Cupa SP.

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

cretzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1577
Joined: Mon Apr 04, 2005 2:55 pm
Location: Romania - Transilvania

Post by cretzu »

ai si felicitarile mele ... cat despre viitoarea adversara nici ca se putea mai bine ... m-am uitat la cateva meciuri mai recente si mi se pare de-a dreptul curios cum a ajuns in faza asta ... bafta in continuare
PS: nu uita de campionat :wink:
***TITANII *** managed by Cretzu * SIMPLY the BEST *
season 6/7/8/10/12 - 1st in F228/E76/D26/C9/B3 ... 1st romanian in A league !!!
aptul
Team Manager
Posts: 183
Joined: Tue Oct 18, 2005 8:54 pm

Post by aptul »

Am o mare problema maine.Daca trec de meciul de maine cu bine,adica cu victorie,promit solemn sa mai trec un tur de cupa.Daca nu,fac si eu ca Steaua dupa meciul cu Boro,imi e teama sa nu cad psihic.Ideea e urmatoarea.Eu joc cu un monstru care ia toate meciurile in serios de frica sa nu piarda prima pagina a celor mai buni manageri din SP.Azi si-a menajat titularii si a pierdut cu Progresul Berceni semifinala(parca) unei cupe amicale care i-ar fi adus multi bani.Deci vrea sa ma rupa.

Cum stau eu?Am cel mai bun jucator suspendat,stamina cam joasa la unii titulari si un bid pe un jucator care sper sa nu plece inainte de ora meciului.

Cel clasat la un punct sub mine are meci usor intrucat oponentul sau are lotul decimat de suspendati,accidentari.

Deci cam nasol,situatia nu prea e roza.

Multumesc oricum tuturor,in comparatie cu Ht-ul comunitatea SP-ului e mai legata si mult mai civilizata.
danbigplayer
Team Board Member
Posts: 255
Joined: Sat Sep 24, 2005 10:42 pm
Location: Bucharest - ROMANIA

"monstrul"

Post by danbigplayer »

Pentru Aptul:
Monstrul tau are jocul bazat pe mijloc in aproape toate meciurile importante! Daca scoti un atac de 45 si cel putin mijloc 40-42 plus aparare 40 poti sa castigi ca conditia sa faci si o suma a liniilor de 128-130! Atacul bate Mijlocul!! ... in conditiile in care echipele sunt aproximativ egale! Bafta! si Hai si tu in B!
aptul
Team Manager
Posts: 183
Joined: Tue Oct 18, 2005 8:54 pm

Post by aptul »

De ce mi-a fost frica n-am scapat.Am facu egal desi suma liniilor a fost 129.Asta e,o luam de la capat,pana la urma e doar un joc chiar daca uneori ne muscam mainile de nervi.
kennyanu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4593
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:12 pm
Location: Riding The White Poney
Contact:

Post by kennyanu »

aptule..scuze k ma bag...sau k ma bag prea tarziu...dar din cate stiu...contra celor kre joaca passing....tre sa joci long ball.....eu unu asa am jucat..si nu am pierdut..d obicei am castigat...e o tactica foarte buna..
Revenit :)
aptul
Team Manager
Posts: 183
Joined: Tue Oct 18, 2005 8:54 pm

Post by aptul »

Avea prea mare passing sa ma risc.Practic nu ajungeam sa ating mingea.Imi era teama de un 0-0.Repet,mie imi trebuia victorie.In tur l-am batut.
Diferenta a facut-o etapa in care el a a stat,s-a odihnit si eu am jucat in cupa.

Legat de long ball trebuie sa admit ca am jucat extrem de rar aceasta tactica dar o voi experimenta mai des.Multumesc.Bine era daca imi spuneai inainte.Primesc cu placere orice sfat,critica etc.
danbigplayer
Team Board Member
Posts: 255
Joined: Sat Sep 24, 2005 10:42 pm
Location: Bucharest - ROMANIA

Post by danbigplayer »

[quote="aptul"]Avea prea mare passing sa ma risc.Practic nu ajungeam sa ating mingea.Imi era teama de un 0-0.Repet,mie imi trebuia victorie.In tur l-am batut.
Diferenta a facut-o etapa in care el a a stat,s-a odihnit si eu am jucat in cupa.

Iti mai trebuiau 2 puncte pe atac in acel meci!! PLUS ODIHNA DE MIERCURI!!!

ps. cATI BANI AI CASTIGAT DIN CUPA sp PANA ACUM sezonul asta? Merita? Eu nu cred ca merita sa ratezi o promovare DOAR pentru a ajunge in fazele superioare ale cupei SP....ca de castigat e cam greu!
aptul
Team Manager
Posts: 183
Joined: Tue Oct 18, 2005 8:54 pm

Post by aptul »

Cred ca ai dreptate.Nu am forta sa castig un asemenea trofeu(inteleg ca e un roman care vrea sa o comita sezonul viitor,maddy-cam asa ceva,tocmai a bidat 42 mil pe un CM) dar asta fost.Maine ies si eu din cupa.Sunt cu fitness-ul la pamant si joc cu 5 rezerve.Imi pare rau.
aptul
Team Manager
Posts: 183
Joined: Tue Oct 18, 2005 8:54 pm

Post by aptul »

Am trecut si peste asta dar am dat peste un monstru din A,Traecis pe numele lui.Vreun sfat,vreo sugestie?
Ronaldinho

Post by Ronaldinho »

scoateti jucatorii de pe teren pana nu e prea tarziu,un 3-0 e mai chitabil decat........:D =))) :lol: :lol: :lol: :lol:
aptul
Team Manager
Posts: 183
Joined: Tue Oct 18, 2005 8:54 pm

Post by aptul »

Asta da,sfat,pe bu :D ne.Tu esti mentorul meu,gata,m-am hotarat. :D
valys
Coach
Posts: 46
Joined: Tue Mar 28, 2006 5:33 pm

Post by valys »

Eu mis prea nou pe aici ca sa dau sfaturi, dar oricum: bafta! :mrgreen:
Ceea ce exista nu poate fi facut sa fie ceea ce este, de vreme ce deja exista.
kennyanu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4593
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:12 pm
Location: Riding The White Poney
Contact:

Post by kennyanu »

aptule. parerea mea.....e k ar trebui sa joci tot long ball cu 4 fundasi. la el lipseste LF-ul titular...deci ai avea un mic avantaj. succes ;)
Revenit :)
kennyanu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4593
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:12 pm
Location: Riding The White Poney
Contact:

Post by kennyanu »

aptule...imi pare rau pt tine. oricum felicitari pt k ai ajuns asa departe. ai avut ghinion cu portaru...ai cam exagerat totusi cu agresivitatea(parerea mea).
Revenit :)
aptul
Team Manager
Posts: 183
Joined: Tue Oct 18, 2005 8:54 pm

Post by aptul »

Merci,am jucat la limita.am avut ghinion in primul rand cu eliminarea.daca statea in teren scoteam egal.Asta e,restructuram si mergem mai departe.Va luaodata si un roman cupa asta.
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”