[Tactici si analize de meciuri]

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

Dinamo Mar
Coach
Posts: 39
Joined: Sun Nov 25, 2007 4:39 pm

Post by Dinamo Mar »

Kosmin wrote:ce TS ai avut ?
Am avut 100%,bineinteles.Azi,dupa meciul din liga,adica la ora 9 am vandut un jucator,dar la ora meciului am avut 100%.
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Post by Kosmin »

Dinamo Mar wrote:
Kosmin wrote:ce TS ai avut ?
Am avut 100%,bineinteles.Azi,dupa meciul din liga,adica la ora 9 am vandut un jucator,dar la ora meciului am avut 100%.
si ca de obicei randomu sia bagat coada :twisted: :twisted:
Dinamo Mar
Coach
Posts: 39
Joined: Sun Nov 25, 2007 4:39 pm

Post by Dinamo Mar »

Astept raspunsuri si pareri pe tema meciului postat de mine spre analiza pe pagina anterioara!
johnny_a32
Team Board Member
Posts: 382
Joined: Sat Jun 23, 2007 1:45 pm
Location: Bucuresti

Post by johnny_a32 »

e un picutz de random :D :D

am vazut altele si mai si :lol: :lol: :lol:

nu inteleg in schimb de ce zici ca jocul nu e corect! pana la urma, asa se intampla si in realitate. nu intotdeauna cel mai bun castiga. vrei sa-ti dau exemple de asemenea meciuri in fotbalul real?

si ati fost egali pe linii.
daca trecem meciul tau in realitate, s-ar traduce cam asa: echipa gazda a fost purtata spre victorie de un public inflacarat, arbitrul a dat 5% gazdelor etc. :lol: :lol: :lol:

daca te astepti sa fie doar un joc pur matematic, inseamna ca te-ai bagat degeaba in SP. n-ar mai avea nici un farmec o logica de genul: G bate pe H, F bate pe G, E bate pe F etc. etc. si cine are jucatori mai buni castiga.
Dinamo Mar
Coach
Posts: 39
Joined: Sun Nov 25, 2007 4:39 pm

Post by Dinamo Mar »

Pai,frate mie imi place ca unul din G sa-l bata pe unul din D,ca unul din D sa-l bata pe unul din B,si tot asa,dar as vrea sa-l bata doar daca e mai bun,nu pe ochi frumosi,asa fara nici o explicatie.Adica cel din divizia superioara sa obtina pe linii mai putin ca cel din divizia inferioara ( a jucat cu echipa a doua,etc,etc)si a fost sub echipa adversa.Deci eu vad normal ca totalul pe linii sa aiba un ROST,adica daca ai mai mult sa castigi,si viceversa.Parerea mea e ca randomul face jocul mult mai urat,nu mai frumos pt.ca daca o patesti de 2-3 ori intr-un campionat poti sa pierzi promovarea si ai muncit de geaba.Iar faza ca si tu ai putea sa castigi cand esti mai slab,sau sa faci un egal mie nu-mi surade.Vreau ca atunci cand sunt mai bun sa castig,cand sunt mai slab sa pierd.Ca soccerul asta nu e altceva decat un joc electronic,bazat pe niste sume,calcule,nu poate fi NEVER ca in real life,pt.ca entitatile astea doar nu au suflet...ca sa zici ca joaca cu mai multa dorinta,inima ardoare,daruire,determinare,etc.Iar cand eu joc cu 100% agresivitate,pe care eu o transpun in real life in dorinta,daruire,nu poti sa-mi mai explici tu mie ca echipa adversa a jucat cu mai multa ardoare inflacarare,ok?Hai ca am zis destule!
Spawn_9
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1343
Joined: Wed Dec 28, 2005 12:27 pm
Location: pe unde apuc
Contact:

Post by Spawn_9 »

daca ar fi asa.. tot jocul sar rezuma doar la calcule.. si asa e deja prea multa matematica.. ar fi totul prea plictisitor.. si nu tot timpul cine e mai bun si casiga.. si in fotbalul real.. nu tot timpul echipa mai bine clasata.. sau cu un lot mai valoros castiga
teava
Assistant Coach
Posts: 21
Joined: Sat Jan 27, 2007 9:54 am

analiza

Post by teava »

asi dori o analiza per total.nimic nu-mi iese .unde gresesc?rog un raspuns competent.
johnny_a32
Team Board Member
Posts: 382
Joined: Sat Jun 23, 2007 1:45 pm
Location: Bucuresti

Post by johnny_a32 »

salutare tuturor! Am o mica rugaminte pentru cei mai vechi si mai experimentati decat mine. Va puteti uita peste Avantul Bordei-Verde sa-mi spuneti cam ce tactica credeti ca ar merge?

