topic inchis

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

Locked
jordao
Assistant Manager
Posts: 93
Joined: Wed Oct 19, 2005 5:40 am
Location: IASI

topic inchis

Post by jordao »

inchis
Last edited by jordao on Mon Mar 13, 2006 10:21 pm, edited 2 times in total.
Image
Lyon
Team President
Posts: 635
Joined: Thu May 26, 2005 12:09 am
Location: SUCEAVA

Post by Lyon »

abia acum ai aflat? :wink: Progresul Berceni 0-2Titanii meci trantit.... :wink: progresul l`a mai impins cu un picior in B pe cretzu:)
Bucovina Costisa
danbigplayer
Team Board Member
Posts: 255
Joined: Sat Sep 24, 2005 10:42 pm
Location: Bucharest - ROMANIA

Eroare de interpretare.....

Post by danbigplayer »

Lyon wrote:abia acum ai aflat? :wink: Progresul Berceni 0-2Titanii meci trantit.... :wink: progresul l`a mai impins cu un picior in B pe cretzu:)
In primul rand: Titanii aveau inaintea meciului cu mine un avans suficient in campionat (4 puncte fata de locul doi si 5 puncte fata de locul trei) astfel incat sa nu isi mai punea problema promovarii! Mai ales ca are de disputat, pana la sfarsitul sezonului, meciuri cu echipe pe care le poate invinge usor!

Mai trebuie sa mentionez ca NICI VORBA sa fi fost vreo intelegere prealabila intre mine si cretzu !!! Mai mult, cretzu si-a pregatit in mod special acest meci...doar era cel mai greu din tot campionatul pentru el :)
Si mai mult, cretzu este TOTAL IMPOTRIVA ARANJAMENTELOR DE GENUL ASTA! O prima dovada (rapida) este ca, astazi, l-a batut pe mercury (FC CBT) in campionat, infrangere care s-ar putea sa-l duca la retrogradare in D !! :((...daca nu castiga meciul cu mine! Si cred ca nu-l va castiga, ca altfel intru eu din nou in pericol de retrogradare!

Vis-a-vis de meciul meu cu cretzu, o sa reiau aici motivele pentru care EU am ales optiunea de a juca asa cum am jucat. Trebuie mentionat ca aceleasi explicatii i le-am dat si lui cretzu care a fost putin "ofuscat" ca am lasat loc de interpretari (poate din acelasi motiv ca si Lyon). Mi-a si atras atentia dupa meci ca vor aparea astfel de comentarii... Asa ca ma vad obligat (moral) sa fac precizarile astea, mai ales ca, vorba <mare?> a lui cretzu, "amandoi avem un nume in SP".

Deci:

1. Inaintea meciului nostru eu aveam : 2 titulari suspendati + 4 titulari cu conditia sub 90% !!! Tinand cont ca la forma maxima, diferenta dintre ratingurile echipelor noastre este de 2-3 puncte in favoarea Titanilor, in conditiile date (practic fara 6 titulari) nu aveam decat sanse foarte mici sa scot un rezultat pozitiv;
2. IN ACEIASI ZI, de la ora 14,oo, eu aveam meci ELIMINATORIU cu Steaua_Bucuresti in Cupa Prieteniei! Drept pentru care am hotarat sa-mi odihnesc in campionat cei 4 titulari foarte obositi pentru a-i putea folosi in acest meci la conditie maxima. Ceea ce am si facut!
3. Eu tin foarte mult la participarea cu rezultate bune in cupele amicale romanesti! Cred ca am dovedit asta pana acum.... si asa voi face si de acum in colo!
4. Am jucat meciul cu Titanii cu agresivitate foarte mica din doua motive: o data pentru a nu-mi obosi cei 5 titulari care au jucat si care uramu sa mai joace si cu Steaua de la ora 14,00 si in al doilea rand pentru a evita eventualele cartonase care puteau duce la suspendari in meciul de joi, meci direct cu o contracandidata la retrogradare, pe care l-am si castigat azi...la limta (si in care am luat 5 galbene !!!) Deci pot sa apreciez ca am luat decizia buna si orice eroare de calcul ar fi putut avea consecinte...neplacute pentru mine.

In concluzie pot afirma ca decizia de a juca cum am jucat in meciul cu Titanii am luat-o deoarece asa era mai bine PENTRU ECHIPA MEA !!


