Cum merge campionatu

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

teava
Assistant Coach
Posts: 21
Joined: Sat Jan 27, 2007 9:54 am

Re: Cum merge campionatu

Post by teava »

sunt in a 2-leasezon in div E,nush cenu mere bine,dar sunt pe 13.cine ma poate consilia,macar cu ceva sfaturi? ms anticipat.
be_best
Team President
Posts: 938
Joined: Sat Sep 15, 2007 1:02 pm
Location: Bucharest
Contact:

Re: Cum merge campionatu

Post by be_best »

Pai m-am uitat 2-3 min pe echipa ta: nu e rea dar nici buna...
In primul rand ai multi jucatori prea batrani, dar asta nu o poti schimba repede...

Ce am observat
1. faci f multe transferuri si pun pariu ca nu ai spirit mare la echipa.
2. m-am uitat la ce cumperi - numai rebuturi: cu jucatori de 77-78 nu ai ce face. Daca ai bani de aruncat iti mai vand eu vreo 2 de 78 si 80 de-abia antenati si cu agresivitate mica. Din e terbuie sa cumperi jucatori de peste 80GR fara discutie - nu zic mai mult.
Decat sa dai banii pe 6 prosti mai bine iei 2 bunicei.
3. cel putin 2 jucatori buni trebuie sa aduci pe sezon (in primul 11 sau care vor intra in primul 11)
4. m-am uitat numai la un jucator vandut de-al tau:
RB 26 ani 87GR 3 agr - ai luat 1.2M (trebuia sa spui ca il luam eu). L-ai dat unui amic? Daca vinzi toti jucatorii buni si cumperi ciurucuri nu o sa rezisti nici in E

Cam atat pe scurt... Multa bafta la transferuri! SI creste TS ala (joaca amicale la greu) - poate rezisti in liga
Rapid... Clubul notru drag, ce mult te iubim... La bine la greu... Fluturam, steagul alb-visiniu!
S20/21/24/25/28 - H/G/F/E/D 1st
S29 - C?
Reforma in sanatate - Oportunitate financiara!
Aici esti pe Teren Sportiv - aici faci sport!
teava
Assistant Coach
Posts: 21
Joined: Sat Jan 27, 2007 9:54 am

Re: Cum merge campionatu

Post by teava »

ai obs bine ca sunt batrani.am vandut un fundasi de la tineret pt a face ceva achzitii pt cei batrani,pana trece returul.apoi mai vad ce pot face.dar asta am facu in aceste 2-3 zile,pt ca nu mai mergea echipa bine.ala de 26 ani am vrut sa-l dau unui amic,dar s-a bagat altcineva.nush cum fac unii de retrag jucatorul de la vanzare.eu nush cum se face asta.
be_best
Team President
Posts: 938
Joined: Sat Sep 15, 2007 1:02 pm
Location: Bucharest
Contact:

Re: Cum merge campionatu

Post by be_best »

nu poti sa ii retragi dak ai oferta pt ei...

PS: dak dai jucatorii asa aiurea... sigur nu ai de ce sa te plangi, k nu vei ajunge sus...
Rapid... Clubul notru drag, ce mult te iubim... La bine la greu... Fluturam, steagul alb-visiniu!
S20/21/24/25/28 - H/G/F/E/D 1st
S29 - C?
Reforma in sanatate - Oportunitate financiara!
Aici esti pe Teren Sportiv - aici faci sport!
napoleonard
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1182
Joined: Wed Oct 11, 2006 10:12 am
Location: Timisoara

Re: Cum merge campionatu

Post by napoleonard »

bunicutzu wrote: il lasam pe napo sa castige campionatul
dupa un egal in penultima etapa a mai urmat inca unul in ultima. lucrurile s-au complicat rau de tot. :( ...si cand ma gandesc ca in prima etapa cu 4 titulari suspendati joc la domokun acasa ma apuca damblaua :cry:
Image
bizone
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1316
Joined: Tue Jan 30, 2007 1:18 pm
Location: TIMISOARA

Re: Cum merge campionatu

Post by bizone »

Eu tot turul am jucat cu un TS de aproximativ 80% si ocup un loc caldut. Insa cand ma gandesc ca-n retur voi juca acasa cu primele 5 clasate :? Iar luni, cel de pe penultimul loc (care e foarte imprevizibil) daca joaca cu prima echipa ma bate sigur, mai ales ca eu voi evolua cu rezervele. Sper sa-l incurc marti pe SAT, imi voi pastra titularii si sper sa nu mi se accidenteze careva dintre ei, pentru ca deja RB-ul titular s-a dus pentru 5 zile :(
POLI TIMISOARA!!!!

