Panouri publicitare

Discutii libere despre orice subiect

Moderator: Romanian Moderators

just_ic3
Team President
Posts: 536
Joined: Mon Jan 16, 2006 9:12 pm
Location: Constanta
Contact:

Panouri publicitare

Post by just_ic3 »

Dupa 10.000 de locuri numarul panourilor publicitare nu mai creste??? De ex: eu am 11.000 de locuri dar doar 10 panouri
Image Image
sircos
Team President
Posts: 525
Joined: Mon Mar 27, 2006 2:46 pm
Location: Bucharest, Romania

Re: Intrebare intrebatoare

Post by sircos »

dupa 10.000 locuri, creste cu un panou la fiecare 2.000 noi locuri.
Drumul de la stadion e ieftin. Imparti taxiul cu toata galeria!
La noi la stadion sunt multe locuri libere!
Pentru ca sunt putini spectatori, ai sansa sa te vezi la televizor!
VINO IN REGIE!
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Post by bunicutzu »

deci vei avea 11 panouri la 12.000 de locuri. respectiv 12 la 14.000 samd
be_best
Team President
Posts: 938
Joined: Sat Sep 15, 2007 1:02 pm
Location: Bucharest
Contact:

salut

Post by be_best »

deja ma strezeaza! e a doua oara cand pun o reclama pe cateva zile(pana in 10) si el imi pune reclama pe mai mult de 20 zile! stie cineva ce se intampla?Daca ma uit la buget scrie "16 Sep 2007 + € 9.000,00 Câºtig din reclamã: compania SoccerProject.com (4 zile) " cand intru la panouri reclama e pe 22 de zile x-( . si nu e prima data,cine stie asi vrea sa aflu si eu iun raspuns...
Faur
Team President
Posts: 720
Joined: Wed Oct 11, 2006 3:50 pm
Location: Cel mai frumos loc de pe pamant
Contact:

Re: salut

Post by Faur »

be_best wrote:deja ma strezeaza! e a doua oara cand pun o reclama pe cateva zile(pana in 10) si el imi pune reclama pe mai mult de 20 zile! stie cineva ce se intampla?Daca ma uit la buget scrie "16 Sep 2007 + € 9.000,00 Câºtig din reclamã: compania SoccerProject.com (4 zile) " cand intru la panouri reclama e pe 22 de zile x-( . si nu e prima data,cine stie asi vrea sa aflu si eu iun raspuns...
..... :? Tu esti incepator si habar n-am ce vezi tu dar faci ceva gresit ! Nu exista asa ceva acolo la panouri publicitare ...

Varianta posibila : Cand selectezi un nou panou publicitar el nu ti se pune in capul listei ,ti se pune mai jos ... pentru ca in capul listei stau cei ce tin SP-ul. ... iar panourilea alea de obicei dureaza foarte mult pentru ca iei si multi bani pe ele.
Image ps:Image ImageImage
be_best
Team President
Posts: 938
Joined: Sat Sep 15, 2007 1:02 pm
Location: Bucharest
Contact:

Re: salut

Post by be_best »

Faur wrote:
be_best wrote:deja ma strezeaza! e a doua oara cand pun o reclama pe cateva zile(pana in 10) si el imi pune reclama pe mai mult de 20 zile! stie cineva ce se intampla?Daca ma uit la buget scrie "16 Sep 2007 + € 9.000,00 Câºtig din reclamã: compania SoccerProject.com (4 zile) " cand intru la panouri reclama e pe 22 de zile x-( . si nu e prima data,cine stie asi vrea sa aflu si eu iun raspuns...
..... :? Tu esti incepator si habar n-am ce vezi tu dar faci ceva gresit ! Nu exista asa ceva acolo la panouri publicitare ...

