despre faliment

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

Post Reply
edy

despre faliment

Post by edy »

clubul meu este intr-o criza de faliment.va rog mult cine ma poate ajuta ca deja mi s-au trimis 2 meaje ca echipa mea va fi in curand stearsa.cine ma pote ajuta va rog mult,ce e de facut!!
Jupan[3l]u
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1641
Joined: Sun Jul 23, 2006 3:30 pm
Location: Romania - Iasi
Contact:

Post by Jupan[3l]u »

edy da add la id meu de mess sa vb si poate te scap eu : dany_jupan3lu
Back in SoccerProject :)
aciduzzo
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1424
Joined: Thu Feb 03, 2005 3:38 pm
Location: Iasi,center of the universe
Contact:

Post by aciduzzo »

Fa un imprumut pe termen lung si vinde jucatori.Si mai sunt mici chestii care le poti face,ce tin de optimizarea economiei clubului...
kennyanu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4593
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:12 pm
Location: Riding The White Poney
Contact:

Post by kennyanu »

deci...atat timp cat esti sub 2milioane e situatie critica si primesti mesaje. vinde un jucator....astfel incat sa fii cu bani d la -1.9milioane in sus. si e ok..nu tre sa mai faci nici imprumut nimic...o sa trebuiasca doar sa astepti. ai inteles?
Revenit :)
oprescu
Team Manager
Posts: 199
Joined: Tue Apr 25, 2006 3:51 pm
Location: Bucharest

Post by oprescu »

aciduzzo wrote:Fa un imprumut pe termen lung si vinde jucatori.Si mai sunt mici chestii care le poti face,ce tin de optimizarea economiei clubului...
Ce alte trucuri se pot face pentru optimizarea economiei clubului ? daca imi permiti aceasta intrebare :roll:
Fiat Lux !
aciduzzo
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1424
Joined: Thu Feb 03, 2005 3:38 pm
Location: Iasi,center of the universe
Contact:

Post by aciduzzo »

De ce sa nu iti permit:)? Pai ar fi o atentie mare la negocierea contractelor,optimizarea stadionului,adica atentia la fiecare meci alegand un pret pentru bilet corespunzator,numarul de locuri in stadion,baruri etc .Optimizarea asta poate duce pana la reclama facuta si obtinerea unui cat mai bun pret pentru orice jucator vandut.Chiar si din amicale daca jucatorii tai nu au salarii mari poti scoate un profit.

Chestiile astea micute stiu ca par insignifiante dar in timp iti pot aduce profit substantial!
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”