BAN

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

tvsorin
Assistant Coach
Posts: 16
Joined: Tue Jan 17, 2006 6:07 pm

BAN

Post by tvsorin »

Am fost banat. Am dat reply la mailul prin care m-a anuntar am mai trimis email la sheriffs@soccerproject.com dar nimic pana acum.
Am cerut niste explicatii mai clare nu cum am primit doar un anunt prin care mi se spune ca am fost banat.

Imi pare rau pt ca imi placea jocul!!!!
Se mai poate face ceva????
Astept sfaturi!
Jupan[3l]u
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1641
Joined: Sun Jul 23, 2006 3:30 pm
Location: Romania - Iasi
Contact:

Post by Jupan[3l]u »

Ai scris in engleza? Ai precizat managerul si echipa? Ai precizat daca ai facut ceva dubios in ultimul timp?

Mai sunt si alte adrese:

info@soccerproject.com
sjarel@soccerproject.com
Back in SoccerProject :)
caleb_rebell@yahoo.com
Assistant Coach
Posts: 15
Joined: Sun Jun 24, 2007 8:52 am

banare incorecta

Post by caleb_rebell@yahoo.com »

eu si tatal meu avem cate o echipa fiecare si folosim normal acelasi calculator. nu am transferat jucatori intre noi, nu am jucat amicale, nu am facut nimic imoral. eu am ramas fara bani (am trecut pe minus) si nu am mai putut tine jucatorii care plecau si am cerut un help pe forum. cineva (si il stiu) dar mie mila de rautatea lui a vrut sa cumpere jucatori dar de la echipa tatalui meu care nu a fost de acord! rezultatul ? ne-a raportat si am fost amandoi banati! NU ESTE CORECT CE S_A INTAMPLAT! este imoral ce a incercat sa faca acea persoana si noua ne-a distrus echipele si meciurile. tata zice ca n-are nimic ca vom avea timp liber mai mult dar eu consider ca macar aici lucrurile ar tb sa fie corecte. de ce sa ne baneze pe noi? Ok accept sa stearga echipa pe minus daca nu avem voie doi manageri pe acelasi calculator si sa-l baneze si pe acel excroc care ne-a santajat!
mosmartin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1518
Joined: Wed Jun 27, 2007 5:22 pm

Post by mosmartin »

Daca zici ca nu ati transferat jucatori intre voi si nu ati jucat amicale atunci ar trebui sa fie in regula.
Din cate am inteles eu se poate preda echipa din nou in starea in care a fost.

Pai in cazul asta spune-ne si nou numele si echipa celui care v-a santajat ca sa stim sa ne ferim de tranzactii cu respectivul.

Mai departe nu ma bag ca nu stiu exact care e treaba si ar fi OK daca ar trece pe aici si cel care te-a raportat.
BOSBOGDAN
Team Board Member
Posts: 285
Joined: Thu May 25, 2006 4:55 pm
Location: Bucharest

Post by BOSBOGDAN »

eu cand sa apucat si fratimiu de joc m-am cam speriat si i-am trimis mesaj lui srajel si el a spus ca e ok atat cat nu facem nimic ilegal. Faza aia a trecut si fratimiu sa lasat de joc intre timp. Nu am fost nici eu nici el banat, ar fi trebui sa ii trimiti mesaj lui srajel sa ii explici, daca are timp sa il citeasca te ajuta. E super de treaba tipul ;)
Manager al Echipei Steaua F.C.
Image
Image
caleb_rebell@yahoo.com
Assistant Coach
Posts: 15
Joined: Sun Jun 24, 2007 8:52 am

banare incorecta

Post by caleb_rebell@yahoo.com »

numele celui care m-a santajat mi se pare ca este budist iar echipele noastre sunt veveritza si caleb.
intrebare: nu se poate vedea ca noi nu am facut transferuri intre noi sau meciuri amicale?
i-am scris lui sjarel si sheriffs dar in romaneste pentru ca eu nu stiu asa bine engleza. vad ca nici mesajul trimis de acest excroc nu pot sa-l vad ca nu pot intra pe cont! sper sa mai existe in inbox. totusi admin ar tb sa-l la mine in cont si sa se convinga de nevinovatia noastra!
unicool
Member of the Soccer Project Association
Posts: 2786
Joined: Sun Jan 29, 2006 1:42 am
Location: Romania-Timisoara
Contact:

Post by unicool »

Mai departe nu ma bag ca nu stiu exact care e treaba si ar fi OK daca ar trece pe aici si cel care te-a raportat.
eu sunt cel care a facut acel raport.pentru ambele echipe.santaj?????o fi cum zici tu.....eu stiu doar ca am citit un mesaj pe forum in care caleb se plangea ca e cu bugetul pe minus si am dat un mesaj in joc in care i-am spus ca ar avea 3 jucatori interesanti pentru mine si ca astept un raspuns de la el cu pretul pentru unul dintre ei.raspunsul lui m-a facut sa fac acel raport.


CB Corneliu Mihaila sau CM Maikel van Diemen sau LF Adrian Maftei iti cumpar eu unul din ei.astept mesaj cu pretul pentru transfer instant pentru unul sau 2 dintre ei.

