Cum merge campionatu

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: Cum merge campionatu

Post by Razvanica »

cipriansimi wrote:Mi-a iesit un jucator golgheter :D
Mie mi s-a intamplat o chestie tare ciudata. Am avut clar cea mai buna echipa din liga, i-am batut pe toti, mai putin in ultima etapa cand am bagat echipa a treia si de 2 randomuri nenorocite, cand am facut egal cu +10 si +12... Deci clar cea mai buna echipa din liga. Am jucat toate meciurile cu stil 100%, iar marea majoritate a meciurilor am jucat cu 3 atacanti. Cu toate astea, am avut al patrulea atac din divizie, cu aproape 20 de goluri mai putin decat cel mai bun atac. In mare, eu bateam cu 3-0, restul cu 5-2 sau 5-3... Asa ca nu mai inteleg nimic.
Harder, better, faster, stronger
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: Cum merge campionatu

Post by cipriansimi »

Razvanica wrote:
cipriansimi wrote:Mi-a iesit un jucator golgheter :D
Mie mi s-a intamplat o chestie tare ciudata. Am avut clar cea mai buna echipa din liga, i-am batut pe toti, mai putin in ultima etapa cand am bagat echipa a treia si de 2 randomuri nenorocite, cand am facut egal cu +10 si +12... Deci clar cea mai buna echipa din liga. Am jucat toate meciurile cu stil 100%, iar marea majoritate a meciurilor am jucat cu 3 atacanti. Cu toate astea, am avut al patrulea atac din divizie, cu aproape 20 de goluri mai putin decat cel mai bun atac. In mare, eu bateam cu 3-0, restul cu 5-2 sau 5-3... Asa ca nu mai inteleg nimic.
Eu am jucat in mare parte 352 combinat cu 451 iar CF-ul care mi-a iesit golgheter cred ca nu a jucat in meciurile in care a fost suspendat sau accidentat in rest full. Iti dai seama ca la 451 CM-urile dau gol mai greu iar CF-ul este doar unul singur iar probabilitatea de a marca este foarte mare nu ca la tacticile 343 sau 433 unde pot da gol si LF si RF.

Eu am avut cel mai bun atac si a 2-a aparare din liga.
Razvanica
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3813
Joined: Tue Apr 15, 2008 4:22 pm

Re: Cum merge campionatu

Post by Razvanica »

Mda, ai dreptate ca un atacant care joaca intr-un sistem cu 1-2 varfuri o sa dea mai multe goluri decat un atacant care joaca in 3. Dar pe mine nu ma interesa sa imi iasa vreu jucator golgeter, nu cred ca am avut vreun atacant care sa joace mai mult de jumatate din meciuri... Dar nu inteleg cum e posibil ca echipa cea mai buna din liga, jucand sistemul cel mai ofensiv cu putinta, sa termine cu al 4-lea atac...
Harder, better, faster, stronger
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: Cum merge campionatu

Post by cipriansimi »

Razvanica wrote:Mda, ai dreptate ca un atacant care joaca intr-un sistem cu 1-2 varfuri o sa dea mai multe goluri decat un atacant care joaca in 3. Dar pe mine nu ma interesa sa imi iasa vreu jucator golgeter, nu cred ca am avut vreun atacant care sa joace mai mult de jumatate din meciuri... Dar nu inteleg cum e posibil ca echipa cea mai buna din liga, jucand sistemul cel mai ofensiv cu putinta, sa termine cu al 4-lea atac...
Eu vad lucrurile asa. Nu neaparat cea mai buna echipa trebuie sau poate sa aibe si cel mai bun atac. In cazul tau ai avut al 4-lea atac si cea mai buna aparare iar lucrul acesta se reflecta in golaveraj. Ai avut cel mai bun golaveraj.

caicedo desi a avut cel mai bun atac in aparare a stat foarte prost. doar locul al 9-lea.

Sistemul 343 dai multe goluri dar si primesti foarte multe. In cazul tau ai dat goluri destul de multe dar nu ai primit la fel de multe cum a primit si caicedo.

