Cum merge campionatu

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

mate1976
Team President
Posts: 596
Joined: Tue Jan 20, 2009 1:04 pm
Location: Constanta
Contact:

Re: Cum merge campionatu

Post by mate1976 »

Am terminat pe 4 primul meu sezon petrecut in "E". :wink:
cercel_jr
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4993
Joined: Sat Jun 24, 2006 7:53 pm
Location: Romania

Re: Cum merge campionatu

Post by cercel_jr »

Am terminat cum mi-am propus, loc 11 cu ceva bani din bilete, satisfactie fani peste 90%.
Sezonul urmator sper la o liga plina cu boti sa nu am probleme cu liga ...

Felicitari Mac pt Divizia A, succes in cupa si mai departe.
Felicitari tuturor pt performantele obtinute.
Bft.
Manager: cyp
Team: Fotbal Club Botosani

May the random be with me!
dragos
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1477
Joined: Wed Dec 10, 2008 6:21 am
Location: Tulcea

Re: Cum merge campionatu

Post by dragos »

sfarsitul de sezon 39 SP gaseste echipa F.C.Delta Tulcea pe locul 14 in div. F 40 in plina reconstructie cu retrogradare in G pana in H
(vedem ce va iesi; inca 2 zile si se finalizeaza constructia la stadion de 24.000 locuri la 44.000 locuri si vedem ce iese)

SI FELICITARI mac PENTRU CASTIGAREA DIVIZIEI A
cercel_jr
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4993
Joined: Sat Jun 24, 2006 7:53 pm
Location: Romania

Re: Cum merge campionatu

Post by cercel_jr »

Am ajuns intr-un H cu un singur manager intrat pe 22 martie. Restul boti.
Succes tuturor in noul sezon. :wink:
Manager: cyp
Team: Fotbal Club Botosani

May the random be with me!
mac
Team Manager
Posts: 119
Joined: Sun May 07, 2006 9:17 pm
Location: [RO] Suceava

Re: Cum merge campionatu

Post by mac »

Salutare tuturor,
Dupa cum observati incepe sezonul 40, sezon care vine sa ia locul celui cu numarul 39 unul norocos pentru mine si Romania ca si palmares. Speram sa iasa o figura frumoasa si in cupa din partea romanillor dar se pare ca aici nu am avut norocul din liga. Dupa cum am promis, si recunosc ca mai mult sub forma de gluma deoarece nu credeam ca se va realiza, dedic aceasta cupa castigata managerului bizone si ii urez sa aibe cel putin norocul meu el in sezonul acesta. Nu vreau sa ii uit pe bunii mei prietenii Gabitza23 si videk alaturi de care am jucat in A si cu care m-am sfatuit oricand am avut nevoie. Le multumesc pentru sfaturile si increderea acordata. Celui care a terminat pe locul doi nu pot sa ii transmit decat ca imi pare rau pentru el si de succesurile lui, de aceea nu vreau sa ii pronunt nici numele. Dar asa e in viata nu tot timpul se intampla asa cum ne dorim sau pregatim. Si eu am trecut prin aceleasi randomuri in drumul meu catre A avand meciuri castigate clar si care se terminau la egalitate. Daca nu ma insel au fost vreo 8 intr-un sezon, iar un exemplu bun e si eliminarea mea si a lui bizone din cupa sezonul asta. Cu siguranta sezonul acesta titlul cred ca va merge la cehi dar sper sa ii incurcam cat mai mult posibil si aici si in cupa si sa nu uitam ca titlul inca e la noi si aici va ramane 1 sezon. Bafta multa romanilor si le doresc sa urce cat mai sus sa fie cati mai multi in A ! La mai multe realizari si promovari si multumiri celor care mi-au fost de folos in cei 6 ani de cand joc ! Cele bune !
mac.
Member of the Soccer Project Association
gabitza23
Team Board Member
Posts: 371
Joined: Sun Nov 25, 2007 7:22 pm
Location: Cluj-Napoca,Romania
Contact:

