Cum merge campionatu

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Re: Cum merge campionatu

Post by Kosmin »

Craziest_1978 wrote:Sunt intr-o situatie dificila, dupa ce in retur ,l-am ajutat pe conationalul nostru sa se umple de glorie, cedandu-i meciul cu 3-7 !!! ,la rugamintile lui, acum, etapa trecuta, l-am rugat si eu sa-l bata pe un ceh, care era in spatele meu. Surpriza, romanul nostru , a bagat in teren echipa de juniori si implicit a dat meciul cehului, care a urcat peste mine. Si ghiciti cu cine joc in ultima etapa................ 8) , da, ati ghicit, chiar cu romanul nostru, castigator al ligii E, inca de saptamana trecuta. Nu m-ar mira sa mi-o traga si implicit sa ma retrogradeze, ca doar asa suntem noi romanii. :lol: :lol: :lol: Am un lapsus ,nu-mi vine in minte cuvantul potrivit. Succes tuturor, celor ce mai au obiective de indeplinit in ultima etapa. si felicitari celor care au promovat.Cel mai mult ma bucur pentru Dardarel al nostru. :P p.s. Bizone, incurca-l frate pe ala, nu-l lasa sa castige. :D
daca ajuti pe cine nu trebuie :twisted: si eu voi ajuta un roman sa se salveze de la retro :twisted: dar nu cendandu-i meciul ci batandu-l pe principalul lui rival la retro
minasthiryt
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2503
Joined: Wed Aug 08, 2007 2:53 pm
Location: IASI
Contact:

Re: Cum merge campionatu

Post by minasthiryt »

L Watford FC 0 - 2 POLI IASI FC

Aveam nevoie de o victorie in ultima etapa pt a castiga titlul, a fost un meci greu dat fiind faptul ca adversarul nu era accesibil deloc ba mai mult in tur el reusind sa scoata un 0-0 la mine acasa desi am avut +5 pe linii, insa ceea ce conteaza acum la sfarsit este:
Image

Am reusit sa promovez in E, cel mai "sus" de pana acum de cand suntin SS, sezonul urmator fiid unul de acomodare obiectivul fiind evitarea de la retrogradare urmand ca in sezonul 29 sa incerc sa bat la portile D-ului :)

Felicitari romanilor care au reusit sa se mentina in A, lui ~dardar_3~ ca a reusit si el sa urce in A dar si celorlalte echipe care au reusit promovari in acest sezon si mai multa bafta sezonul urmator celor care au retrogradat.

BAFTA LA TOATA LUMEA! :wink:
CF POLI IASI
CUPA REGELEUI Organizer
Power
Assistant Manager
Posts: 93
Joined: Thu Nov 01, 2007 8:41 am
Location: Bucuresti

Re: Cum merge campionatu

Post by Power »

Dupa 10 sezoane de SP am reusit sa promovez in C, imi pare putin rau ca nu am reusit sa-mi castig liga D.2, sa am in palmares cele 5 ligi inferioare D-H, in fine asta e. Cred ca ma voi intoarce imediat in D, ramane de vazut, si cand am promovat in E si apoi in D eram sceptic si pana la urma in primul sezon am terminat pe 5 in ambele divizii, acum insa nu mai cred, va fi foarte greu cu echipa mea ce abia scoate 139.

Felicitari dardar pentru promovarea in A, parca a fost ieri cand ne ciondaneam in amicale la inceputurile noastre in SP :lol: .
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: Cum merge campionatu

Post by Razvanica »

Bravo dardar.
Felicitari si lui bizone care a decis castigatoarea diviziei A.
Harder, better, faster, stronger
Black_eagle
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1408
Joined: Sat Jun 09, 2007 10:08 am
Location: Home
Contact:

Re: Cum merge campionatu

Post by Black_eagle »

am castigat ultimul meci si am reusit sa termin pe locul 5 IN C7.super! :D
Image
Image
marius alin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1072
Joined: Thu Jul 13, 2006 7:18 pm
Contact:

Re: Cum merge campionatu

Post by marius alin »

Total ranking of division C.8 after 30 day(s)
Division
Pos Name P T W D L + - +/-
1 echipa lui alin Romania 69 30 22 3 5 65 17 +48
2 FC EbaIba Netherlands 67 30 21 4 5 77 27 +50
bun bun, acum de urcat am urcat in B3, bine ca au mai urcat si alti 4 romani tot aici si a picat cyp... problema comsta in faptul ca toate echipele din b3 m au cam batut pe unde m au prins

abia astept meciurile cu sjarel, sa i arat ce inseamna aparare (in ultimul meci am scos 88 in aparare, dar cu agr de 80)

multa bafta
singura diferenta dintre mine si un nebun este ca eu nu sunt nebun
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: Cum merge campionatu

Post by cipriansimi »

1 în G.656 cu emotii deoarece am neglijat penultimele 2 meciuri. acum astept sa retrogradez si apoi sa gastig iar G-ul sa mai iau 2M

Felicitari tuturor!
Craziest_1978
Team Board Member
Posts: 460
Joined: Fri Oct 05, 2007 5:53 pm
Location: constanta
Contact:

Re: Cum merge campionatu

Post by Craziest_1978 »

aseara am primit mesajul " Trebuie neaparat sa castig meciul cu tine, am nevoie de moral la echipa, voi vinde si voi cumpara niste jucatori, daca castig maine voi obtine doar din meciul cu tine 2% ...imi pare rau, sper sa te descurci in F!
Bafta!
" . Pana la urma romanului nostru i-a fost mila de mine si mi-a "dat" meciul cu 7-2 ! :lol: Frumos gest din partea lui, altfel retrogradam. :mrgreen:
gogumagic
Team President
Posts: 623
Joined: Tue Jan 27, 2009 5:48 pm