PS. In sezonul asta cretzu chiar are echipa de B si fata de celelalte echipe din seria noastra are o clasa in plus! In mod normal ar fi trebuit sa aiba un avans mult mai mare dar l-au impiedicat numeroasele accidebtari si suspendari.
Lyon
Team President
Posts: 635
Joined: Thu May 26, 2005 12:09 am
Location: SUCEAVA

Post by Lyon »

Imi cer scuze public fata de tine si fatza de Cretzu :wink: , nu stiam care ra treaba, dar la prima vedere..parea k tu nu ti`ai aparat sansele corect :wink:
Bucovina Costisa
danbigplayer
Team Board Member
Posts: 255
Joined: Sat Sep 24, 2005 10:42 pm
Location: Bucharest - ROMANIA

Post by danbigplayer »

Cateodata suntem prea corecti fata de ceea ce fac belgienii (in special) in jocul asta!
Are dreptate jordao sa fie revoltat! Dupa ce ca nu avem decat 10 echipe in C, riscam sa mai si retrogradeze 2-3!
kennyanu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4593
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:12 pm
Location: Riding The White Poney
Contact:

Post by kennyanu »

danbigplayer wrote:Cateodata suntem prea corecti fata de ceea ce fac belgienii (in special) in jocul asta!
Are dreptate jordao sa fie revoltat! Dupa ce ca nu avem decat 10 echipe in C, riscam sa mai si retrogradeze 2-3!
nu ar trebui sa n intereseze c fac belgieni. dak iti vezi d echipa ta si iti faci lot competitiv nu ai cum sa nu ramai in liga. asa k faza cu aranjementele poti sa faci si tu cu un belgian. ii dai un mesaj si il intrebi dak poate tranti meciu. mare branza
Revenit :)
jordao
Assistant Manager
Posts: 93
Joined: Wed Oct 19, 2005 5:40 am
Location: IASI

Post by jordao »

:wink:
Last edited by jordao on Mon Mar 13, 2006 10:22 pm, edited 1 time in total.
Image
Daniy_EL
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1062
Joined: Sat Feb 05, 2005 11:30 pm
Location: Iasi

Post by Daniy_EL »

lol, naspa serie dane :twisted:
la noi se fac blaturi intr-o veselie :twisted: :twisted:
nu-i asa dady? allright? :P
S3: 2 in F.230 ||S4: 10 in E.77 ||S5: 3 in E.77
S6: 1 in E.77 ||S7: 1 in D.26 ||S8: 2 in C.9
S9: primu roman in B: 13 in B.3
S10: 7 in C.7 || S11: 5 in C.7 ||S12: 15 in C.7
S13: 7 in D.20 ||S14: 15 in D.20 ||S15: 1 in E.59
danbigplayer
Team Board Member
Posts: 255
Joined: Sat Sep 24, 2005 10:42 pm
Location: Bucharest - ROMANIA

Post by danbigplayer »

chestia e ca in felul asta (corect) o sa retrogradeze mercury...naspa'...dar , vorbao lui kenny: o sa-si faca el echipa!
Ka$mIR
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1310
Joined: Sun Oct 09, 2005 7:06 pm
Location: La umbra pomului
Contact:

Post by Ka$mIR »

:twisted: :twisted: chestia este ca peste maxim 4 sezoane sunt in C :twisted: :twisted:
Federatia Romana De SoccerProject
Manager Ka$mIR
Image
dady20
Assistant Manager
Posts: 91
Joined: Sun Jun 12, 2005 10:10 pm

Post by dady20 »

Dani, eu nu pot sa te contrazic! :oops:
Good Thor
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1949
Joined: Sun Apr 10, 2005 9:55 am
Location: Giulesti - Bucuresti - Romania - Europa
Contact:

Post by Good Thor »

Sa va spun parerea mea ... meci trintit sau nu ... ce va intereseaza ... vedeti-va de cluburile voastre ... ahhh daca aceste meciuri trintite sunt in defavoarea voastra duceti-va cu dovezi la programatorii jocului si gata... ce mai taraganati atata ? ... scuze pentru modul meu de exprimare mai racita :shock:
Daca-i judeci pe oameni, nu mai ai timp sa-i respecti.
ImageImage
jordao
Assistant Manager
Posts: 93
Joined: Wed Oct 19, 2005 5:40 am
Location: IASI

Post by jordao »

rog moderatorul sa steaga acest topic .
Image
kennyanu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4593
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:12 pm
Location: Riding The White Poney
Contact:

Post by kennyanu »

jordao wrote:rog moderatorul sa steaga acest topic .
hai mei jordao....lasa topicu...poate il vede vreunu kre poate sa opreasca blaturile...
Revenit :)
DonMaverick
Assistant Coach
Posts: 15
Joined: Mon Oct 31, 2005 11:34 pm
Location: TERRA
Contact:

Re: meci trantit

Post by DonMaverick »

jordao wrote:topic inchis
Image
Locked

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”