Re: Cum merge campionatu

Post by gabitza23 »

mac wrote:Salutare tuturor,
Dupa cum observati incepe sezonul 40, sezon care vine sa ia locul celui cu numarul 39 unul norocos pentru mine si Romania ca si palmares. Speram sa iasa o figura frumoasa si in cupa din partea romanillor dar se pare ca aici nu am avut norocul din liga. Dupa cum am promis, si recunosc ca mai mult sub forma de gluma deoarece nu credeam ca se va realiza, dedic aceasta cupa castigata managerului bizone si ii urez sa aibe cel putin norocul meu el in sezonul acesta. Nu vreau sa ii uit pe bunii mei prietenii Gabitza23 si videk alaturi de care am jucat in A si cu care m-am sfatuit oricand am avut nevoie. Le multumesc pentru sfaturile si increderea acordata. Celui care a terminat pe locul doi nu pot sa ii transmit decat ca imi pare rau pentru el si de succesurile lui, de aceea nu vreau sa ii pronunt nici numele. Dar asa e in viata nu tot timpul se intampla asa cum ne dorim sau pregatim. Si eu am trecut prin aceleasi randomuri in drumul meu catre A avand meciuri castigate clar si care se terminau la egalitate. Daca nu ma insel au fost vreo 8 intr-un sezon, iar un exemplu bun e si eliminarea mea si a lui bizone din cupa sezonul asta. Cu siguranta sezonul acesta titlul cred ca va merge la cehi dar sper sa ii incurcam cat mai mult posibil si aici si in cupa si sa nu uitam ca titlul inca e la noi si aici va ramane 1 sezon. Bafta multa romanilor si le doresc sa urce cat mai sus sa fie cati mai multi in A ! La mai multe realizari si promovari si multumiri celor care mi-au fost de folos in cei 6 ani de cand joc ! Cele bune !
mac.
mi se pare un post de cacao mac draga si imi arata inca odata ce fel de om esti.....a fost un titlu pe care intr-adevar l-ai castigat, DAR PE CARE NU-L MERITI!
Asa cum mi-ai scris si mie si lui bizone spre sfarsitul sezonului trecut in mesaje private (aceste mesaje se pot oricand arata la oricine doreste), consider ca ar trebui sa recunosti si in public ca ne datorezi mie si lui bizone acest titlu si nu sa fii inca odata ironic la adresa lui bizone asa cum ai fost in ultimul timp. Gandeste-te ca ai facut 6 puncte cu mine din 6 posibile si 3 puncte cu bizone cand tu aveai 5-6 suspendati; pe langa asta eu am facut si un egal cu Jeremy dupa ce mi-am schimbat antrenorul, egal care consider ca a fost decisiv pentru titlul castigat de tine; de asemenea meciul retur dintre mine si bizone a trebuit sa il castig eu si sa riste FOARTE MULT bizone retrogradarea ca sa putem sa pierdem amandoi meciurile cu tine. Inteleg ca suntem toti 3 romani si ca AR TREBUI sa ne ajutam intre noi; dar ar trebui sa fim in primul rand oameni; nu uita ca puneai alti manageri sa ii trimita mesaje private la bizone ca sa iti dea meciul direct si pe mine ma rugai sa trimit mesaje la alti manageri din A ca sa poti lua jucatori de la ei si asa imi multumesti tu: " Le multumesc pentru sfaturile si increderea acordata"....poate ca nu sunt eu cel mai in masura sa te judec dar ma deranjeaza ceea ce intelegi tu din castigarea acestui campionat....de fapt daca ma gandesc mai bine NU AI INTELES NIMIC!
Probabil unii o sa zica ca mi-e ciuda ca ai castigat A-ul, dar nu trebuie sa ma disculp in fata nimanui, faptele mele din acest sezon demonstreaza ce cred si cine sunt eu!!!
Multa bafta tuturor in noul sezon, chiar si tie mac!
Last edited by gabitza23 on Sat Mar 26, 2011 4:11 pm, edited 1 time in total.
Manager: Gabitza23
Team : Bombalaii Zalau
Division : A
bizone
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1316
Joined: Tue Jan 30, 2007 1:18 pm
Location: TIMISOARA

Re: Cum merge campionatu

Post by bizone »

Perfect de acord cu gabitza :) Mac, desi ti-ai urmarit doar interesul, ai castigat (nu conteaza cum, bulan, noroc, etc.) dar ai castigat si asta va conta, ai intrat in istorie si te felicit, pentru ca asta ai vrut si ti-ai dorit mult.

