BAN

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

Black_eagle
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1408
Joined: Sat Jun 09, 2007 10:08 am
Location: Home
Contact:

Post by Black_eagle »

s-o umplut lumea de justitiari acuma.cred ca incearca si el sa se impuna cumva si habar nu are cum decat facand pe seriful din oficiu.unicool,daca nu ai ce face sugerez sa dai un search la inamplare cu numele "steaua". ai sa gasesti acolo ce raporta.chiar si daca as fi sigur ca cineva triseaza tot nu as raporta.
mosmartin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1518
Joined: Wed Jun 27, 2007 5:22 pm

Post by mosmartin »

Sa inteleg ca echipa cu probleme cu jucatorii era a copilului de 9 ani?
Asa se cam explica lucrurile, oricum se putea evita toata problema asta daca specificati de la inceput pe forum situatia.
Eu sper sa se rezolve situatia si sa va primiti conturile inapoi.

Cat despre partea cu unitul aici sunt 100% de acord. Ar trebui sa ne ajutam intre noi, mai ales cei de pe forum. Nu ma refer la jucatori pentru ca nimeni nu poate pierde bani aiurea, mai mult in liga, la meciuri(blatisti ca in liga lui Mitica :lol: ).
dragosh***
Team President
Posts: 824
Joined: Sun Dec 24, 2006 2:05 pm
Location: Medias
Contact:

Post by dragosh*** »

:D eu nu am raportat niciun manager roman pana acuma :D
Cine te-a sfatuit sa fii tu insuti , te-a sfatuit gresit...
EX-Manager: Dragosh***
EX-Team:Fc Steaua Bucharest***
bizone
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1316
Joined: Tue Jan 30, 2007 1:18 pm
Location: TIMISOARA

Post by bizone »

unicool wrote: de aici am dedus faptul ca omul are 2 echipe si am facut raportul.
te-ai cam grabit :roll: ai dedus ceva si imediat ai facut cheat-report. :roll:
POLI TIMISOARA!!!!

Image
Image
caleb_rebell@yahoo.com
Assistant Coach
Posts: 15
Joined: Sun Jun 24, 2007 8:52 am

solidaritate si succese va doresc

Post by caleb_rebell@yahoo.com »

Da echipa aceea pe minus este a lui. El s-a agitat cand a fost banat ca nu e drept, samd Eu am incercat sa-l linistesc, sa-i spun ca este un joc, i-am mai si dictat ce sa va zica pe forum. cand am vazut ca-l linsati si numai el e vinovat cu toate ca si tu "Mosule" ai vazut ca nu s-a facut nici un transfer suspect atunci am considerat ca e oportun sa intervin eu. sa stii ca a recunoaste ca ai gresit este o virtute nu o injosire! noi nu am facut nimic necinstit dar am gresit ca am avut facut un singur cont pentru forum. cand a cerut ajutor nu s-a stiut exact cine este dar UNICOOL a mirosit echipele si a pus botul la jucatorii buni! si nu de la echipa cu probleme ci de la cea din divizia G! si mai spui ca el este cel cinstit si corect! credeti ca daca copilul sau el vroiam sa facem ceva necinstit mai ieseam pe forum? el ca si copil a avut incredere in altii cinstiti ca el! oricum va spun ca si daca i-ar reda echipa nu are nici o sansa sa o repare (cu toate ca este pe primul loc) pt ca ii plecau jucatorii si nu mai putea alinia nici 11-le de baza. eu l-am lasat sa invete sa-si chibzuiasca resursele. el a vrut jucatori f buni sa fie pe primul loc si le-a oferit la cativa salarii si bonusuri exagerate! la final va spun ca am scris serifilor in aeasta seara, dar inca nu am primit raspuns si ma indoiesc ca se va rezolva ceva. pana la urma, asta e si cred ca ne vom retrage din joc!
mosmartin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1518
Joined: Wed Jun 27, 2007 5:22 pm

Post by mosmartin »

Singura greseala a fost ca trebuia sa explicati de la inceput aici pe forum situatia si nu se mai creau confuzii. Nu aveati nevoie de doua conturi pe forum pentru a face asta, doar sa explicati cum ati facut ulterior.

Oricum eu cred si sper ca se va rezolva situatia de luni cand serifii vor avea mai mult timp liber. Dupa cum v-am spus nu am gasit nimic suspect la transferuri si la 2 parca am urmarit si firul tranzactiilor sa vad daca ati beneficiat indirect.

Acum doar maniacii ca mine si ca altii :lol: pierd timpul pe aici cautand jucatori.

Am avut surpriza sa constat ca sunt foarte receptivi serifii, am avut un schimb de 4-5 mailuri cu ei intr-o seara.

