Cum merge campionatu

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

cercel_jr
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4993
Joined: Sat Jun 24, 2006 7:53 pm
Location: Romania

Post by cercel_jr »

mosmartin wrote:
cercel_jr wrote:
Asta e tare. :lol: :lol: :lol:
Nu stiu cat de tare e, dar e adevarul. :lol: :lol:

PS: Daca Sjarel isi mai pune cate un jucator bun sa se mentina acolo, sau niste bani cand schimba sistemul pe tine nu te vad iesind din acest impas. :lol: :lol: :lol:

PPS: Nu te mai lua dupa Sjarel ca joaca la deruta, m-am luat si eu cu coordonatorul spaniol si mi-a dat numai petarde de jucatori. :lol: :lol: :evil: :evil:
What? Nu ma mai uit de mult la sjarel. Da-l in pm ca e prost.
Nu m-am mai uitat la echipa lui de sezonul trecut.
Acum sunt pe cont propriu, imi fac treaba cum stiu mai bine si uite-ma campion in D. :wink:
Nu "carpesc" posturile asa cum spui tu, sezonul trecut am scazut agresivitatea echipei, acum voi incerca sa scad agresivitatea si mai mult.
De sezonul trecut am invatat ca din D incolo agresivitatea e mai importanta decat performanta deoarece agresivitatea influenteaza pe termen lung. Deci la performante aproximativ egale sau 1 punct diferenta, jucatorul mai putin agresiv este cel mai bun. :wink:
Cel mai probabil voi retrograda sezonul viitor si voi reveni in fortza. :wink:
Manager: cyp
Team: Fotbal Club Botosani

May the random be with me!
mosmartin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1518
Joined: Wed Jun 27, 2007 5:22 pm

Post by mosmartin »

Bine mah le-am sters gata. :lol: :lol: :lol:

Eu zic ca nu bati un 3-4-3 loveste si goneste egal pe linii cu tine daca stie ala cum sa joace. :lol: :lol: :evil: :evil:

Si beleaua e ce te faci cand unul cu jucatori mai slabi ca tine scoate peste tine ca joaca 3-4-3. :lol: :lol: :lol:
Last edited by mosmartin on Tue Dec 04, 2007 8:57 am, edited 2 times in total.
cercel_jr
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4993
Joined: Sat Jun 24, 2006 7:53 pm
Location: Romania

Post by cercel_jr »

mosmartin wrote:Mai cercel hai sa iti spun eu cum sta treaba cu agresivitatea.
10% diferenta de agresivitate inseamna 1.2 puncte la totalul pe linii.
7 puncte de performanta in echipa inseamna ~1 punct la totalul pe linii.

Agresivitatea ideala a echipei ar fi undeva sub 15, chiar 10, dar e greu rau sa cumperi asa jucatori.

Uite cu napoleonard si cu skulder, exact diferenta asta este intre echipele noastre, 4 puncte pentru ei la aceeasi agresivitate, 4 puncte pentru mine la arbitru de 50 sau mai mult.

Eu vroiam sa spun altceva si anume ca sunt curios de ce joci inca 5-3-2 cand e clar ca sistemul asta e slab fata de 3-4-3 si pe langa asta nu prea il foloseste nimeni mai sus(din acelasi motiv, ca e slab).
Pai acuma ca am trecut asa de 3 sezoane, asta este, merge bine pt. mine deocamdata, cand dau de greu si vad ca tactica e de vina atunci voi schimba.
Avantajul care imi place mie cel mai mult este ca distrug un 3-4-3 loveste si goneste egal sau putin mai bun ca mine. :wink: :twisted:

EDIT: Nu ma intereseaza calculele tale de acolo, practica e importanta, rezultatele. :wink:
Manager: cyp
Team: Fotbal Club Botosani

May the random be with me!
ultrase
Team Manager
Posts: 123
Joined: Wed Oct 03, 2007 6:48 pm
Location: Craiova
Contact:

Post by ultrase »

mai este 1 etapa si am 4 puncte fata de locul 2 si meci cu o echipa f slaba
astept banii :lol:
19 - a atins poziţia 4.
20 - a castigat divizia H.444 (şi a promovat)
21 - a atins poziţia 7
22 - a atins poziţia 3
23 - a castigat divizia G.148 (şi a promovat).
Tito
Team President
Posts: 521
Joined: Thu Sep 06, 2007 1:03 pm

Post by Tito »

am castigat meciul cu echipa de pe locul 2. sunt, matematic, campion!
napoleonard
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1182
Joined: Wed Oct 11, 2006 10:12 am
Location: Timisoara

Post by napoleonard »

4-0 obtiut in deplasare si doar o minune ma opreste din drumul meu spre C. ptr siguranta o sa incerc sa obtin macar un egal in ultimul meci de acasa.

bafta tuturor care depind de meciul de joi :lol: :lol: :lol:
Image
barosanu
Team Manager
Posts: 246
Joined: Fri Sep 07, 2007 3:14 pm
Location: bucuresti, cartier berceni, sud style / RO - e.u.
Contact:

