Cum merge campionatu

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: Cum merge campionatu

Post by cipriansimi »

bataie mare la mine in liga. am recuperat 10P si am urcat azi pe locul 1. inca nu se stie cine va promova.
cercel_jr
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4993
Joined: Sat Jun 24, 2006 7:53 pm
Location: Romania

Re: Cum merge campionatu

Post by cercel_jr »

Ti-am zis ca urci pe 1. Sper sa ramai acolo cel putin 3 etape. :P
Iti tin pumnii.

Eu am 7 puncte avans. Merg in E.
Mai am ceva cupe amicale, o sa ma concentrez pe ele pana la sfarsitul sezonului.
Manager: cyp
Team: Fotbal Club Botosani

May the random be with me!
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: Cum merge campionatu

Post by cipriansimi »

cercel_jr wrote:Ti-am zis ca urci pe 1. Sper sa ramai acolo cel putin 3 etape. :P
Iti tin pumnii.

Eu am 7 puncte avans. Merg in E.
Mai am ceva cupe amicale, o sa ma concentrez pe ele pana la sfarsitul sezonului.
Azi o victorie foarte importanta in deplasare. Am avut ceva emotii dar se pare ca adversarul nu l-a interesat sa joace maxim in meciul cu mine si a bagat jucatorii cu moral mic fara sa puna ordine individuale. Cred ca contracandidatii la promovare striga in gura mare ca a fost blat. :lol:

Maine am meci cu locul 2 la mine acasa. Victoria imi asigura promovarea si locul 1 in B3. Sa speram ca o sa fie bine ca sa nu mai am emotii la ultimul meci din acest sezon.
Viola
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1560
Joined: Tue Mar 27, 2007 9:30 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Cum merge campionatu

Post by Viola »

cipriansimi wrote:
cercel_jr wrote:Ti-am zis ca urci pe 1. Sper sa ramai acolo cel putin 3 etape. :P
Iti tin pumnii.

Eu am 7 puncte avans. Merg in E.
Mai am ceva cupe amicale, o sa ma concentrez pe ele pana la sfarsitul sezonului.
Azi o victorie foarte importanta in deplasare. Am avut ceva emotii dar se pare ca adversarul nu l-a interesat sa joace maxim in meciul cu mine si a bagat jucatorii cu moral mic fara sa puna ordine individuale. Cred ca contracandidatii la promovare striga in gura mare ca a fost blat. :lol:

Maine am meci cu locul 2 la mine acasa. Victoria imi asigura promovarea si locul 1 in B3. Sa speram ca o sa fie bine ca sa nu mai am emotii la ultimul meci din acest sezon.
Bafta in meciul de maine si felicitari!
La mine locul doi a pierdut surprinzator si eu am meci cu el maine in deplasare dar distanta dintre noi e 5 puncte, calificarea in C e deja asigurata.
Revenit cu Vulturii Lugoj
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: Cum merge campionatu

Post by cipriansimi »

Viola wrote:
cipriansimi wrote:
cercel_jr wrote:Ti-am zis ca urci pe 1. Sper sa ramai acolo cel putin 3 etape. :P
Iti tin pumnii.

Eu am 7 puncte avans. Merg in E.
Mai am ceva cupe amicale, o sa ma concentrez pe ele pana la sfarsitul sezonului.
Azi o victorie foarte importanta in deplasare. Am avut ceva emotii dar se pare ca adversarul nu l-a interesat sa joace maxim in meciul cu mine si a bagat jucatorii cu moral mic fara sa puna ordine individuale. Cred ca contracandidatii la promovare striga in gura mare ca a fost blat. :lol:

