[Tactici si analize de meciuri]

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

mate1976
Team President
Posts: 596
Joined: Tue Jan 20, 2009 1:04 pm
Location: Constanta
Contact:

Re: [Tactici si analize de meciuri]

Post by mate1976 »

cro1981 wrote:Am patit si eu si tot cu unul care a jucat 5-4-1 zid defensiv!

RANDOM-ul ce sa-i faci :!:
dap, o seara placuta.
mate1976
Team President
Posts: 596
Joined: Tue Jan 20, 2009 1:04 pm
Location: Constanta
Contact:

Re: [Tactici si analize de meciuri]

Post by mate1976 »

cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: [Tactici si analize de meciuri]

Post by cipriansimi »

primul meci te-a f***t randomul. interesanta tactica care a jucat-o adversarul 4-5-1 cu mingi lungi :shock:
mate1976
Team President
Posts: 596
Joined: Tue Jan 20, 2009 1:04 pm
Location: Constanta
Contact:

Re: [Tactici si analize de meciuri]

Post by mate1976 »

cipriansimi wrote:
primul meci te-a f***t randomul. interesanta tactica care a jucat-o adversarul 4-5-1 cu mingi lungi :shock:
Dupa cum ai observat a avut si un accidentat din min. 20, rezerva a scos 29. Asta este, iar la al II-lea chiar nu stiu ce sa spun.
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: [Tactici si analize de meciuri]

Post by cipriansimi »

poate ma ajutati cu un sfat

Maine am meci cu locul 2 care are jucatori net superiori. As vrea sa ii dau meciul ca am foarte multi jucatori din primul 11 pe cale de suspendare si LM nu am deloc(unul accidentat si unul suspendat). In clasament stau foarte bine(ma mir). Daca ii dau meciul pana la sf de campionat nu ar trebui sa fac nici o greseala si mai am de jucat cu locurile 7, 4, 3. Greseli nu o sa fac dar mie frica de random.
calin_g
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1451
Joined: Sun Dec 02, 2007 11:23 am
Location: Iasi, Romania

Re: [Tactici si analize de meciuri]

Post by calin_g »

din cate observ baiatul sta cam slab la capitolul lot. orice tactica ar juca, o sa trebuiasca sa puna cel putin 2 jucatori pe alte posturi decat cele normale pt ei. in afara de asta vad ca pentru managerul respectiv cuvintele conditie si moral nu prea inseamna mare lucru, ma uit la ultimele meciuri si vad ca scoate 100-110 pe linii. poate s-o enerva si o pune cu tine cea mai buna echipa, e si asta o varianta, dar nu cred ca o sa fie asa. plus ca nu cred ca degeaba e pe locul 2 :wink: joaca la victorie, eu asa as face.. daca cedezi meciul si pe urma vezi ca te-a facut cu 110 pe linii nu te oftici?
SP Club Inter 15
...........***...........
SP: a love and hate thing..
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: [Tactici si analize de meciuri]

Post by cipriansimi »

Am sa joc cu echipa a 2-a desi si acolo am foarte multi jucatori pe cale de suspendare. Nu vreau sa am emotii la urmatorul meci. Banuiesc ca o sa joace un 5-3-2. In acest caz un CB il are cu conditia varza, ambii SW sunt varza(unul moral scazut celalat conditia), LM are 30 ani o sa scoata mai putin, CM nu are si o sa joace cu un LM cu moralul varza. Multe avantaje in favoarea mea dar are ceilalti jucatori care sunt 100% conditie si moral si scot foarte bine 70-72 :|
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: [Tactici si analize de meciuri]

Post by cipriansimi »

1-2 ha ha de ce m-am temunt nu am scapat. 121-123, in min 67 am luat al 2-lea galben cu 181 agresivitate

m-a tras in jos tare acel al 2-lea cartonas galben primit. in conditiile care am jucat eram multumit si cu un egal chiar daca as fi fost peste el pe linii daca nu era acel al 2-lea galben
calin_g
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1451
Joined: Sun Dec 02, 2007 11:23 am
Location: Iasi, Romania

Re: [Tactici si analize de meciuri]

Post by calin_g »

ai ratat un penalty, dar chiar si asa sa nu castigi cu +11 e cam aiurea
SP Club Inter 15
...........***...........
SP: a love and hate thing..
cro1981
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2718
Joined: Sat Jan 27, 2007 11:46 am
Location: IASI
Contact:

Re: [Tactici si analize de meciuri]

Post by cro1981 »

Pacat ca nu am facut surpriza :(
Este greu sa inveti sa zbori ca un vultur cand ai ca profesori niste bieti curcani
TheMillionaires
Assistant Coach
Posts: 20
Joined: Wed Feb 15, 2012 6:14 pm
Location: Bucharest

Re: [Tactici si analize de meciuri]

Post by TheMillionaires »

salut! Maine ma un meci greu,cu locul 3.Eu in ultimul meci am scos 124 (fara cativa titulari si cu agresivitate 100 la sistemul 4 3 3,el a scos 130 tot cu agresivitate 100 si la 5 3 2).Ce sistem imi sugerati sa joc?sa incerc un 5-3-2 cu zid defensiv?Sau 4 3 3 ?Arbitrul are agresivitate 82.Daca puteti sa va uitati putin la echipa mea si sa ma ajutati..:)
diamond este managerul.
Manager: DiAMOND
Team: THE MILLIONAIRES
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: [Tactici si analize de meciuri]

Post by Razvanica »

Raspunsul a venit de la sine cand ti s-a rupt SW. Acum nu mai poti juca decat 4-3-3, asa ca asta e. Sincer, nu ai prea multe sanse, adversarul are lot mai bun, mai putin agresiv, plus ca omul a fost sezoane bune in A, stie cum sta treaba.

Deci e clar, 4-3-3, cu toti mijlocasii cu ordin ofensiv/defensiv (bine, daca nu au ordin ordin individual foarte mare). Eu as risca un pic cu agresivitatea in locul tau, pentru ca daca joci cu 180 sansele sunt minime.
Harder, better, faster, stronger
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: [Tactici si analize de meciuri]

Post by cipriansimi »

Razvanica te inseli. Cel care a fost in A este The Williams Soccer Boys. El maine joaca cu IFK Goteborg.

@TheMillionaires joaca cum ti-a zis Razvanica. Eu as juca mijlocasii defensiv, stil 0 si agresivitate pe undeva pe la 190-195. Randomul poate sa fie de partea ta.

Eu am iesit sezonu acesta din primul tur al cupei cu +18 :lol:

Orice e posibil!
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: [Tactici si analize de meciuri]

Post by Razvanica »

Ah, eu am crezut ca joaca cu ala, acum am vazut ca de fapt era locul 3. Oricum, nu schimba nimic din ce am zis... Dar nu sunt de acord cu tine cand zici 190-195. Asta e cea mai perciuloasa agresivitate posibila. Ori joci cu 180, ori joci cu 200, intre este cel mai nashpa.
Harder, better, faster, stronger
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”