Image
Image
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Re: Cum merge campionatu

Post by bunicutzu »

bizone, schimbi antrenorul luni? ca daca nu-l schimbi si nu ai jucatori peste 29 de ani, ar fi mai bine sa joci luni in liga cu prima echipa dar cu agresivitate mica. pentru ca jucatorii scad putin la fitness, poate chiar deloc daca nu joci agresiv.
daca nu ii joci luni, vor avea moral 95 deci -2 la performante, daca ii joci un amical dupa vor avea 97-98 la fitness.
bizone
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1316
Joined: Tue Jan 30, 2007 1:18 pm
Location: TIMISOARA

Re: Cum merge campionatu

Post by bizone »

nu pot sa-l schimb luni, pentru ca l-am mai schimbat sezonul asta :D Dintr-o eroare de-a mea mi s-a programat maine o finala de cupa amicala si prefer sa i-au banii, deci voi juca cu titularii. Astfel luni ii voi avea cu moral 96, ii mai joc un meci si ii voi avea cu moral 100 si fitness 97-98. Jucand si acasa, imi va fi mai usor sa-l incurc pe SAT decat sa-l bat pe De Zoeloe's, care daca joaca cu titularii ma face.
POLI TIMISOARA!!!!

Image
Image
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Re: Cum merge campionatu

Post by bunicutzu »

corect :) tine cont si ca meciul e marti, si SAT are jucatori batrani :) e bine asa.
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: Cum merge campionatu

Post by Razvanica »

E imposibil sa castig un meci in deplasare :roll: Azi mi s-a accidentat un CB in minutul 6 iar rezerva avea fitness mic asa ca a scos abia 60. Un CM cu agresivitate medie a luat rosu direct in repriza a doua (desi am jucat atent, am avut doar 2 galbene in afara de rosul asta). Chiar si asa am avut +2, dar s-a terminat egal. In concluzie, traiasca 5-4-1.
Harder, better, faster, stronger
dardar_3
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1117
Joined: Tue Jun 12, 2007 9:11 am
Location: Bucuresti

Re: Cum merge campionatu

Post by dardar_3 »

Am avut o revansa de luat azi impotriva lui vc el bourgemestro. Urmeaza 3 meciuri pe care am sanse sa le castig... Insa imbatranesc jucatorii... asa ca e un pic nasol :mrgreen: ... Ma mentin la 1 punct in spatele locurilor 1 si 2.
Diavolo
agri
Team President
Posts: 613
Joined: Tue Apr 01, 2008 6:09 am
Location: Tulcea
Contact:

Re: Cum merge campionatu

Post by agri »

o victorie superba s-a intamplat azi 26.01.2009 pe stadioul Old Stadyum al echipei FC Manchester care a invins cu scorul de 11 - 2 si a urcat pe locul de promovare in divizia superioara (loc 2)

P.S. - am jucat cu un bott :lol: , dar a crescut ts-ul si s-au adunat puncte la golaveraj
DoTy
Team President
Posts: 596
Joined: Thu Jan 11, 2007 6:07 pm
Location: Romania - Buzau
Contact:

Re: Cum merge campionatu

Post by DoTy »

1-0 cu 1 adversar care se batea pentru locul 2... locul 1 il cam tin blocat pana la sf sezonului :>
Image
sharky1990
Team Board Member
Posts: 432
Joined: Fri Mar 16, 2007 3:41 pm
Location: galati

Re: Cum merge campionatu

Post by sharky1990 »

victorie 2-0 in deplasare 137 suma liniilor(record personal) cu agr.100 cu un CM rezerva care a scos un 54 fata de titular care ar fi scos 70 si nici TS nu e 100...

in continuare locul 1 F.206 la 6 pt. diferenta de loc 2
dardar_3
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1117
Joined: Tue Jun 12, 2007 9:11 am
Location: Bucuresti

Re: Cum merge campionatu

Post by dardar_3 »

Am castigat astazi si ocup momentan locul 2. :mrgreen:
Saptamana viitoare am insa 4 meciuri infernale.
Diavolo
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”