-am jucat in H cu tactica 4-4-2 passing. a functionat destul de bine si am promovat fara probleme.
-in G m-am gandit sa schimb tactica in celebra 3-4-3 kick and rush. nu merge deloc. am luat bataie de la toata lumea, si prin cupe amicale, si prin liga. :cry:
-SPMT-ul imi zice sa folosesc 4-3-3 dar nici asta nu functioneaza.
-asa ca am revenit la 4-4-2 si azi am reusit sa iau bataie doar cu 2-1 de lider.

Stiu ca probabil veti zice sa-mi iau niste jucatori mai buni pe unele posturi, dar, cu ce am acum, ce tactica ar trebui sa folosesc?

Multumesc anticipat!
bizone
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1316
Joined: Tue Jan 30, 2007 1:18 pm
Location: TIMISOARA

Post by bizone »

aruncand o privire in mare asupra echipei tale, cea mai potrivita tactiva ar fi 4-4-2, dar n-ai rezerve ptr CF si CB. Ca sa joci cu 3 atacanti trebuie sa ai un RF, ceea ce tu n-ai. Apoi jucatorii ar fi bine sa-i folosesti cam pe toti, tu ai jucatori ce au moral 100% iar conditie 40% si jucatori ce au moral 40% iar conditie 100%. Incearca sa-i aduci pe toti pe aceeasi linie. Ai un RB Lucian Munteanu, e mult mai bun ca Chiacu, pe care-l folosesti tu. Bineinteles, lotul ar trebui imbunatatit, ca un sfat ti-as sugera daca n-ai bani sa incerci sa iei jucatori gratis.
POLI TIMISOARA!!!!

Image
Image
teava
Assistant Coach
Posts: 21
Joined: Sat Jan 27, 2007 9:54 am

echipa

Post by teava »

bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Post by bunicutzu »

@teava: ce sa analizam? nu ai dat numele managerului, nu ai dat numele echipei. apoi incearca sa fii ceva mai detaliat, sa spui ce ti se pare tie ca nu merge, ce ai incercat, ce nu intelegi. e foarte greu sa faci o analiza cand nu ai date.
ah, intre timp a aparut :)

@johnny: tactica se pune in functie de jucatorii pe care ii ai. cand incepi in H joci cu ce se poate, si eu am inceput tot cu 4-4-2 ca era cea mai potrivita pentru echipa mea la ora respectiva. intre timp trebuie sa te gandesti ce ai vrea sa joci si sa aduci jucatorii necesari pentru a ajunge in timp la acea tactica. pe parcurs joci cu ce ai, meci de meci. cu cea mai buna echipa pe care o poti baga in teren in functie de accidentati/suspendati.
si precum foarte bine a zis bizone, ai grija sa-ti tii toti jucatorii undeva intre 90-100 cu moral si conditie. pentru ca atunci cand ii joci sa joace la capacitate maxima.
nu uita ca se pierde 0.4 din nota la 1 punct de conditie minus. daca ai 40 conditie ... ar trebui sa scoata performanta negativa :) ma rog, va scoate muuult mai putin decat daca ar avea 90% conditie.
johnny_a32
Team Board Member
Posts: 382
Joined: Sat Jun 23, 2007 1:45 pm
Location: Bucuresti

Post by johnny_a32 »

multumesc bizone si bunicutzu! am cam neglijat chestia cu moralul si conditia. e bine de stiut!
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Post by bunicutzu »

@teava: uh, nu-mi place defel "afacerea" asta:
18 Feb 2008 teava 22 Player Mounir Krop was sold for € 1.100.000,00 to Bąbelki

cand vinzi un portar de la tineret cu agr. 8% si cu 80/95 la skillurile de baza, cred ca nu are cum sa-ti mearga bine.
de asemena am observat ca ai dat gratis 2 jucatori. nu i-ai dat afara ci i-ai vandut cu 0. Asta inseamna ca ai pierdut 10% TS fara sa iti ajuti echipa cu nimic. la alte chestii (tactica si strategie) nu am timp sa ma uit acum. Dar GK ala daca l-ai fi vandut unui roman as fi crezut ca trisati, atata e de ieftin.
teava
Assistant Coach
Posts: 21
Joined: Sat Jan 27, 2007 9:54 am

Post by teava »

cand am vandut portarul,eram pe minus cu banii.dar cu 0 nush daca am vandut.poate mai demult.l-am dat cu 1.000.000
teava
Assistant Coach
Posts: 21
Joined: Sat Jan 27, 2007 9:54 am

spmt

Post by teava »

la echipa ideala data de spmt apare la fudasi viziune.de unde sa antrenez viziune la fundasi?
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”