Post by barosanu »

stati ma nu va ambalati cu cf l meu.... :twisted: :twisted: :twisted: testam si eu piata 8) 8) poate ca nu o face el 30mil (doar vreo 15 20 :twisted: si daca mi pun in gnad cu atat il si dau ) nu e chiar asa de agresiv cum ziceti voi....sa vedeti de nu o sa fie golgetter in e pe post de titular la mine,oricum am 99%intentii sa il pastrez pt mine si sa incerc un 4 4 2

cat despre liga castigata cu 1-0 in fata loc 3 am ramas matematic cum zice Tito ,...vice campion la numai 18 pcte avantaj de loc 3, am achizitionat aseara un cb titular si o sa mai apara azi unu plus un gk si vom face show inE 47 ...dam la bu.i 2 sezoane in e
sezon14 loc 10 in H1251
sezon 15/16 loc 5/2 in H1251
sezon 17/18/19 loc 5/8/2 in G417
sezon 20 loc 2 in F139
sezon 21 loc 1 in E47 CAMPION
divizia D ne asteapta!!!!!!? oare? fac /faceti fata?
nu stati in calea mea ca va.......
DoTy
Team President
Posts: 596
Joined: Thu Jan 11, 2007 6:07 pm
Location: Romania - Buzau
Contact:

Post by DoTy »

Si uite asa am invins si locul 2 si termin campionatu fara infrangere :> hai k sunt pe drumu cel bun ;)) si ajung si eu prin F sa imi incerc norocul si pe aici :D sper sa reusesc sa fac aceasi suprirza placuta :p
Image
Viola
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1560
Joined: Tue Mar 27, 2007 9:30 am
Location: Timisoara
Contact:

Post by Viola »

Din pacate ceea ce parea aproape imposibil s-a intamplat.Voi retrograda :cry: Am pierdut doua meciuri datorita random-ului si a unei greseli facute de mine.Un portar a luat direct rosu cu 30 d eminute inainte sa ia un jucator cu 30 mai agresiv galben2-rosu iar rezerva s-a accidentat pt 5 zile .Asa am ajusn pe 11 si nu mai am nici o sansa deoarece contracandidatii au numai cu boti si eu am cu locul 7 la el acasa cu o gramada de accidentati si suspendati si chair daca sa invinge nu ma ajuta cu nimic. :cry: :evil:
Asta e sper sa apuc sa recosntruiesc echipa si dupaia sa am 2 promovari consecutive
Revenit cu Vulturii Lugoj
barosanu
Team Manager
Posts: 246
Joined: Fri Sep 07, 2007 3:14 pm
Location: bucuresti, cartier berceni, sud style / RO - e.u.
Contact:

Post by barosanu »

sa va uitati si voi care vreti in lotul meu , la cei 2 cb achizitionati (titulari) si tinand cont ca am sanse f mari sa mai iau un gk de 69 perf, plus o rezerva de cb 68 69 perf toti putin agresivi, in conditiile lotului pe care il am acum , credeti ca voi avea sanse sigure de mentinere in E 47? eu chiar as incerca o promovare, da sa vedem ce fac cu ts ul poate anulez niste oferte pe jucatorii gratuiti si raman cu ts 50 ca sa pot incerca o promovare fortata n d
sezon14 loc 10 in H1251
sezon 15/16 loc 5/2 in H1251
sezon 17/18/19 loc 5/8/2 in G417
sezon 20 loc 2 in F139
sezon 21 loc 1 in E47 CAMPION
divizia D ne asteapta!!!!!!? oare? fac /faceti fata?
nu stati in calea mea ca va.......
mosmartin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1518
Joined: Wed Jun 27, 2007 5:22 pm

Post by mosmartin »

@barosanu: Daca iti revii cu TS-ul ai avea o sansa la promovare.
Ce nu inteleg eu in strategia ta de transferuri:
1.Unde e rostul cumpararii unui jucator pentru doua sezoane, ca doar nu esti in B sau A.
2.Vezi ca degeaba scazi agresivitatea daca inca ramai cu titulari care au ~70 agresivitate, ori o scazi de tot, ori cumperi jucatori cu BP mai mare si in aceeasi raza de agresivitate. Observ ca ai un CM titular foarte agresiv si un RB. Schimba-i si pe astia cu altii mai putini agresivi daca tot te-ai apucat.

Bafta sa iti revii cu TS-ul si sa promovezi.
suporteru_1st
Team Manager
Posts: 207
Joined: Sat May 13, 2006 9:33 am

Post by suporteru_1st »

maine mare meci mare in divizia G.446.
cele mai tari meciuri sunt Skatiarides - Alcolistii ieseni si MSK - FC Barnovice, ambele contand pentru promovare deoarece Alcolistii ieseni, MSK si FC Barnovice au sanse teoretice de a promova.
evident Alcolistii ieseni au cele mai mare sanse de a urca in elita...asa ca tineti-mi pumnii si urati-mi bafta :wink:
bafta si voua !!!

numai bine.
Daimon
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1343
Joined: Sun May 14, 2006 11:43 pm

Post by Daimon »

bafta.

eu maine bag prima echipa, teoretic ar trebui sa bat si sa imi asigur banii pentru locul 5 (cu ceva sanse si pt 4).
Tito
Team President
Posts: 521
Joined: Thu Sep 06, 2007 1:03 pm

Post by Tito »

maine bag jucatorii cu moral scazut (cei pusi la vanzare). nu ma mai intereseaza ce fac cu zemanlandia...
cercel_jr
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4993
Joined: Sat Jun 24, 2006 7:53 pm
Location: Romania

Post by cercel_jr »

In ultima etapa am facut egal cu cehul elrik, as fi vrut sa-l bat dar un rosu la CM mi-a dat doar egal.
Celalalt roman din liga trebuia sa castige meciul lui ca sa ramana in D si acest ceh sa retrogradeze, si el a facut doar egal si va retrograda. Asta este. Am incercat.

Multa bafta sezonul viitor si felicitari promovatilor. :wink:
Manager: cyp
Team: Fotbal Club Botosani

May the random be with me!
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”