Re: Cum merge campionatu

Post by gogumagic »

Locul 1 in G.473 obtinut usor.Felicitari dardar_3 pt promovarea in A.Sezonul urmator o sa fie 4 echipe romanesti in A ar fi cazul ca unul din cei 4 sa incerce sa castige A-ul

Manager: gogumagic

Echipa: AB Craiova

Sez 26/27 locul 1/1 in H/G
Viola
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1560
Joined: Tue Mar 27, 2007 9:30 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Cum merge campionatu

Post by Viola »

Am avut parte de o mare surpriza astazi, placuta de altfel. Daca in penultima etapa am avut un random urat, acasa cu +12 am facut egal, astazi un roman a bagat cea mai slaba echipa a lui impotriva mea(nu inteleg de ce , dar num-am suparat de loc) si l-am batut cu 12-0 si datorita golaverajului am promovat in C. Asa la limita nu am mai promovat.
Inca o data s-a adeverit ca merita sa tragi si in ultimul meci. Contracandidatul un alt roman avut un meci cu un bot pe care l-a batut cu doar 9-0 asa ca avand +3 la golaveraj am promovat :lol:
Poz Nume
1 FC Kama 69 30 22 3 5 74 36 +38
2 FCLogoj 61 30 18 7 5 74 35 +39
3 Metalul Bogdan Voda 61 30 18 7 5 78 42 +36
Revenit cu Vulturii Lugoj
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: Cum merge campionatu

Post by cipriansimi »

Craziest_1978 wrote:aseara am primit mesajul " Trebuie neaparat sa castig meciul cu tine, am nevoie de moral la echipa, voi vinde si voi cumpara niste jucatori, daca castig maine voi obtine doar din meciul cu tine 2% ...imi pare rau, sper sa te descurci in F!
Bafta!
" . Pana la urma romanului nostru i-a fost mila de mine si mi-a "dat" meciul cu 7-2 ! :lol: Frumos gest din partea lui, altfel retrogradam. :mrgreen:
moare de oftica cehu serdic - brambory :lol:
Viola wrote:Am avut parte de o mare surpriza astazi, placuta de altfel. Daca in penultima etapa am avut un random urat, acasa cu +12 am facut egal, astazi un roman a bagat cea mai slaba echipa a lui impotriva mea(nu inteleg de ce , dar num-am suparat de loc) si l-am batut cu 12-0 si datorita golaverajului am promovat in C. Asa la limita nu am mai promovat.
Inca o data s-a adeverit ca merita sa tragi si in ultimul meci. Contracandidatul un alt roman avut un meci cu un bot pe care l-a batut cu doar 9-0 asa ca avand +3 la golaveraj am promovat :lol:
Poz Nume
1 FC Kama 69 30 22 3 5 74 36 +38
2 FCLogoj 61 30 18 7 5 74 35 +39
3 Metalul Bogdan Voda 61 30 18 7 5 78 42 +36
nu cred ca a fost o ambitie a lui ... si-a vazut doar interesul ... cred ca a considerat ca FCLogoj fata de Metalul Bogdan Voda e o echipa mai incomoda
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: Cum merge campionatu

Post by Razvanica »

Viola wrote:astazi un roman a bagat cea mai slaba echipa a lui impotriva mea(nu inteleg de ce , dar num-am suparat de loc)
Ca sa bage prima echipa in meciul cu mine din cupa amicala :|
Harder, better, faster, stronger
sharky1990
Team Board Member
Posts: 432
Joined: Fri Mar 16, 2007 3:41 pm
Location: galati

Re: Cum merge campionatu

Post by sharky1990 »

Power wrote:Dupa 10 sezoane de SP am reusit sa promovez in C, imi pare putin rau ca nu am reusit sa-mi castig liga D.2, sa am in palmares cele 5 ligi inferioare D-H, in fine asta e. Cred ca ma voi intoarce imediat in D, ramane de vazut, si cand am promovat in E si apoi in D eram sceptic si pana la urma in primul sezon am terminat pe 5 in ambele divizii, acum insa nu mai cred, va fi foarte greu cu echipa mea ce abia scoate 139.

Felicitari dardar pentru promovarea in A, parca a fost ieri cand ne ciondaneam in amicale la inceputurile noastre in SP :lol: .
cu 139 suma liniilor ai promovat in C???...inseamna ca pot si eu ca scot peste 140....dar abia am promovat in F
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Re: Cum merge campionatu

Post by Kosmin »

depinde si de liga :mrgreen: zilele trecute ma vazut o liga de D cu vreo 4 boti :evil:

am castigat liga cu un avans de 4 pcte fata de locul 2, promovarea am obtinut-o foarte detasat, la 20 de pcte fata de locul 3 :twisted:, asteptam sa ne vina banii si sa ne mai intarim :twisted: pentru ca in maxim 3 sezoane vrem sa mai escaladam o divizie si sa facem cunostinta si cu Divizia D :roll:
florinel75
Assistant Manager
Posts: 50
Joined: Mon Nov 13, 2006 6:25 am

Re: Cum merge campionatu

Post by florinel75 »

E primul sezon in doi ani juma de sp in care obtin in liga doar victorii[bine,la nivelul diviziei E].
Felicitari celor care au obtinut promovari,bafta celor care s-au mentinut si reveniri cat mai rapide celor care au retrogradat
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”