Totusi te rog nu sa vii cu din astea ieftine, mi se pare foarte aiurea. Mai bine nu spuneai nimic :) Imi dedici cupa (ma rog, titlul), cata ironie domnule :) De ce nu mi-ai scris asta pe PM? Pentru ca a trebuit s-o faci public, sa arati cat de bun esti. A fost mare oftica ca te-am batut in tur, ce ne tot ascundem dupa mere? Cum zicea si gabitza, m-am riscat in retur ca sa-mi fac datoria de ''bun roman'' :roll: Sa nu mai zic ca dupa meciul cu jeremy cand am avut la el acasa si am pus echipa a 3-a, iar ai lansat din alea ieftine, ''iar nu i-a mers netul''?

Si in alta ordine de idei, filmele astea cu ''a castigat Romania'' si alte cacaturi venite din ideea asta, denota doar un complex de inferioritate din partea noastra, a romanilor. E un simplu joc si fiecare joaca pentru el, nu joc pentru Romania, joc pentru bizone. A castigat bunicutzu si napoleonard campionate pe munca lor avand intr-adevar cele mai bune echipe, ma cunosteam cu ei, cu napo sunt coleg si prieten cu el, dar au fost meciuri in care am jucat pe bune cu ei. M-a scarbit cand cehii au castigat campionate cedand meciurile dintre ei si facand tot felul de calcule, tocmai de aia pentru mine a fost o mare onoare sa-i incurc pe de-a lungul multelor sezoane petrecute in A de doua ori pe doi dintre ei chiar in ultima etapa, cand aveau nevoie de victorie pentru a castiga titlul. De ce as fi onorat pentru un titlu castigat prin aceleasi mijloace de un alt roman? :roll: Nu datorita mie sau a lui gabitza ai ajuns sa te bati la titlu, trebuie sa fi cretin sa spui asta, dar au fost cateva detalii care te-au ajuta acela e gabitza si poate eu, pentru ca am cedat meciul meu de acasa lui gabitza pentru ca sa-ti poata ceda tie meciul in ultima etapa, iar in penultima etapa am avut meciul direct cu tine unde aveam nevoie de puncte sa fiu salvat de la retrogradare si sa n-am decisiv in ultima etapa, daca-mi schimbam antrenorul te bateam.

Multi vor spune de ce spun chestiile astea pe forum?! Pentru ca nu-mi place sa fiu un om cu doua fete, spun direct ce am de spus si stiu ce gandesti tu, mac, despre mine. Ce am facut returul asta a fost doar sa-mi fac datoria de ''bun roman'', dupa ce s-a intamplat in meciul tur :roll:

Repet, n-a castigat Romania, ci a castigat mac si bravo lui!

ps. asta cu bun roman e ca atunci cand multi ma intrebau ca de ce nu tin cu steaua in cupele europene, ca ce fel de roman sunt eu? :lol:
POLI TIMISOARA!!!!

Image
Image
minasthiryt
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2503
Joined: Wed Aug 08, 2007 2:53 pm
Location: IASI
Contact:

Re: Cum merge campionatu

Post by minasthiryt »

Va rog frumos sa respectati si regulile de bun simt s sa nu folositi cuvinte jignitoare! Puteti folosi PM daca doriti astfel de discutii!

Va multumesc!
CF POLI IASI
CUPA REGELEUI Organizer
gabitza23
Team Board Member
Posts: 371
Joined: Sun Nov 25, 2007 7:22 pm
Location: Cluj-Napoca,Romania
Contact:

Re: Cum merge campionatu

Post by gabitza23 »

minasthiryt wrote:Va rog frumos sa respectati si regulile de bun simt s sa nu folositi cuvinte jignitoare! Puteti folosi PM daca doriti astfel de discutii!

Va multumesc!
imi cer scuze pentru cuvantul folosit......si ai dreptate minas, probabil ca discutiile astea trebuiau sa aiba loc pe PM, makar acolo puteam sa folosesc cuvinte jignitoare :P
Manager: Gabitza23
Team : Bombalaii Zalau
Division : A
minasthiryt
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2503
Joined: Wed Aug 08, 2007 2:53 pm
Location: IASI
Contact:

Re: Cum merge campionatu

Post by minasthiryt »

Daca voi ati avut unele discutii si stiti cum a obtinut mac titlul,exact,puteti vb p privat..mai alessca bizone zicea ca uneoriunii zic launisonca "e performanta Romaniei" dar fiecare joacapt el pana la urma...in fine


