O idee - un alt fel de turneu

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

Post Reply
Good Thor
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1949
Joined: Sun Apr 10, 2005 9:55 am
Location: Giulesti - Bucuresti - Romania - Europa
Contact:

O idee - un alt fel de turneu

Post by Good Thor »

Salut, am observat ca lumea vrea din ce in ce mai multe turnee ... unele mici, altele mari etc. ... asa ca am conceput un nou sistem care il caracterizez ca sistem "o sansa, a doua sansa" :wink: ... cu 8 echipe 8)

Schema turneului ... http://www.poartastelara.ro/SoccerProject/Turneu.bmp

Ce face acest sistem ... acest sistem practic imparte lumea in 2 :twisted: ... Invinsii (galbenii) si Invingatorii (verzii) :roll:

Invingatorii au un parcurs usor prin faptul ca nu joaca multe meciuri, iar Invinsii au un parcurs lung prin faptul ca joaca multe meciuri.

Acest sistem se poate asemana in oarecare masura cu turneele europene organizate de UEFA ... adica Liga Campionilor si Cupa UEFA ... care este asemanarea ? ... asemanarea consta ca toate asa zisele pretendete la titlu european (campionii care participa in fazele de preliminarii al Ligii Campionilor) ... si cele care nu supravietuiesc primei faze de eliminare (meciurile 1,2,3 si 4 ... vezi schema turneului) vor participa la celelalt turneu (corespondentul Cupei UEFA adica Cupa Mica)

Dupa care se vor disputa meciurile 5 si 6 pentru a trimite inca 2 echipe in Cupa Mica ... cei care au supravietuit traseului catre Cupa Mare ("o sansa") vor castiga evident Cupa Mare fara sa cunosca infrangerea :wink:

Si din moment ce sa aflat care sunt invinsii ... ei vor participa la turneul Cupa Mica ("a doua sansa") prin meciurile 7 si 8, sferturi si evident cea de a doua semifinala al acestui turneu complex :wink:

Castigatorii celor 2 Cupe vor avea sansa (finala :P)sa arate care este cel mai tare dintre toti ... castigatorului i se va da SuperCupa .... Carpatilor daca imi permiteti sa il numesc asa :wink:

Acum va rog sa spuneti ce parere aveti despre acest turneu ... credeti ca va fi fiabil ? ... Va multumesc 8)
Last edited by Good Thor on Tue May 16, 2006 6:10 pm, edited 6 times in total.
Daca-i judeci pe oameni, nu mai ai timp sa-i respecti.
ImageImage
kennyanu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4593
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:12 pm
Location: Riding The White Poney
Contact:

Re: O idee - un alt fel de turneu

Post by kennyanu »

pare o idee buna.....te-ai gandit destul d mult din cate vad :P....succes in organizarea lui ;)
Revenit :)
Guest

Post by Guest »

bun
Guest

Post by Guest »

pai tot ce pot sa zic e ca e o idee nu buna ci mai degraba stralucita ...se vede ca-ti place treaba asta ...eu unul ma alatur si sper sa joc macar in cupa mica ...esti tare ...bafta in organizare...
valys
Coach
Posts: 46
Joined: Tue Mar 28, 2006 5:33 pm

Post by valys »

It's cool, thorule, votez platforma ta electorala :mrgreen:
Ceea ce exista nu poate fi facut sa fie ceea ce este, de vreme ce deja exista.
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”