Varianta posibila : Cand selectezi un nou panou publicitar el nu ti se pune in capul listei ,ti se pune mai jos ... pentru ca in capul listei stau cei ce tin SP-ul. ... iar panourilea alea de obicei dureaza foarte mult pentru ca iei si multi bani pe ele.
Incepator sunt da nu fac nimic gresit.aveam 3 panouri ocupate si 2 libere (am zis sa mai bag o reclama) toate erau pe 9000 si am luat pe cea de 4 zile(cea mai mica) dupa ce am intrat pe urma sa vad ce panouri am puse imi aparuse una pe 22 de zile si niciuna pe 4 zile. :-| (si nici clic gresit nu am dat pt. ca daca intram sa mai pun un panou cea pe 4 zile nu mai era acolo) si oricum e a doua oara cand mi s eintampla...
Mariu$
Team Board Member
Posts: 444
Joined: Thu Dec 07, 2006 4:17 pm
Location: Timisoara

Post by Mariu$ »

eu am 14 panouri dar nu sunt atatea reclame cat sa le ocup pe toate, sunt numai 12 de toate. oare de ce :?:
FOREVER UNITED
kennyanu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4593
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:12 pm
Location: Riding The White Poney
Contact:

Post by kennyanu »

pt k atatea panouri sunt. exista stadioane cu peste 40mii d locuri...tot 12 panouri pot pune, dak la asta te referi
Revenit :)
Daimon
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1343
Joined: Sun May 14, 2006 11:43 pm

Post by Daimon »

poti sa pui si mai multe. doar ca la un moment dat nu mai exista reclame disponibile. am patit si eu asta, dar dupa o zi sau doua a aparut cate o reclama, dar si acum am doar 12 din 17 ocupate. e prima data cand mi se intampla.
Mariu$
Team Board Member
Posts: 444
Joined: Thu Dec 07, 2006 4:17 pm
Location: Timisoara

Post by Mariu$ »

deci degeaba ai stadion cu panouri multe daca nu ai ce pune pe ele... si cand sunt mai multe jumate din reclame sunt pe 20-30 de zile.
FOREVER UNITED
cercel_jr
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4993
Joined: Sat Jun 24, 2006 7:53 pm
Location: Romania

Post by cercel_jr »

Stadionul mare il faci in primul rand pt. suporteri. :wink:
Manager: cyp
Team: Fotbal Club Botosani

May the random be with me!
bunicutzu
Member of the Soccer Project Association
Posts: 3039
Joined: Tue Jan 16, 2007 9:49 pm
Location: Timisoara

Post by bunicutzu »

din panouri nu iti scoti banii investiti in stadion. panourile doar ajuta :) sunt un venit suplimentar. castigul vine din biletele de la stadion si vine cu timpul, dupa cateva sezoane. banii se amortizeaza in cateva sezoane dar dupa ramai cu stadionul asa ...
cu alte cuvinte, intotdeauna vei avea nevoie de bani sa cumperi jucatori buni, dar cu cat iti faci stadionul mai repede ... cu atat va produce mai multi bani.
Daimon
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1343
Joined: Sun May 14, 2006 11:43 pm

Post by Daimon »

n-am calculat, dar cred ca daca ar fi sa fac o medie, din panouri scot cam 500k pe luna, ceea ce e foarte putin daca ma gandesc ca la un meci acasa scot in jur de 300k
cercel_jr
Member of the Soccer Project Association
Posts: 4993
Joined: Sat Jun 24, 2006 7:53 pm
Location: Romania

Post by cercel_jr »

Daimon wrote:n-am calculat, dar cred ca daca ar fi sa fac o medie, din panouri scot cam 500k pe luna, ceea ce e foarte putin daca ma gandesc ca la un meci acasa scot in jur de 300k
:shock: :shock: :shock:
Cred ca trebuie sa-mi maresc stadionul. :roll:
Manager: cyp
Team: Fotbal Club Botosani

May the random be with me!
Viola
Member of the Soccer Project Association
Posts: 1560
Joined: Tue Mar 27, 2007 9:30 am
Location: Timisoara
Contact:

Post by Viola »

Eu pana acum am scos cel mult 175000 doar din bilete in afara de banii pt Veniturile meciului de acasă si Venituri din drepturile TV dar sunt in F si mai am timp sa cresc :D
Totusi mi-ar fi placut sa am vreo 2-3000 de locuri in plus , dar greu cu banii astia :evil:
Revenit cu Vulturii Lugoj
Post Reply

Return to “Discutii/Intrebari SoccerProject (ro)”