Criteriul de departajare belgian in comparatie cu cel cu meciurile directe mi se pare o porcarie mare pentru ca 2 echipe care sunt la egalitate de puncte iar una are mai multe victorii si mai multe infrangeri in comparatie cu cealalata care are mai putine infrangeri si mai multe egaluri poate sa nu promoveze. De aici trebuie trasa concluzia ca in SP trebuie sa joci la victorie. Poti sa ai echipa buna si sa nu promovezi daca nu joci la victorie. Mai bine renunti la un meci in care nu esti sigur ca poti bate ca sa poti invinge in urmatorul meci.
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: Cum merge campionatu

Post by cipriansimi »

Azi o victorie foarte importanta in deplasare. Am avut ceva emotii dar se pare ca adversarul nu l-a interesat sa joace maxim in meciul cu mine si a bagat jucatorii cu moral mic fara sa puna ordine individuale. Cred ca contracandidatii la promovare striga in gura mare ca a fost blat. :lol:

Maine am meci cu locul 2 la mine acasa. Victoria imi asigura promovarea si locul 1 in B3. Sa speram ca o sa fie bine ca sa nu mai am emotii la ultimul meci din acest sezon.
Azi analizam meciurile mele din liga si am observat ca Janosici m-a ajutat sau chiar a uitat sa seteze ordinele individuale :o . Cred totusi ca am fost ajutat pt ca am observat ca nici in meciul cu Malinas nu a setat ordinele individuale si a luat bataie cu 4-0. Ciudat faptul ca in alte meciuri nu a uitat sa seteze ordinele individuale. De ex. in ultimul meci conta lui neonica care se batea la promovare a setat ordinele individuale si a iesit scor 1-1 iar neonica nu a promovat.

Desi nu am schimbat nici un cuvant cu cei din liga la mine pe tot parcursul sezonului, azi m-am decis sa il contactez pe Jonisici sa vad exact ce a gandit cand nu a setat ordinele individuale cu Malinas si cu mine. Desi se intelege perfect totul, prefer sa vad ce are de zis.

Cred ca o sa imi retrag cuvitele cand am zis ca am promovat pentru ca s-a jucat fairplay!!!
lazarvlad
Team President
Posts: 588
Joined: Wed Dec 29, 2010 8:29 am
Location: Tulcea
Contact:

Re: Cum merge campionatu

Post by lazarvlad »

Dupa un sezon minunat in care am crescut 2 CM care au ajuns sa joace 67 si 68, un RF care joaca 67 si un LF care joaca 69-70, echipa Delfin Tulcea a reusit si performanta sa obtina locul 2 in divizia E 27, si pentru prima oara de cand joc SP am reusit sa ajung in divizia D. Sa vedem ce va fii aici...doamne ajuta la mai mare

lazarvlad wrote:Lupta apriga pentru locul 2, in divizia E 27, echipa mea Delfin Tulcea a reusit sa recupereze in ultimele etape cele 7 puncte care le aveau in frunte echipele dinamoiasi si de boenkers, si momentan am un punct avans fata de celelalte doua contracandidate pentru obtinerea locului 2, care duce in divizia D. Foarte strans sfarsit de sezon, oare cine se duce in divizia D?
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: Cum merge campionatu

Post by cipriansimi »

cipriansimi wrote:
Azi o victorie foarte importanta in deplasare. Am avut ceva emotii dar se pare ca adversarul nu l-a interesat sa joace maxim in meciul cu mine si a bagat jucatorii cu moral mic fara sa puna ordine individuale. Cred ca contracandidatii la promovare striga in gura mare ca a fost blat. :lol:

Maine am meci cu locul 2 la mine acasa. Victoria imi asigura promovarea si locul 1 in B3. Sa speram ca o sa fie bine ca sa nu mai am emotii la ultimul meci din acest sezon.
Azi analizam meciurile mele din liga si am observat ca Janosici m-a ajutat sau chiar a uitat sa seteze ordinele individuale :o . Cred totusi ca am fost ajutat pt ca am observat ca nici in meciul cu Malinas nu a setat ordinele individuale si a luat bataie cu 4-0. Ciudat faptul ca in alte meciuri nu a uitat sa seteze ordinele individuale. De ex. in ultimul meci conta lui neonica care se batea la promovare a setat ordinele individuale si a iesit scor 1-1 iar neonica nu a promovat.

Desi nu am schimbat nici un cuvant cu cei din liga la mine pe tot parcursul sezonului, azi m-am decis sa il contactez pe Jonisici sa vad exact ce a gandit cand nu a setat ordinele individuale cu Malinas si cu mine. Desi se intelege perfect totul, prefer sa vad ce are de zis.

