Cum merge campionatu

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

tuways
Team Board Member
Posts: 399
Joined: Sun May 07, 2006 1:55 pm

Post by tuways »

Eu zic ca ar fi o prostie sa nu promovezi. Mergi in C, si dai tot ce ai mai bun ca sa faci fata, daca nu, asta este, macar ai incercat. Dar sa nu promovezi, doar ca te-ai face de rusine in C, mi se pare un pic exagerat! Bafta! :wink:
BOBO, mereu aproape...
Image
mvp78
Team Manager
Posts: 210
Joined: Sun Nov 20, 2005 10:18 pm
Location: ONESTI->BACAU->ROMANIA

Post by mvp78 »

Mersi de sfat, dar ma gandeam la ceva de genul : mai stau 2 sezoane in D, imi refac lotul si apoi atac cu toata increderea promovarea in C si, cine stie, poate chiar in B.
Asa am procedat si inainte, am promovat consecutiv in F si apoi in E, am stat 2 sezoane in E, mi-am facut lot, si acum am echipa buna, care se bate la promovarea in C.
Singurul lucru, care ma indeamna sa nu procedez la fel, ar fi varsta jucatorilor.
Oricum, mersi de sfat si bafta si tie!
"Daca a castiga nu e totul, atunci de ce se tine scorul?" Vince Lombardi
kennyanu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4593
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:12 pm
Location: Riding The White Poney
Contact:

Post by kennyanu »

eu unu ma ghidez dupa regula...nu faci fata sezonu asta...mai ramai un sezon si intarestete
Revenit :)
mvp78
Team Manager
Posts: 210
Joined: Sun Nov 20, 2005 10:18 pm
Location: ONESTI->BACAU->ROMANIA

Post by mvp78 »

1 sezon stai si te intaresti, iar cel de-al 2-lea stai sa-ti refaci TS-ul.
:(
"Daca a castiga nu e totul, atunci de ce se tine scorul?" Vince Lombardi
kennyanu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4593
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:12 pm
Location: Riding The White Poney
Contact:

Post by kennyanu »

nu ai inteles....t intaresti in timpul sezonului...faci cate un trasfer...la 2 zile...(meciuri de camp/cupa)....si asa nu pierzi TS ;)
Revenit :)
gonzales
Team Board Member
Posts: 350
Joined: Mon Oct 09, 2006 9:18 pm
Location: London
Contact:

Post by gonzales »

mvp78 wrote:Mersi de sfat, dar ma gandeam la ceva de genul : mai stau 2 sezoane in D, imi refac lotul si apoi atac cu toata increderea promovarea in C si, cine stie, poate chiar in B.
Asa am procedat si inainte, am promovat consecutiv in F si apoi in E, am stat 2 sezoane in E, mi-am facut lot, si acum am echipa buna, care se bate la promovarea in C.
Singurul lucru, care ma indeamna sa nu procedez la fel, ar fi varsta jucatorilor.
Oricum, mersi de sfat si bafta si tie!
foarte bine procedezi. asa am facut si eu de fiecare data. decat sa te chinui sa promovezi sa ajungi intr`o liga superioara si sa te faci de rusine mai bine mai stai un sezon sau pana iti faci lotu mai bun si promovezi atunci.
mvp78
Team Manager
Posts: 210
Joined: Sun Nov 20, 2005 10:18 pm
Location: ONESTI->BACAU->ROMANIA

Post by mvp78 »

gonzales wrote:
mvp78 wrote:Mersi de sfat, dar ma gandeam la ceva de genul : mai stau 2 sezoane in D, imi refac lotul si apoi atac cu toata increderea promovarea in C si, cine stie, poate chiar in B.
Asa am procedat si inainte, am promovat consecutiv in F si apoi in E, am stat 2 sezoane in E, mi-am facut lot, si acum am echipa buna, care se bate la promovarea in C.
Singurul lucru, care ma indeamna sa nu procedez la fel, ar fi varsta jucatorilor.
Oricum, mersi de sfat si bafta si tie!
foarte bine procedezi. asa am facut si eu de fiecare data. decat sa te chinui sa promovezi sa ajungi intr`o liga superioara si sa te faci de rusine mai bine mai stai un sezon sau pana iti faci lotu mai bun si promovezi atunci.
Mersi de sfat gonzales si bafta!
"Daca a castiga nu e totul, atunci de ce se tine scorul?" Vince Lombardi
Jupan[3l]u
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1641
Joined: Sun Jul 23, 2006 3:30 pm
Location: Romania - Iasi
Contact:

Post by Jupan[3l]u »