Daca va recuperati echipa, va pot da eu o idee cum(chiar daca o sa imi faceti concurenta) sa iesiti din incurcatura, numai ca trebuie sa va bagati dumneavoastra un pic coada si dupa il puteti lasa in continuare pe copil sa o managerieze.

PS: Am inteles ca banuiati pe altcineva ca v-a facut raportul, persoana care v-a santajat. Ar fi bine daca ne spuneti si noua pe forum cine v-a santajat sa stim sa ne ferim de tranzactii cu respectivul. Presupun ca v-a dat mesaje in care v-a spus ca daca nu-i vindeti anumiti jucatori va face cheat-report.

La Unicool nu mi s-a parut sa fie vorba de santaj, doar a luat foc omul de la raspuns.
Mihai75
Team Manager
Posts: 127
Joined: Sun May 13, 2007 10:40 am
Contact:

Post by Mihai75 »

alex_raul07 wrote:
BOSBOGDAN wrote:eu cand sa apucat si fratimiu de joc m-am cam speriat si i-am trimis mesaj lui srajel si el a spus ca e ok atat cat nu facem nimic ilegal. Faza aia a trecut si fratimiu sa lasat de joc intre timp. Nu am fost nici eu nici el banat, ar fi trebui sa ii trimiti mesaj lui srajel sa ii explici, daca are timp sa il citeasca te ajuta. E super de treaba tipul ;)
vezi ce bine e sa ai o sora ... ea nu joaca SP ...ea nu sta prea mult la calc :D ...viatza... :P ..asa ca ziceti-le parintilor sa se concentreze mai mult ... :))
----------------
:))))...eu am o sora si a jucat si ea ,bineinteles cu acordul serifilor, ptr k le-am trimis mesaj si au accptat sa jucam amindoi dupa acelasi calculator. deci , dak ai sora ,tot degeaba.
P.S : intre timp sor'mea s-a lasat. ;)..oricum mergea mai bine k mine :shock: :oops: ,problema e k nu avea timp.
cercel_jr
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4993
Joined: Sat Jun 24, 2006 7:53 pm
Location: Romania

Post by cercel_jr »

Din cate stiu eu banurile nu se discuta pe forum. :?: :?: :?: :roll:
Manager: cyp
Team: Fotbal Club Botosani

May the random be with me!
caleb_rebell@yahoo.com
Assistant Coach
Posts: 15
Joined: Sun Jun 24, 2007 8:52 am

pt mosmartin

Post by caleb_rebell@yahoo.com »

multumesc pt bunele intentii si daca va mai fi nevoie vom discuta.
deci, cel care mi-a scris a fost doar acest unicool pt ca recunosc descutiile postate. numele nu mi-l mai aminteam pt ca avand contul blocat nu pot vedea inboxul sa stiu ce nume si-a dat. am banuit alta persoana (budist) si acum (ca si ieri) imi mai cer scuze inca odata fata de el. parca asa imi aminteam eu numele. dar pt numele lui Dumnezeu de ce il vezi asa nevinovat pe acel personaj unicool care in loc sa ajute la acea intrebare si sa spuna ce se poate face, el vrea jucatori si fiind istet pune botul la cei din echipa cea tare (zicandu-si in barba - "altfel il dau in gat!"). aceste lucruri sunt subantelese de mine. te intreb: daca ii dadeam jucatorii mai raporta? binenteles ca acum imi veti spune ca asa ar fi fost normal. moral era sa nu imi ceara jucatori, sa fie clar! daca a descoperit o neregula o ridica mai ales celui vizat dar se putea ridica problema si tuturor aici pe forum. atunci nu se ajungea aici. sa fii sigur ca si el a urmarit tranzactiile si a vazut ca a gresit. tacerea lui actuala il inculpa. nu am crezut ca un partener de joc poate proceda asa marsav. dar asta e lumea, plina si cu buni si cu rai. si tu te-ai ambalat impotriva copilului la inceput dar cand ai vazut ca nu s-a furat nimic ai lasat-o mai moale. oricum iti multumesc ca ai inteles situatia si ai incercat sa te implici in "luminarea" acestui caz la nivelul celor care participa la acest topic.
mosmartin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1518
Joined: Wed Jun 27, 2007 5:22 pm

Post by mosmartin »

Initial scrisesem un post foarte lung dar am renuntat.

Nu stiu ce a fost intre tine si unicool, am impresia ca aici nu s-a spus tot ce s-a discutat, iar daca asta a fost tot mie nu-mi pare santaj. Daca te-a amenintat in mesaj ca te raporteaza daca nu-i vinzi jucator atunci e clar, ai drepate. Dar eu am vazut doar primele mesaje dintre voi si de acolo nu reiese nimic.