Dar pentru discutiile purtate aici sa respectam o limita, ca pot fi purtate discutii aprinse si fara folosirea anumitor cuvinte :wink:
CF POLI IASI
CUPA REGELEUI Organizer
gabitza23
Team Board Member
Posts: 371
Joined: Sun Nov 25, 2007 7:22 pm
Location: Cluj-Napoca,Romania
Contact:

Re: Cum merge campionatu

Post by gabitza23 »

minasthiryt wrote:Daca voi ati avut unele discutii si stiti cum a obtinut mac titlul,exact,puteti vb p privat..mai alessca bizone zicea ca uneoriunii zic launisonca "e performanta Romaniei" dar fiecare joacapt el pana la urma...in fine


Dar pentru discutiile purtate aici sa respectam o limita, ca pot fi purtate discutii aprinse si fara folosirea anumitor cuvinte :wink:
ai dreptate in legatura cu faptul ca nu e nevoie sa folosim anumite cuvinte considerate jignitoare....pacat ca nu poti cenzura jignirile care NU contin cuvinte jignitoare.....
Manager: Gabitza23
Team : Bombalaii Zalau
Division : A
gabitza23
Team Board Member
Posts: 371
Joined: Sun Nov 25, 2007 7:22 pm
Location: Cluj-Napoca,Romania
Contact:

Re: Cum merge campionatu

Post by gabitza23 »

minasthiryt wrote:Daca voi ati avut unele discutii si stiti cum a obtinut mac titlul,exact,puteti vb p privat..mai alessca bizone zicea ca uneoriunii zic launisonca "e performanta Romaniei" dar fiecare joacapt el pana la urma...in fine
chiar nu am vrut sa se ajunga aici, mi-am propus de acum o sapt si ceva sa nu zic nimik pe forum ca nu avea rost, dar knd am vazut ce posteaza unii.....
Manager: Gabitza23
Team : Bombalaii Zalau
Division : A
minasthiryt
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2503
Joined: Wed Aug 08, 2007 2:53 pm
Location: IASI
Contact:

Re: Cum merge campionatu

Post by minasthiryt »

ok
:wink:



p.s. inca o data: dar cu o anumita limita :P
CF POLI IASI
CUPA REGELEUI Organizer
cercel_jr
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4993
Joined: Sat Jun 24, 2006 7:53 pm
Location: Romania

Re: Cum merge campionatu

Post by cercel_jr »

offtopic

Bizone tu sa spui mersi Stelei ca aveti din nou sansa sa jucati in Europa datorita lor. :mrgreen:

glumesc desigur :P

Despre subiect am un singur lucru de spus ... nu sunt de acord cu meciurile cedate.
Nu am urmarit meciurile din A dar la sfarsit am vazut cine a castigat si l-am felicitat. Restul e cancan.
Daca obiectivele mele sunt altele decat mentinerea in liga sau castigarea ligii atunci putem discuta.
Manager: cyp
Team: Fotbal Club Botosani

May the random be with me!
calin_g
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1451
Joined: Sun Dec 02, 2007 11:23 am
Location: Iasi, Romania

Re: Cum merge campionatu

Post by calin_g »

despre titlul lui mac nu discut, e al lui, s-a zbatut mult sa ajunga sa-l ia, bravo lui.

dar nici eu nu sunt de acord cu mentalitatea "sa ne ajutam intre noi romanii".. a da meciuri in SP, un joc online obscur si neinsemnat, e un gest la fel de patriotic ca purtatul de chiloti in culorile romaniei.. sa ajuti pe cineva cu un jucator, cu un meci amical la el acasa daca are nevoie, cu un schimb de antrenor, orice altceva.. ok, in regula, se poate face, nu e cine stie ce, dar sa cedezi puncte nu prea e frumos si corect. si inca un lucru care mi s-a parut de-a dreptul penibil: presiunile facute pe forum ca gabitza si bizone sa dea meciurile. ei au cedat pana la urma, eu nu as fi facut-o chiar daca ma cunosc de mult timp cu multi dintre cei din care si-au asumat dreptul de a cere asta, desi nu-i privea chestiunea. (si cu ocazia asta imi exprim dorinta ca pe viitor, daca voi avea norocul de a fi intr-o situatie in care cineva sa aiba nevoie de punctele din meciul cu mine, sa nu fiu deranjat cu asemenea cerinte, pt ca raspunsul va fi NU indiferent de cine mi-o va cere)
SP Club Inter 15
...........***...........
SP: a love and hate thing..
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”