Gabriel,
acesta este mesajul meu.nu i-am cerut neaparat unul din jucatori ci m-am oferit sa cumpar unul pentru a il scoate din gaura.

raspunsul lui a fost:
nu e vorba de echipa caleb rebel ci de echipa veveritza
de aici am dedus faptul ca omul are 2 echipe si am facut raportul.
"Prostia inseamna sa faci acelasi lucru in mod repetat, asteptand rezultate diferite!"
"Liga a IV-a, seria a II-a, locul 3, ca să vadă toată țara unde-i Poli Timișoara!"
alex_raul07
Team President
Posts: 574
Joined: Sun Nov 26, 2006 8:56 am
Location: Suceava

Post by alex_raul07 »

BOSBOGDAN wrote:eu cand sa apucat si fratimiu de joc m-am cam speriat si i-am trimis mesaj lui srajel si el a spus ca e ok atat cat nu facem nimic ilegal. Faza aia a trecut si fratimiu sa lasat de joc intre timp. Nu am fost nici eu nici el banat, ar fi trebui sa ii trimiti mesaj lui srajel sa ii explici, daca are timp sa il citeasca te ajuta. E super de treaba tipul ;)
vezi ce bine e sa ai o sora ... ea nu joaca SP ...ea nu sta prea mult la calc :D ...viatza... :P ..asa ca ziceti-le parintilor sa se concentreze mai mult ... :))
manager: alex_raul7
team: Cetatea Rapid
Motto: "Divide et impera ..."
Kosmin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 6338
Joined: Sun Dec 31, 2006 1:01 am
Location: Focsani, ROMANIA
Contact:

Post by Kosmin »

alex_raul07 wrote:
BOSBOGDAN wrote:eu cand sa apucat si fratimiu de joc m-am cam speriat si i-am trimis mesaj lui srajel si el a spus ca e ok atat cat nu facem nimic ilegal. Faza aia a trecut si fratimiu sa lasat de joc intre timp. Nu am fost nici eu nici el banat, ar fi trebui sa ii trimiti mesaj lui srajel sa ii explici, daca are timp sa il citeasca te ajuta. E super de treaba tipul ;)
vezi ce bine e sa ai o sora ... ea nu joaca SP ...ea nu sta prea mult la calc :D ...viatza... :P ..asa ca ziceti-le parintilor sa se concentreze mai mult ... :))
dar cel mai bine e sa nai nici sora si nici frate :twisted: :twisted: esti singurul stapan al calculatorului :lol: :lol: :lol:
mosmartin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1518
Joined: Wed Jun 27, 2007 5:22 pm

Post by mosmartin »

@Unicool :lol: :lol: Deci prea tare omule. Si eu as fi procedat la fel. :lol: :lol:

@Caleb: 100 de oameni din 100 ar fi facut acelasi lucru din raspunsul pe care l-ai dat tu. :lol: :lol:
Trebuia sa explici inainte care e situatia ca nimeni nu ar fi banuit ca joci tu si tatal tau dupa raspunsul ala. :lol: :lol:

@Kosmin: corect, faci ce vrei cu calculatorul tau. Mai nasol e cand mai intri de pe la o sala sau altceva, dar asta este, doar nu o juca acum toata lumea SPJ. :lol:
caleb_rebell@yahoo.com
Assistant Coach
Posts: 15
Joined: Sun Jun 24, 2007 8:52 am

Post by caleb_rebell@yahoo.com »

"eu sunt cel care a facut acel raport.pentru ambele echipe.santaj?????o fi cum zici tu.....eu stiu doar ca am citit un mesaj pe forum in care caleb se plangea ca e cu bugetul pe minus si am dat un mesaj in joc in care i-am spus ca ar avea 3 jucatori interesanti pentru mine si ca astept un raspuns de la el cu pretul pentru unul dintre ei.raspunsul lui m-a facut sa fac acel raport.


Citat:
CB Corneliu Mihaila sau CM Maikel van Diemen sau LF Adrian Maftei iti cumpar eu unul din ei.astept mesaj cu pretul pentru transfer instant pentru unul sau 2 dintre ei.

Gabriel,


acesta este mesajul meu.nu i-am cerut neaparat unul din jucatori ci m-am oferit sa cumpar unul pentru a il scoate din gaura.

raspunsul lui a fost:

Citat:
nu e vorba de echipa caleb rebel ci de echipa veveritza


de aici am dedus faptul ca omul are 2 echipe si am facut raportul."

Atunci indreapta nedreptatea facuta! De ce ai cerut jucatori de la echipa caleb cand el spunea de veveritza?
DUMNEZEU sa-ti calauzeasca mintea si drumul! Daca astfel crezi ca poti castiga intr-o competitie distrugand prin mijloace incorecte adversarul mergi inainte!
mosmartin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1518
Joined: Wed Jun 27, 2007 5:22 pm

Post by mosmartin »

@caleb: exagerezi foarte tare si vina este numai a ta. Am citit si eu postul tau de pe forum in care spuneai ca ramai fara jucatori dar nu ziceai echipa. Daca te cautam dupa numele de pe forum puteam sa gasim echipa ta(nu veverita).

