Planuri

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

Skulder
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1333
Joined: Fri Aug 25, 2006 12:30 pm

Post by Skulder »

cred ca imi voi schimba obiectivul sa vad cum termin turul daca nu am sanse la lokul 1 raman tot in f ,oricum obiectivul principal e sa ajung la un buget de 50 M :)
jar
Team Board Member
Posts: 308
Joined: Wed Aug 23, 2006 4:41 pm

Post by jar »

Skulder wrote:cred ca imi voi schimba obiectivul sa vad cum termin turul daca nu am sanse la lokul 1 raman tot in f ,oricum obiectivul principal e sa ajung la un buget de 50 M :)
Banii sunt fãcuþi sã circule. Ei sunt buni dacã-i foloseºti la ceva. A-þi face un scop în sine din adunarea lor nu e sãnãtos...
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Post by bunicutzu »

si mai stii care e pericolul? inflatia :D
sa nu ajungi ca din 50M cand o sa ai sa poti cumpara ce ai cumpara acum cu 40M :P
ai grija
BOSBOGDAN
Team Board Member
Posts: 285
Joined: Thu May 25, 2006 4:55 pm
Location: Bucharest

Post by BOSBOGDAN »

Bani nu aduk neaparat performanta, vezi cazuri celebre gen Real Madrid.
Manager al Echipei Steaua F.C.
Image
Image
jar
Team Board Member
Posts: 308
Joined: Wed Aug 23, 2006 4:41 pm

Post by jar »

bunicutzu wrote:si mai stii care e pericolul? inflatia :D
sa nu ajungi ca din 50M cand o sa ai sa poti cumpara ce ai cumpara acum cu 40M :P
ai grija
Sigur cã da. În aceastã perioadã scapã de inflaþie doar cel care are banii plasaþi în jucãtori, pânã la ultimul euraº.
Skulder
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1333
Joined: Fri Aug 25, 2006 12:30 pm

Post by Skulder »

nu prea ma intereseaza performanta baietzi ,ca oricum e foarte greu sa ajungi in top acuma si nu prea vad motivul ca oricum nu castig nimik :),eu joc doar de placere si am degand sa fac altceva cu accei bani nu sa-i investesc in jucatori :D

p.s.acuma am momentan vreo 35 de M deci mai am putin si imi ating scopul :)
Ka$mIR
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1310
Joined: Sun Oct 09, 2005 7:06 pm
Location: La umbra pomului
Contact:

Post by Ka$mIR »

care este scopul tau
:))?
Federatia Romana De SoccerProject
Manager Ka$mIR
Image
Skulder
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1333
Joined: Fri Aug 25, 2006 12:30 pm

Post by Skulder »

pay am zis mai sus 50 de M buget :)
coiotu92
Assistant Coach
Posts: 13
Joined: Sun Feb 18, 2007 6:46 pm
Location: Timisoara

Post by coiotu92 »

eu vreau sa imi formez echipa si sez viitor sa peomovez in G!
sez 16 : locul 5 in H
sez 17 : locul 2 (momentan) in H
Faur
Team President
Posts: 720
Joined: Wed Oct 11, 2006 3:50 pm
Location: Cel mai frumos loc de pe pamant
Contact:

Post by Faur »

coiotu92 wrote:eu vreau sa imi formez echipa si sez viitor sa peomovez in G!
Suna simplu dar defapt e mult mai complicat.

Ca sa promovezi iti trebuie jucatori,ca sa poti cumpara jucatori iti trebuie bani.ca sa castigi bani trebuie sa transferi jucatori sau sa castigi bani din stadion si publicitate.Iar daca faci multe transferuri scade TS si dupaceia te trezesti cu o echipa tare de tot si 0 TS.Plus ca trebuie sa investesti bani in infrastructura iar pt asta ai nevoie de alti bani.Poate te gandesti la imprumut (in umtima instanta) si asta te-ar baga in datorii ,de o sa ajungi sa faci transferuri fortat ca sa iti poti plati ratele.Sunt multe la care trebuie sa te gandesti.

Asa ca iti trebuie un plan mai complex :roll:

Eu spre exemplu sunt in H.94 dar planurile mele suna cam asa:
Nu vreau sa promovez in acest sezon desi as avea multe sanse.Pt ca daca as promova in G as retrograda dinou in H pt ca nu as avea o echipa de Divizia G si nu am nici un chef sa fac rotatia H-G.Abia dupa vreo 2-3 (vreme este,nu ma grabesc) sezoane dupa ce am o echipa de divizia E am de gand sa promovez ca sa nu am probleme.Pana acum am investit in infrastructura facandu-mi un stadion de 10000 de locuri si multe 'accesori'.Castig multi bani vanzand jucatori tineri de la centrul de tineret.
Deocamdata treaba merge bine.Nu am avut probleme.Poate doar odata cand am avut 7 titulari accidentati :roll:

PS:Scuzati-ma pt postul prea lung. :D
Image ps:Image ImageImage
BOSBOGDAN
Team Board Member
Posts: 285
Joined: Thu May 25, 2006 4:55 pm
Location: Bucharest

Post by BOSBOGDAN »

Faur imprumutul la banca nu te baga chiar asa in datprii :P La mine e de ajuns sa jok un meci acasa in liga sau cupa si mi-am luat bani pentru banca ;)
Manager al Echipei Steaua F.C.
Image
Image
Faur
Team President
Posts: 720
Joined: Wed Oct 11, 2006 3:50 pm
Location: Cel mai frumos loc de pe pamant
Contact:

Post by Faur »

BOSBOGDAN wrote:Faur imprumutul la banca nu te baga chiar asa in datprii :P La mine e de ajuns sa jok un meci acasa in liga sau cupa si mi-am luat bani pentru banca ;)
Nu am zis asta.Daca e nevoie sa faci imprumut de la banca o faci cu cap.Nu de dragul de-a avea bani :wink: Poate intelegi tu ce vreau sa zic :roll:
Image ps:Image ImageImage
Skulder
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1333
Joined: Fri Aug 25, 2006 12:30 pm

Post by Skulder »

eu iar m-am succit baieti am scos vreo 8 jucatori pe tl cu 0 euro daca vreti sariti pe ei ,daca faceti si o oferta buna ne putem intelege pe transfer instant daca nu cand trece timpul :)
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Post by bunicutzu »

ii schimbi ca pe ciorapi :))) pentru tine ar trebui sa se deschida posibilitatea de a putea fi banca pentru altii :)) sa se imprumute de la tine cu dobanda :))
Skulder
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1333
Joined: Fri Aug 25, 2006 12:30 pm

Post by Skulder »

yep buna idee :))
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”