Un Alt Ghid Eficient *New* By Jupan[3l]u

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

Jupan[3l]u
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1641
Joined: Sun Jul 23, 2006 3:30 pm
Location: Romania - Iasi
Contact:

Un Alt Ghid Eficient *New* By Jupan[3l]u

Post by Jupan[3l]u »

Am observat ca multi creeaza noi subiecte cu ceea ce nu inteleg si nu este scris pe forum. Pentru a numai creea subiecte discutate am decis sa se discute aici tot si adaugat un mic Ghid.

Antrenamente

1. Antrenor 100%.
2. Cel mai bine este sa antrenati dvs. jucatorii (Iata si un sfat : Antrenati jucatorii intai la Ultimele 2 calitati apoi la rezistenta).
3. Daca observati ca jucatorul va scazut la CG nu va faceti griji pt ca se va reface cum era.

Baza Fanilor

1. Creste la fiecare meci castigat.
2. Scade la fiecare meci pierdut.
3. Deocamdata nu stim nici o formula dar vom cauta.
4. Este influentata si de nr. de toalete, parcari, barurile din stadion.

Team Spirit

1. Pentru Meciurile Din Liga : Creste cu 2% pt fiecare victorie, creste cu 1% pentru un egal sau o infrangere.
2. Pentru Meciurile AM : Creste cu 0,75% pt fiecare victorie, creste cu 0,50% pt un egal sau o infrangere.
3. Pentru meciurile din CAm: Creste cu 1% indiferent de rezultat
4. Scade cu 5% pentru fiecare jucator cumparat sau vandut.

Jucatorii

[Salariile Jucatorilor]

Fiecare jucãtor din echipa ta are un salariu pentru fiecare meci din ligã sau din cupã pe care-l joci. Jucãtorii selectaþi câºtigã deasemenea un bonus de victorie dacã o sã câºtigi meciul. Într-un amical toþi jucãtorii selectaþi câºtigã 25% din salariu, cu un maxim de €300. Puteti oferi un contract jucatorilor oricand in afara de atunci cand sunt pusi pe lista de transferuri. Salariul va fi platit fiecare meci. Bonusu de semnare e platit doar o data, cand semneaza contractul. Daca oferiti casa/masina va trebui sa platiti lunar.

[Ordin Individual]

1. Fiecare ordin individual poate fi aflat cu SPMT si ajuta la un meci mai bun.
2. Unii jucatori pot avea ordinul normal.

[Jucatorii de la tineret]

Salariu : 300 fara casa si masina sau 250 cu casa si masina.

[Calitati]


Fiecare jucãtor are niºte calitãþi care sunt vizualizate în pagina cu detaliile sale. Un jucãtor s-a plafonat la o calitate când aceasta apare cu o barã roºie. Fiecare calitate contribuie la evaluarea totalã a jucãtorului. Câteva din calitãþile jucãtorilor depind de poziþia lor în teren

Toþi jucãtorii

Experienþa : Jucãtorii câºtigã experienþã jucând meciuri.
Rezistenþã : Depinzând de rezistenþã, un jucãtor se va reface mai rapid. Asta înseamnã cã condiþia lui fizicã nu va scãdea la fel de rapid ca la alþi jucãtori.
Viteza : Cât de repede poate un jucãtor sã alerge.
Tehnicã : Cât de bine controleazã un jucãtor balonul.

Portarii
Curaj : Portarii trebuie sã fie curajoºi.
Flexibilitate : Flexibilitatea e importantã pentru un portar.
Detentã : Detenta este o calitate necesarã pentru portari.
Degajãri : Sunt importante pentru a trimite mingea din nou în teren.
Joc de picior : Un portar trebuie sã poatã sã joace fotbal din când în când.
Reflex : Reacþiile rapide sunt necesare pentru portar.

Jucãtori de câmp

Pase : Pasarea este desigur foarte importantã.
ªuturi : Necesare pentru crearea golurilor.
Respingeri : Abilitatea de a alege o soluþie bunã pentru a pasa unui coechipier dupã ce mingea a fost câºtigatã.
Forþa : Forþa este necesarã pentru a câºtiga duelurile cu adversarii.
Cap : Loviturile de cap sunt importante pentru fundaºi ºi atacanþi.
Deposedãri : Sunt desigur mai importante pentru fundaºi.
Viziune : Mijlocaºii trebuie sã fie capabili sã creeze combinaþii frumoase.
Intuiþie : Abilitatea de a citi un meci de fotbal.