Cred ca o sa imi retrag cuvitele cand am zis ca am promovat pentru ca s-a jucat fairplay!!!
Intamplarea a facut ca sa uite sa seteze ordinele individuale exact la Malinas si FC Foresta :lol: :lol: :lol: Desi nu prea cred :lol: :lol: :lol:

Code: Select all

 janosik65 	Re: hello! 	8 Oct (07:38) 	
	
Apasă aici să ştergi mesajul RăspundeMarcheaza 'Important'
Hi,
I just forgot! Now I have no time to check the game each day. So sometimes I can set lineup and sometimes not, nothing more. I do not care about else teams. However congratulation to you for promotoion.
Janosik65
dardar_3
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1117
Joined: Tue Jun 12, 2007 9:11 am
Location: Bucuresti

Re: Cum merge campionatu

Post by dardar_3 »

Bau! :D Ce face baietii? Salutari tuturor! 8)
Diavolo
Viola
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1560
Joined: Tue Mar 27, 2007 9:30 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Cum merge campionatu

Post by Viola »

Hei , salutare :) !. Eu tocmai ma gandesc sa renunt la jocul asta ca deja sunt satul de random-urile astea aiurite. Tu ce faci , iti faci din nou echipa de la zero :o .
Revenit cu Vulturii Lugoj
dardar_3
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1117
Joined: Tue Jun 12, 2007 9:11 am
Location: Bucuresti

Re: Cum merge campionatu

Post by dardar_3 »

Mi-am adus aminte de SP si ma gandeam sa incep usor-usor o noua cariera in functie de cum imi permite timpul.
Ma puteti gasi in joc cu echipa Diavolo. Nu prea fac multe amicale pana nu am minim 33 de jucatori :). Suma maxima pe care o pot oferi acum este 93k. :)))
Diavolo
cercel_jr
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4993
Joined: Sat Jun 24, 2006 7:53 pm
Location: Romania

Re: Cum merge campionatu

Post by cercel_jr »

Bine ai revenit dardar.

Eu sunt pe 1 in E, am lipsit 2 saptamani si nu e chiar sigur locul 1 deocamdata dar o sa-l fac eu sigur. :twisted:
Manager: cyp
Team: Fotbal Club Botosani

May the random be with me!
dardar_3
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1117
Joined: Tue Jun 12, 2007 9:11 am
Location: Bucuresti

Re: Cum merge campionatu

Post by dardar_3 »

Nici acum n-ai reusit sa treci de liga E? :lol: Succes! :mrgreen:
Diavolo
cipriansimi
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2173
Joined: Tue Jan 20, 2009 2:43 pm
Location: Falticeni

Re: Cum merge campionatu

Post by cipriansimi »

a stat cuminte in umbra ferit de ochii lumii si a pus ban la ban :lol:

maine derby cu locul 1 :D . in tur am reusit sa ii iau un punct lui me_dinamo :shock: :twisted: in retur sper sa iau un punct cu FC Meangreen :) si 3p cu Fc Mantel :twisted: :twisted: :twisted:
cercel_jr
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4993
Joined: Sat Jun 24, 2006 7:53 pm
Location: Romania

Re: Cum merge campionatu

Post by cercel_jr »

Acum am asigurat locul 1, am 8 puncte avans si doar 1 meci mai greut sa zic.

Dardare, am strans bani si acum urc.
Sambata am un meci de cupa cu o echipa din B. Suntem cam egali. Conditii perfecte pt joc maxim. Sper sa-l bat. :wink: S-ar putea chiar sa scot un nou record pt echipa mea. 8)
Manager: cyp
Team: Fotbal Club Botosani

May the random be with me!
cercel_jr
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4993
Joined: Sat Jun 24, 2006 7:53 pm
Location: Romania

Re: Cum merge campionatu

Post by cercel_jr »

Mda am facut 0-0, dar am avut un accidentat din minutul 8.
Cu acest accidentat am scos la fel ca el si am facut 0-0. Clar eram peste el, avand in vedere si performantele jucatorilor.
Cred ca nu voi avea probleme sa raman in B, cat sa cumpar juctorii pt divizia A. :roll:
Ma bucur ca reusesc sa ma mentin la 150M, desi am mai facut trasferuri si mai am de luat un RB si un LF pt aechipa a 2-a ca sunt prea slabi cei pe care ii am.

Sa aveti bafta. :wink:
Manager: cyp
Team: Fotbal Club Botosani

May the random be with me!
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”