Intr-adevar sunt de acord ca nu trebuia facut raportul si aici a gresit Unicool.
Mai spunea cineva ca pe forum nu se discuta banurile, dar trebuia sa te intrebe inainte de cheat report(ori in joc ori pe forum)

Ideea este ca nu voi mai posta pe marginea acestui subiect(pentru ca nu sunt implicat in aceasta situatie). Daca se rezolva situatia atunci te pot ajuta cu mare placere cu 1-2 idei pentru iesirea din impasul financiar.
unicool
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2786
Joined: Sun Jan 29, 2006 1:42 am
Location: Romania-Timisoara
Contact:

Post by unicool »

black_eagle ai avertisment deocamdata.daca mai contiunui vei fi banat pe forum.caleb ai si tu avertisment.nu te banez pe forum pentru ca sunt adeptul dreptului la replica.am trimis mesaj ca iti cumpar un jucator pentru a te ajuta si pentru ca era singura modalitate de a te ajuta(nestiind ca e vorba de alta echipa cu minus la buget).nu am raspuns pana acum pentru ca am avut invitati pe la mine si nu am avut timp de net.

referitor la a raporta sau nu o persoana nu cred ca aveti dreptate.eu raportez tot ce mi se pare ilegal deoarece sunt adeptul unui joc corect.ti-am raspuns in mesaj spunandu-ti cum poti rezolva problema.nu eu sunt cel care judeca rapoartele ci serifii.inseamna ca ai ceva in neregula din moment ce ai fost banat.

nu ma bag in seama pentru ca nu am cu cine.nu ma cobor la nivelul unuia care nu stie decat sa acuze.asa cum te-am raportat tot asa ti-am si spus cum poti rezolva.cine ma stie stie si ce fel de manager sunt.tu caleb,nu reprezinti un adversar pentru mine.esti doar un manager necunoscut mie pana acum care a gresit in viziunea mea si l-am raportat.PUNCT.de acum voi lua masuri impotriva celor ce nu pastreaza limita bunului simt si mai ataca pe cineva pe forum.
daca nu ai ce face sugerez sa dai un search la inamplare cu numele "steaua". ai sa gasesti acolo ce raporta.chiar si daca as fi sigur ca cineva triseaza tot nu as raporta.
astept un mesaj privat de la tine in care sa-mi spui ce ti se pare in neregula si eu voi face raport cu mare placere.
te-ai cam grabit. ai dedus ceva si imediat ai facut cheat-report.
nu m-am grabit deloc.trebuia sa specifice pe forum:este vorba de echipa veveritza a managerului cu acelasi nume.2 echipe=>2 manageri diferiti=>2 mailuri diferite => 2 nick-uri diferite pe forum.
dar UNICOOL a mirosit echipele si a pus botul la jucatorii buni
controleaza-ti limbajul!pai era normal sa iti prupun sa imi vinzi un jucator care ma interesa....sau ai fi vrut sa iti zic ca iti dau 2-3 milioane pe cel mai slab jucator de-al tau?
si mai spui ca el este cel cinstit si corect
chiar este!
credeti ca daca copilul sau el vroiam sa facem ceva necinstit mai ieseam pe forum?
pana acum nu te-am vazut pe forum.nu stiti sa postati pe forum decat cand aveti probleme.puteai sa citesti frumos pe forum si gaseai raspunsuri la intrebarea ta.e logic(orice manager ar face ca mine)ca atunci cand cineva spune ca e pe minus si are nevoie de bani sa i se propuna sa vanda un jucator sau 2 pentru a iesi din gaura.
a final va spun ca am scris serifilor in aeasta seara, dar inca nu am primit raspuns si ma indoiesc ca se va rezolva ceva. pana la urma, asta e si cred ca ne vom retrage din joc!
o sa primiti raspuns 100%.cat depsre retragerea voastra....chiar nu o sa va simta cineva lipsa.
daca ii dadeam jucatorii mai raporta?
100% te raportam.si anulam si transferurile.nu fac tranzactii cu trisorii.
Daca te-a amenintat in mesaj ca te raporteaza daca nu-i vinzi jucator atunci e clar, ai drepate
nu l-am amenintat.acelea sunt mesajele pe care i le-am trimis si ce am primit de la el.
Intr-adevar sunt de acord ca nu trebuia facut raportul si aici a gresit Unicool.
Mai spunea cineva ca pe forum nu se discuta banurile, dar trebuia sa te intrebe inainte de cheat report(ori in joc ori pe forum)
i-am dat mesaj.mesajul este:"pai care e legatura?ai 2 echipe?"
am asteptat 24 de ore un raspuns si am facut raportul.
La Unicool nu mi s-a parut sa fie vorba de santaj, doar a luat foc omul de la raspuns.
nu am luat foc deloc.si nu consider ca trebuie sa imi justific actiunile in fata nimanui...atata timp cat am dreptate.