In legatura cu clasamentul stau destul de bine pe primul loc cu 9 puncte avans de locul 2. Am ceva probleme cu lotul. Trec pe formatia 5-3-2, trebuie sa cumpar un SW si un CF bun. TS este 100%.
Back in SoccerProject :)
Daniy_EL
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1062
Joined: Sat Feb 05, 2005 11:30 pm
Location: Iasi

Post by Daniy_EL »

mvp78 wrote:Undeva in D1, pe locul 2, deocamdata stau si ma gandesc daca sa promovez sau nu (nu vreau sa ma fac de rusine in C)...
Voi ce ziceti?
hmmm, remembers.... se intampla demult... eram pe 2 in C si ma gandeam sa promovez in B sau sa mai stau un sezon sa ma intaresc...
acum, din prapastia care ma desparte de acele locuri, nu regret. ;) cine stie cand o sa mai ai ocazia sa ma intalnesc cu o asemenea situatie :roll:
S3: 2 in F.230 ||S4: 10 in E.77 ||S5: 3 in E.77
S6: 1 in E.77 ||S7: 1 in D.26 ||S8: 2 in C.9
S9: primu roman in B: 13 in B.3
S10: 7 in C.7 || S11: 5 in C.7 ||S12: 15 in C.7
S13: 7 in D.20 ||S14: 15 in D.20 ||S15: 1 in E.59
oprescu
Team Manager
Posts: 199
Joined: Tue Apr 25, 2006 3:51 pm
Location: Bucharest

Post by oprescu »

De acord cu Daniy_EL.... promoveaza man !!! Si eu ma aflu undeva in aceeasi situatie si mi-e frica putin....insa ma uit unde sper ca voi urca si astept ziua de 5 februarie :)
Daniy_EL wrote:
mvp78 wrote:Undeva in D1, pe locul 2, deocamdata stau si ma gandesc daca sa promovez sau nu (nu vreau sa ma fac de rusine in C)...
Voi ce ziceti?
hmmm, remembers.... se intampla demult... eram pe 2 in C si ma gandeam sa promovez in B sau sa mai stau un sezon sa ma intaresc...
acum, din prapastia care ma desparte de acele locuri, nu regret. ;) cine stie cand o sa mai ai ocazia sa ma intalnesc cu o asemenea situatie :roll:
Fiat Lux !
Jupan[3l]u
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1641
Joined: Sun Jul 23, 2006 3:30 pm
Location: Romania - Iasi
Contact:

Post by Jupan[3l]u »

Dupa 21 de jocuri am 60 puncte :lol: Sunt la 13 puncte de locul 2, si e o lupta mare pentru acest loc 2: 5 echipe vor sa ajunga aici. Sper sa termin pe 1, iar ca pe 2 sa termine tot un roman :lol: Despre echipa pot spune ca stau bine, dar nu si cu salariile, trebuie sa imi maresc locurile in stadion.
Back in SoccerProject :)
lucifer
Coach
Posts: 36
Joined: Tue Nov 21, 2006 11:42 am
Location: Iasi /Romania

Post by lucifer »

inainte sa plec in vacanta eram pe primu loc...........dupa ce am venit din vacanta surpriza sunt pe 3 la 1 pct de locul 2 :(...........am meci direct cu ala de pe 2.......sper sa-l bat......
Club : F.C. R@pid
Manager : lucifer
http://fr-sp.xhost.ro/ Site-ul federatiei romane de sp !
Image
Faur
Team President
Posts: 720
Joined: Wed Oct 11, 2006 3:50 pm
Location: Cel mai frumos loc de pe pamant
Contact:

Post by Faur »

In ce liga esti ?Poate dam un amical ...
Skulder
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1333
Joined: Fri Aug 25, 2006 12:30 pm

Post by Skulder »

:( dupa ce saptamana asta am facut un egal si am pierdut un meci s-a cam dus acest sezon pentru mine ca nu prea mai am cum sa recuperez 8 puncte ,oricum sezonul viitor nu o sa mai am probleme cu ts-ul in prima parte a campionatului si nu cred ca voi avea probleme sa castig seria
cercel_jr
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4993
Joined: Sat Jun 24, 2006 7:53 pm
Location: Romania

Post by cercel_jr »

Sunt pe 3 in E. Shi acum urmeaza o saptamana de foc pt. mine in liga.
Mi s-au accidentat 2 titulari, shi am meciuri cu echipe candidate la locurile 3-5. Totusi o sa incerc sa castig macar meciurile de acasa. :roll:
Sper sa raman pe 3 pana la sfarsitul competitiei.
Bafta.
Manager: cyp
Team: Fotbal Club Botosani

May the random be with me!
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”