Ordin Individual Jucatori

Ordinele individuale reale: Acestea merg mai bine pentru jucãtorii cu anumite calitãþi. Pentru fiecare ordin, influenþa unor calitãþi e îmbunãtãþitã, ºi influenþa altora scãzutã.
Ordin Individual de Joc : Portar
+ : Joc de picior, vitezã
- : Reflex, curaj
Extremã ofensivã : Mijlocaºii de pe stânga ºi dreapta, fundaºii de pe stânga ºi dreapta
+ : Pase, Vitezã
- : Fortã, Cap
Libero : Toþi atacanþii
+ : Intuiþie
- : Deposedãri
Finalizator : Atacant central
+ : Forþã, Cap
- : ªuturi, Deposedãri
Individualism : Toþi atacanþii
+ : ªuturi, Deposedãri
- : Cap, Pase
Construcþie : Toþi fundaºii
+ : Pase
- : Deposedãri
Altruism : Toþi mijlocaºii
+ : Pase, Viziune
- : Cap, ªuturi


Centrul De Tineret

Ai nevoie de un centru de tineret pentru a putea promova juniori. Numãrul de juniori promovaþi depinde de calitatea centrului de tineret. Sunt 3 feluri de centre de tineret.

Centru de tineret simplu
Centru de tineret profesional
Centru de tineret Hiper-Modern

Un club începe fãrã centru de tineret ºi pe parcursul construirii nu va veni nici un junior. Dupã terminare primele antrenãri de juniori încep. Poþi aºtepta primul junior în 20 de zile, dacã e bun va intra în echipa ta. Între timp poþi începe imbunãtãþiri, nu vor afecta antrenãrile actuale.

De fiecare datã când un junior e promovat, o nouã perioadã începe. Durata perioadei depinde de centrul de tineret pe care il posezi. De exemplu, dacã ai centru profesional, perioada va fi de aproximativ 30 de zile.

Terminând construirea unui centru de tineret nu schimbã perioada. Numai dupã ce e promovat un junior perioada e schimbatã ºi o echipã va beneficia de infrastructura sa. Jucãtorii de la centru au naþionalitatea managerului.

Agresivitate in meciuri

Agresivitatea in meciuri depinde si de strictetea arbitrilor.

Daca aveti jucatori cu agresivitate mare scadeti din nr. 115 strictetea arbitrului si rezultatul il uneti la agresivitate in meciul respectiv.

Daca aveti jucatori cu agresivitate mica scadeti din nr. 125 strictetea arbitrului si rezultatul il uneti la agresivitate in meciul respectiv.

Ubgrade-uri in joc

22 Sep 2006 : Pretul biletelor
Numarul spectatorilor va depinde de acum inainte de numarul de fani ai echipei gazde DAR SI de cei ai echipei oaspete, si nu doar de cei ai gazdelor cum se intampla pana acum. Atunci cand stabilesti pretul biletelor poti sa pui acelasi pret pentru toata lumea sau sa pui un pret diferit pentru oaspeti. Poti de asemenea stabili cate locuri aloci oaspetilor. Pana acum biletele puteau fi cumparate doar de gazde.

22 Sep 2006 : Nationalitatea jucatorilor veniti din Centrele de tineret
Odata cu debutul sezonului cu numarul 14, nationalitatea jucatorilor promovati de la centrele de tineret va fi aceesi cu ce a coordonatorului centrului, nu cu a ta. Astfel managerii pot controla nationalitatea jucatorilor tineri.

21 Sep 2006 : Taxa de inscriere in cupelor private si nationalitatea managerilor
Incepand de acum taxa de inscriere pentru cupele private nu poate fi mai mare de €50000. Cativa manageri au abuzat de posibilitatea de a stabili taxe mai mari.

O alta noutate este aceea ca managerii membrii SPFA isi pot schimba nationalitatea/tara in fiecare week/end ce precede un nou sezon.
Last edited by Jupan[3l]u on Sun Sep 24, 2006 5:10 pm, edited 3 times in total.
Back in SoccerProject :)
Good Thor
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1949
Joined: Sun Apr 10, 2005 9:55 am
Location: Giulesti - Bucuresti - Romania - Europa
Contact:

Post by Good Thor »

Taxa de inscriere in cupelor private si nationalitatea managerilor

De curand sa stabilit ca taxa de inscriere pentru cupele private sa nu poate fi mai mare de €50000. Cativa manageri au abuzat de posibilitatea de a stabili taxe mai mari.

O alta noutate este aceea ca managerii membrii SPFA isi pot schimba nationalitatea/tara in fiecare week-end ce precede un nou sezon.

Nationalitatea jucatorilor veniti din Centrele de tineret

Odata cu debutul sezonului cu numarul 14, nationalitatea jucatorilor promovati de la centrele de tineret va fi aceesi cu ce a coordonatorului centrului, nu cu a ta. Astfel managerii pot controla nationalitatea jucatorilor tineri.