am facut rapoarte si unor manageri mult mai buni din SP chiar si la manageri din B,C,D si restul.am peste 100 de rapoarte la activ si 95% din ele au fost corecte.nu fac un sport din a raporta manageri dar trisatul unora ma afecteaza si pe mine si pe toti managerii in mod indirect.nu ma simt vinovat pentru nici un raport de pana acum.
"Prostia inseamna sa faci acelasi lucru in mod repetat, asteptand rezultate diferite!"
"Liga a IV-a, seria a II-a, locul 3, ca să vadă toată țara unde-i Poli Timișoara!"
BOSBOGDAN
Team Board Member
Posts: 285
Joined: Thu May 25, 2006 4:55 pm
Location: Bucharest

Post by BOSBOGDAN »

Ma bag si eu in aceasta discutie daca imi permiteti.
1)Cred ca in aceasta mica problema care a aparut a iesit la iveala de ce sa stabilit ca banurile sa nu se discute pe forum.
2) Nu trebuia sa iasa nimeni sa acuze si sa incepem sa ne improscam cu noroi degeaba.
3) Sunt curios dak ai trimis un mesaj la serifi in limba engleza si dak ai asteptat vreun raspuns inainte sa starnesti valuri pe forum si aici sunt de acord cu unicool, odata ce tu abia itzi amintesti unde e linkul cu forumul nu cred ca ai vreun drept sa vii sa zbieri la noi si sa vorbesti de a fii uniti. Romani nu sunt uniti pentru ca nu avem un forum destul de activ si ne amintim de el doar cand avem probleme. Chiar daca nu ai timp sa postezi 5 minute pe zi itzi potzi face sa citesti ce e pe forum si odata la 3-4 zile sa lasi o mica amintire a faptului ca ai trecut pe acolo.
4) Daca unicool sa grabit inseamna ca sa grabit si in cele 95 de cazuri in care a raportat trisori si acestia au fost banati. De ce atzi sarit totii la gatul lui? A ajuns prea sus si vreti sa il trgeti in jos? Sau va simtiti cu musca pe caciula in cazul in care va sunt verificate echipele. Sincer sunt adeptul a prezumtiei de nevinovatiei si prefer sa fie 10 criminali pe strada decat un om nevinovat prins dar voi ati exagerat. Nu e mare lucru sa trimiti un mesaj la serifi si sa astepti raspuns.
5) O alta mare greseala a ta a fost ca nu ai trimis mesaj serifilor sau lui srajel cand atzi facut a doua echipa.
6) E un pic si normal ca un copil de 9 ani sa nu poata sa se descurce perfect intr-un jok atat de complex iar faptul ca era in pragul falimentului ma face sa ma gandesc daca tu l-ai ajutat vreodata in acest jok.
Manager al Echipei Steaua F.C.
Image
Image
delta51
Assistant Coach
Posts: 12
Joined: Fri Jan 26, 2007 7:34 am

Post by delta51 »

nu ma bag in seama pentru ca nu am cu cine.nu ma cobor la nivelul unuia care nu stie decat sa acuze.asa cum te-am raportat tot asa ti-am si spus cum poti rezolva.cine ma stie stie si ce fel de manager sunt.tu caleb,nu reprezinti un adversar pentru mine.esti doar un manager necunoscut mie pana acum care a gresit in viziunea mea si l-am raportat

O intrebare daca se poate?aici exista unii oameni mai superiori decat altii?pentru ce?au rezultate?sau ca joaca de mai mult timp?
Sa stiu si eu cum ajung unul dintre cei superiori....
kennyanu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4593
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:12 pm
Location: Riding The White Poney
Contact:

Post by kennyanu »

bun. am revenit. eu ma bag in seama.
1. banurile nu se discuta pe forum
2. caleb, unicool ti-a spus de acei jucatori pentru ati face o oferta k sa iti scoata echipa din impasul financiar
3. echipele dp acelasi calc sunt dubioase, intelegene si p noi k vrem sa protejam jocul
4. poti da mesaj la sheriffs@soccerproject.com sa le explici situatia cu fiul tau.
5. acest topic este inchis.

pentru intrebari astept mesaje private de la oricine are nelamuriri.

nu stiu cine a zis k nu a raportat romani pana acum - mare greseala...faci discriminari....noi incurajam ajutorul intre romani, dar nu si pentru trisori.
Revenit :)
Locked

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”