Maine am meci cu locul 2 la mine acasa. Victoria imi asigura promovarea si locul 1 in B3. Sa speram ca o sa fie bine ca sa nu mai am emotii la ultimul meci din acest sezon.
Bafta in meciul de maine si felicitari!
La mine locul doi a pierdut surprinzator si eu am meci cu el maine in deplasare dar distanta dintre noi e 5 puncte, calificarea in C e deja asigurata.
Am rezolvat azi calificarea si locul 1 in B3. Eram cat pe ce sa renunt la lupta cand se facuse vreo 10-11 puncte avans intre mine si locul 2, cu multe randomuri aiurea in defavoarea mea, dar m-a incurajat united (Damned United) "Hai ca poti, nu te lasa, or sa se incurce intre ei, bla bla bla". In lupta pt promovare m-au ajutat mult si jucatorii lui Calin care mi i-a vandut la intervale de timp ca sa nu pierd TS inainte de meciuri importante. In retur desi cehii nu mai aveau sanse de promovare au jucat fairplay si au incurcat socotelile celor care erau pe locurile 1 si 2 :lol:

Tot am zis ca am avut randomuri in defavoarea mea cu cartonase rosii directe primite aiurea fara ca strictetea arbitrului sa fie prea mare, dar mi-am amintit ca am avut un random mare de tot in favoarea mea pe final de retur, in etapa 26, cand am incurcat stilul cu agresivitatea :lol: si in loc de 50 stil am setat 50 agr si adversarul a fost cu vreo 8 puncte peste mine iar scorul a fost 1-1. Putea fi 2-1 dar portarul meu a aparat un penalty.

O experienta interesanta am trait in B. Pentru cei care urca in C sau B si echipele sunt echilibrate in liga, sa lupte pana la capat daca vor promovarea, ca nu se stie de unde sare un random si te trezesti cu sanse de promovare.

Pentru div. A inca nu mi-am facut planul si nu cred ca il voi face prea curand pt ca vad ca fairplay-ul a cam disparut. Azi "campionul" a pierdut intentionat ca sa ii retrogradeze pe cei 2 de pe locurile 11 si 12. Cred ca isi merita soarta ca nici ei nu au jucat fairplay. Prefer sa stau cat mai departe de mizeriile care se intampla prin A.
Viola
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1560
Joined: Tue Mar 27, 2007 9:30 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Cum merge campionatu

Post by Viola »

Felicitari pentru promovare si pentru locul 1!
Da e trist ce se intampla acum in liga 1 dar, nu are rost sa ne necajim prea mult, pana la urma e doar un joc, stiu ca fiecare are in spate ani de munca si timp investit in echipa, dar asta e alegerea fiecaruia dintre noi.
In alta ordine de idei am luat bataie in deplasare la locul 2 desi am avut +1 pe linii :evil:
AFC spartak lubina 1 - 0 FCLogoj
Hugues Mboma 1 - 0 84'
4 - 4 - 2 Formaţie 4 - 3 - 3
Fără tactici Tactici Mingi lungi
90% Stil 30%
40% Agresivitate 30%
58% Defensiva 63%
47% Mijloc 30%
24% Atac 37%

Mai am 2 puncte avans si daca nu se intampla vreo nenorocire in ultimul meci (acasa cu locul 12 care e deja retrogradat) voi promova si eu de pe locul 1. In caz de ploua cu babe :lol: promovez de pe locul 2
Revenit cu Vulturii Lugoj
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: Cum merge campionatu

Post by cipriansimi »

In momentul de fata dupa calculele mele e putin peste tine cu tot cu avantajul terenului tau propriu, dar el mai are azi inca 3 meciuri si va mai pierde moral sau conditie. Daca ai schimba antrenorul sau refaci contractele la jucatori nu prea te ajuta mult dar am obs ca are un jucator cu pret direct si daca gasesti pe cineva care sa il cumpere sa ii scada putin din TS te-ar ajuta sa scoti un egal. Daca tot vrei sa ii scazi TS-ul ar fi bine sa ii cumpere jucatorul dupa simularea de la 11 ca sa nu recupereze deloc TS azi.

