Page 1 of 1

FINANTE

Posted: Sat Jun 23, 2007 10:47 pm
by Blue Aztec
Am citit cu atentie regulamentul si am gasit o fraza care cel putin m a mirat ...

Economia

Banii: sunt foarte importanţi în SoccerProject. Sunt folosiţi pentru a plăti salarii, cumpăra jucători, extinde stadionul, angaja personal şi multe altele. Fii sigur că ţii clubul sănătos financiar.

Împrumuturi: Dacă ai nevoie urgentă de bani poţi oricând să faci un împrumut. Ţi se va da o sumă de bani care o vei plăti inapoi treptat.

Datorii: Dacă nu mai ai bani sau ai datorii, nu o să poţi face nimic. Singurul mod de a consuma bani este de a face un împrumut mai întâi. Trebuie să plăteşti dobânda desigur. Dacă ai prea multe datorii, ai 7 zile să te refaci, altfel vei fi concediat.


Ce inseamna asta ?
Joc in ceva managere dar o fraza atat de ambigua nu am gasit !
Addica daca esti sub 0 sau sub 1 000 000 cine decide daca datorile sunt prea multe sau prea putine ?
Normal nu trebuia folosit termenul sub suma X ai 7 zile sa te redresezi altfel pierzi echipa ?

In hattrick la - 500 000 numai poti face transferuri , iar la - 1 000 000 AUT !!!
La sokker la - 1 000 000 se opresc transferurile , iar la - 2 000 000 iesi !
AICI CUM SE DEDUCE CARE ESTE SUMA ?

Prea multe datorii pot fi pentru unii - 1 000 000 iar pentru altii - 10 000 000 [ in functie de incasari , echipa si altele ]...

Ma lamureste si pe mine cineva ?

Posted: Sat Jun 23, 2007 10:56 pm
by cercel_jr
Pragul de faliment in SP este de -2.000.000. Daca cobori sub -2M ai 7 zile sa treci inapoi peste -2M, altfel contul va fi sters.
Daca treci pe - nu mai poti face transferuri sau reface contracte.

Posted: Sat Jun 23, 2007 11:38 pm
by Blue Aztec
cercel_jr wrote:Pragul de faliment in SP este de -2.000.000. Daca cobori sub -2M ai 7 zile sa treci inapoi peste -2M, altfel contul va fi sters.
Daca treci pe - nu mai poti face transferuri sau reface contracte.
Dar unde scrie asta ....ca in regulament nu am citit nimic despre asta !
Sau poate nu am cautat eu unde trebuie ?!

Posted: Sat Jun 23, 2007 11:44 pm
by warchilde
nu scrie...dar asa e

Posted: Sun Jun 24, 2007 3:44 pm
by cercel_jr
Blue Aztec wrote:
cercel_jr wrote:Pragul de faliment in SP este de -2.000.000. Daca cobori sub -2M ai 7 zile sa treci inapoi peste -2M, altfel contul va fi sters.
Daca treci pe - nu mai poti face transferuri sau reface contracte.
Dar unde scrie asta ....ca in regulament nu am citit nimic despre asta !
Sau poate nu am cautat eu unde trebuie ?!
Tocmai de asta este SP mai special fata de alte managere de soccer, te lasa pe tine sa descoperi jocul, nu iti da mur in gura tot ce trebe sa faci. :wink:

Re: FINANTE

Posted: Mon Jun 25, 2007 9:31 pm
by vyktor
Blue Aztec wrote:In hattrick la - 500 000 numai poti face transferuri , iar la - 1 000 000 AUT !!!
sa stii ca la hattrick la -5milioane nu mai ai voie sa faci transferuri,si la -10milioane esti aut.asta asa ca am avut si eu echipa mai demult.

ps:poate la suma de trasferuri ma insel,dar la restu e sigur,ca am patito eu:))