Din raspunsul tau la mesajul lui Unicool oricine ar fi inteles ca celalalta e tot echipa ta. Probabil ca s-a intamplat asta pentru ca ai fost cam scump la informatiile pe care le-ai dat atat pe forum cat si in mesajul catre Unicool.

Daca mesajele alea au fost toata discutia voastra atunci are 100% dreptate unicool.

Cat despre faza cu reparatul poti incerca sa dai mail la serifi sa explici si poate chiar lui sjarel.
caleb_rebell@yahoo.com wrote:am facut imprumut. am cheltuit banii si sunt pe minus, dar nu mult. imi termina contractele jucatorii si raman fara echipa pt ca nu le pot prelungi contractele. ce pot sa fac?
caleb_rebell@yahoo.com
Assistant Coach
Posts: 15
Joined: Sun Jun 24, 2007 8:52 am

mosule ... ce tanar esti

Post by caleb_rebell@yahoo.com »

acum scriu eu (tatal): chiar daca ar fi asa, nu inteleg ce castiga raportand acest fapt ca avem 2 echipe fara sa verifice daca s-au facut neregularitati transferuri meciuri amicale sa. iti spun sigur ca tinta a fost alta! daca era asa nevinovat isi cerea scuze si/sau scria serifilor. altfel si dezvelit caracterul! si eu banuiam alt tip ca m-a turnat. imi cer scuze public pe acest forum celui vizat anterior! eu nu port ranchiuna dar asa cum zici tu ca e nevinovat nefiind implivat in acest dialog eu iti spun ca este foarte vinovat si sper sa fie pedepsit! le voi scrie serifilor si voi cere sa repare nedreptatile facute iar in caz contrar ne vom retrage definitiv si va lasam pe voi sa va acoperiti neregularitatile intre voi. asa cum spuneau si altii aici pe forum, de ce a apelat la aceste metode cand echipele mergeau foarte bine. asa am pierdut cateva meciuri si probabil jucatori. Va urez numai bine si sa fiti cinstiti cu voi insiva nu parand fapte care nu le verificati! prezumtia de nevinovatie primeaza si daca aveti siguranta ca ce faceti este corect atunci DO IT!
mosmartin
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1518
Joined: Wed Jun 27, 2007 5:22 pm

Post by mosmartin »

Sa va spun de ce nu aveti dreptate. Toti din acest joc ne straduim si pierdem suficiente ore pe zi aici, incat sa luam foc imediat daca suspectam pe cineva ca triseaza.

Eu spre exemplu nu as da report cuiva daca vad un transfer suspect, las pe altii sa o faca, mai ales daca e roman. Asta in principal si pentru ca sunt destul de nou in joc si inca nu m-am obisnuit cu sumele, poate cele din H.

Dar modul in care ati raspuns dumneavoastra sau fiul dumneavoastra este destul de ciudat si de acolo oricine ar intelege ce a inteles si unicool. Sa nu credeti ca sunt acum partinitor pentru ca pana acum nu am schimbat o vorba cu Unicool pe acest forum, dar din mesajul acela am inteles fix acelasi lucru.

Mai incercati cu mailurile la serifi si probabil ca veti rezolva problema. Va spun sincer raspunsul a fost aiurea. Si eu am avut niste transferuri care nu mi se pareau in regula ca suma si am dat mesaj preventiv la serifi(am scris si pe forum sa vad daca sunt in regula preturile), cu atat mai mult trebuia sa dati dumneavoastra, sau macar sa fi raspuns incat sa nu deducem ca sunt ambele echipe ale aceluiasi user.

Inca o chestie care mi se pare ciudata este cum de sunteti in H in timp ce fiul dumneavoastra se descurca excelent, desi sunteti inregistrati relativ in acelasi timp. Nu este o acuza, dar e ciudat pentru ca putea sa va sfatuiasca bine, din moment ce el s-a descurcat bine cu echipa.

M-am uitat si eu fugitiv pe transferuri si am vazut ca transferuri directe nu ati facut, daca nici amicale nu ati jucat ar trebui sa se poate rezolva problema.
caleb_rebell@yahoo.com
Assistant Coach
Posts: 15
Joined: Sun Jun 24, 2007 8:52 am

nu este adevarat

Post by caleb_rebell@yahoo.com »

1. eu sunt in G, iar el este in H
2. el a facut niste transferuri exagerate si a luat jucatori pe care ii plateste cu 70.000 pe sapt si ajuns pe minus
3. daca il ajutam nu facea o asa gresala
4. cont nu avem decat unul singur pentru forum. aici este marea greseala a noastra
5. unicool m-a santajat sa fie clar altfel nu scria pt ca nu avea motiv
6. si eu sunt d-abia la al 2-lea sezon
7. Copilul are 9 ani neimpliniti si se joaca si el cum poate, dar eu sunt mandru de ceeace face la calc. mai este si in triburile ...
Asa ca va doresc sa lasati rautatile, daca ai date certe te poti consulta pe forum daca sa-l banezi si daca raspunsul este unanim si cel vizat este instiintat poate ca merita. Sa fim uniti!
Locked

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”