Daca vrei locul 1, diseara dupa ultima simulare vezi cum sta treaba si daca tot nu esti peste el, ar trebui sa refaci contractele la jucatori cu care vei juca sa fie cu 100% moral.
Viola
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1560
Joined: Tue Mar 27, 2007 9:30 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Cum merge campionatu

Post by Viola »

In ultimele 8 zile a facut 4 transferuri plus ca are meciuri astazi. Eu cred ca se concentreaza pe cupe amicale si nu pe campionat unde oricum a retrogradat. In general nu joaca cu agresivitatea maxima, deci nu cred ca poate fi peste mine, vedem maine. Oricum multam de sfaturi :) .
Revenit cu Vulturii Lugoj
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: Cum merge campionatu

Post by cipriansimi »

Viola wrote:In ultimele 8 zile a facut 4 transferuri plus ca are meciuri astazi. Eu cred ca se concentreaza pe cupe amicale si nu pe campionat unde oricum a retrogradat. In general nu joaca cu agresivitatea maxima, deci nu cred ca poate fi peste mine, vedem maine. Oricum multam de sfaturi :) .
Eu cred ca a recuperat aproape tot TS-ul care la pierdut cu cele 4 transferuri. Ultimul transfer il are pe 26 septembrie si la fiecare victorie in liga recupereaza cate 2% TS iar la 2 meciuri in cupe sau amicale castiga cam aproximativ 1% TS.

Eu daca as fi in locul lui as fi jucat maxim ca ar fi o satisfactie sa incurc pe cel de pe locul 1 mai ales in ultima etapa. Trateaza meciul ca atare si nu il subestima. Daca stai bine cu bugetul eu zic sa le faci contracte la jucatori si il ataci cu 100% moral si 100% conditie si nu ramai cu regretul ca nu ai incercat.
Viola
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1560
Joined: Tue Mar 27, 2007 9:30 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Cum merge campionatu

Post by Viola »

m-am comformat :P , ca poate e ambitios :mrgreen:
Revenit cu Vulturii Lugoj
Viola
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1560
Joined: Tue Mar 27, 2007 9:30 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Cum merge campionatu

Post by Viola »

A fost foarte ambitios, dar nu s-a intamplat nici o surpriza, doar ca meciul a fost foarte strans. Locul 1 in D12 :mrgreen:
FCLogoj 2 - 1 Beringen United Mightyred
Johnny De Wit 1 - 0 29'
43' 1 - 1 Laurens 'own chance' George
Johnny De Wit 2 - 1 71'
4 - 3 - 3 Formaţie 5 - 3 - 2
Loveşte şi goneşte Tactici Zid defensiv
100% Stil 15%
100% Agresivitate 100%
58% Defensiva 83%
35% Mijloc 32%
51% Atac 22%
Revenit cu Vulturii Lugoj
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: Cum merge campionatu

Post by cipriansimi »

Viola wrote:A fost foarte ambitios, dar nu s-a intamplat nici o surpriza, doar ca meciul a fost foarte strans. Locul 1 in D12 :mrgreen:
FCLogoj 2 - 1 Beringen United Mightyred
Johnny De Wit 1 - 0 29'
43' 1 - 1 Laurens 'own chance' George
Johnny De Wit 2 - 1 71'
4 - 3 - 3 Formaţie 5 - 3 - 2
Loveşte şi goneşte Tactici Zid defensiv
100% Stil 15%
100% Agresivitate 100%
58% Defensiva 83%
35% Mijloc 32%
51% Atac 22%
Felicitari! Ma mir cum de nu a jucat 100% agr. Ti-ar fi pus probleme. Succes in div. C
Viola
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1560
Joined: Tue Mar 27, 2007 9:30 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Cum merge campionatu

Post by Viola »

Multumesc.
A jucat cu 100% agresivitate stilul a fost 15% :wink: si zid defensiv. Ma bucur ca nu am avut parte de random :twisted:
Succes si tie in A!
Revenit cu Vulturii Lugoj
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: Cum merge campionatu

Post by cipriansimi »

Viola wrote:Multumesc.
A jucat cu 100% agresivitate stilul a fost 15% :wink: si zid defensiv. Ma bucur ca nu am avut parte de random :twisted:
Succes si tie in A!
Ai dreptate 100% a jucat... Nu am fost atent :lol: Nu stiu de ce am avut imprsia ca a jucat 85% agr :oops:
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: Cum merge campionatu

Post by cipriansimi »

Mi-a iesit un jucator golgheter :D
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”