joc cum vad eu chestia asta, si de ce am jucat/joc asa.
oricum, uita-te si la celalalt meci si vezi ce concluzii poti trage uitandu-te la amandoua.

dardare, merita daca nu ai un obiectiv clar in liga. adica promovare (castigare a campionatului) sau evitarea retrogradarii. cu banii nu am iesit rau, deja in ultima saptamana castigi puternic - ieri am luat 800k, alaltaieri 400k si luni 200k doar din premii - iar echipele cu care joci sunt destul de bune ca sa iesi cat de cat ok cu salariile oriunde ai juca. In restul de 10 meciuri din timpul sezonului, in cele care le joci acasa iesi ok. Raman doar cateva meciuri (din cele 10, deci nu tare multe) in care iesi naspa cu banii, cand joci in deplasare la echipe mici. Dar beneficiile ce vin din baza de fani, recuperare TS, experienta jucatorilor acopera aceste mici pierderi.
DoTy
Team President
Posts: 596
Joined: Thu Jan 11, 2007 6:07 pm
Location: Romania - Buzau
Contact:

Re: Cupa SP.

Post by DoTy »

Se pare ca sa schimbat ceva la CUPA ... nu va fi random la alegerea adversarului observ ca in prima etapa se joaca doar echipe din H cu cele din H .... deci concluzia ... se vor juca H cu H... G cu G ... pana la A cu A ... ! sa vedem cum se va juca ... sper ca nu cei din A sa intre ultimi in meciuri ca atunci vor avea avantaj din start !
Image
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: Cupa SP.

Post by cipriansimi »

eu in primul tur am nimerit cu unul de la mine din liga
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”