Pretul biletelor

Numarul spectatorilor va depinde de acum inainte de numarul de fani ai echipei gazde DAR SI de cei ai echipei oaspete, si nu doar de cei ai gazdelor cum se intampla pana acum. Atunci cand stabilesti pretul biletelor poti sa pui acelasi pret pentru toata lumea sau sa pui un pret diferit pentru oaspeti. Poti de asemenea stabili cate locuri aloci oaspetilor. Pana acum biletele puteau fi cumparate doar de gazde.

Moralul jucatorului

De curand sa stabilit ca moralul jucatorului va creste doar daca ii oferiti un contract pe perioada maxima si o crestere semnificativa a salariului.
Daca-i judeci pe oameni, nu mai ai timp sa-i respecti.
ImageImage
maxx

Post by maxx »

foarte interesant asta da topic
Spawn_9
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1343
Joined: Wed Dec 28, 2005 12:27 pm
Location: pe unde apuc
Contact:

Post by Spawn_9 »

Code: Select all

2. Pentru Meciurile AM si cele din CAm : Creste cu 0,75% pt fiecare victorie, creste cu 0,50% pt un egal sau o infrangere. 
DIN CATE STIU EU TS CRESTE LA CUPA AMICAL CU +1 INDIFERENT DE REZULTAT astept lamuriri dar nu cred k sa schimbat ceva
Gaucho
Team Manager
Posts: 112
Joined: Fri Jun 16, 2006 9:42 pm
Contact:

Post by Gaucho »

eu zic sa-l faceti STICKY sau altceva important ca sa ramana mereu in topul paginii
Sint un urit simpatic, care cu timpul va deveni frumos. Asa, în echipa, chiar par dragut.
http://emilinho.wordpress.com/
Image
DaNy[2]FuRio$
Groundsman
Posts: 9
Joined: Sat Sep 23, 2006 5:10 pm
Location: Romania

Post by DaNy[2]FuRio$ »

ar fi o idee buna sa se faca Sticky si sa discutam pe el diverse probleme sau despre noile imbunatatiri aduse in joc
Ka$mIR
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1310
Joined: Sun Oct 09, 2005 7:06 pm
Location: La umbra pomului
Contact:

Post by Ka$mIR »

nu are rost! sa fie sticky!
Federatia Romana De SoccerProject
Manager Ka$mIR
Image
DaNy[2]FuRio$
Groundsman
Posts: 9
Joined: Sat Sep 23, 2006 5:10 pm
Location: Romania

Post by DaNy[2]FuRio$ »

adauga si chestia cu salariile jucatorilor
Jupan[3l]u
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1641
Joined: Sun Jul 23, 2006 3:30 pm
Location: Romania - Iasi
Contact:

Post by Jupan[3l]u »

Am mai adaugat despre salarii, ordinele individuale si centrul de tineret :P
Back in SoccerProject :)
Spawn_9
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1343
Joined: Wed Dec 28, 2005 12:27 pm
Location: pe unde apuc
Contact:

Post by Spawn_9 »

Cod:
2. Pentru Meciurile AM si cele din CAm : Creste cu 0,75% pt fiecare victorie, creste cu 0,50% pt un egal sau o infrangere.

DIN CATE STIU EU TS CRESTE LA CUPA AMICALA CU +1 INDIFERENT DE REZULTAT astept lamuriri dar nu cred k sa schimbat ceva
Jupan[3l]u
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1641
Joined: Sun Jul 23, 2006 3:30 pm
Location: Romania - Iasi
Contact:

Post by Jupan[3l]u »

am obs. eu cred ca este cum am scris ...
Back in SoccerProject :)
Jupan[3l]u
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1641
Joined: Sun Jul 23, 2006 3:30 pm
Location: Romania - Iasi
Contact:

Post by Jupan[3l]u »

Panourile Publicitare : imi poate spune ceva daca este vreo formula cat ajunge ziua viitoare ... sau imi puteti da niste sfaturi cum sa pun cu suma si zilele?
Back in SoccerProject :)
kennyanu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4593
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:12 pm
Location: Riding The White Poney
Contact:

Post by kennyanu »

cat mai putine zile...eu pun sub 20
Revenit :)
Spawn_9
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1343
Joined: Wed Dec 28, 2005 12:27 pm
Location: pe unde apuc
Contact:

Post by Spawn_9 »

de preferat e sa ai 10 k pe zi..dar e ff greu
Jupan[3l]u
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1641
Joined: Sun Jul 23, 2006 3:30 pm
Location: Romania - Iasi
Contact:

Post by Jupan[3l]u »

ok :arrow: ms la toti :D
Back in SoccerProject :)
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”