Fani

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

Gaucho
Team Manager
Posts: 112
Joined: Fri Jun 16, 2006 9:42 pm
Contact:

Fani

Post by Gaucho »

The number of visitors for a game is now dependant on the fans of the home AND visiting team, instead of only the home team. You can choose the partitioning when setting the ticketprice. Remember, it's only about which fans are able to buy the tickets. Until now, tickets were only for sale for home fans.


super nu?:D 8) 8) 8)
Sint un urit simpatic, care cu timpul va deveni frumos. Asa, în echipa, chiar par dragut.
http://emilinho.wordpress.com/
Image
Jupan[3l]u
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1641
Joined: Sun Jul 23, 2006 3:30 pm
Location: Romania - Iasi
Contact:

Post by Jupan[3l]u »

n`am inteles ce inseamna in romana :? ?
Back in SoccerProject :)
valys
Coach
Posts: 46
Joined: Tue Mar 28, 2006 5:33 pm

Post by valys »

Inseamna ca acolo unde stabilesti pretul biletelor o sa poti sa stabilesti si ce procent din tichete va fi vandut suporterilor oaspeti. Aia care vin sa-ti vandalizeze stadionu' :mrgreen:
Ceea ce exista nu poate fi facut sa fie ceea ce este, de vreme ce deja exista.
Gaucho
Team Manager
Posts: 112
Joined: Fri Jun 16, 2006 9:42 pm
Contact:

Post by Gaucho »

Numarul spectatorilor va depinde de acum inainte de numarul de fani ai echipei gazde DAR SI de cei ai echipei oaspete, si nu doar de cei ai gazdelor cum se intampla pana acum. Atunci cand stabilesti pretul biletelor poti sa pui acelasi pret pentru toata lumea sau sa pui un pret diferit pentru oaspeti. Poti de asemenea stabili cate locuri aloci oaspetilor. Pana acum biletele puteau fi cumparate doar de gazde.
Sint un urit simpatic, care cu timpul va deveni frumos. Asa, în echipa, chiar par dragut.
http://emilinho.wordpress.com/
Image
cercel_jr
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4993
Joined: Sat Jun 24, 2006 7:53 pm
Location: Romania

Post by cercel_jr »

Cred k e foarte bine asha.

PS Am shi eu o intrebare: Dak este posibil ca nr. fanilor sa scada shi dak da in ce conditii se intampla asta. (in meciuri pierdute, la retrogradare...?)
Manager: cyp
Team: Fotbal Club Botosani

May the random be with me!
Jupan[3l]u
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1641
Joined: Sun Jul 23, 2006 3:30 pm
Location: Romania - Iasi
Contact:

Post by Jupan[3l]u »

la fiecare victorie creste, la un egal ramane acelasi, la fiecare infrangere scade, ... asta e ce stiu dar nu stiu si cu cat scade creste etc. ... daca gasesti sa lesi un mesaj aici pls 8)
Back in SoccerProject :)
calint

Post by calint »

mda intesresanta idee, da nush dc cineva va da mai mult de 5% din bilete echipe adverse......
Good Thor
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1949
Joined: Sun Apr 10, 2005 9:55 am
Location: Giulesti - Bucuresti - Romania - Europa
Contact:

Post by Good Thor »

Ideea este buna ... se poate folosi eficient pentru a obtine mai multi bani ... deja am observat avantajele :lol: :lol: :lol:
Daca-i judeci pe oameni, nu mai ai timp sa-i respecti.
ImageImage
Gaucho
Team Manager
Posts: 112
Joined: Fri Jun 16, 2006 9:42 pm
Contact:

Post by Gaucho »

Good Thor wrote:Ideea este buna ... se poate folosi eficient pentru a obtine mai multi bani ... deja am observat avantajele :lol: :lol: :lol:
asta asha e,ma gandeam daca sa zicem ca joci acasa contra unei echipe cu fani multi,atunci poti sa le dai lor 15% pt ca ar venii tozi suporterii,pe cand daca echipa ta are putini fani si le dai sa zicem 90-95% nu se cumpara toate bilete,ati inteles ceva? :lol: :lol: :lol:
Sint un urit simpatic, care cu timpul va deveni frumos. Asa, în echipa, chiar par dragut.
http://emilinho.wordpress.com/
Image
kennyanu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4593
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:12 pm
Location: Riding The White Poney
Contact:

Post by kennyanu »

mie mi s pare o tampenie
Revenit :)
Gaucho
Team Manager
Posts: 112
Joined: Fri Jun 16, 2006 9:42 pm
Contact:

Post by Gaucho »

dar asta nu inseamna ca ar trebuii sa apara si un SPMT upgradat?nu ca l-as folosii dar ca intrebare asha :?:
Sint un urit simpatic, care cu timpul va deveni frumos. Asa, în echipa, chiar par dragut.
http://emilinho.wordpress.com/
Image
unicool
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2786
Joined: Sun Jan 29, 2006 1:42 am
Location: Romania-Timisoara
Contact:

Post by unicool »

e bun sa le dai procente mari din bilete la oaspeti in amicale si cupe amicale.in liga si cupa depinde de tine cat de mult dai.cand joci cu echipe cu fani multi poti sa le dai procent mai mare,dar daca joci cu echipe slabe nu prea merita sa le dai procent mare ca nu vin suporteri de-ai lor.nr suporterilor la meci e si in functie de locul ocupat in clasament.
kennyanu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4593
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:12 pm
Location: Riding The White Poney
Contact:

Post by kennyanu »

deci...nu stiu dak se clarificasera lucrurile...dar chestia e urmatoarea. oricat % iai dat la adversar, oricat d multe bilete ii dai... bani s vor impartii la fel k pana acum.
Revenit :)
unicool
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2786
Joined: Sun Jan 29, 2006 1:42 am
Location: Romania-Timisoara
Contact:

Post by unicool »

kennyanu wrote:deci...nu stiu dak se clarificasera lucrurile...dar chestia e urmatoarea. oricat % iai dat la adversar, oricat d multe bilete ii dai... bani s vor impartii la fel k pana acum.
da dar numarul de spectatori?poate fi mai mic sau mai mare.daca joc cu o echipa tare cu fani multi am tot interesul sa vand bilete multe...deci ii dau procent mare si la adversar.
kennyanu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4593
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:12 pm
Location: Riding The White Poney
Contact:

Post by kennyanu »

da...interesul tau e sa vinzi bilete....cu cat e adversaru mai puternic cu atat vor veni mai multi fani
Revenit :)
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”